Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A Covid-19 tesztelés nagyon kellemetlen? fórum

A Covid-19 tesztelés nagyon kellemetlen? (tudásbázis kérdés)


22. Dare (válaszként erre: 21. - 184481d874)
2020. okt. 23. 16:21
Elhiszem. Csak szerintem túlgörcsöltem.
2020. okt. 23. 16:07
Vannak sokkal kellemetlenebb vizsgálatok
20. Dare
2020. okt. 23. 15:25

Fat Black, hát elhiszem, hogy így volt, de ez hihetetlen...nem semmi. Ilyet még nem hallottam.


Nos, ma én is túl voltam a tesztvételen, fél 10 körül telefonáltak. Fel sem jöttek a lakásra, kérésükre én mentem le egy közeli üzlet mögé, jobb is volt, hisz elkerültem a sok kíváncsi tekintetet. Pletykás szomszédok...

Na és akkor lent a mentőautónál, ami egyébként fehér, elmondták mi lesz a menet. Kérdezték első alkalom-e és hogy mivel kezdjenek? Mondtam, hogy az orrnál, hiszen azt hittem az a rosszabb. Meglepően jól viseltem és ügyesen. A könnycsatornáig dugják fel a pálcikát, kicsit megcsavargatták fent, könnyezett is a szemem utána. Aztán jött a torok. Ciki vagy sem...én azt szörnyen viseltem. Egyszerűen állandóan öklendeztem. Csak nehezen tudtak mintát venni onnan. Nem győztem bocsánatot kérni tőlük. Ha van kaja a gyomromban, tuti taccs.

Holott, nem ők tehettek róla. Én bénáztam. Roppant kedvesek és türelmesek voltak az úriemberek.

Kellemeset csalódtam, viszont magamra mérges voltam. Ez így összességében 4 perc volt max.

Eredmény hétfőn tudtommal. 🙄

19. df1e1c376c (válaszként erre: 1. - Dare)
2020. okt. 23. 10:39

Itt a közelébe se mennek a páciensnek a tesztelőallomason. Ablak mögül kiadják a sterilen lezárt cuccot egy leírással, aztán lecsuccen az illető egy asztalhoz, a személyzet készségesen el is magyarázza a teendőket, ha valaki kéri, de csak pár méter távolságból, es ahol le kell adni a mintát, az is teljesen elzárt rész.

Tök semmiség. Csak az volt vacak, hogy másik városba kellett mennem.

18. Dare
2020. okt. 23. 08:03
Köszönöm a hozzászólásokat, ma délelőtt tesztelnek, megírom majd, hogy milyen volt végülis. 😉
17. Boszy28 (válaszként erre: 1. - Dare)
2020. okt. 22. 20:41

Abszolút nem fáj, nekem a múlt héten volt.

Ügyesen vette a csaj is, gondolom ettől is függ.

Olvasom itt, hogy felmennek az agyig...dehogy mennek, nem kell ilyeneket elhinni...kb. a szemüreggel egy magasságig mennek az orrban.

Kicsit kellemetlen, de nem fáj. Legyen a kezedben papírzsepi, az orros után nekem kicsit folyt a könnyem.

Nyugi, kibírod, drukkolok!

16. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 10. - NomNom)
2020. okt. 22. 19:55
Ő is ismerőse elmondását írta le.
2020. okt. 22. 16:28

Sziasztok!

Én is nagyon féltem a teszteléstől,hallottam róla ,hogy mélyen feldugják az orrba,de én nem ezt tapasztaltam,éppen hogy csak bedugták.

Szóval ,nem egyformán csinálják mindenhol.

2020. okt. 22. 16:21

Állítólag attól függ ki csinálja.

Nekem Múlt héten csinálták,műtét miatt.

Egy nagyon nagyon aranyos nővérke.szinte Semmit nem éreztem belőle.

13. semleges (válaszként erre: 1. - Dare)
2020. okt. 22. 15:43
Ki lehet bírni.
12. 55Judit (válaszként erre: 11. - NomNom)
2020. okt. 22. 14:59

Szoktam hírműsort nézni. naponta mutatják a mintavételt. Én azt is elhiszem amit látok, és hiszek a gyógytornász ismerősnek is. Sőt, mikor ő beteg lett, az a személyzet karanténba került akikkel napi kapcsolatban volt a beteg. Visszajőve a munkába, mind a 3-an ugyanolyan iszonyat kellemetlennek élték meg a mintavételt.

Igen ja, nekem nem csinálták. Remélem beérhetem mások tapasztalatával és a látvány is bőven elég.

11. NomNom (válaszként erre: 6. - 55Judit)
2020. okt. 22. 14:54

Ja hogy neked sem csináltak.

Mondjuk TV-ben nem nézegetném, minek.

A gyógytornász barátodnak már inkább elhiszem ha ő átélte

10. NomNom (válaszként erre: 7. - 55Judit)
2020. okt. 22. 14:52
Értelek, te legalább a saját tapasztalatodat írod, csak sokan abból merítenek amit itt-ott ír valaki, aki valahol hallotta. Én több embertől is hallottam, hogy bizony szr de ennél rosszabb dolgok is vannak. Szerintem is függ attól aki a mintát veszi, az adott egyén érzékenységétől stb. A férjemnek elhiszem h neki nem volt annyira kellemetlen, másnak viszont simán lehet az.
2020. okt. 22. 14:19

Azt tesznek az emberekel amit ök sajat maguk megengednek ! többi mind visszaeles a hatalomal ......

Sikerult ! felelem , aggodas , es a többi " baratok " imunitas lefele a celt elertek !

2020. okt. 22. 14:07
Igen
7. 55Judit (válaszként erre: 5. - NomNom)
2020. okt. 22. 14:05
Most olvastalak és elmondom, nem vagyok vészmadár. A valóságot írtam le. Ez van.
2020. okt. 22. 14:03
Jogos az aggodalma annak aki érdeklődik, tapasztalatokat vár, mert a tévében bizony úgy látom én is a mintavételt, hogy elborzadok. A pálcikát feldugják az ember agyágig, aztán durván megkotorják néhány hosszú másodpercen át. Ugyanis már nem kenetet vesznek, hanem hámot. Ez pedig hámsérülés nélkül nem megy. Szóval nagyon szar! nem kívánom senkinek. Viszont én már nem csak a tévében láttam hogyan vesznek mintát, ugyanezt mesélte ismerősöm is aki gyógytornász kórházban. Benyalta a kovidot egy betegtől, amíg otthon volt háromszor nyúltak fel az agyáig. Ő is azt mondta tiszta őrület a mintavétel.
5. NomNom (válaszként erre: 3. - Dare)
2020. okt. 22. 13:57

Nem is csak azt írtam, hanem h milyen volt a férjemnek. Csak nem értem miért kell annyit izgulni rajta. Nyilván nem kellemes mint ahogy egy vérvétel vagy foghúzás sem az. Ez ráadásul az előbbieknél gyorsabban meg is van.

De megértelek, ezt is túlzásba viszi a média meg a fórumokon a sok vészmadár.

4. Charlize (válaszként erre: 1. - Dare)
2020. okt. 22. 13:54

Olyan, mintha magadnak bedugnál egy fültisztítót az orrodba, aztán egy másikkal meg megcsiklandoznád a torkod.

Nekem meg a kisfiamnak is csinálták. Ő januárban lesz 3 éves, simán hagyta. Utána sem sírt.


Semmit sem éreztem utána. Köhögni sem kellett.


Persze függhet a kellemetlenség attól is, hogy a mintavevőnek mennyire durva a keze.

3. Dare (válaszként erre: 2. - NomNom)
2020. okt. 22. 13:40

Nem azt kérdeztem, hogy halálos-e...

De köszi

2020. okt. 22. 13:25

[link]


[link]


Eddig még mindenki túlélte. A férjem szerint olyan mint mikor a klóros víz marja az orrodat.

1. Dare
2020. okt. 22. 13:20
Sajnos nem úszom meg a tesztelést. Csak annyit tudok, hogy az orron és szájon át veszik a mintát. Kinek mi a tapasztalata? Kicsit tartok tőle.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook