Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Csak én hergelem túl magam? fórum

Csak én hergelem túl magam? (beszélgetős fórum)


1 2
46. 71ddaa07fa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 12. 19:44

A fing reszelésének tipikus esete.

Amíg áll az autó, mindenki oda ül, ahova akar.

45. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 44. - Dfc04c70e4)
2023. febr. 12. 19:03
hát ez az. én sem tudom eldönteni, hogy ez egy kamaszos dicsekvés, vagy tényleg megengedik egy 14 éves gyereknek, hogy vezessen forgalomban
44. dfc04c70e4 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 11. 11:06

Elég nehéz meghatározni, hogy mikor szükséges beavatkozni, és mikor elég legyinteni egyet bizonyos dolgokra.


Az adott esetben tényleg nem tudjuk, hogy komoly dologról van-e szó, vagy csupán egy „menőzni” akaró kamasz hencegéséről.

Ebben az esetben, amiről írsz, lehet akár mindkettő.

Addig nincs is gond, ha szemet húny az ember - amíg ki nem derül, hogy valóban vezet a 13-14 éves kamasz forgalomban. Mert ha igen, akkor ez már tényleg felelőtlenség, és veszélyeztetheti saját és mások életét. Volt már rá példa, hogy nagyon fiatal fiú így vesztette életét.

Szóval, nem egyszerű ez. Mondom: amíg nincs baj, addig nincs.

Nehéz dolog ez. Más téma, de középiskolások pl. fegyvert, kést hordanak maguknál. Csak úgy! Mert ez menő. Addig, amíg - egyszer csak, ki tudja mitől vezérelve - nem kezdenek lövöldözésbe. Vagy éppen nem szúrják nyakon a diáktárukat vagy a tanárukat.

Lehetett volna jelezni, hogy XY kést hord magával a suliba. Nyilván. Talán volt is olyan diák, aki valakinek jelezte. Lehet, hogy kézlegyintés volt a válasz. Ki tudja...


Kicsit eltértem a konkrét esettől, csak azt szerettem volna érzékeltetni, hogy bagatellnek tűnő esetből is adódhat komoly baj.

Mikor beszélünk mások életébe történő beavatkozásról, és mikor nem volna szabad legyinteni? Nem könnyű.

43. levarosbukta (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 9. 08:17
Mi van akkor ha pont a te gyereked színezi ki a történetet? Lehet, hogy ez a "dicsekvés" nem is úgy hangzott el ahogyan azt a gyereked elmondta? Én azt mondom törődj a magad dolgával, a másét meg hagyd másra.
42. Alnisa (válaszként erre: 35. - Teletabby)
2023. febr. 9. 07:26
Jaj persze. A lányom 2-es tanuló osztálytársa, aki 9 éves, meg azzal, hogy minden nyelven tud. Ugyan már.......
41. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 8. 20:25
Ugyan már!
40. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 35. - Teletabby)
2023. febr. 8. 20:24
Az én gyerekeim már 4 évesen az ölemben ülve vezettek (Apaj pusztán) szó szerint a pusztán, igen elmondhatták, az oviban vezettek. Hetedik osztályosan már jobban vezettek, mint sok felnőtt. Nem az országúton, autópályán, városban, de vezettek.
39. teletabby (válaszként erre: 38. - Greeneyed)
2023. febr. 8. 19:04
Ez is benne van a pakliban. Ettől függetlenül - akár igaz, akár nem - azért én beszélnék a szülővel. Én személy szerint , akkor érezném részemről lezártnak a hallott információt . Nekem ez lenne megnyugtató.Sokan vagyunk, sokfélék, mindenkinek más és más a megoldása adott problémára. És ez így van jól! Ettől kerek és szép a világ!
38. Greeneyed (válaszként erre: 35. - Teletabby)
2023. febr. 8. 17:57
A gyerekek szeretnek nagyzolni. Könnyen lehet, hogy az állításából annyi igaz, hogy egyszer apu megengedte egy világvégi mellékúton haladva, hogy kicsit megszorongassa a kormányt.
37. teletabby (válaszként erre: 36. - PöttyösPanka)
2023. febr. 8. 15:03
Gyámügyet meg sem említettem! :)
36. PöttyösPanka (válaszként erre: 35. - Teletabby)
2023. febr. 8. 14:59
Ilyen a jó dicsekvés. Azzal, hogy a parkolóban ott ült a srác, hitelt próbált adni az előző állításának. És lám, sikerült is. Lehet, hogy a szülei engedik vezetni. Vagyis az apja kivitte az erdőszélre gyakorolni, had élvezze. De ezt ő úgy adja elő a suliban, mintha forgalomban vezetne. Ki tudja? De emiatt ráhívni a gyámügyet egy cseppet túlzó. Túl sok itt a lehet és a talán.
35. teletabby (válaszként erre: 34. - Aszparagusz)
2023. febr. 8. 14:52
Az f1 azt írta,hogy igaz hogy aktuálisan a vezetőülésen csücsült, DE az osztálytársaknak azzal dicsekszik,hogy vezeti is.
34. aszparagusz (válaszként erre: 33. - Teletabby)
2023. febr. 8. 14:36

Itt egy hetedikes gyerekről van szó, aki annyit csinált, hogy egy parkolóban ült a sofőr ülésen.

Nem ment az autóval sehová.

2023. febr. 8. 14:26

Olvasom a hozzászólásokat, és több gondolat is fogalmazolódott meg bennem.... pl a felelősségról, felelőtlenségről, kinek van joga, kinek nincs joga, meddig lehetek kompetens, vagy közömbös, kívúl álló szemlélődő az adott témában : szólok ? nem szólok? kinek szóljak ha szólok? a fórum témájával kapcsolatosan.

Aki a sajátbőrén, vagy családjában, barátaival kapcsolatban tapasztalta és átérezte a veszteség fájdalmát egy esetleges tragédiát követően, melyet felelőtlen közlekedésben résztvevő személy okozott,- aki lehetett fiatalkorú, idős, fáradt,drog vagy alkohol befolyásoltság alatt álló, - annak mindenféleképpen kinyílik a "bicska a zsebében". Több mint 40 év egészségügyben eltöltött év alatt -sajnos- többször találkoztam emberekkel, gyerekekkel, akik "idő előtt " mentek el közülünk,vagy maradtak, de maradandó fogyatékkal élik a napjaikat. Volt olyan is, aki hecc-ből elkötötte a család autóját, és 2 iskolatársát a halálba repítette. 15 éves volt. - ő maradt, de kerekesszékben telnek a napjai.Azt gondolom én szólnék a szülőnek. Akár igaz, akár nem. Ha nem igaz, akkor a szülő elbeszélgethetne a csemetével, miért is nem jó ilyen témával "menőzni", arról nem is beszélve, hogy a vagányabb barátok is vérszemet kaphatnak erre a felelőtlen viselkedésre, és az országút királyának képzelhetik magukat, veszélyeztetve mások és saját életüket. Ha viszont igaz, akkor talán a szülő elgondolkodik saját felelőtlenségén, és változtat. A reakciója alpján még mindig van egyéb lehetőség az adott helyzetre.

32. hajnallányka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 8. 13:30

Ha jól értem nem láttad vezetni. Akkor kellene aggódni és jelezni ha igen.

Én láttam ilyen korút volán mögött. Annyi történt ,hogy betolatott egy adott helyre. El tudom képzelni ,hogy otthon megengedik neki.

31. globus (válaszként erre: 28. - Andi6020)
2023. febr. 8. 11:46
Saját névvel?
30. c914d3c5e9 (válaszként erre: 28. - Andi6020)
2023. febr. 8. 11:43
Szerintem az FBI-nak is jelenteni kell.
29. aszparagusz (válaszként erre: 28. - Andi6020)
2023. febr. 8. 11:43

Ezért írtam az önkormányzatot.

Hirtelen csak ennyi jutott eszembe.

28. andi6020 (válaszként erre: 23. - Aszparagusz)
2023. febr. 8. 11:41

Jegyzőnél mindenképp jelenteni kellene.


És a helyi facebookos csoportba is meg lehetne írni.

27. c914d3c5e9 (válaszként erre: 21. - Kalmanka511)
2023. febr. 8. 11:41
Engem is, még az is lehet, hogy feketén levágtak egy disznót!
26. c914d3c5e9 (válaszként erre: 24. - Aszparagusz)
2023. febr. 8. 11:40
Ez egy komoly, névtelen bejelentés volt. 😊
25. Léna123 (válaszként erre: 21. - Kalmanka511)
2023. febr. 8. 11:40
Én nem hiszem el, hogy ennyi idősen kiengedik a forgalomba, ennyire hülye már csak nem lehet senki. FI sem látta, hogy vezet a gyerek, csak annyit, hogy a kormánynál ült a szupermarket feltételezem parkolójában. Az én 5 évesem is ült már ott, tekergeti kicsit a kormányt, nyilván senki sem hiszi azt, hogy ő vezet, ha megyünk valahova. Kissé fel van fújva a történet.
24. aszparagusz (válaszként erre: 21. - Kalmanka511)
2023. febr. 8. 11:35
Nincs is jobb egy névtelen bejelentőnél.
23. aszparagusz (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 8. 11:34

Csak az anyjával és az osztályfőnökével?

Én még jelenteném az önkormányzatnál, a rendőrségnél a gyámhivatalnál is.

Ennyire ráérsz?

22. libikóka (válaszként erre: 21. - Kalmanka511)
2023. febr. 8. 11:30

Az iskolának ehhez akkorsem lenne köze hozzá ha így lenne.

Feltevésekből kiindulva meg pláne.

21. kalmanka511 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 8. 11:27
Engem is zavarna. Az ő dolguk ha a gyerek kárt tesz az azutóban vagy magában de az már nem, ha a forgalomban vezet és balesetet okoz. Némileg ciki de szerintem nem rossz ötlet beszélni a szülőkkel vagy az osztályfőnökkel, ez utóbbinak persze megmondani, hogy ne adja ki a kiléted (ezzel elkerülhető a konfliktus).
20. c914d3c5e9 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 8. 10:37

Megnyugodtam, hogy még a tizenéves srácokat érdekli az autózás, nem csak a számítógépen játszanak, vagy tiktokoznak. Még nincs elveszve a világ.

Egyébként ha nem a forgalomban teszi, akár vezethet is. Én is vezettem 12 évesen földúton, motoroztam (jogosítvány nélkül). Na bumm.

19. New(l)
2023. febr. 8. 10:32
Nem kell mindent olyan véresen komolyan venni.
18. 7962decf87 (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 8. 10:23

Pontosan ezért, nem kellene szóvá tenned SENKINEK!! A szülei dolga, hogy mit engednek meg neki! Szerintem ez csak vagányság - tini korban van!! - tehát majd megoldják a szülei!

Az, hogy mit tudsz róluk elképzelni szerintem senkit nem érdekel!

17. 3272f5ad6f (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 8. 09:33
Elnézést, de semmi közöd hozzá.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook