Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Cukorbetegeknek receptek fórum

Cukorbetegeknek receptek (beszélgetős fórum)


2013. nov. 10. 13:57

Szia, nekem januárban derült ki h magas a cukrom, nagyon megijedtem, főleg attól, h hogyan fogom tudni betartani a diétát. Elég szófogadó vagyok, és mindent 100 %-ra vettem, és napokon át csak az jutott eszembe, h ezt se ehetek, azt se ehetek, hogyan számoljak stb. Én más kategóriába esek, 64 éves vagyok. Az éhgyomri volt 7.3, a terhelt 12. Nem akarok a magaméról túl sokat írni, ha akarod írok privit h mikre jöttem rá.

69-70 kg voltam mikor ez kiderült a 164 centimhez, és szeptemberre 5 kilót fogytam. Nagyon be akartam tartani mindent, és az evés nem örömforrás lett, hanem egy megoldandó feladat. Szerencsére ez azóta valamennyit javult. Amit betartok és Neked is ajánlom, a napi 5x-i étkezés vagy 6x, és keveset. Éhgyomorra soha nem eszem azóta gyorsan felszívódó CH-t. Sokat tanultam az IR-es fórumon lévő kismamáktól. Mindent durumliszttel habarok, esetleg durum és teljes kiőrlésű vmi más liszt. Galuska-durumliszt. Nagyon szerettem a pirítóst, azóta nem ettem 1x sem, nem szabad. Ugyanez a helyzet a krumplipürével. Tejcsokit, fehércsokit azóta nem ettem, nagyon ritkán egy kis magas kakaótartalmú étcsoki jön. A dietetikus engedélyezett max 5 szem szőlőt/nap, én egész ősszel ha 15-öt megettem, sokat mondok. Banánt sem ehetünk. Mézet sem, természetesen, holott régen amit csak lehetett mézzel készítettem, mert sokkal egészségesebb mint a cukor. Fehér cukrot sem használok, csak ha sütök akkor az élesztő felfuttatásához. A családom szerencsére nem tiltakozik az ételek miatt. Kókuszvirág cukrot, Xillitet, nyírfacukrot használok, de azt hiszem, teljesen áttérek az eritritre, azok alapján amiket olvasok róla. Stevia cseppjeim is vannak, de azt nem nagyon szeretem, de néha használom. Teát azóta teljesen üresen iszom, kávét egyébként sem szoktam soha. Tejet egyik vélemény szerint tilos, mások szerint néha lehet, megint mások szerint napi 1, max 2 dl megengedett. Nem tudom, figyelni kell magad, hogy reagálsz rá. Fahéj nagyon jó rá, én is amire lehet, szórok.

Most ennnyi. Nagyjából átolvastam amik itt vannak, és már tanultam is, h egyek répát nyersen ha éhes vagyok. Köszi az ötletet.

Mennyi volt a cukrod?

2013. nov. 10. 08:43

[link]

Ebben is búvárkodhatsz ötletek, receptek után.


Egyébként a barna kenyér, vagy ha azt nem kapsz, a félbarna kenyér tartalmazza a legkevesebb ch-t. Zsömlében is ezt lenne célszerű keresni az üzletekben, vagy ha nincs, akkor a "vizes-zsemlét".

A cukrosok azért esznek szívesebben zsemlét mint kenyeret, mert abból 1 db. engedélyezett 1 evésre, és nem kell külön dekázniuk otthon.

2013. nov. 10. 08:40

[link]


Én ezt a kalória-táblázatot szoktam használni, ha valamit meg akarok nézni.

13. ef28dc56be (válaszként erre: 12. - Juditvirágkedvelő)
2013. nov. 10. 08:31

Szia-szia!

Én is csak most látom, hogy a korábbi bejegyzések közel 3 évvel ezelőttiek. :)))


Szívesen írok-olvasok recepteket, amit tudok, édesanyám több mint 35 évig cipelte ennek a betegségnek a terhét.


Alapjaiban a ch-t kell visszafogni, és azt kell azon a szinten tartani, amit az orvos előírt!!!


Egy megbízható és eléggé részletes kalória-táblázat sokat tud segíteni, ha ilyened nincs, akkor teszek fel ide neked linket!


Rántást levesnél főzeléknél már eleve ki tudod váltani, ha csak kiszedsz a sűrejéből, összetöröd-turmixilod és visszarakod, valamennyire besűríti a kajádat, a lisztet ki tudod spórolni.


Most olcsó a karfiol, valamennyi rizst ki tudsz váltani vele:

a rózsáira szedett karfiolt kiskéssel darabold össze kb. 1,0-1,5 cm hosszúra. Apróra vágott vöröshagymát és apróra vágott petrezselymet dinsztelek, abba beleforgatom a rizs-formára-méretre darabolt karfiolt, só-bors, pici vízzel födő alatt puhára párolni. Egészen jó ízű párolt rizs lesz belőle.

A karfiolból ilyen összedaraboltan is raktam már télire a fagyóba.


Ha nem régóta csinálod (szomszédasszony pl.) kicserélte a tányérját gyerek-tányérra, a gyomor 1-2 hét alatt átállt, hogy a kevesebb is elég volt neki, és akkor már a bevitt ch is kevesebb lett.

Mindig van nála kézügyben zacsiban ilyen-olyan apró magvak (tökmag, napraforgó mag,stb.) amelyeknek viszonylag kevés a ch-tartalmuk, de nasizásra jó, ill. van az asztalán olyan gyümölcs-kosár, amelyekből bármikor bekaphat 1-2 szemet.


Ha valami még eszembe jut, majd írok.

Ha neked is van valami jó kis praktikád a ch visszafogására = én fogyózok.

12. juditvirágkedvelő (válaszként erre: 3. - Venes)
2013. nov. 10. 07:31
szia, most léptem be erre a portálra, szívesen olvasnék c.betegeknek való recepteket; van jó ötleted?
11. fdóri (válaszként erre: 5. - Jsarossy)
2011. jan. 20. 13:51

Szia!


Téged olvastalak a macosz oldalon?


Nekem a kisfiam diabéteszes... mindent ugyanúgy főzök csak kevés rántással, neked talán a koleszterin miatt habarás lenne a szerencsésebb... cukor nálkül stevia val. Iktass be nagyobb sétákat, ha tudsz. Sok sok gyümölcs, nyers zöldség. Ha éhes vagy és sok a cukrod, rágj el egy répát... Írj privit ha valamiben segíthetek...

2011. jan. 20. 13:12

Cukorbetegség esetén : Állitólag csicsókát kellene fogyasztani. Teát 2 - 2 részáfonya levél, áfonyabogyó, kecskeruta, szederlevél, kamilla, nyírfalevél, 1 rész gyermekláncfűgyökér.

Diétára, cukorbaj kezelésére :

2 - 2 rész babhüvely, kukoricabajusz, 1 - 1 rész acsalapu, édeskömény-termés, gyermekláncfű, kakukkfű, sárkányfőfű,, szederlevél, ( vagy málna levél ).

1 - 2 kávéskanálnyi teakeverékre 1 csésze vizet öntünk, felfőzzük, 5 - 10 percig lefedve állni hagyjuk, leszűrjük. Étkezéstől függetlenül naponta 2 - 3 csészével fogyaszttani.

Ezt úgy kaptam..

Gyógynövény boltba kérdezz utána.

Ne a gyógyszer helyett...

De a dokit - dietetikust meg lehet kérdezni..

2011. jan. 20. 12:57

van cukibeteg fórum:)


Milyen diétára vagy állítva?

hány kcal, ch?

2011. jan. 20. 12:52
Itt a hoxán is rengeteg van, de szoójudit oldala is nagyon jó.
2011. jan. 20. 12:51
Javaslom, hogy keress rá az update receptekre, nagyon klassz, nem csak fogyózóknak hanem cukorbetegeknek, magas vérnyomásúaknak is.
2011. jan. 20. 12:51
Szerintem írd be a gugliba, rengeteget találsz, sok sikert szia
2011. jan. 20. 12:47
Sziasztok! sajnos, magas cukorszint, koleszterinszint és köszvény gyanú miatt diétáznom kell, de nem találtam ilyen fórumot. Ha valakinek hasonló gondja van, kérem, jelentkezzen.
4. kimy (válaszként erre: 3. - Venes)
2009. febr. 11. 09:00

Szia!!


Köszi szépen hogy irtál, és ha nem nagy kérés mondjuk priviben vagy itt is lehet pár linket elküldenél?


Igaz én is nézelődtem ilyen oldalak után de nem sok sikerrel jártam.


Köszi

2009. febr. 10. 15:10

Nem kell nagyon megijedned. Csak a szénhidrát bevitelre kell figyelned alaposabban. Pl. főzeléket nyugodtan ehetsz, mert nem sok benne a szénhidrát turbósító liszt, persze csak ha mondjuk zöldbabot vagy tököt csinálsz, mert egy krumplissal már kicsit vigyázni kell.


De bármilyen salátát ehetsz hússal, vagy édes dolgok esetén cukor helyett édesítót használsz, de asszem ezzel tisztában vagy.


Plusz, van rengeteg jó oldal, cukorbetegeknek, ahonnan bátran válogathatsz a receptek közül.


Ha valami érdekel, akkor szólj. Receptet is írhatok, vagy linket is másolhatok...

2. kattyus (válaszként erre: 1. - Kimy)
2009. febr. 10. 15:07
Ma szülőire megyek, de holnap írok.
1. kimy
2009. febr. 10. 15:06

Sziasztok!


Nem rég derült ki hogy 25 évesen cukorbeteg vagyok. Nagy fejtörést okoz nekem hogy mit ehetek és mit nem. Aki tud és mondjuk ugyan ebben a cipőben jár irjon pár receptet. Ha találok én is írok majd. Köszönöm mindenki segitségét!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook