Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Daganatos beteg hozzátartozó fórum

Daganatos beteg hozzátartozó (beszélgetős fórum)


9. Dominó123 (válaszként erre: 7. - 9b10f3d7ff)
2022. aug. 15. 20:45
Köszönöm 💗
2022. máj. 26. 21:19
A szüleimet ápoltam, eltemettem. Írj privát!
7. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Dominó123)
2022. máj. 25. 21:35

2 testvérem hunyt el tüdődaganat betegségben.


Erre sajnos nincs recept. Van aki jól viseli és van aki az egész világot hibáztatja, hogy miért pont ő?


A 42 éves testvéremmel teljesen én törődtem. Munkából jövet beugrottam hozzá, megnéztünk 1-1 vetélkedőt, beszélgettünk. Vittem neki, amit éppen meg tudott enni.

Sosem beszéltünk a betegségről, mint végzetes kórról.

Vidám volt, vicces még akkor is amikor nagy fájdalmai lettek. Ő adott vigaszt a kórteremben a betegtársainak is, akik "csak" betegek voltak.

Amikor morfium kellett már neki, akkor megkértem, hogy jöjjön el hozzánk, nagyobb a lakás, mint az övé, különszobában tud lenni, de mégis felügyelet alatt.


A másik testvéremnek volt felesége, de kemóra, sugárra én mentem vele. Neki volt kissejtes, gerinc áttéttel.

Ő is méltósággal viselte. Nem voltak fájdalmai. Ő beszélt többet a halálról, de bízott.

És igen lehet bízni, hiszen történnek csodák. Muszáj bízni, hiszen a testünk csak akkor tudja gyógyítani magát, ha nem mondunk le magunkról.Nálunk nem lett happy and, de nem szomorúan éltük meg, át ezt az időszakot, hanem a legjobbat próbáltuk kihozni belőle.

Nehéz volt-e? Rettenetesen. De próbáltuk a legszebbé tenni azt az időt, ami még jutott.

Már testreszabott kezelések vannak. Általában a kemo sem okoz galibákat. Lecsöpög és lehet hazamenni, ahogy a sugárkezelés után is.

6. janszi (válaszként erre: 1. - Dominó123)
2022. máj. 25. 21:23

Olvasgass kicsit

[link]

2022. máj. 25. 21:01

Szerintem úgy sem tudsz lelket önteni belé. Valószínű, hogy tudja mi vár rá...


Az én ismerőseim annak örültek, ha körülöttük voltunk, beszélgettünk velük, jókat meséltünk...



Kitartást!

4. tien
2022. máj. 25. 20:42

Átérzem a fájdalmad ,és sok erőt kívánok Neked.

Szükséged lesz rá.


Tudni fogod szerintem ,mit kell tenned .

3. globus (válaszként erre: 1. - Dominó123)
2022. máj. 25. 20:35
Barmennyire kiborító néha a viselkedése, ne haragudjatok rá. Lelkileg nehéz lesz, mert ő is megváltozik. Ha nem tudtok segíteni, akkor is legyetek mellette. Számára legfontosabb a szerettei közelsége. Fogadjátok el a kéréseit, bármilyen furcsa. Türelmet, erőt, kitartást kívánok.
2. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Dominó123)
2022. máj. 25. 20:21
Sok erőt kívánok Nektek!
2022. máj. 25. 19:58

Sziasztok

Sajnos édesanyamnal tüdő daganatot diagnosztizaltak gerinc áttéttel.

Szívesen beszélgetnék olyanokkal akik ápoltak /ápolnak közeli csaladtagot, aki hasonloan szenved. Ők hogy öntöttek lelket az elkeseredő rokonba, hogy éltetek meg a mindennapokat amikor menni /segiteni kellett.


Köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook