Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Cukorbetegek milyen ételeket főzhetnek otthon, ami az étrendjükbe beilleszthető? fórum

Cukorbetegek milyen ételeket főzhetnek otthon, ami az étrendjükbe beilleszthető? (beszélgetős fórum)


2012. nov. 22. 20:40
Nagyon örülnék a recepteknek én is!!!!
24. Anna0129 (válaszként erre: 23. - R.angel)
2012. okt. 15. 14:07

Szia!


Én is ilyen recepteket gyűjtök. Tudnátok segíteni?

2012. máj. 29. 18:11
Szívesen várok recepteket, ha van bevált édesség cukorbetegeknek.
22. mixi12
2012. máj. 28. 08:46
A kislányom két évesen lett cukorbeteg! Azt hogy milyen lisztet használok nem nagyon figyelem, főképp a cukrot kerülöm a receptekben. Azonban ha nem tetszik akkor lehet pl. durumlisztet használni. Ha jól látom nem írtam oda, hogy milyen liszt. Nekem ez egy jól bevált piskótarecept a sokadik kísérletezgetésre. Ráadásul a más lisztek sem tartalmaznak sokkal kevesebb szénhidrátot.
21. r.angel (válaszként erre: 19. - Mixi12)
2012. máj. 27. 18:15
Ez lehet, hogy az édesítőszer miatt diabetikus, de ott van még a fehér liszt, ami ugyancsak szénhidrát. Így nem igazán diabetikus.
20. mixi12
2012. máj. 27. 15:34
Szeretnék készíteni egy olyan diabetikus recepteket tartalmazó újságot, amiben csak beküldött receptek vannak. Aki kedvet érez hozzá kérem küldje el nekem kedvenc diabetikus receptjét, fotóval együtt, esetleg név és településsel a következő címre: eztfoztem(kukac)gmail.com
19. mixi12
2012. máj. 27. 15:32

Diabetikus piskóta!

Hozzávalók:

Ahány tojás, annyi csapott evőkanál édesítő, annyi púpozott evőkanál liszt, és esetlegesen sütőpor. 6 tojásból készült piskótához 1/2 csomag sütőpor.


A sütőt bekapcsolom 180 fokra.

A tojásokat szétválasztom. A tojásfehérjét kézi robotgéppel kemény habbá verem, beleteszem az édesítőt, és tovább verem, amíg szép fényes lesz. A sárgájákat egyenként adom hozzá, miközben a robotgéppel verem. A lisztet elkeverem a sütőporral, hozzáöntöm, és kanállal óvatosan elkeverem benne, vigyázva, hogy ne törjem össze a habot.


Sütőpapírral bélelt formába öntöm, és megsütöm. Sütési dőt nem tudok monadni, mert minden sütő más, de addig kell sütni, amíg a beleszúrt tűre nem ragad a tészta. Ha a teteje nagyon pirul, de a közepe még nyers, egy alufóliával latakarom.

18. r.angel (válaszként erre: 16. - Ágio8405)
2012. máj. 26. 18:55
Milyen arányba szoktad ezeket keverni? Mindenféle sütihez használható? Csak durum lisztból jó a süti? Amihez zabkorpát írnak a receptben, ezzel a keverékkel helyettesíthetem? Mivel van egy szakácskönyvben, amiben szinte csak zabkorpás receptek vannak.
17. bgy55 (válaszként erre: 16. - Ágio8405)
2012. máj. 4. 11:37
Köszönöm,kipróbálom.Köszi a segitséget.
2012. máj. 4. 00:15

süss olyan sütit amit ehetsz. ne cukorral és ne fehérlisztböl. Nagyon jokat lehet sütni. Nekem legjobban a durumliszt zabpehelyliszt és teljes kiörlésü tönköly liszt keverék vált be a legjobban. Persze a csak durum liszt a legfinomabb csak azért keverek hozzá mert azoknak kevesebb a ch értékük és lasabb a felszivodásuk.

Ezekböl mident ugyanugy csinálok. ja és xilittel édesitek. Ma pl lekváros piskóta tekercset sütöttem. Nagyon finom lett.

15. bgy55 (válaszként erre: 10. - Zsuzsanna-Cecilia)
2012. máj. 2. 14:34

Kedves Zsuzsa!


Köszönöm a sok segitséget, Én még gyógyszert szedek a cukromra.Nem vagyok túl kövér,de egy 5kg-ot biztosan leadhatnék.Rokkatnyugdíjas vagyok,mert sajnos más betegségem is van és volt.Igy nem mozgok túl sokat ,kicsit kertészkedem sétálok.Még semmi ,cukorbetegség szővödménye nincs szerencsére.Szeretném meg is ellőzni.A csirke húst nagyon szeretem,és most már durum tésztát eszem,meg rizst.Félbarna kenyeret,csak a SÜTI,jaj az aminek nem birok ellenállni.Meg a finom pék árú,pl pidza. Tudom nem szabad :( Próbálkozom is csak néha bünbe esni. Baráti üdv Gyuri

14. bgy55 (válaszként erre: 9. - Telihold Nő)
2012. máj. 2. 14:12
Köszönöm,megnézem! :))
13. boczor (válaszként erre: 1. - Bgy55)
2012. máj. 1. 22:46
A durum liszből készült ételek lassabban szívódnak fel,csak olasz tésztát vegyél, mert az tényleg az ami rá van írva.túrósan,mákkal,de a káposztástészta a legjobb, mert az még a hízás ellen is jó!! Megdinszteled a összevágott hagymát és ráteszed az összevágott káposztát.tészta főzésnél vigyázz, mert nem szabad agyon főzni.olaszok sem teszik,ez is hozzájárul ahhoz, hogy lassabban szívódik fel a ch.!!!Isteni finom borsosan!!!De csak akkor tedd rá a borsot, ha már levetted a tűzről, aromák miatt.pá teri
2012. máj. 1. 16:10

Szia !

Az előbbiekből lemaradt!

A felvágottakban, és egyéb készítményekben "rejtett" cukor van, a nitrit-nitrát, és egyéb adalékokkal együtt!

Zsuzsanna

2012. máj. 1. 15:47
A kilófaló életmódot cukorbetegek is nyugodtan használhatják. Meg a fogyni vágyók. Keress rá a gugliban :)
10. Zsuzsanna-Cecilia (válaszként erre: 1. - Bgy55)
2012. máj. 1. 15:23

Szia!

A diétáddal kapcsolatban nagyon sok-mindent tudni kellene! Mivel kezelik a diabéteszed? Gyógyszerrel, vagy netán inzulinnal kezelnek? Mennyi a napi megengedett CH beviteled?

Hány kg.vagy? Esetleg fogyni kellene?

Milyen a munkád, a napi elfoglaltságod, mennyire vagy terhelve? Vannak-e már kialalkult szövődmények? pl:vese, érszűkület,látás romlása, stb??!!

Szerintem, DIETETIKUS segítségét kellene kérned!

Ugyanis, ha vannak egyéb egészségi problémáid, akkor összetettebb a diéta!

Addig is: kizárólag teljes kiőrlésű tönkölybúza lisztet, barnarizst, durum-tésztát,sovány sajtot,halat, csirkét és pulykát, sovány tej, sovány tejföl, stevia édesítőt, / ez nem okoz hasm....! // van tablettában is és folyadékban is.

a főzeléket "habarni", a zöldséget ahogy szereted, / párolva, rántva, nyersen, /kefires-dijoni mustárral leöntve/ ez a "hamis" majonéz, amiben nincs tojás és cukor! a salátákra oliva olajat is szoktam önteni!

Ami nagyon fontos még, a GI- glikémiás index! A felszívódási idő nem mindegy! Minél lassabban szívódik fel, annál egyenletesebb a cukorszint!



Én 33.éve vagyok cukorbeteg. Az utóbbi 5-6.évben a "divatos életmódváltással" lényegesen jobban vagyok. Én a Fekete Áfonyalevél teát is iszom, 4.éve....Az első 5.hónapban a napi inzulinigényem összesen 30.E-vel CSÖKKENT!!!! ami azóta is fennáll! Már csak 4-6-6-12.egység inzulint adok be!

A kenyeret én magam sütöm, és "tudom, mi van benne"!!!

Egyenlőre ennyit....

Ha esetleg tudok segíteni, kérlek jelezd.

Akkor a többit privátban....

üdvözlettel:

Zsuzsanna

2012. máj. 1. 14:04
2012. máj. 1. 14:03

Sovány húsok és zöldségek,gyümölcsök, főzelékek.A neten rengeteg receptet találsz.

[link]

7. dorkadorka (válaszként erre: 6. - Bgy55)
2012. ápr. 25. 20:11

Igen vidékre is küldik,én sem lakom Budapesten,és reggel 7-kor már itt a kajcsi.Sőt annyira kedves a mi futárunk,hogy felajánlotta hogyha korán jön,nem ébreszt fel hanem berakja a csomagot az ajtóra és ráérek kifizetni hét vége felé.

Előtte való nap kell megrendelni 12-ig és másnap kihozzák,nagyon változatos a menüsor ,a vegetáriánusoktól a tésztakedvelőkig,a kismamaétrenden át a "rendes" kajákig,mindenki talál magának kedvére valót.

Megy a privi.

6. bgy55 (válaszként erre: 4. - Dorkadorka)
2012. ápr. 25. 14:05
Megköszönöm ha elküldöd,bár én vidéken élek nem tudom oda is elhozzák-e.De azért próbálkoznék is.Kiváncsi vagyok mire vagyok képes.Köszi mindenkinek a segitséget.
5. piroska1950 (válaszként erre: 4. - Dorkadorka)
2012. ápr. 25. 11:46

Sziasztok!

Kedves Dorka!

Nekem is elküldenéd?

Nagyon szépen köszönöm.

4. dorkadorka (válaszként erre: 1. - Bgy55)
2012. ápr. 25. 11:33
Szia! Én is nemrég lettem cukorbeteg,szívesen segítek,de én is szoktam rendelni magamnak kimondottan cukorbetegeknek való menüt ~700 ft és nagyon finom,ízletes változatos.Ha gondolod priviben elküldöm..
2012. ápr. 25. 11:30

sok kaja rendelösnél van diétás menü is.

A lényeg ne cukorral édesits hanem xilittel vagy steviával és ne egyél lehetöleg finomitott lisztet. ha van update pékség valahol a közeledben ott bármit ehetsz. nagyon jók.

2. Serry (válaszként erre: 1. - Bgy55)
2012. ápr. 25. 11:28
Miért nem keresel olyan heylet ahol főznek diétásan is?
2012. ápr. 25. 11:25
Kiderült hogy cukorbeteg vagyok.Egyedül élek, és bizony mint álltalában a férfiak,nem tudok fözni.Eddig hozták az ebédemet,de sajnos ott nincs diétás értend.Szeretnék egyszerű és jól bevált recepteket kérni,a hölgyektől.Amit könnyen eltudok késziteni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook