Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Csirkehusiból mit? fórum

Csirkehusiból mit? (beszélgetős fórum)


2011. nov. 20. 16:04

Töltött csirkemell:

nekem nagy kedvencem, és gyorsan megvan, kiadós, csak nem olcsó pld.:

Csirkemellet megtisztítom, és a vastagabb végénél egy hosszú pengéjű, éles késsel felszúrom (próbálom nem kilyukasztani sehol), jó nagy üreget képezve így benne. A töltelék sokféle lehet. Pld.: 30 dkg juhtúrót összekeverek 1- 1 1/2 csokor zöldhagymával, amit felkarikázok, és ezzel jó alaposan megtömködöm a csirkemellet (2 fél csirkemell filéhez elég ennyi töltelék, és a szúrt végénél kihagyok egy kicsit, h le tudjam zárni a mellet), majd bacon ágyra teszem (lepakolom úgy a bacon csíkokat, h kicsit átfedjék egymást), és belegöngyölöm a töltött husit. Mehet a jénaiba kicsi olajra, alufliával lefedem, pár percig így sütöm, majd kicsit megpirítom fólia nélkül. A csirkemellnek nme kell sok idő, gyorsan elkészül, és így elkészítve só se kell hozzá, mert a juhtúró savasít, meg a bacon is sós. Ha kész 2-3 szeletre lehet vágni a husit, és így tálalni krumplipürével, stb.

Uígy megtöltheted pld., ha csinálsz csirkemájból reszteltmájat, és azt tunkolod bele, majd kipanírozod, és kisütöd.

Vagy a csirkemellet felkockázod, megszórod őrölt csilivel, sóval, kis vegetával, reszelt fokhagymával,jól összekevered, hagyod pácolódni (legjobb, ha egy éjszakát, de pár óra is elég lehet) majd panírozod úgy, h először feketeborssal elkevert lisztbe forgatod, utána fokhagymasóval elkevert tojásba, és végül a zsemlemorzsa, és így sütöd ki a husi darabokat. Salátával, vagy vmilyen mártogatóssal tálalhatod. Olyan így, mint a csirkemell nugets. Mártogatóst csinálhatzs joghurtból majonézzel, és fűszerekkel, vagy paradicsompüréből olaszosan oregánóval, vagy ha erős pistával kevered el a paradicsomodat, akkor ott a scípős szósz....


Csirkecombot (felsőt), ha kicsontozod, és a csont helyére teszel tölteléknek baconbe göngyölt mozzarellát, majd kipanírozod, és kisütöd, fincsi, és nem uncsi csirkecombot kapsz!


Tényleg csak egy kis kreativitás, és nagyon jókat főzhetsz!!!!

2011. nov. 20. 15:36

csirkemellből én szoktam szószokat csinálni, meg tölteni, meg pikáns fűszerezésben pácolva kirántani, és mártogatóssal....

Szósz: fél csirkemellfilét feldarabolok kis kockákra. Edényben olajat hevítek, és arra nagyon apróra vágott(vagy reszelt) 1 közepes, vagy annál kicsit nagyobb fel vöröshagymát dinsztelek. Rádobom a csirkemellet, és amíg ki nem fehéredik, kavargatom. A csiperke gombát (a fél csirkemellhez kb. 1/2 kg gomba kell)megtisztítom, és cikkekre vágom. Sós lobogó vízben hirtelen megabálom, leszűröm, majd a csirkemellhez adom, és így is összerottyantom. Felöntöm tejszínnel, adok hozzá sót és fehérborsot ízlés szerint, és összefőzöm. Főzök ki tésztát (fussili/ orsó, vagy hasonló), és azzal tálalom. Reszelt sajttal megszórom a tetejét tálaláskor (én parmezánnal szeretem legjobban)

11. 6b006fc769 (válaszként erre: 9. - Survivor3)
2011. nov. 19. 22:12
:DDDDDDDDDD
10. 31c1daa9fa (válaszként erre: 1. - 1d97508455)
2011. nov. 19. 21:58
Esetleg improvizálhatnál a konyhában...fantázia az látom nincs. :D
9. survivor3 (válaszként erre: 1. - 1d97508455)
2011. nov. 19. 21:56

Halászlé.

Rengeteg gombostű kell bele, hogy jó szálkás legyen!

2011. nov. 19. 21:54

hali.

Csirkemell filéből szoktam olyant csinálni, hogy egy edényben kb. 1 dl olajat összekeverek a polcról lekapott fűszerekkel ( só, bors, fokhagyma, oregánó, bazsalikom, - esetleg kakukkfű, rozmaring, mikor milyen hangulatom van:)) ) ezekbe belerakom a szeletekre vágott mellet, kb. fél óra pihi után felforrósított serpenyőben megsütöm.

2011. nov. 19. 11:36

batyuscsirke...vastasgfóliára.. alulra bacon csík, rá karikára vágott krumpli amennyit gondolsz, ráteszed a csirkecombot só, bors, majoranna... a husira sózott pár karika, hagyma póre de sima is jó, egy kis gomba, egykarika paradicsom, egy karikapaprika, tetejére egy csík bacon...összefogod a fólia tetejét és megtekered batyuszerűre...be a sütőbe 60 - 80 perc kb adagtól függ.. de fogod érzeni az illatán hogy jó


csak a hozzávalók előkészítése, tisztítás darabolás hosszabb idő utána már csak összedobálod a fóliába, tetszés szerinti mennyiségben...én húsnélkül körtenek is szoktam batyus krumlit csinálni....a vegás barátaink egyik kedvence, de bacon és hús nélkül olivával...de most a csirkehusi a lényeg

2011. nov. 19. 11:30

csirkemellből: brassói (uyanúgy mint más húsból, csak kb. 1 óra alatt készen van) , ananászos csirkemellcsíkok serpenyőben (kevés olaj a serpibe, csirkemellcsíkok, só, bors,ezekkel sütni néhány percig, majd lecsöpögtetett ananászkonzerv, és ezzel is sütni kb. 15 percig. Rizs jó hozzá köretnek.


csirkecombból: tepsiben sült mézes-mustáros csirke


tepsibe olaj, csirkecomb, só, csirkefűszer, karikázott répa. Sütőben összesütni, majd az utolsó 10 percben ráönteni a mézes mustárt.

5. 7e5ab6e8e0 (válaszként erre: 3. - 1d97508455)
2011. nov. 19. 11:25
Szoktam fokhagymát, mustárt, majoranát, borsot.... :)
2011. nov. 19. 11:23

Én tudok egy tuti jó receptet, de ahhoz 1 kg csirkemellfilé kell. Hozzávalók: 1 kg csirkemellfilé, 3 db, 3 színű kaliforniai paprika, bacon szalonna, sajt, tojás, sonkaszalámi.

Őzgerinc formába vékonyra szelt csirkemelleket fektetünk, ízlés szerint fűszerezhetjük bármivel, aztán rátesszünk bacon-szalonnát, felszeletelt paprikákból, felcsíkozott sonkaszalámiból, reszelt sajtot és nyers tojást ütünk bele, aztán megint csirkemell és rétegezve a hozzávalókat egészen a forma tetejéig hússal lezárva. Ezt kb. 1,5 órán keresztül kell sütni és ha kész és felvágojuk: gyönyörű szép színes és nagyon ízletes szeleteket kapunk. Próbáld ki, érdemes!

3. 1d97508455 (válaszként erre: 2. - 7e5ab6e8e0)
2011. nov. 19. 11:22
És milyen fűszereket raknál rá? a zacsis csirkés fűszert már unom.
2011. nov. 19. 11:20
A legegyszerűbb: sütőzacsiba be, rá egy kis fűszer, mellé mehet krumpli, répa egészben (vagy más zöldség) és 1-1,5 óra alatt pirosra sütni. Isteni és egészséges is :)
2011. nov. 19. 11:19

A múltkori tojásos kérdésemre annyian írtatok sok jó receptet, amit eddig még nem is hallottam, így most is szeretnék olyan szuper recepteket kapni csirkehusira. :)

Csirkemell, és combi van itthon.

Előre is köszi. :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook