Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Csak Anya? fórum

Csak Anya? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
20. michelle.r (válaszként erre: 8. - Virus2008)
2012. aug. 6. 12:00

Hűűűűű, de szenya vagy!!!!!!!!!!!! :)))


Egyébként szerintem egy téves - talán társadalmi nyomás miatt sokan érzik azt, hogy az első gyerek megszületésekor felért a Maslow piramis csúcsára. Csak olvass itt bele néhány topicba, hogy vélekednek arról, ha a nő "nem adja vissza a személyi számát", miután megszülettek a gyerekei. Rossz anya, ha netán karriert is akar, micsoda dolog lepasszolni őket a nagyihoz egy wellness hétvége kedvéért. Ha úgy képzeli, hogy a házasságban nő és férfi van, nem csak anya és apa.

2012. aug. 6. 12:00

Jó esetben életünk végéig anyák maradunk:)

Ami klassz!

Én nem vettem észre, hogy legtöbb nő "csak" anya akarna lenni. A mai gazdasági helyzetben kevesen engedhetik meg maguknak, hogy ne dolgozzanak. És ha dolgozik az anya, akkor már nem csak anya.

Én azt gondolom, hogy a nők nagyon kis része elégszik meg ezzel a szereppel.

Az ismerőseim anyák, dolgoznak, tanulnak, szórakoznak, sportolnak, stb.

18. 2f661e7cc5 (válaszként erre: 13. - Zsoka1984)
2012. aug. 6. 11:58
Na ebben nagyon egyet ertunk.Mondjuk anyi , hogy en fugok anyagilag tolle, o meg fug gyomorilag tollem:))
2012. aug. 6. 11:58

Én nem sok olyan nőt látok akörnyezetmben aki otthon ül és csak anya. Pedig nem is lenne rossz. De jelenleg elég nehéz megoldani, hogy valaki otthon maradjon éveken át- nem tudnak megélni egy fizetésből.

Szerintem az se normális hogy mindenkinek karriert kell építenie, egész életén át tanulnia hogy meglegyen a megfelelő képzettsége a következő pozicióhoz. (aztán meg állandóan ideges, panaszkodik , mert nem tud elvárásainak megfelelően mind anya mind kiemelkedő munkatárs teljesíteni) Miért nem lehet csak simán anya aki a családjának él ha őt ez boldoggá teszi?

16. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - Jozsi.38)
2012. aug. 6. 11:56

Nagyon jó hajnali 5-kor kelni, reggel rohanni a gyerekkel óvodába, iskolába, utána munkába, este óvoda, iskola, bevásárlás és jöhet a második műszak. Valamikor este 11 körül végez is az ember.

És másnap minden kezdődik előlről...

Nincs semmire se idő... se gyerekre, se otthonra, se házastársra.

15. 34c48a3825 (válaszként erre: 13. - Zsoka1984)
2012. aug. 6. 11:55
Ha van egy házi gazdaságotok, akkor te bizony dolgozol :)
2012. aug. 6. 11:55
Egyetértek sok előttem szólóval. Szerintem pedig inkább a férfiak azok, akik megmaradnak a korábban elért céljaik mellett.
2012. aug. 6. 11:53
Én tanultam a gyerekek mellett is, de egy nő elsősorban anya mint én is. Nem járok dolgozni, mert úgy alakítottuk az életünk, hogy legyen egy kis gazdaságunk, amit én viszek és így itthon maradhatok a gyerekekkel. Viszem-hozom őket a suliból, oviból. Számomra ez így jó, nem vágyok karrierre, nem akarok igazgató lenni. Nem akarok független lenni, mert nem azért mentem férjhez, hogy külön kasszán legyünk meg stb.. hanem hogy egy család legyünk.
12. inta
2012. aug. 6. 11:50
A legtöbb nő beéri ezzel? Hát, én nem nagyon ismerek olyan családmodellt, ahol a nő nem dolgozik (legalább). Tudom, hogy van ilyen, de annyira nem általánosítanék, hogy a 'legtöbb'.
2012. aug. 6. 11:46

Mert sokanúgy gondolják, hogy a női lét csúcsa az anyaság, és ha odaértek, akkor ott megpihennek. Jó sokáig, életük végéig:)

És ne feledjük el, hogy valakit ez tesz boldoggá, ezt a mintát látta, hozta otthonról, neki ez a normális, a természetes.

2012. aug. 6. 11:43

Igazán nem értem, 2 okból sem. Az egyik, hogy az anyaság mennyiben gátja a munkának, a képzésnek, amiből a pénz származik, amiért ételt lehet venni a közértben meg kifizetni a vízszámlát?

A másik ok pedig az, hogy egy ember egyszerre anya, gyerek, feleség, barát, kolléga, szerető, nő, gondolkodó lény és még annyi más... minden szerepet meg kell élnünk. Milyen buta magyarázat lenne, hogy nem dolgozom, mert gyereke vagyok a szüleimnek vagy nincs barátom, mert feleség vagyok :)

9. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Jozsi.38)
2012. aug. 6. 11:42
Nem tapasztaltam ilyet tömegesen, az ismeretségi körömben az anyukák 70-80 % folyamatosan tanul, dolgozik és szeretettel, odaadással neveli gyermekét, gyermekeit. Tettem ezt én is, hiszem még élünk hajt a tudás vágy...gondolom én.
8. virus2008 (válaszként erre: 1. - Jozsi.38)
2012. aug. 6. 11:40

Mert nincs motivációjuk.Azt hiszik beleültek a tutiba, majd a férj megold mindent.


Emellett nem érzik át reálisan az anyagi lehetőségeket se, pl egy férfi reálisabb ilyen téren.A nő meg a lelki oldalát nézi a dolgoknak.


Meg észrevételem szerint kicsit, értelmileg visszaesnek gyerekvállalás alatt, tisztelet a kivételnek.


Emellett sok nőt így nevelnek,tenyésztésre!!!!


Ott a bibi ha lelép a férfi,mert ráun az unalmas 1/2-ed részére, jön a siránkozás, hogy nem tudnak lépni, vagy éppenséggel belenyugszanak a megcsalásukba.

7. 2f661e7cc5 (válaszként erre: 1. - Jozsi.38)
2012. aug. 6. 11:40
En almodom... de hogy megvalositsam... hosszu ut lene, mire elernem gorbe botra jutnek.Igy almom itthon elem meg.
6. 2a69f78972 (válaszként erre: 4. - Csgybzs)
2012. aug. 6. 11:39

Miért ne ?


Akinek van egyéb ambíciója, az felépíti másformában önmagát, akinek nincs, az marad "csak" anya.


Ezzel csak véleményt mondtam, nem ítéletet!:)

5. revi11 (válaszként erre: 1. - Jozsi.38)
2012. aug. 6. 11:37
Az én ismerőseim dolgoznak,tanulnak,gyereket nevelnek.Vannak ambíciók rendesen.Én is szeretnék még egy babát,most is tanulok,és még tervezek pár iskolát elvégezni.
4. csgybzs (válaszként erre: 3. - 2a69f78972)
2012. aug. 6. 11:36
Nee már! :)
3. 2a69f78972 (válaszként erre: 1. - Jozsi.38)
2012. aug. 6. 11:35

Mert genetikailag erre vannak kódolva!:)


A többi csak ambíció kérdése.

2012. aug. 6. 11:34
Ez általános tapasztalat? Én pont azt látom a környezetemben, hogy a legtöbb nő jól össze tudja hangolni a munkát-gyerekvállalást, nevelést, nem szűnnek meg létezni...
2012. aug. 6. 11:32
miért éri be a legtöbb nő az anya szereppel, és nem akar többé semmi más lenni? terhes lesz, megszüli, és attól kezdve megáll az élet számukra.tanulás, munka, bármilyen téren...
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook