Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Dec. közepétől táppénzen vagyok. Az első 2 hetet a munkáltató fizeti, vagy megelőlegezi a TB? fórum

Dec. közepétől táppénzen vagyok. Az első 2 hetet a munkáltató fizeti, vagy megelőlegezi a TB? (tudásbázis kérdés)

2009. ápr. 6. 17:15

Sziasztok!


A kérdésem az lenne, hogy munkanélküli segélyen vagyok. Időközben teherbe estem és a szülésig még két hónap van. Veszélyeztetett terhes vagyok ezért táppénzre vettek. A szülésig milyen járadékot kapok? Ki fizeti a táppénzt? Ha tud valaki, kérem segítsen. Előre is köszönöm!

11. moncsicsi83 (válaszként erre: 9. - Bóbita01)
2009. jan. 5. 19:15

Regisztráltasd magad mindenféleképpen, csak szólj, hogy még táppénzt kapsz - mondjuk úgy is kérdezik. Addig ők nem fizetnek, amíg a táppénz jár, viszont utána igen. Addig meg legalább számon vagy tartva.


Egyébként táppénz alatt is megszűnhet a munkaviszony -kivétel ugye, hogy a munkáltató elküld, mert azt nem lehet-. Én táppénz alatt jelentettem be (augusztus elején, hogy felmondok szept. 1-el) keressenek új embert. Először azt mondták, nem mondhatok fel, aztán meg már telefonon hívtak rá 2-3 órára, hogy akár már akkor megcsináljuk a papírokat. Szóval biztosan lehet :D

10. madul (válaszként erre: 9. - Bóbita01)
2009. jan. 5. 09:21

Szia!

Az én mhelyem felszámolás alatt áll, de a táppénzen lévő v. Gyeses alkalmazottakat nem rúghatják ki, védettséget élveznek. Én örülnék ha nem így lenne, megkapnám a végkielégítésemet:-)))

9. bóbita01 (válaszként erre: 7. - Nikice)
2009. jan. 5. 09:14

Megszűnhet a munkaviszony.pl.lejár a munkaszerződés,de nálam a cég szünt meg.

Azért a munkaügyiben regisztráltassam magam?Vagy csak ha már nem vagyok tp.-en?

2009. jan. 5. 08:33

Sziasztok!

Már van ilyen fórum, és egy cikket is írtam ezzel kapcsolatban. Pill. bele!

2009. jan. 5. 08:26

Sziasztok!

Táppénz alatt nem szűnhet meg munkaviszony!

Az első 15 (munka)napot a munkáltató fizeti, ha még állományban vagy. Azt követően fizet az OEP.


Ha megszűnik a munkaviszony és utána mész tp-re, nincs betszab, egyből tp jár 45 napig (passzív tp). Már nem 90 nap alapesetben!

2009. jan. 5. 08:12
Gyes alatt lejárt a munkaszerződésem,a nyáron újra szülök,hogyan lehetne megoldani,hogy a második baba után is kapjak Gyed-et,ne csak a Gyest?
2009. jan. 5. 08:01
Ha megszűnik a munkaviszonyod jár passzív táppénz.Ami ha jól tudom 42 nap.Utánna kell munkanélkülire menned.
2009. jan. 5. 08:00

Munkáltatótól függ, mennyit fizet. Nekem 20 napot fizet betegszabadságot a munkáltatóm, azon felül meg a táppénz...

Ha megszűnt a munkaviszonyod, akkor x ideig jár még a táppénz. De amíg kapod a táppénzt, úgy tudom munkanélküli segélyt nem kaphatsz. Vagyis nálam így volt... Igaz annak több, mint 2 éve

2009. jan. 5. 07:52
Úgy látom hasonló cipőben járunk.Az első 2 hetet én úgy tudom mindig a munkáltató fizeti.De nekem azt javasolta a háziorvosom,hogy hivjam fel az óepet.Szerintem 1 telefont neked is megér!
2009. jan. 5. 07:52

az első 15 napot a volt munkahely fizeti, a többit sajnos nem tudom

de a felmondás után is van betegállomány, ha jól tudom 3 hónapig. az a rendkivűli betegácsi, ah jól tudom. de nem tuti

2009. jan. 5. 07:47

Tudna valaki segíteni?

Dec.közepétől táppénzen vagyok.Az első 2 hetet a munkáltató fizeti,vagy megelőlegezi a tb?

Jan.1-től megszűnt a munkaviszony,munkanélkülibe bejentkezek,de még táppénzen vagyok.Jár a táppénz még?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook