Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Csináltatnátok amniocentézist? fórum

Csináltatnátok amniocentézist? (beszélgetős fórum)


1 2 3
40. Madine
2016. márc. 3. 06:14
Nekem a nyaki redő volt határértékes (2,5 mm). Rengeteget őrlődtem, hogy mi legyen, húztam a Prenatest felé, de aztán sikerült konzultálni a szegedi genetikai központ volt igazgatójával (családi jóbarát), aki egyértelműen az amniocentézist javasolta. Belementem, nagyon féltem, nem bántam meg. Utána 1-2 órán át húzódott a pocakom, néhány napig pedig nagyon kíméltem magam, nem hajoltam, nem emelgettem, és hasonlók (de nem voltam egész nap ágyban azért). Magnéziumot szedtem. Ami hosszú, az az eredmény kivárása, egy hónap alatt lett meg, negatív lett. A babát végül még túl is hordtam, most egy hónapos. Tudom, hogy aggódsz, és mindenhol fogsz olvasni szomorú történeteket az amniocentézisről is, a prenatest/nifty-ről is. Minden genetikai rendellenességet nem lehet kiszűrni, csak a leggyakrabban előfordulókat vizsgálják, illetve a legsúlyosabbakat, bármit is választasz.
39. unom
2016. márc. 2. 22:38

[link]

Itt vannak a magyarországi tesztek, táblázatban összefoglalva. Kérdezhetsz is, hamar válaszolnak, illetve továbbítják szakemberhez.

38. 31bc25d879 (válaszként erre: 34. - Fruska84)
2016. márc. 2. 21:59

Hát nem tudom, sz.r ez minden tekintetben.

A lányomnál vérvizsgálatból jött ki, hogy Down 1:7-he!! Nem 70-hez, nem 700-hoz, nem 7000-hez hanem 1:7 -hez. Rögtön összeszartuk magunkat. Én még ilyen eredményt nem láttam.


Neki is felajánlották a vérvételt (nifti, prenatest). Aztán egy munkatársam azt mondta: " no akkor menjünk biztosra: amniocentézis! És az istenhegyin is azt mondták, hogy ne vérvételezzen, azt döntse el, hogy amnio vagy chorion biopszia.


Ez a mi tapasztalatunk, de mint mindenben, ez is megosztja a véleményeket.


Mindenesetre én azt gondolom, hogy ha a gyanúárnyéka felmerül, hogy beteg lehet a baba, meg kell csináltatni valamelyik szűrő vizsgálatot.

37. zebracsikó (válaszként erre: 34. - Fruska84)
2016. márc. 2. 21:58

..és van még ezer meg egy betegség, amit egyik teszt sem szűr ki :(

egy terhesség mindig jár bizonyos kockázattal, bármennyire is modern eljárások vannak már.

36. zebracsikó (válaszként erre: 34. - Fruska84)
2016. márc. 2. 21:56
Most lárom, hogy már válaszoltál az imént feltett kérdésemre.
35. zebracsikó (válaszként erre: 27. - Fruska84)
2016. márc. 2. 21:55

Nagyon sajnálom.

Csak az a kérdés, hogy milyen betegsége lett a gyermekednek? Olyan, amit a tesztnek szűrnie kellett volna? Vagy valami egészen más? Mert nem mindent tudnak kiszűrni, bármennyire is modern vizsgálatok vannak már.

34. fruska84 (válaszként erre: 29. - 31bc25d879)
2016. márc. 2. 21:50

Hát igen, mi is csak pislogtunk, hogy ez hogy lehetséges, erre közlik, hogy JA az amniocentézissel nem vizsgálunk minden betegséget (de azért hasba döfnek érte). A Nifty-teszt többet szűr, pl. a mi betegségünket is kiadta volna. Bíztunk az amnio eredményében, így megtanultuk, hogy semmi sem 100%-os.

DE ez a mi negatív történetünk, nem hiszem, hogy ez olyan gyakori lenne.

33. 31bc25d879 (válaszként erre: 32. - Zebracsikó)
2016. márc. 2. 21:49
Legyen így!
32. zebracsikó (válaszként erre: 31. - 31bc25d879)
2016. márc. 2. 21:48
A Nifty, Verify, Prenatest egészen pontosan az anyai vérben keringő magzati kromoszómákat vizsgálja. Pontos.
2016. márc. 2. 21:41

A nifty, verifi, prenatest az anyai vért vizsgálja.


Számomra biztosabb és megnyugtatóbb lenne a magzati kromoszómát vizsgáló amniocentézis vagy chorion biopszia.


De hát hallottunk már annyi ellenérvet és szomorú tapasztalatot, hogy az a biztos amikor a kisbaba megszületik.

30. Klarisszima (válaszként erre: 2. - Mandulacska2)
2016. márc. 2. 21:41
Nekem anno azt mondta az orvos, hogyha a teszt szerint a beteg gyerek esélye nagyobb, mint az amnionál a vetélés esélye, akkor meg kell csináltatni. Én megcsináltattam, tuti nem szültem volna meg egy beteg gyereket, de szerencsére nem volt semmi gond.
29. 31bc25d879 (válaszként erre: 27. - Fruska84)
2016. márc. 2. 21:32

Ez nagyon sajnálatos:(


Ilyennek nem szabadna előfordulni, jó egészséget kívánok!

2016. márc. 2. 21:29

Igen. Nem kérdés, az amniocentézis rutin eljárás és legalább nem izgulod végig a hátralévő időt.

Az én lányom is az Istenhegyi úton csináltatta mert nagyon csúnya eredményt kapott Czeizeléknél. Majd összeszartuk magunkat. Hihetetlen volt.


Aztán simán, reakció mentesen lezajlott és kijött, hogy 46 XY.

Semmi baj nem volt, egészséges gyönyörű öcsikénk született:)

2016. márc. 2. 21:27
Csak a saját tapasztalatomról tudok írni és még így is más nem dönthet helyetted! Szóval én megcsináltattam az amniot, az eredménye szerint egészséges kisbabát vártam, születés után jött a fekete leves, beteg a kislányom, ennyi... Innen nézve semmi értelme nem volt (legalábbis nálam, 4napig csak feküdni tudtam és attól rettegtem, hogy elvetélek). Kistesónál már nem engedtem a vizsgálatot (pedig nagyon akarták a dokik), az Uh eredményekre hagyatkoztam és ha ott láttak volna valami furcsaságot akkor NIFTY tesztet csináltattam volna. Igen lehet drágák ezek a tesztek, hááát hidd el ez semmi ahhoz képest ha beteg gyereket kell felnevelned!
26. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Mandulacska2)
2016. márc. 2. 21:13

Ezzel a forummal sztem (sajnos) nem leszel elorebb :/

Ahanyan mondjak az egyiket, annyian a masikat... Minden terhesseg mas, meg ha az apuka, anyuka ugyanazok akkor is. Nemtom, hany eves vagy es mi alapjan indokolt.

Mi az elso babanal a kombinalt tesztet csinaltattuk, a masodiknal a prenatesztet -amit maaaajd, egyszercsak tamogat a tb( de ez ugye engem sem vigasztalt, zsebbe kell nyulni) utana viszont nyugi van :)

Engem aggasztott az 1% vetelesi kockazat...mert ugye igy nem olyan veszes az arany, de mi van ha pont az en egeszseges magzatomnak lesz eppen baja a beavatkozas utan. Masreszt egy barinom megcsinaltatta, azt mta, semmi extra, nekik is egeszseges babajuk szuletett.

Egyszoval,mindenkinel mas....


Nem utsossorban Boldog babavarast! :)

25. mandulacska2 (válaszként erre: 23. - Kártyaváár)
2016. márc. 2. 21:08
Köszi. Ennek mindenképp utána nézek.
24. IzaHold (válaszként erre: 21. - Mandulacska2)
2016. márc. 2. 21:00
Én mondjuk mindenképpen megtartottam volna, csak azért csináltattuk meg, hogy ha gond van, tudjuk.
2016. márc. 2. 20:57
ha nem szeretnéd az amniocentézist, javaslom az Istenhegyi géndiagnosztikai kp-ot egy alapos genetikai uh-ra. Mondjuk ez is fizetős ( 20 körül, anno engem megnyugtattak)
22. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 21. - Mandulacska2)
2016. márc. 2. 20:30

Tanácsot adni nem tudok és nem is akarok, könnyű lenne tét nélkül észt osztanom.

Azt vedd figyelembe, mennyi idős vagy. Milyen könnyen jött össze a baba.

Két közeli ismerősöm csináltatott, egyiknek beteg volt a baba, el kellett vetetni, másik elvetélt a beavatkozás után, a baba egészséges volt, de náluk eleve nehezen jött össze. A vizsgálatig nem volt probléma a terességgel. Ha nincs ez a beavatkozás mi lenne, lett volna? Isten a megmondhatója. Őket lelkiismeret furdalással töltötte el.

21. mandulacska2 (válaszként erre: 18. - 9b10f3d7ff)
2016. márc. 2. 20:20
Igen, de az nagyon drága. Mi már kiadtunk 21ezret erre az integrált tesztre. Erre két doki most se tud egyetérteni. 160-300 ezer Ft-om nincs. A 12 hetes UH normális volt. A nyaki redő is jó volt, és az orrgyök is látható volt.
20. Lia_
2016. márc. 2. 20:10

Mindenképp megcsináltatnám. Inkább, mint végig stresszelni a terhességet...


Én nem amniocentézist csináltattam, hanem chorion biopsziát, mert annak hamarabb van eredménye.

19. IzaHold (válaszként erre: 14. - 5c54c8b1c1)
2016. márc. 2. 20:10

Sajnos ez azon felül van. 1 illetve 2 százalék, hogy vetélés lehet a vége.


Kedves kérdező, nekem hasonló volt, nekem a magasabb nyaki redő miatt. Mi vértesztet csináltattunk, drága volt, de nem akartunk kockáztatni. Prenatest a neve, keress rá.

18. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 16. - Mandulacska2)
2016. márc. 2. 19:58

Down-Kór kockázata miatt kellene?


Erre és még több betegség kiszűrésére létezik a vérből való diagnózis.

VERIFI-TESZT a neve.

2016. márc. 2. 19:40
Én biztos, hogy megcsináltatnám. De ez én vagyok.
16. mandulacska2 (válaszként erre: 15. - Rebi78)
2016. márc. 2. 19:37
Csak pont a határérték felett van. Az SZTK-s doki szerint ez magas kockázat, de ő meg az arányok irányát nem tudta jól.
15. rebi78
2016. márc. 2. 19:34
Nekem 1:132 volt. Megcsináltattam. Igazából a dokik jobban erőltetik mint kellene. Genetikán is megmondták, hogy ez egy elavult vizsgálat, legtöbb országban nem is csinálják már, mert fals eredményt mutat. De ők nem mondhatják azt hogy ne csináltassam meg, mert ha véletlenül mégis valami történik akkor őket hibáztatnám. A te eredményed ezekszerint nem is rossz,akkor miért erőltetik? Egészséges kisfiam született.
2016. márc. 2. 18:55
Végül is: bármikor - bármibe - beavatkozás nélkül is.
13. mandulacska2 (válaszként erre: 12. - Loky)
2016. márc. 2. 18:54
És mi lett az eredmény?
12. loky
2016. márc. 2. 18:52
Nekem 1:280 volt az eredményem, megcsináltattam.
11. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 9. - 5c54c8b1c1)
2016. márc. 2. 18:49
Dehogynem. :(
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook