Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Negatív lett a tesztem tegnap, mára nagyon beteg vagyok. Covidos vagyok mégis? fórum

Negatív lett a tesztem tegnap, mára nagyon beteg vagyok. Covidos vagyok mégis? (beszélgetős fórum)


29. globus (válaszként erre: 27. - Drflora)
2020. dec. 6. 15:06
Negatív gyorsteszt nem igazán megbízható.
2020. dec. 6. 14:40
Lehetsz covidos.
2020. dec. 6. 14:34
Két tesztem is negatív lett, vagyis állítólag negatív lett. Dolgoztam ezután is, íz és szaglás érzékelésem azóta sincs. 155 ellátott van az intézményünkben, ebből 99 már megfertőződött. Minket akárhányszor szűrtek, nem lett senki negatív két hölgyön kívül akik már 60 év feletti dolgozók, érdekes viszont a tesztjeinket nem láttuk,csak értesítettek minket. Sajnálom aki szerint én vagyok a felelőtlen egészségügyi dolgozó, nem tudják egyesek mik zajlanak némelyik ilyen részlegen. Pozitív COVID teszttel is ápolnak pozitív COVID betegeket. Egyébként nyugodtan lehet ítélkezni is. Nyugodt a lelkiismeretem, erőnkön felett ápoltunk és voltam hetekre beköltözve a munkahelyemre az első koronavírusos szakaszban. Ettől függetlenül köszönöm a hozzászólásokat.
26. Channa* (válaszként erre: 23. - Bless the child)
2020. nov. 22. 10:58
Lehet, hogy figyelnünk kellene és sosem válaszolni a kérdéseire. Ha ő nem képes hozzámukkanni, akkor mi miért tesszük?
25. syria (válaszként erre: 23. - Bless the child)
2020. nov. 22. 10:55
Jé, tényleg. 🥺 Elég undorító szokás. Lehet, hogy a büdös életbe nem tudjuk meg a folytatást?
24. Bless the child (válaszként erre: 1. - Drflora)
2020. nov. 22. 10:52
Tanultál elvileg eü szakmát. Az eü etika egyik fontos alapelve, hogy ne árts! Azt hiszem ebben minden benn van, amivel tisztában kellene lenned.
23. Bless the child (válaszként erre: 21. - Syria)
2020. nov. 22. 10:48
Drflorára jellemző, hogy carik visszatérni a fórumjaiba
22. Bless the child (válaszként erre: 19. - Birebora)
2020. nov. 22. 10:47
Járna. Csak éppen nem bizonyítható, hogy a munkája során lett beteg, ördógi kör
21. syria (válaszként erre: 15. - 9b10f3d7ff)
2020. nov. 22. 10:46

Egyházi fenntartású demens otthonról ír, ahol ketten vannak majdnem 60 emberre. Ha volnának jelentkezők, akkor ennyi ápoltról többen gondoskodnának. (Hacsak nem rabszolgatartásról van szó.)

A kiíró feltette a kérdést, majd alvás után önfeláldozóan bement dolgozni - gondolom.

2020. nov. 22. 10:25
Ne menj be, ha ennyire nagy szája van a vezetőségnek álljanak be helyetted. Igen a főorvos is, főnővér is, igazgatók is. Lehet példát mutatni.
19. birebora (válaszként erre: 1. - Drflora)
2020. nov. 22. 09:56
Dehogy rúgnak. a 100% táppénz meg jár az eü. dolgozóknak úgy tudom.
2020. nov. 22. 09:54
Könnyen lehet.
17. dfc04c70e4 (válaszként erre: 8. - Drflora)
2020. nov. 22. 09:18

Igaz, ahogy írod is, "civil emberek nem látnak bele, milyen a helyzet nálatok.

Amit leírtál, abból azért kirajzolódik rendesen, hogy mi az ábra. Közel sem minden, de van egy képem róla.

Azt mondom, le a kalappal mindenki előtt, aki erő felett teszi a dolgát az egészségügy bármely területén. Már hosszú ideje meghaladta a normál teljesítőképessége határát az eü. Nincs mit szépíteni ezen. Nincs konkrét tapasztalatom, elég, amikor számomra hiteles emberek beszélnek az áldatlan állapotokról.

Valahol átérzem a helyzetedet. Amit leírtál, abból számomra éppen az derül ki, hogy felelősnek érzed magad az ápoltakért, és a kollégáidért. Elhiszem, hogy nehéz a döntés, és megértem hogy miért hezitálsz. DE! Azok a tünetek, amiket leírtál korábban, azok bizony komolyak. Nem arról van szó, hogy jaj fáj a fejem! Tehát a védőruházatod megvédi majd az ápoltakat, de ha te ilyen tünetekkel dolgozol, téged ki fog sajnálni, ha ledőlsz a lábadról? A vezetőség? Ami olyan, amilyennek leírtad?

Senki nem azzal fog törődni, hogy te feláldoztad magad.

Nem tudsz, és nem is a te dolgod megoldást találni erre a helyzetre. Valahogy meg kell oldani a problémát, majd az illetékesek kigondolnak valami okosat. Ilyenre gondolok, hogy önkéntesek. Persze ez is csak észosztásnak tűnik. De az tuti, hogy nem mennék a helyedben dolgozni.


Kíváncsi vagyok, hogy döntöttél. Majd írd meg, kérlek.

2020. nov. 22. 08:41
Teszteljenek újra
15. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 12. - Syria)
2020. nov. 22. 08:34
Lehet ez egy vidéki kisebb kórház is, ahova tényleg több jelentkező van, és nem akar több órát utazni egy másik kórházba. Nem tudhatom, de nincsenek egyforma esetek, még kettő sem egyforma.
14. f.frezia (válaszként erre: 8. - Drflora)
2020. nov. 22. 07:22

Senki sehol se kapja meg a 100% táppénzt.

Mégis azt mondom, hogy aki beteg, maradjon otthon.

A vezetőség dolga megoldani a helyzetet, nem a tiéd!

2020. nov. 22. 05:31
Elmentél dolgozni? Triázson hogy mentél át?
12. syria (válaszként erre: 1. - Drflora)
2020. nov. 22. 01:10

Szép, szép, hogy gondolsz az ápoltakra és a kolléganődre, de a helyedben ilyen állapotban nem mennék dolgozni, mert a tüneteid alapján simán lehetsz pozitív. A vírus nem a semmiből jelentkezik egyik napról a másikra; nem tudhatod biztosan, hogy ha tényleg elkaptad (amire pozitív személyek között dolgozva jó esély van), az mikor történhetett, mióta lappang.

Gyalázat, amit a pozitív kolléganőddel művelnek. Szerintem ilyen (vagy jobb) ápolói munkahelyet manapság bármikor találsz. Mit képzel a vezetőség? Örüljenek, hogy vagytok és gályáztok méltatlan körülmények között! Nem gondolom, hogy tolonganak a jelentkezők a munkahelyetekre.

A belengetett 100%-os táppénz nem egyszerű történet, mint minden eü.-i kiadáson, ezen is spórolni akarnak. [link]

11. Channa* (válaszként erre: 10. - Channa*)
2020. nov. 21. 23:40
A mai 121 elhunytból 14 demens volt...
10. Channa* (válaszként erre: 8. - Drflora)
2020. nov. 21. 22:54

Tehát, be akarsz menni mindenképp dolgozni. Ez a lényeg és várod a megerősítést. Nem fogsz kapni.


A döntés a tied.


Gondolom egyik ápolót sem érdekli, hogy az eddig kovidban elhunytak 10%-a demens beteg. Ők úgy sem tudnak már semmit, nem számít, hogy mi lesz velük...

9. liliom10 (válaszként erre: 8. - Drflora)
2020. nov. 21. 22:50

Mielőbbi gyógyulást kívánok Neked !

Esetleg hőemelkedésed, lázad van ?

Ha úgy döntesz holnap, hogy mész dolgozni, akkor is mondd meg a főnöködnek, hogy érzed magad ! És ha ilyen rosszul, mint ma, menj haza ! Nem dolgozhatsz betegen ! Egyébként nem hiszem, hogy tolonganának a helyedre az ápolók.

Szerintem lehet ez COVID is.

2020. nov. 21. 22:12
Tudom, hogy lehet álnegatív is. Sajnos "civil" emberek nem látnak bele milyen helyzet uralkodik egyes helyeken. Pozitív de tünetmentes ápolók vannak bizonyos COVID részlegen mert nincs ember, rengetegen vannak karanténba. Én egyházi intézménynél dolgozom, nem állami kórházban hanem demens otthonban. Van ahol minden lakó és dolgozó pozitív, valakinek dolgoznia kell. Nem hagyhatjuk főleg a demenseket ellátás nélkül. A védőruha valamennyire megvédi tőlem a lakókat. Viszont mivel ma jelentkeztek a tünetek ha nem megyek holnap majdnem 60 emberre ott hagyom egyedül a kolléganőmet. Más miatt is borzasztóan nehéz döntés ez. 🥺Illetve a vezetőség rosszul áll hozzá. A pozitív kollégáim nem kapták meg a 100%táppénzt. Rá fogták egyesekre, hogy ők hozták be a vírust. Van aki már vissza sem jön dolgozni. 😔
2020. nov. 21. 22:05

Ápolóként biztos tudod, hogy a gyorsteszt lehet álnegatív.

Ezekkel a tünetekkel én nem mennék dolgozni. Magad miatt és mások miatt sem. Simán lehetsz covidos.

6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Drflora)
2020. nov. 21. 21:07

Jobbulást neked!


A teszt is néha tévedhet, tehát akár fertőzött is lehetsz.

5. Channa* (válaszként erre: 3. - Channa*)
2020. nov. 21. 21:07

Most olvasom, hogy írtad a tüneteidet!


Annyira különbözően jelentkezik mindenkin, hogy ezt így képtelenség megmondani, de bármi is a bajod, ilyen állapotban nem ápolhatsz beteg embereket, mert akár ezt is megkaphatják pluszban tőled és lehet, hogy abba belehalnak már!


Ezt a főnöködnek is meg kell értenie!!!


Én elhiszem, hogy félted az állásodat, de ezt most félre kell tenned szerintem, másokra is kell gondolnod.


Vegyél be köptetőt, inhalálj, vegyél be még valami gyulladás és fájdalomcsillapítót.


Szaglásod és ízlelésed rendben van?

Én nem vettem rögtön észre, hogy gond van vele, mert a sót és az édes ízt éreztem, abból jöttem rá, hogy nem érzem az ízeket, hogy semmi nem ízlett, illetve mosásnál nem éreztem az öblítő illatát.

4. globus (válaszként erre: 1. - Drflora)
2020. nov. 21. 20:45

Senki nem tudja megmondani, hogy covidos vagy-e. De nem szép dolog, hogy eleve beteg emberek közé kell menned, akiknek tényleg súlyos szövődményeik lehetnek, ha elkapják.

És ha 39 fokos lázad lenne?

2020. nov. 21. 20:33

Ha már egy ápoló is minket kérdez, akkor nagy a baj...:(((


Gyors teszt: 50-60%-ban lehet csak hinni neki.

Vezető csúnyán beszél a pozitív kollégával? És ez a vezető micsoda? orvos? Főnővér? És majd ha ő tesztel pozitívart mi lesz?


Félted a melódat? Szerinted tényleg kirúgnának? És kivel pótolnának, amikor esnek ki sorba a kollégák?


Hát nem tudom...


Milyen tüneteid vannak?

2020. nov. 21. 20:21
Elöször is jobbulást kivánok . Szerintem látni fogják rajtad , hogy nem vagy jól . Nehez nem észre venni ...
2020. nov. 21. 20:16

Negatív lett a tesztem tegnap, mára nagyon beteg vagyok. Covidos vagyok mégis?

Ápoló vagyok, sok nálunk a pozitív személy. Tegnap gyorstesztem negatív lett. Mára nem bírok létezni sem, szétszakad a mellkasom. Köhögök, a szemem is borzasztóan fáj. Holnap dolgoznom kell. Félek táppénzre menni, mert most mindenkit utálnak aki nem dolgozik. A kolléganőm pozitív lett, nem kapja meg a 100%táppénz és még úgy is beszélt vele a vezetőség, mint a kutyával. Mintha tehetne róla. Féltem a munkahelyem, mert örülök, hogy van. Nem akarok betegre menni. Teljes védőruhában dolgozom, így emiatt elmennék dolgozni igaz nagyon gyenge vagyok. Nem tudom meg fáztam-e? Nem hiszem, hogy egy nap alatt jelentkezik a vírus a semmiből

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook