Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Debrecenben szeretnék igazán jó nőgyógyászt találni fórum

Debrecenben szeretnék igazán jó nőgyógyászt találni (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... ❯❯
249. drKovag (válaszként erre: 244. - Diandra)
2010. aug. 23. 07:19
Ma már nincs 4 000 ft-os magánrendelői ár...Denrecenben a minimum ár 7-8000. A különszobával szerencséd volt.Inkább a tanulságos történet az irányadó...Hidd el, hogy ez az orvosnak adott összeg tényleg a hálapénz, ismeretlen orvosnak adott kategória. Ritkán voltál a megánrendelőben is - de milyen lehetett az? Egy ultrahang vizsgálat 6000 ft akárhol- a heti szivhangellenőrzésről nem is beszélve. Szóval ez valami félmagán rendelő lehetett.Ez a legrosszabb- vagy magán vagy állami ez a keveredés bizony elég ciki állami helyen magántevékenység nem a jövő utja... ez olyan kelet-europa szocializmus maradványa...Az is baj hogy elég volt egy állitólag nagy nevet emlitened és minden rendben volt...ez is kelet-europa- elvtársi... szerintem mindenkinek meg kell fizetni az árát- vagy semmi extrát nem kell kérni... egyébként a 2008-ról sem kell elfelejtkezni...azóta egyszerüen nem vállalnak annyi szülést az orvosok...tudod a reform alatt mit csináltak. Szóval ez egy régi ár és biztosan nem is kérdezted meg...Tehát olyan mintha a Tüzépen Te mondod meg a csempe árát...Tudod a pénztárnál mikor fizetni kell...
248. c75cdd162e (válaszként erre: 243. - DrKovag)
2010. aug. 23. 06:22
Egyre inkább az a meggyőződésem hogy te nem itt élsz..... Ezek az árak túlzóak Akármit is mondasz!
247. c75cdd162e (válaszként erre: 238. - DrKovag)
2010. aug. 23. 06:18

És te hol szültél?


ÉS miért sértegetsz?


Mert én milyen ember vagyok?

Nem veszed észre hogy ez a fórum nem arról szól amiről te beszélsz?

246. c75cdd162e (válaszként erre: 237. - DrKovag)
2010. aug. 23. 06:16

Te vagy eltévedve. Nem minden orvos a pénzre megy, a sok pénzre.....


És a gyógyításnak nem is a pénzről kell szólnia


Te hol élsz?

245. Diandra (válaszként erre: 244. - Diandra)
2010. aug. 23. 00:59

ja és külön szobában voltam, plusz szülés után is kétágyas saját fürdőszobásban és még arra is figyeltek, hogy olyan anyukával voltam együtt akivel előtte terhesként is együtt feküdtünk.


engem nagyon megnyugtatott, hogy van fogadott orvosom, úgy éreztem így baj nem lehet. így is volt.

244. Diandra (válaszként erre: 243. - DrKovag)
2010. aug. 23. 00:56

nem értek egyet az áraiddal, ne vedd el a kedvét a kismamáknak a fogadott orvostól.



fogadott orvosom van/volt, elismert szaktekintély:


-2008. szeptemberében mentem először hozzá terhességi teszt pozitív eredménye okán - első vizsgálat, rákszűrés stb 7000ftot fizettem


- ezt követően 3szor jártam a magánrendelőjében, beleértve a szülés utáni 6 hetes kontroll vizsgálatot, alkalmanként 4000 ft lett volna, de összesen 15ezer lett, mert mindig 5000et adtam


- 4 alkalommal kellett a klinikára mennem hozzá, mindig vittem uaúgy borítékban az 5000ft-ot, egyszer nem volt hajlandó elfogadni, tehát ez is 15ezer volt


- privátba itthon voltam 4D uhán 12ezer volt, ennek csak az eredményét vittem a tanárnőnek


- a szülésnek utána néztem, mennyit adjak a magánrendelés 10szerese volt a válasz, azaz 40000 ft. 50ezret adtam. plusz nem volt felfogadott szülésznőm, elég volt, hogy tudták tanárnő betege vagyok, nagyon kedvesek voltak, amíg nem tudták addig is. a szülést végigvezénylő szülésznőnek 7000 ftot adtam, nagyon örült neki.


- a nővérkék akik segítettek a szoptatásban stb összesen 4000ftomba kerültek, plusz 4 doboz rafaelóba, fejenként egy ezres plusz a bonbon, ők is nagyon aranyosak voltak.


- az üzemanyagot nem írom, mert 130 kmről jártam, de az alkalmanként 6000ft ahányszor debrecenbe mentem.


110ezer ft ment el a szüléssel kapcsolatosan dokira, nővérre, szülésznőre. kedvesek, aranyosak voltak és meglátásom szerint elégedettek. és ha még ez számít elég jólszituáltak vagyunk az urammal, nevem előtt ott a dr, még sem éreztem egyszer sem, hogy le akarnának húzni stb. na ez most így elég bénán hangzik, de értitek mire gondolok, lentebb ez is téma volt.


mindenkinek azt ajánlom beszéljen az orvosával és kérdezze meg előre a tarifát, így meglepetés nem éri. a magánrendelés áraiból már lehet kalkulálni, tényleg a magánrendelés 10szeresét szeretik elkérni.


a szobatársam nagyon furán járt, tanulságképpen leírom:


fogadott dokija külföldön, panaszai miatt azonnal befektette az ügyeletes orvos, majd 3 hét múlva meg is kellett császározni, éppen aznap kezdett a fogadott dokija visszatérve a szabiról, persze ő csinálta. árat stb előtte nem beszéltek meg, mert éppen, alig volt 37 hetes amikor megcsászározták, 34 hetes amikor befektették és ugye a doki távolléte miatt nem tudtak beszélni erről. a császár rendben lement, 15 perc, gyerek egészséges, anyuka jól van, minden oké. 4napon doki kiszedte a varratot majd amikor anyuka nyújtotta volna a borítékot (60ezer) elhárította és mondta ő ezt apukákkal szokta rendezni, apuka hívja fel. egyeztettek időpontot apuka vitte a 60ezret, mikor adná át mondja a doki, hogy 80 ezer lesz....apuka majdnem elájult, még jó hogy csekkeket is akart befizetni és volt még nála 40ezer, így kipótolta a borítékban lévő összeget 20ezerrel ott a doki előtt...anyuka 3 vizsgálaton volt nála amiért anno fizette a magánrendelést, legközelebb a császárkor látta - 15 perc - és varratszedésen - 3 perc ott csinálta előttem a szobában...no comment

243. drKovag (válaszként erre: 242. - A0c1361e44)
2010. aug. 22. 22:43

Ez igy van- nem kell orvost fogadni. Mindent megkap az illető az ügyeletesektől is. Csak a Magyar sznobsághoz hozzátartozik,nyugat-europában ez meg sem fordul az emberek fejében- hogy extra valakit odaállitsanak...mert nem érzik annyira potensnek magukat, meg drágának is érzik...Itt szégyen ha nincs fogadott orvos csak ezt tényleg nem engedheti meg magának az átlag magyar (kb 20% igen)... A szocializmusban leértékelték az egészet és a fejekben ez az olcsó, jár nekem, Tb-t fizetek és azzal tudok orvost fogadni, szabad orvosválasztás gondolatok élnek.

Mindenki mérje fel a tehetségét és asszerint kell ezeket a dolgokat intézni:

Nincs fogadott orvos:OEP: 0-Ft-

esetleg 10 000 a szülésznőnek, 50 000 az orvosnak hálapénz ha tényleg elégedett vagy


ezzel szemben fogadott orvos:

Magánrendelő,(10x6-10000)

4D 2x 10-15000,

Saját extra Szülésznő,30-50 000

Szülészorvos,100 -1500000,

Extrák: össejt 400 000, homeopathia, vitaminok 30 000,

különszoba: 50 000 stb, stb.Egy millio kijön- ha spórolsz akkor is 500 000 .

Aki orvost akar extra, hogy az éjjel, ünnepekkor, bármikor a saját kocsijával bejöjjon a szüléséhez az kérdezze meg az illetőt,hogy mit mennyiért vállal. A gond az, hogy ezt világosan nem fogalmazza meg senki- majd a végén ahogy gondolom a hálát alapon gondolkoznak... Egy éjjeli taxi 3-5000 ft ha z orvos azzal érkezik..(meg vissza.)

Igen

NEM MINDENKI ENGEDHETI MEG MAGÁNAK. CSAK HA A VÉGÉN Ő DÖNTI EL AZ ÁRAT-Ezt el kell fogadnia a sznoboknak is, hiába elegáns egy körülöttünk ugráló külön orvos csak akkor gondolj erre, ha a takaró ér..., mivel egyre elégedettlenebbek az orvosok ezzel együtt nagyon szelektálnak és gyanakvóak azokkal akik ki akaják használni öket- ez aztán árt annak is aki "multimilliomos"- ahogy irtad.

242. a0c1361e44 (válaszként erre: 241. - DrKovag)
2010. aug. 22. 22:20
Igazad van, nem ismerem Debrecent és már régen is szültem, de nem hiszem, hogy kötelező orvost fogadni a szüléshez, azt sem hiszem, hogy nem figyelnek arra, aki nem fogad a szüléséhez orvost.
241. drKovag (válaszként erre: 240. - A0c1361e44)
2010. aug. 22. 22:12

Ez természetes, de a beosztott orvos mindig rezidens- itt pedig arról van szó, hogy valakit kiválasztottál és azt ugráltatod ez nem az oda beosztott ember- egy professzor de még egy osztályvezető sem vezet csak ugy szülést- azt a tanulók csinálják....

TB-t fizetnek sokan- kb 40 %- a szüléseknek... és azt az ODA beosztott orvos el is látja. (1-2 fiatal van oda beosztva a 40-50 ből...)azt kell akkor választanod, de ott nem is kell szólni- és hálapénzt adni- az megy magától.

Szerintem arról, hogy ki a buta ne nyissunk vitát, TE biztosan nem vagy buta csak nem érted- a rendszert sem meg a lényeget sem....

Szóval aki oda be van osztva az segit neked ingyen és szivesen ,ha tul van az 5 cigányon... de más nem annyira....

240. a0c1361e44 (válaszként erre: 238. - DrKovag)
2010. aug. 22. 22:03

Te milyen buta vagy.....

Az orvosnak van egy munkahelye, ahol dolgoznia kell, ha éppen akkor szül valaki, amikor ő dolgozik, akkor el kell végeznie a munkáját. Ha akarja segit??? Hol élsz te?

Miért gondolsz úgy magadra mintha orvos lennél?

Egyébként, ha nem tudnád, TB-t fizetünk, amiből az egészségügyben dolgozók megkapják a fizetésüket, mi pedig azért fizetünk TB-t, hogy megfelelő orvosi ellátást kapjunk.

És ha valaki ott dolgozik, akkor igenis ugráljon a betegnek. Ha nem tetszik neki, akkor menjen máshová dolgozni, ahol nem kell a betegnek ugrálnia.

239. drKovag (válaszként erre: 235. - C75cdd162e)
2010. aug. 22. 21:48
Az OEP szerint annak sem. De valójában annak van lehetősége aki megfizeti, csak a szülészeknél sok pénz van ezért nehéz motiválni öket(leforditva egy tőled gazdagabb embert nehlz motiválnod..). Ők is szelektálnak valamilyen módon, ennek egyszerü módja a pénz...lehetne például szépszó is de az nem elég..A multimilliomosok jobban tudják a motiváciot mozgatni, de ők mindent jobban el tudnak érni. A pénz mozgat ,mindent, csak Te még a marxizmusban élsz.
238. drKovag (válaszként erre: 236. - C75cdd162e)
2010. aug. 22. 21:42

"És miért kellene nekem magánrendelőbe mennem ha ott dolgozik a kórházban? Szabad orvosválasztás van nem? "

Nem is érzed, hogy ez mekkora hülyeség, a szülés egy meghitt intim dolog és Te kényszeriteni próbálsz valakit,hogy ha ott dolgozik akkor ugráljon neked, csak ha Ő a hivatalból kijelölt az pedig csak nem szakorvos szokott lenni.. Az orvosoknak napi forgása és beosztása van. Ha akarja segit- mitől akarná egy ilyen embernek??

237. drKovag (válaszként erre: 236. - C75cdd162e)
2010. aug. 22. 21:39
Igen csak egy gazdagabb ember engedheti meg magának , hogy egy orvost kibéreljen. Ez egy szocializmus maradványa, hogy leértékeli az orvosokat és azt sugallja,hogy bárki olcsón ugráltathatja őket...Ezt csak hiszed- nem hülyék azok ingyen a környékre se mennek....meg bizonytalanra sem, és van tapasztalatuk, felmérik és csak ritkán tévednek. Az ilyeneket mint Te kiszürik..(lásd korábbi hozzászólást) Le kell számolni ezzel a proli leértékeléssel..igenis a gazdag tudja ugráltatni őket az sem annyira mint régen. Felejsd el az olcsó simlis megkerülős módszereket- ahogyan gondolkozol az kiskapus kispályás proli...Szerinted mi az hogy szabad orvosválasztás?? Ezzel nagyon el vagy tévedve... Azt jelenti hogy az intézménybe mehetsz és azt az orvost választhatod aki épp az ambulancián dolgozik- tehát szabadon választasz a Kenézy vagy a Klinika ambulanciája között(de nem Te diktálsz..). Ha ott tapasztalt, de nem oda beosztott orvost akarnál választani nem tudsz- az illetőnek van egy munkahelye -az intézmenyen belül- és te ugy érzed hogy oda tudod hivni???? Tévedsz- ha van rendelője ugy sem tudod "odaugratni" -márpedig mindegyiknek van, akinek nincs azt meg nem érdemes odahivni---- mindent meg is tesznek az orvosok ez ellen- pl. ép operál vagy külföldön van...(lásd korábban) Ha az ügyeletre játszasz az csak a legfiatalabb rezidensre vonatkozik aki hivatalból végzi a kulimunkát és szüleszti a cigányokat...tanuló egy tapasztalt orvost nem tudsz ugráltatni...csak azt hiszed.A büszkeségük sem engedi meg. Próbálj egy orvost keresni a szülés közelében, minden tapasztalt ugy küld el, hogy még szó sincs arról, hogy mennyiért segitene... . Nagyon leértékeled őket Egy ügyeletvezető dupla dijért sem vezet ismeretlen szülést az utolsó pillanatban.A simlis kelet europai olcsó stilust meg az ajtóból megismerik....
2010. aug. 22. 15:20

Na jó elég csak átlagon felüli jövedelemmel rendelkeznie.

Kicsit azért el vannak szállva a szülészek az árakkal.

És miért kellene nekem magánrendelőbe mennem ha ott dolgozik a kórházban? Szabad orvosválasztás van nem?

Persze ha azt szeretném hogy ott legyen amikor szülök, akkor megkérdezem hogy Ő mennyit gondol. Hiszen az esetenként valóban plussz munka.

És ha Ő az ügyeletes?

Én meg pont akkor szülök?

Meg ha megindította a szülést amikor pont ügyeletes?

2010. aug. 22. 15:17
Akkor igazán jó orvos csak annak jár aki multimilliomos?
234. drKovag (válaszként erre: 226. - Kovan)
2010. aug. 22. 09:34
Ne keverd már a dolgokat- és ne hálának hivd a munka után járó tiszteletdijat!!!!Mi a hálapénz? Ha az ügyeletben vagy munkaidőben hivatalból ott lévő orvoshoz fordulsz és olyan elégedett vagy hogy boritékot is adsz--- ez manapság nem igazán gyakori mert az emberek már „valakihez” fordulnak- ez nyugaton nagyon drága és megfizethetelen- Cristiano Ronaldonak megfelelő orvos az orvostudományban sem játszik ingyen.Ha valakit kiválasztasz és extra kérésed van az nem hálapénz kategoria és annak (ha nincs kiirva) bizony meg kell kérdezni az árát, hogy a végén ne csalódjon senki. Ennek köze nincs az orvosi eskühöz, vagy az etikához meg a kötelességhez. Kinek a kötelessége az,hogy a Te kérésedre külön munkát végezzen??? Az alkalmazottadnak vagy annak akit megfizettél... lehetőleg előre. Egyébként a rendszer olyan, hogy igazán komoly szakemberrel már véletlenül nem is tudsz találkozni olyan a beosztásuk, ezzel védik magukat a hálapénz história ellen- és igy hálapénzt sem tudsz neki adni- ha keresed vegy kéred valamire az már más kategória... Nem Ő kér meg téged, hogy gyógyithasson- hanem Te , Ha meg hivatalból Ö van ott akkor ne is adj neki semmi pluszt!
233. drKovag (válaszként erre: 223. - Hómanó)
2010. aug. 22. 09:25

A szülésekről el lehet elmondani- ha nem ragaszkodsz senkihez akkor egy fital,és nem nagy tapasztalatu szakorvosjelölt-aki ha kell segitséget hiv- szivesen ellát , még hálapénzt sem kell adnod ( a rendszer ugy müködik, hogy a fiatal gyakorol a tapasztalt csak akkor avatkozik be ha fiatalnak nem sikerül..)és ha adsz mert happy vagy akkor mindenki happy lesz....Ha viszont olyan igényes vagy és valakit”megkérsz”,”megfogadsz” az azt jelenti:neked nem elég az OEP által odállitott alap doki, Te különb vagy és neked külön eljárás szükséges- külön megbizható szakemberrel- természetesen külön árért- de azt ne te határozd már meg, hogy a professzor ur vagy (akárki aki neked tetszik) akinek a magánrendelőjében 10 000 ft az órabére mennyiért ugorjon neked segiteni amennyit utólag majd gondolsz- EZT UGYE NEM GONDOLOD KOMOLYAN..... akár éjjel vagy egyéb programját felboritva odamegy miattad és adja a tudását idejét, kockázatot vállal... Mindig arra hivatkoznak a hozzászólók

Hogy: bezzeg a „bolti eladó vagy a kőműves” gondolj bele a kőmüves azt mondja: ennyi az ár vagy az eladó—mi lenne,ha a vevő mondaná meg az árat—amennyit gondol.....ez mindenütt huzós lenne. Tehát ha a szüléshez felfogadsz valakit akkor kérdezd meg az árat , ez nem hálapénz, ennek ahhoz köze nincs- meg orvosi eskü meg ilyen hülyeségek- ha azt akarod hogy ott legyen akkor kérdezd meg az árat és ha sok fogadj olcsóbbat....vagy mondj le róla- O-80000- 300 000 ft-ig találsz ugy mint akármelyik árunál: O :az ügyeletes a szolgáltatás kiszámithatatlanabb, itt adhatod a hálapénzt, ja akrod. 80-100 000 egy szakorvosi ár akit kiválasztasz mert szimpatikus, kb tudod mire számithatsz de ezt már meg kell fizetni, 300 000 aki csak ritkán kivételes- alkalommal vállal szülést, epp ezért ilyen az ár- ha valaki ezt akarja akkor fizessen- Ő majdnem biztosan ott lesz- hiszán ritkábban megy de drágábban.. Ha korrekt akarsz lenni akkor a megmondott árat kell adnod- egy orvos nem korrekt ha nem megy oda szülésedhez- Te meg nem vagy az ha a kért dijat módositod- hálapénz meg orvosi eskü hivatkozással, vagy nem voltam elégedett felkiáltással...Mind a kettő rosszul esik az érintettnek.... Gondolj bele.


Idézet egy korábbi igaz hozzászólásból: .” Ha nem fogadod meg a dokit és nem ő van a szűlőszobán, amikor szűlsz nem is megy be hozzád,nem ő kér meg téged, Hadd lehessek már ott...Te is megkapod a munkádért a fizetést, de ha külön munkát végzel, azért külön pénz jár. Aki az SZTK-ba megy az nem is fizet a dokinak, amikor meg bemegy szülni, az éppen ügyeletes doki vezeti le a szülést. Itt pedig, te döntöd el, hogy kinél akarsz szülni, és ő bemegy munkaidőn túl és levezeti a szűlésedet, ezt pedig neked kell megfizetni, mert neki nem írják a műszakját.”

232. Lilla175 (válaszként erre: 219. - Hómanó)
2010. aug. 22. 08:45
Elég alacsony intelligenciára vall ez a Barta Tündés hozzászólás, hogy nem veszed észre magad---még amikor megvárakoztatnak vagy éppen elküldenek akkor sem....: Ha valakinek van magánrendelője és ott van egy rendelési idő és egy ár kiirva akkor a: ott tudsz találkozni az adott orvossal és b: akkor és annyiért ami ki van irva- tehát háláról szó sincs- csak üzletről és korrekt lehetőség biztositásáról. Namármost ha valaki drága pénzen fenntart egy magánrendelőt- azt nem azért tartja fenn, hogy a „klinika kapujában” várja a pácienst aki majd gondol (vagy nem gondol) valamilyen hálapénzre ami korrupt, csúnya, kellemetlen stb.stb.... ebbe már a jobb orvosok nem is mennek bele- aki hálapénzt akar adni az forduljon az ügyeleteshez- vagy a hivatalbol ott dolgozóhoz- aki pedig valakit szeretne személy szerint az menjen a falajánlott helyre,időre,árért-magánrendelő- és a felajánlott árat fizesse, ne többet ne kevesebbet- ha ragaszkodik. Ez tiszta nem korrupt nem kellemetlen... Persze a gond hogy az igényes pácins spórol... tehát ha egy 1000ft-al akarod meguszni akkor az kevés lesz, estleg hálapénzként elsütheted valahol...- Az orvosok mindent meg is tesznek, hogy ez a nem tiszta helyzet ne következzen be...
2010. aug. 19. 21:57
Krasznai Zoárd műtött, mert császáros voltam.... Hát nincs szó a hálámra!!! A világ legemberségesebb szülész-nőgyógyásza...
230. d90c077c72 (válaszként erre: 221. - 88eed9392d)
2010. aug. 19. 21:54
Az király, hogy így bízol benne... Nekem b@szott bejönni, csak hitegetett!!!!!!! Pedig már borítékban volt a hála... :((((((((((((((( Még jóü hogy volt szülésznőm! Na, Ő egy ANGYAL!!!
2010. aug. 19. 15:45

Sziasztok.


Én Dr Lukács Jánosnál szültem, kétszer is. 2004-be és most márciusban. Csak jót tudok róla mondani, ha valaki bővebbet szeretne szívesen válaszolok akár privátban is, nem akarok mindenkit szülésélményeimmel fárasztani :)

A lényeg hogy jó doktor, ott volt a szülésnél pedig éjjel kellett bejönnie.... (éjfélkor elfolyt a magzatvíz, fél kettőre bent volt, és fél tízre lett meg a csajom :) )


Egyáltalán nem pénzéhes, ha tehettem volna sokkal többet adtam volna Neki, mert megérdemelte.


Szerintem a felesége a tuti szülésznő, első babámat velük szültem (most is rákérdeztem volna de Nekik is mostanság született babájuk)


A szülésznő aki velem volt (nem fogadott) az Magos Andrea volt. Le a kalappal előtte is :)

228. Diandra (válaszként erre: 225. - 88eed9392d)
2010. aug. 16. 22:24
ja és az európai fizetésekhez képest borravalót keresnek itthon: a tanárok, a szakácsok, a varrónők, a közszolgák és sorolhatnánk reggelig ki mindenki. sajnos.
227. Diandra (válaszként erre: 225. - 88eed9392d)
2010. aug. 16. 22:21

sokan mások is alul vannak fizetve és ki van hajtva a belük, ám esetükben bűncselekmény elfogadni azt amit az orvosok hálapénznek hívnak.


másrészt hálapénz ahogy a nevében is benne van hálából jár(na). de manapság a hálapénzt előre kérik, tisztelet a kivételnek. jelzem nem magánrendelésről beszélek.a magánrendelés más, ha azt akarom igénybe venni, akkor jogos, hogy fizetek. de könyörgöm a nemfizetős sztk-ban ne hozzanak direkt olyan helyzetbe, hogy arra kényszerüljön az ember, hogy magánrendelésre megy, mert egyébként a kutya sem foglalkozik vele ha nem fizet. vagy majd fizetek ha nem vonnak horror összeget havonta a fizetésemből elvileg tbre. ez sajnos egy társadalmi igazságtalanság, mely esetben orvosnak és betegnek is igaza van, megfelelő jogi háttérrel rendezhető lenne a dolog. bár azt a szokásjogot, hogy dugni kell az orvos zsebébe a pénzt nem tudom mikorra lesz képes levetkőzni a társadalom.


egyébként sok orvost ismerek aki korrekt áron magánrendel. a témánál maradva írtam már ide párszor, hogy én 130kmről járok török olga nőgyógyász tanárnőhöz debrecenbe és üzemanyaggal együtt kerül annyiba az ő szakértelme magánrendelésen, mint itt helyben a kórházban "rendelő" orvosé. no comment.

226. kovan (válaszként erre: 225. - 88eed9392d)
2010. aug. 15. 20:59

Nem csak az orvosok vannak így ebben az országban ,hogy sokat kell dolgozniuk kevésért rossz körülmények között szerintem!!Azért még mindig nagyobb becsben vannak tartva(erkölcsileg,anyagilag) szegények,mint a "piszkos munkát" végző ápolónők ,beteghordók,mentősök stb..

Saját tapasztalat hogy a haldokló szegénytől is elveszik az utolsó kenyérre valót is csak hogy boldoguljanak még akkor is hanem tud segíteni.És még sorolhatnám..tisztelet a kivételnek,mert az is van.

Belőlünk meg nem él az egyház,mert mi "közvetítő elem" nélkül hiszünk,így a papnak nem kell fizetnünk:-).

2010. aug. 15. 08:03

Bocsi, de Hippokratész is kért fizetséget a munkájáért!


Nekem az a véleményem, hogy a magyar orvosok az európai orvosokhoz képest nagyon-nagyon keveset keresnek és túl sok beteget kell kezelniük!


Egyszerűen nem állapot, hogy naponta 1 orvosnak 50 feletti beteget kell ellátnia! Képtelenség teljes szellemi kapacitással odafigyelni minden betegre, mert ők is emberek és elfáradnak!


Arról nem is beszéltem, hogy nem napi 8 óra, hanem 12 és éjjeli ügyelet! A legtöbbször nem fizetik meg a túlórát sem!

Méltánytalan tartom az egészet - pedig nem vagyok sem orvos, sem eü. dolgozó.


Ha minden betegre 30 percet lehetne szánni, akkor a napi 8 órába 16 beteg férne!

Ehhez képest 50-60-70 és ez feletti ellátás van naponta!


És akkor hol marad idő a továbbképzésre? A szabadnapján, amikor végre kialhatja magát és kikapcsolhat egy kicsit?


És még annyi, hogy nem tudom ki az aki azt képzeli, hogy bármi is ingyen lenne a világban! Mindig és mindenért fizetni kellett-kell és ez a jövőben sem fog változni!


Még a papnak is fizetsz, ha esket, vagy temetést végez, vagy keresztel - mindenért fizetni kell! Pedig elvileg ennek is ingyen kéne mennie... vagy tévedek?

224. kovan
2010. aug. 14. 13:14
Ez mindig érvényes:Fejtől bűzlik a hal...
223. hómanó (válaszként erre: 222. - Kovan)
2010. aug. 14. 06:04

Szia!

Ténleg azt képzelik hogy Ők az élet urai.Empátia ,együttérzés meg ingyen gyógyitás náluk ilyen nem létezik.És ezeknek a fiatal orvosoknak már annyira a fejábe szállt a "dicsőség" hogy mindent megengednek maguknak.És az a baj hogy ezt a Nőgy.klinika vezetősége megengedi nekik.És ténleg a baj az hogy nem erre esküdtek fel!!!

222. kovan (válaszként erre: 220. - Hómanó)
2010. aug. 13. 13:50

Már itt tart:-OOO!Lehangoló:-(!Nem találok mellesleg én sem egy normális orvost a klinikán ,többet is "kipróbáltam".Aki meg jó azt meg nem tudom megfizetni..Mind a pénzre hajt.Az eskü amit letesznek meg a fasorban sincs.Empátia,együttérzés,lelkiismeret,ingyen hivatásból gyógyítás....hah mi az,kérdezik.

Akiknek a filozófia óra-orvostanhallgatóként- abból áll hogy beléjük nevelik azt hogy ti vagytok a "mindenhatók,az ÉLET urai" stb...ezt egy o.tanhallgató ismerős mesélte.

2010. aug. 13. 13:10

Sziasztok!


Dr. Aranyosi János


Csak Ő!


Rendes, figyelmes, kedves, türelmes, soha nem fájt a vizsgálat, soha nem véreztem vizsgálat után, mindig végig hallgat, kiváló szakember!


Nála jobbat rajzolni sem tudnék magamnak!


Én mióta először voltam nála senki máshoz nem mennék!


De mindenki más, mindenkinek más a szimpatikus. Jó keresgélést! Én már a végére értem :-) Dr. Aranyosi János volt az út végén :-)

220. hómanó (válaszként erre: 216. - Agota80)
2010. aug. 13. 07:37
Bocsi még annyit hogy nem kicsit hanem nagyon a fejébe szállt a "doktornéniség."
❮❮ ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook