Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Családfakutatást csinált már valaki? fórum

Családfakutatást csinált már valaki? (tudásbázis kérdés)

11. Zebra25 (válaszként erre: 9. - Evangelika)
2013. nov. 12. 14:13

Van vagy 4 telefonszám megadva, valamelyik csak bejön:)

Fogom őket hívni, mert ugye igazából nem csak arról fog szolni a dolgozatom, hogy ki mikor született, hanem pár érdekesebb életrajzot is illene beszúrni és azt pedig ott a levéltárban lehetne találni.

10. Zebra25 (válaszként erre: 8. - Ca8f748537)
2013. nov. 12. 14:12
Megkérdezhetem, hogy hol akadtál el?
9. evangelika (válaszként erre: 7. - Zebra25)
2013. nov. 12. 14:05
Hát vagy több is mint egy hét. Ha ilyen messze laksz, akkor mindenképp meg kell beszélni egy időpontot valakivel konzultáció céljából. Pontosan nem tudom, ki a családfakutatási referens (a honlapon nincs fenn?). Lehet, hogy tegnap egy kevésbé segítőkész levéltárost fogtál ki sajnos. Mindenesetre próbálkozz, míg nem éred el a megfelelő személyt.
2013. nov. 12. 13:09
Igen, de nem sok eredménnyel
2013. nov. 12. 12:01

Vagy ha oda megyek személyesen, mindenféle "figyelmeztetés" nélkül, akkor vajon fognak fogadni? meg ott akkor vajon tudnak segíteni? vagy vissza kell mennem máskor?

Mert nekem úgy mondta a konzulensem, hogy begyem fel velük a kapcsolatot, megmondják, hogy milyen adatok kellenek rólam, megkeresik, hogy kb hol lehet, aztán személyesen oda kell mennem, hogy én kikeressem.

Na, de ugye amíg Ők kikeresik, hogy vajon hol lehet, az akár 1 hét is lehet.

6. Zebra25 (válaszként erre: 5. - Evangelika)
2013. nov. 12. 11:58
Hívtam őket tegnap, de szó szerint elküldtek melegebb éghajlatra:S Valahogy pedig muszáj lesz elérnem őket, de oda nem tudok csak úgy oda menni, mert 220km-re lakom. Hívogatom Őket, egyenlőre 0 sikerrel:S
2013. nov. 12. 10:57
Én konkrétan családfakutatással nem foglalkoztam, de a MNL óbudai levéltárába(=mikrofilmolvasó) járó kutatók kb. 80 %-a családfakutatással foglalkozik (van aki már évtizedek óta). Nem egy túl barátságos társaság (vagy csak az én fejem nem szimpi többségüknek), de őket lehet érdemes lenne megkérdezni az alapokról. És nagyon sok anyakönyv van meg mikrofilmen, de az MNL honlapján ezt biztos láttad már.
2013. nov. 11. 13:57

Ők nem adhatnak ki ilyen jellegű információt sajnos.


Most azt nem tudom, hogy valami helytörténeti múzeumokben, vagy nem tudom. De de ha azt sem tudom, hogy hol született az anyai dédnagymamám, akkor meg vagyok lőve.

3. 408020f45e (válaszként erre: 2. - Zebra25)
2013. nov. 11. 13:47
Esetleg a az országos népességnyilvántartónál. De ez csak egy ötlet.:)
2013. nov. 11. 13:44

sziasztok.

Szakdolgozatom témaválasztása a Családfakutatásra esett és elég nehézkes az indulás. Sajnos az országos levéltár nem nagyon ért rá velem foglalkozni. Ma hívtam Őket, de minden féle kitérő válaszokkal leráztak.

A helyi templomtól kértem segítséget, szerencsére sok adat van meg az 1700-as évek elejétől, de ez csak az apai ágnál van így. Az anyai ágról nem sokat tudunk. Hogy lehet hatékonyan keresni? Vannak még olyan helyek ahol fel lehet lelni anyagokat a családfámat illetően?

2013. nov. 11. 13:40
Családfakutatást csinált már valaki?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook