Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Debrecenben hol érdemes szülni? Klinika, vagy a Kenézy? fórum

Debrecenben hol érdemes szülni? Klinika, vagy a Kenézy? (beszélgetős fórum)


1 2
51. Lina*
2019. aug. 21. 23:08
Én klinikán szültem másfél éve az első babát és a másodikat is ott fogom Novemberben.Az túlzás,hogy megvoltam elégedve a klinikával de az orvosomhoz ragaszkodom így ez van.Az tetszik,hogy a baba 0-24-ben ott van velünk.Idén hátha lesz szabad egy ágyas kórterem ott hátha jobb lenne.
2019. aug. 20. 18:02

Elég régi fórum sajnos. Van valaki akit érint a következő nehany honapban a téma? :)

Szivesen olvasnék tanácsokat, velemenyeket, tapasztalatokat a debreceni kismamaktól, anyukáktól

2014. aug. 15. 16:40

Sziasztok!


Látom elég régi a fórum de remélem valaki olvassa még. Én e Kenzy-t válaszottam, ott fogok szülni, mert nekem ott volt a nőgyógyászom, Simó Dezső.


Valaki aki jártas benne, meg tundá mondani, hogy egye orvosoknak mennyit szoktak adni? Simót kértem már fel, hogy legyen az orvosom, de hallottam hogy Herman Tünde jó még, meg Demeter doktor úr. Főleg árakról írjanak, akik hozzászólnak, az érdekel jobban :) (tudom szoktak olyat mondani, hogy majd te eldöntöd mennyit adsz, csak érdekelne, ki mennyit addot és örültek e neki...stb) Köszönöm! :)

48. zsuzsi 18 (válaszként erre: 45. - Anduszi)
2010. júl. 11. 15:58

szia szeretlm megkérdezni hogy melyik napon szokott rendeli a doktor úr előre is köszönöm

szépen

47. hene80
2010. febr. 2. 12:49

Sziasztok!

Én a Klinikán szültem 6,5 évvel ezelőtt. Nálam nagy előnyt jelentett, hogy ott a baba velem lehetett éjjel-nappal, pedig eleinte féltem, hogy olyan fáradt leszek, hogy nem tudom majd ellátni az első napon. Hát, most már nem tudnám elképzelni, hogy ne legyen velem az első pillanattól.

Úgy tudom, a Kenézyben csak korlátozott számban van baba-mama szoba.

A másik előny, hogy ha bármi komplikáció merül fel a babával a születése után, úgyis a Klinikára szállítják, akkor meg miért ne...

Az orvosok sztem mindkét helyen felkészültek, csak jól kell választani.

46. zsipi
2010. jan. 29. 14:32

Szia!


Én is az OTI-ba jártam, de mikor NST-re került a sor, megkérdezték hol fogok szülni, és akkor küldtek a Kenézybe NST-re, és onnantól már oda jártam terhesgondozásra is. Tényleg nagyon rendesek voltak mindíg velem.

2010. jan. 27. 20:51

Szia!!


Én a Kenézy Kórház mellett teszem a voksom.2009.szeptemberében szültem.Fogadott orvosom volt, a neve: Dr.Szomolya Miály főorvos. A legeslegjobbat tudom róla elmondani.Mindenben segítőkész és lelkiismeretes orvos.Amit nem értesz elmagyarázza, bármilyen kérdéssel fordulhatsz hozzá.A szülés alatt a legbiztosabb kezekben voltam. A szülésznőnket pedig Nagy Lindának hívták. Egy végtelen aranyos kis hölgy. Tőle is bármit kérdeztünk,(a párom bent volt velem.)készségesen válaszolt és szivesen beszélgetett velünk.A vajúdás időszaka alatt nem nagyon zavartak bennünket de azért bizonyos időközönként jöttek nézni, mi újság van. A főorvos Úr is jött megvizsgált aztán nem nagyon zavart bennünket. De mikor közeledett a szülés akkor ott volt a topon és kitett magáért!!A szülés után megmutatta a magzatburkot hogyan volt benne a baba stb, stb. Úgyhogy én ha mégegyszer szülnék biztos hogy hozzámennék újból!!Bárkinek szívből ajuánlom a főorvos urat!!


Üdvözlettel: Andi

2010. jan. 27. 11:03

Szia!


Nem kell semmi ördöngősség hozzá. Egyszerűen csak amikor következik az uh ideje, akkor a Kenézxbe mész. Van a magasföldszinten és az alagsorban is uh.

Ha akarod, előtte pár nappal kérjél telefonon időpontot. Csak a nevedet kell mondanod, és hogy hány hetes uh-ra mész.Amikor ott vagy akkor csak odaadod a kiskönyved a pultnál a nővérnek és ő beviszi az uh-ra. Max. 10 perc csúszás szokott előfordulni, és apukákon kívül bárki bemehet veled. / Apuka is csak azért nem, mert két uh van a szobában és ugyebár nem biztos, hogy a másik kismama díjazná, ha valaki nézegetné őt, de ha a másiknál nincs senki, akkor apukát is be szokták engedni.

Amúgy fél nyolctól már lehet menni az uh-ra.


Ancsa

2010. jan. 26. 17:56
Sziasztok!Én mind a 4 gyermekemet a Kenézy kórházban szültem.Van egy tündéri nőgyógyász doktornő:Dr Herman Tünde :o)Nála szültem a fiamat 2008 dec 19-én.Borzasztóan kedves,lelkiismeretes,alapos!Szülés után elég depressziós lettem...mikor hazajöttünk a kórházból,másnap korán reggel kijött a védőnő,hogy a Herman doktornő küldött,hogy nézzelek meg,hogy minden rendben van-e veled,mert látta rajtad,hogy depis vagy.
42. era1974 (válaszként erre: 41. - Zsipi)
2010. jan. 26. 17:40
Köszönöm a válaszodat,még mindig teljesen tanácstalan vagyok.Orvosom nekem sincs még,egy van kinézve ,de még nem beszéltünk vele.Azt esetleg elárulnád,hogy kezdtél el a kenézybe járni?Én az sztk-ba járok most a körzeti nőgyógyászhoz.
41. zsipi
2010. jan. 26. 08:11

Szeretném én is a Kenézyt erősíteni. Én nyáron szültem a kislányomat, és nem komplikáció mentesen. Én a Kenézyt egy vizsgálat után választottam. 23 hetesen erős hasi fájdalmakkal felkerestük a klinikát, mint ügyeletest, ahol azzal fogadtak, hogy miért mentünk oda? Ők csak 24. héttől foglalkoznak kismamákkal. Ezt nem értettük meg. Végül behívtak, de anyukám mint egészségügyis, nem jöhetett be velem. Odabent letoltak, hogy ne gondoljam hogy ez átjáróház stb. Senki de senki nem volt kedves. Utána bent akartak tartani 4 napra, hogy pihenjek. Kérdeztem csinálnak-e velem mást is? Mondták nem. Én úgy döntöttem hogy itt nem hogy pihenni nem tudnék, de a sírás kerülgetett az idegességtől, ezért hazajöttünk. Szerencsére nem lett semmi bajom. Ez az egy "élmény" eldöntette velem, hogy akármilyen is a Kenézy ettől csak jobb lehet.

A Kenézybe kezdtem járni, ahol mindenki aranyos, rendes volt, és hangsúlyozom nem adtam pénzt és nem volt fogadott orvosom. mivel a kislányom nem akart időben megszületni, így a 40. héttől minden nap mennem kellett, hétvégén is vizsgálatra. Mindíg igyekeztek korai időt adni, hogy ne kelljen sokat várnom, és a nagy melegben mennem. Emiatt hamar be is hívtak. Rendesek, és kedvesek voltak. hogy nem volt fogadott orvosom, és így több orvoshoz is kerültem, kb 9 orvost ismertem meg, azt vettem észre, hogy bármelyiknél szívesen szülnék, mert nagyon kedvesek, és figyelmesek voltak. A szülés végül magától indult meg, egyágyas szobában szültem, ahol minden nagyon kényelmes volt, és nem olyan taszító, mint számomra a klinikán. A szobák klímásak voltak ami nagyon jól jött a 38 fokos melegben. Folyamatosan jöttek vizsgálni, és kedvesek voltak az orvosok is. Végül az én kislányom az én alkatomhoz képest nagy volt, és vákuum segítség kellett, mert beszorult a drágám a szülőcsatornába. Maga a főorvos jött vákuumozni, de mellette az engem felvevő orvos is ott maradt, és segítettek, és minden rendben ment végül. Én babás szobába kerültem, ahol nappal volt velem a kicsi, de ha akartam volna akkor maradhatott volna éjszakára is. Nekem jobb volt, hogy éjjelre elvitték, mert tudtam pár órát pihenni, amit nagyon fontosnak tartok, mert amikor hazakerültünk akkor 24 órában kellett talpon lennem, és az elég megerőltető ha nem piheni ki magát az ember, és igazából este 10 kor vitték el a kicsit, és 6-kor már ott is volt megint velünk reggel. Mi 3 napot töltöttünk kórházban, ahol mindenki kedves volt velünk kivétel nélkül. Nagyon segítőkészek voltak. Az én nem fogadott főorvosom minden nap meglátogatott, míg másokat a fogadott orvosa nem.

Az igaz, hogy látogatókat nem lehet fogadni a szobában, de én ennek nagyon örültem, mert ahogy az előttem szólók is megírták, vannak olyan helyzetek, amit mások előtt nem szívesen teszünk.

Szóval én is a Kenézy mellett tenném le a voksomat. Én a szülőszobán kijelentettem, hogy következőleg is itt akarok szülni. Én nagyon jó élményekkel jöttem el, és hangsúlyozom úgy hogy nem volt fogadott orvosunk. Utánam még 2 barátnőm szült a Kenézyben, és mindegyik meg volt elégedve jó élményekkel távozott, pedig az egyik császárral szült végül.

40. era1974 (válaszként erre: 39. - Misz)
2010. jan. 21. 10:43
Köszönöm szépen,Neked pedig boldog babázást!
39. misz
2010. jan. 20. 23:37

Én a Kenézy-t javaslom. Mindkét gyerekem ott született, az 1. császárral, a 2. természetesen. Mindkettővel babás szobában voltam. Nemrég lett fullra felújítva az egész osztály.. A szülőszoba légkondis, új össze-vissza állítható szülőágyakkal.

A Gyerkőc velem maradhatott éjszakára is, ha akartam. Éjjel az én tejemet kapta, ha elvitték. A mellemmel mindkétszer nagyon megszenvedtem, de a nővérek naponta többször jöttek segíteni. A gátsebemre nagyüzemben gyártották a jeget. Kedvesek és segítőkészek voltak.

A Kislányomat sajnos el kellett vinni a Klinikára, de mindennap átengedtek hozzá. Megtanítottak fejni, hogy az én tejemet kaphassa odaát is.


Ami nekem mindenképp a Kenézy oldalára billenti a mérleget, az az, hogy nem lehet a szobában látogatót fogadni. Igaz, macerás kimenni friss sebbel, de nem kellett azon izgulnom, hogy a szobatársam férje vajon nem jön-e be, amíg szoptatok. Vagy ne adj Isten csupa vér lesz az ágyam, és úgy kell kiszállnom és rendbe tennem magam, hogy kéregessem a számomra idegen látogatókat, hogy menjenek már addig ki.


És tudtommal a kenézy-s orvosoknál nincs tarifa. A barátnőmmel meg a Klinikán közölte a doki, hogy 90 ezer, jó lesz, vagy viszlát.

Az én dokim akkor is kedves volt, ha nem adtam pénzt. Sajnos a kisfiam születésénél nem tudott ott lenni és egy állatot fogtam ki. De a klinikán is járt így egy főiskolai csoporttársam.

Szemét doki mindenhol van.

Szerintem a doki személye a legfontosabb.


Kívánok könnyű szülést! Aztán meg egy egészséges, tündéri Kisbabát! Neked meg gyors felépülést! :)

2010. jan. 20. 19:24
Köszönöm aranyosak vagytok!
37. 2be2173d4b (válaszként erre: 35. - Era1974)
2010. jan. 20. 18:28

A klinikán kell a portán érdeklődni, hogy mikor lesz apás-szülés "tanfolyam". Mi voltunk, volt egy vetítés, utána szülőszoba-látogatás.


Az orvos válsztás esetleg azért lehet sűrgős, mert ha sok a kismamája a kiszemelt dokinak, akkor minél később mész, annál inkább előfordulhat, hogy nem tud már elvállalni. Én majdnem így jártam 18 hetesen a 2. gyereknél.

36. vkj77
2010. jan. 20. 16:55

Sziasztok!

Én a klinikán szültem mind a kétszer fogadott orvos nélkül.Az utóbbi terhességem iker-terhesség volt.Én nem vettem észre,hogy hátrányom származott volna belőle.Sőt!Talán velem mindenki foglalkozott.(persze tudom miért,de már mindegy,akkor is jó volt)Ami a babát illeti,én nem tudtam volna nyugodt lenni,ha tőlem elviszik őket.A nagy fiamnak 2 éves korában kivették a manduláját.Aki nem élte még át,hogy mit jelent úgy ˝˝elszakítani˝˝a gyerekét,amikor viszik a műtőbe,az meggondolja,hogy mellette legyen.Persze hol,mi a szokás,az ellen nem lehet mit csinálni...

35. era1974 (válaszként erre: 33. - Brigibaba)
2010. jan. 20. 16:24
Ezt a nyilt napot hány hetesen érdemes megnézni?Arra gondolok,hogy pl hányadik hétig lehet orvost fogadni?
34. xti_ (válaszként erre: 32. - Era1974)
2010. jan. 20. 15:11
a nővérem a Kenézyben szült kétszer, Boros főorvosnál, nagyon elégedett volt. képzeld, emlékezett rá, pedig 7 év van a két gyerek között! a második szülésnél én is ott voltam (apás helyett testvéres szülés volt) és nagyon korrektül ment minden. én vágtam el a köldökzsinórt. rengetegen vették körül, egy percre se hagyták magára, még a szülés után az őrzőben sem.
33. brigibaba (válaszként erre: 32. - Era1974)
2010. jan. 20. 08:31

Egy ötlet!

Nem tudom szokott-e ott lenni nyílt nap,ilyen szülőszoba látogatás féle! Ha van érdemes ilyenre elmenni, mert sok mindenre választ kapsz!

32. era1974 (válaszként erre: 31. - 2e7a299bf2)
2010. jan. 20. 08:02
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat,igazán elgondolkoztató.A férjem a Kenézy mellett voksolna,de egyenlőre csak azért mert az közel van hozzánk:-)Orvost azért szeretnék ,mert van egy alapbetegségem,illetve mélyvénás viszérrel mütöttek másfél éve,és első baba:-)Szóval igy nyugodtabb lennék.Most kezdek már keresgélni,érdeklődni,van még 3-4 hónapom rá kb.
2010. jan. 19. 21:42

Szia!


Hát úgy tűnik akkor én indítom az ellentábort eben a topicban. :-)

Nekem két kisfiam van és én mind a kettőt a Kenézyben szültem. Pétert természetes úton,Zsombort sajnos császárral, de így is életem legszebb élményei maradnak.

Amikor mérlegelnem kellett,/ már ha egyáltalán kellett /hamar sikerült döntenem.

Elsőre a Kenézy mellett tettem le a voksomat, mert a Klinikán már a legelején az ultrahangok során éreztették velem, hogy bizony az a nyerő akinek vastagabb a pénztárcája. Finoman utaltak rá, hogy az orvosoknak bizony van magánbetegük, akik természetesen annak ellenére, hogy jóval az én előre kért időpontom után érkeztek, mégis elsőbbséget élveznek velem szemben.

A Klinikán ráadásul mind a két uh-on félrediagnosztizáltak, hagytak kétségek között örlődni, amíg az anyukám és a sógornőm / aki szintén a Kenézyben szült /el nem cipelt a Kenézybe, ahol pénteken 17 óra után/ ez már a rendelési idő után van jóval / nagyon kedvesen és készségesen megvizsgáltak, elmagyaráztak mindent és megnyugtattak, hogy minden rendben van, velem és a babával is.

Ezek után döntöttem úgy, hogy inkább passzolom a Klinikát és ide fogok tovább járni.

Minden rendben ment. Lelkiismeretesen bántak velem a terhesgondozás alatt végig és a szülésnél is nagyon rendesek voltak, megkönnyítették a dolgomat, mindent elmagyaráztak, semmit nem erőltettek. Apás szülés volt és babás szobába kerültem, mert a szülőszobán megkérdezik még az elején, hogy room-in vagy sima szobát kérek.

Éjszakára ugyan elviszik a picit, de ha nagyon éhes, akkor bizony nem megitatják, hanem anyatejjel kínálják, amit Te fejsz le.

Kedvesek a nővérek is , ha valamit nem tudsz, segítenek, elmagyarázzák, megmutatják. / volt olyan lány az osztályon, akinek nem ment a fejés, és egészen addig, amíg rá nem érzett, végig segítettek neki fejni kézzel, mert nem kért gépet, mivel otthon nem volt neki és azt mondta, hogy szeretné megtanulni a kézi fejést /.

Még a takarítónő is rendes volt, pedig általában zsörtik szoktak lenni.

Ha úgy érzed, hogy mégsem tudod magad kipihenni és inkább vigyék be a babát a közös szobába, akkor is nagyon szívesen hang és nyávogás nélkül elviszik a kicsit.

Amikor kiderült, hogy a 2. babánkkal vagyok terhes, csakis a Kenézy jöhetett szóba. A helyzetet csak erősítette az hogy a szomszédunkba költözött egy csaj aki szülésznő a Kenézyben.

Sajnos a Klinikával kapcsolatban van tragikus tapasztalatom is egyébként.

Barátnőm aki végig a Klinikára járt terhesgondozás alatt, és ott is szült / 32. hétre /, a szülés után 1 héttel elvesztette a kis Árminkát.

Jelenleg perben állnak az őt kezelő orvossal, szonográfusssal / uh-os /és a Klinikával, mert az igzaságügyi orvosszakértő megállapította, hogy a gyermeknek egy olyan szívrendellenessége volt, amit lehetett volna kezelni, csak sajnos az uh során nem vették észre, így amikor megszületett, nem kaphatta meg egyből a célzott kezelést és mire rájöttek a betegségre sajnos már késő volt.

A történethez az is hozzátartozik, hogy az orvos kíméletlenül csak ennyit fűzött hozzá, hogy :" A természet szelektálja a selejtet "


Az én uncsitesóm, a klinikán dolgozik és mind a két gyermekét a Kenézyben szülte / sőt amikor jött az új kórház törvény és úgy volt, hogy a vidékiek a Kenézyben, a debreceniek pedig a Klinikán szülhetnek akkor bizony bejelentkezett hozzánk ideiglenesen, hogy ne kelljen a Klinikán szülnie /


Szóval ha engem kérdezel, akkor Kenézy. :-)


Mindenesetre javasolom, hogy azért inkább személyesen is gyűjts némi infót, mert ha beszélsz néhány orvossal és szülésznővel / mert az ő személyük és jelenlétük legalább annyira fontos mint a doki /akkor könnyebben tudsz majd dönteni.


Ja csak annyit, hogy én egyiknek sem adtam pénzt és enélkül is lelkiismeretesek voltak velem.


Szép és könnyű szülést Neked !


Ancsa

30. brigibaba (válaszként erre: 29. - 2be2173d4b)
2010. jan. 19. 20:56
Jaj azon én annyit nevettem! Mindig az ellenkezőét mondta mint a csecsemősök!!!
2010. jan. 19. 20:48
Az idősebbre :)
28. brigibaba (válaszként erre: 27. - 2be2173d4b)
2010. jan. 19. 20:42
melyikre gondolsz? a fiatalabbra vagy az idősebbre?
2010. jan. 19. 20:13

Én is kettőt szültem ott, az egyiket több, mint 7 éve, a másikat lassan 3. A két szülés között eltelt időben rengeteget változott a hozzáállás jó irányba. A csecsemősöké is.


Meg kell említenünk még a gyerekorvost, az adjunktusnőt!!!! Hú, az a nő nem semmi!

26. brigibaba (válaszként erre: 24. - Gne2)
2010. jan. 19. 20:07

hát a csecsemősök között volt 1-2 aki elég furi volt az tuti!

én nem tudnék pici babára úgy nézni hogy nem mosolyodom le!! ott meg némelyik.....

25. era1974 (válaszként erre: 24. - Gne2)
2010. jan. 19. 20:03
Köszönöm.Örülök hogy ilyen egybehangzók a vélemények,segit a döntésben:-))))Már csak egy orvos kéne:-)))
24. gne2
2010. jan. 19. 19:59

Klinika.

Én mindkét gyerekemet ott szültem. A körülmények nem tökéletesek (pláne a terhespatológián), de a biztonság tudata mindent megér... A nővérek aranyosak a patológián és a gyermekágyon is.

A csecsemősökről most inkább nem beszélnék. :s Van egy-két rendes, aki tényleg segít, de nem mind.

A klinikán veled van a baba végig, össze tudtok szokni. A Kenézyben csak akkor, ha van hely a baba-mama szobában.

2010. jan. 19. 19:51
Ez sajnos mindenütt előfordulhat,de nem szabad erre gondolni.Nehéz kérdés ez mert szerintem mindenkinek más a jó.Én voltam 8 hetesen a klinikán az ügyeleten egy kis vérzés miatt,ott aki ügyelt doki,nevét nem akarom kiirni,olyan bunkó stilusban kezelt,és küldött haza,hogy felőlem lehet a legjobb doki is debrecenben akkor se mennék hozzá.Egy életre leirta magát,pedig hallottam már róla milyen kedves stb..
22. brigibaba (válaszként erre: 18. - Xti_)
2010. jan. 19. 19:50
Én is nála meg egy adjuntus volt ott Major Attila!!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook