Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Covid teszt 4 évesnek fórum

Covid teszt 4 évesnek (tudásbázis kérdés)


21. dafke
2021. nov. 17. 10:36

Túlvan a csöppem a teszten. Szerencsére alig dugták be neki, csak egy picit sértődött meg. 5 percig tartott a bánat, hála az égnek. Mivel gyorstesztet nem kértünk - hogy csak egyszer vizsgálják -, így 2-3 munkanap az eredményig. Kérdés, hogy meglesz-e péntekig az eredmény, mert ha nem, vicces lesz, hogy hétfőn be vagyok írva nappalra. Ez van.

Köszönöm mindenkinek, aki hozzászólt.

20. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 1. - Dafke)
2021. nov. 17. 08:18

Unokaöcsémnek csinálták 5 évesen.

Meg se mukkant.

2021. nov. 16. 13:11
Én mindenképp megcsinàltatnám, akár kellemetlen a teszt, akár nem. (Mikor született a kislányom, engem is leteszteltek, nem volt valami jó érzés, de megnyugtatott, hogy semmiképp sem adhatom át neki, ha netán tünetmentesen vagyok fertőzött.) Inkább legyen negatív és megnyugodhatok. Mert nem mindegy például, hogy csak egy sima köhögős vírussal vagy koronával fertőz meg minket a gyerek, főleg a férjemet, aki munkából adódóan sokat találkozik olyan emberekkel, akiknek nagyon nem kéne megfertőződni. Lehet, hogy szívtelennek hangzik, de a gyereknek meg kell tanulnia, hogy van, amikor el kell viselnie egy kis fájdalmat vagy kellemetlenséget, hogy meggyógyulhasson. Nyilván, ha a gyereknek pl a füle fáj, nincs értelme a covid tesztnek, de ha a tünetei miatt felmerül a gyanú, inkább derüljön ki, h covid-e vagy sem.
18. Csillagszem38 (válaszként erre: 16. - Dafke)
2021. nov. 16. 12:00

<3


Írd majd meg, hogy viselte a kicsi, remélem ügyesen veszik le neki!

17. rabankari (válaszként erre: 14. - Dafke)
2021. nov. 16. 11:42

Ne haragudj én nem bántásból írtam és főleg nem "bezzeg" akart lenni,csak azt írtam le én hogyan csináltam.

Eleve jó, ha bízol az orvosodban én nem tudok a sajátunkban maximálisan.

Ha egyetértesz a döntésével és nem azért teszed, mert ő mit szól,hanem teljesen biztos vagy abban,hogy a gyerekednek most ez az érdeke, akkor jó döntést hoztál...

Mert azt gondolom a gyerekünk érdekeit kell képviselni, nem másoknak megfelelni.Én akkor úgy gondoltam nem szolgálja a gyerekem érdekét az egész hercehurca

16. dafke
2021. nov. 16. 10:31

Hálás vagyok, hogy az ingerült válaszom ellenére kedvesen reagáltál. Ritka ez az interneten, respect.

Mérlegeltem, és megcsináltatom. Az életben nem találnék még egy ilyen gyerekorvost, úgyhogy elmegyünk.

Mert közben telefonáltak, hogy be kell menni (50 km-re), csak a mozgáskorlátozottakhoz mennek ki. Vicc.

15. Csillagszem38 (válaszként erre: 14. - Dafke)
2021. nov. 16. 09:58
Mérlegelj más lehetőséget is, emiatt írtuk, amit gondolunk. Sztem nem kellemes eljárás, és felesleges is. A gyerek maradjon otthon amíg meg nem gyógyul, így nem fertőz meg senkit meg ha covidos, akkor sem.🙏
14. dafke
2021. nov. 16. 09:04

Az klassz, hogy ti így egyetértetek, én viszont egyértelműen leírtam azt is, hogy bízom a doktornőben, így megcsináltatom a tesztet.

Én még várom, hogy jelentkezzenek, továbbra is bennem az ideg, szóval nem biztos, hogy tökéletesen fogok tudni fogalmazni.

Attól, hogy leírjátok, hogy kínzás, meg "én bezzeg nem engedtem", nem leszek közelebb a válaszhoz, amit keresek, viszont még idegesebb leszek.

Néha lehet az a hozzászólás a jó, amit el se küld az ember. Mert igaz, nem segít vele, de legalább nem is árt.

13. Csillagszem38 (válaszként erre: 12. - Rabankari)
2021. nov. 16. 06:21
hat persze, en is mindig ezt mondom.
12. rabankari (válaszként erre: 10. - Csillagszem38)
2021. nov. 15. 20:35

Engem igazolt a végeredmény.

Ezt még az orvos is elismerte.Én negatív lettem 3szor is,a fiamnak két nap múlva semmi baja nem volt.

Azt gondolom,ha nem súlyosak a tünetek felesleges kínzás két tesztet csinálni. Ugyanis először gyorstesztet csinálnak, ha az negatív azonnal egy pcr-t.

Nálunk ez lett volna a gyakorlat.

11. Csillagszem38 (válaszként erre: 4. - Simple)
2021. nov. 15. 15:09
egyetertek🤯
10. Csillagszem38 (válaszként erre: 5. - Rabankari)
2021. nov. 15. 15:09
jol tetted! hasonloan jartam volna el
9. Csillagszem38 (válaszként erre: 1. - Dafke)
2021. nov. 15. 15:08

en biztos h nem engednem

egyszer teszteltek engem, de azt hittem lerugom az orvost, annyira rossz volt😬😬😬😬

8. Charlize (válaszként erre: 1. - Dafke)
2021. nov. 15. 10:43
3x csinálták a kisfiamnak eddig. Semmi baja sem lett. Az első kettőnél még csak nem is sírt, mosolygott utána. A harmadiknál kicsit erőteljesebben csinálhatta a doki, ott egy pillanatra pityergett, de semmi extra.
2021. nov. 15. 10:22
Ja, és fújja az orrát.
2021. nov. 15. 10:20

2 napig volt (nem túl magas) láza. Hurutosan köhög, ami elvileg nem covid tünet. Meg annyi, hogy utoljára két hete volt beteg a kicsi, hasonló tünetekkel.

Nem akarok nagyon kötözködni a doktornővel, az elmúlt 10 évben, mióta hozzá járunk (a nagyfiamnak is ő az orvosa) soha semmi konfliktusom nem volt vele. Az átlagnál sokkal rugalmasabb és segítőkészebb. Bízom benne, nyilván okkal hozta meg ezt a döntést. Amit amúgy meghozhatott volna két héttel ezelőtt is.

5. rabankari (válaszként erre: 1. - Dafke)
2021. nov. 15. 10:16

Vannak tünetei, vagy miért kell a teszt?

Én nem engedtem amikor a gyerekorvos tesztre akarta küldeni.

Semmi előnyt nem jelentett volna a teszt,a kezelés módjában,mivel "csak" lázas volt.

Kérdeztem az orvost mi fog változni ha pozitív? Más lázcsillapítót kap😀?Hetek óta nem jár oviba,boltba nem viszem.Teszteltetem magam.A gyereket meg hagyják békén.

4. simple (válaszként erre: 1. - Dafke)
2021. nov. 15. 10:07
Komolyan egy 4 éves gyereket ezzel vegzálnak? Elképesztő.
2021. nov. 15. 09:59
Köszönöm szépen a választ. Hát, remélem, annyira nem fog sírni, mint én, mikor megtudtam.
2021. nov. 15. 09:43
Nekik is orrból vesznek mintát. De kb addig zavarja őket, amíg a pálcika az orrukban van. Lehet, h kicsit sírni fog, de nem vészes. 🙂
2021. nov. 15. 08:47

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy volt-e valaki, akinek a kicsi gyerekének csináltak covid tesztet? Ugyanúgy csinálják nekik is, orrból vesznek mintát? Mennyire viselte meg a kicsiket? A bejelentéstől számítva mikor jöttek ki?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook