Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Anyukám cukorbeteg lett, ezért keresek cukormentes süti recepteket. fórum

Anyukám cukorbeteg lett, ezért keresek cukormentes süti recepteket. (beszélgetős fórum)


7. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 5. - Ditka4)
2008. dec. 12. 19:48

"csak keveset a liszt miatt"


Ha teljes kiőrlésű búza-, vagy Grahamliszttel készíted a sütit, akkor lehet enni, nem?


Én muffint szoktam sütni ilymódon és kiszámolom darabra, hogy mennyi ch van benne. Olyan, mint a normál muffin, csak tk liszttel készül és édesítővel. Tök finom. Ha a tk liszthez teszel 1 kk búzasikért (én a kenyérhez is szoktam tenni), akkor ugyanolyan szép lesz, mint a 'normális'. Többféle izesítéssel készülhet, keverhetsz hozzá mirelit meggyet (ezzel nagyon finom), fahéjat, kakaót, diabo lekvárt, mákot, stb. És miután ebből 12 db készül, 1 db-ban minimális ch van.

Karácsonykor még az is megengedhető, hogy egy 80%-os keserű csoki kockát teszel mindegyik közepébe sütés előtt.

2008. dec. 12. 18:38
Én raktam fel diabetikus sütemény receptet, és ha ajálhatom a legjobb a fruktóz nevű gyömölcs cukor lehet kapni 1/2kg kiszerelésbe 5dkg kevesebet kell beleteni mint a rendes cukorból.De nyugodtan kérdezél mert én már 12 éve sütök igy a férjemnek és arra kell vigyáni hogy 1-2szeletnél nem enni többet mert hasmenést csinál azonkivül jó a sütemény üdv Aranka
2008. dec. 12. 18:29
A cukorbeteg is ehet minden sütiböl ami nem cukorral hanem édesítővel készül csak keveset a liszt miatt.Én mindenbe ezt rakok,teába ,kávéba ételbe,befőtet is ezzel teszem el . A háziorvos fel írhatja minden hónapban.
4. Kiss Mária (válaszként erre: 2. - Szajko)
2008. dec. 12. 18:02
Van egy olyan recept-típus, hogy update ételek, ebben találhatsz diétás cukormentes sütiket. Én már sütöttem update mirindát, és egy nagynéném, akinek az apukája cukros is megkóstolta és mondta, hogy ő is fog sütni. Ha gondolod próbáld ki, vagy nézz körül abban a receptgyüjteményben.
2008. dec. 12. 17:59
2008. dec. 12. 17:58
Az ünnepekre szeretném meglepni egy finom, számára is fogyasztható édességgel.
2008. dec. 12. 17:56
Anyukám cukorbeteg lett, ezért keresek cukormentes süti recepteket.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook