Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Covid teszt ára visszakérhető? fórum

Covid teszt ára visszakérhető? (tudásbázis kérdés)


1 2
2021. nov. 19. 16:27

Megcsináltam és negatív lett a teszt. Hétfőn viszem be.

De a kisebbik főnök azt mondta ne fűzzek túl sok reményt hogy kifizetik. Hát azért ez se oké, ha sűrűn kell itthon lenni én nem bírom ezt fizetni.

32. Ilián (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 18. 14:38

Tulajdonosi fejjel egyáltalán nem túlzás.Persze ehhez a saját szemszögünkön túl kellene látni.

Mekkora bevételkiesés egy nagyvállalatnak, ha a dolgozói kiesnek sorban 2 hetekre!Ráadásul nem is egyszerre ,hanem hullámokban.

Logikus ,hogy inkább arra költ,hogy tesztel ,kiemeli a fertőzöttet, hiszen könnyen továbbadhatja a kollégáknak.

Továbbá azt sem tudod ,mi a vállalat profilja.Lehet nem mindegy mi a termék, ami esetleg fertőzödhet,még ha csak felületileg is.

31. Channa* (válaszként erre: 28. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 17. 20:59
Hát akkor örülj;)
30. Channa* (válaszként erre: 23. - Globus)
2021. nov. 17. 20:57
Minket akkor tesztelnek, ha tünetesek vagyunk vagy a családtagunk kovidos, illetve olyan összejövetelek előtt, ahol sokan vagyunk.
29. rabankari (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 17. 20:24

Miért lenne az?

Így védi a dolgozókat egymástól.

Nem tudom te milyen helyen dolgozol,de egy nagyvállalatnál ez alap.Ráadásul a reggel levett mintákat Veszprémbe küldik azonnal,délután eredménye van.Igy azonnal tudnak döntéseket hozni ki marad otthon ki nem.Egy külön csoport van erre felállítva,minden esetet egyedileg bírálnak a tünetek megadása után.

2021. nov. 17. 20:18

Köszi a válaszokat

Igen logikusan a munkáltatót kérdezem ha megyek dolgozni.

Én remélem kifzeti mert mi van ha 2 hetente az ember betegallomanyra kényszerül azért elnezest de minden alkalommal tesztet fizetni nekem luxus. Ha elrendeli szerintem fizesse is ki. Az csúnya hozzáállás de sajnos nagyon is elképzelhető ha dolgozni akarsz fizess és tesztelj...lehet ez is.

Végülis örüljünk hogy nem koteleznek az oltasra...mert akkor fel is mondanék.

Köszi még egyszer

27. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - Rabankari)
2021. nov. 17. 20:15
Szerintem ez már kissé túlzás...de ez az én véleményem
26. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Alessandro)
2021. nov. 17. 20:14
Kössz kihagyom.
25. rabankari (válaszként erre: 23. - Globus)
2021. nov. 17. 19:21
Nálunk is így van.Ha oltott,ha nem.
24. rabankari (válaszként erre: 17. - Rabankari)
2021. nov. 17. 19:19

Én meg azt nem értem miért kevered a kötelességet a szabadidős tevékenységgel.

Dolgozni mondjuk azt,köteles vagy bemenenni,tömegrendezvényre nem.Ha nem tetszik hogy teszt nélküli és oltás nélküli vagy bármilyen ember van a rendezvényen nem megyek oda.Dönthetek.

A munkahelyemen nem dönthetek. Ha szerencsém van a munkáltatóm vigyáz rám azzal,hogy kiszűri az hordozókat.

23. globus (válaszként erre: 22. - Channa*)
2021. nov. 17. 19:16
Nálunk több multi van, és mindegyik szűri a dolgozókat. Be sem tehetik a lábukat, mielőtt át nem esnek teszten, de ezt a vállalat állja, és végzi. Ha valakié pozitív, rögtön félreállítják, mehet haza.
22. Channa* (válaszként erre: 12. - Winter)
2021. nov. 17. 19:13

Nem, nem ez az általános.

Nálunk a cég fizeti, ha teszteredményre kíváncsi;)

21. Channa* (válaszként erre: 8. - Winter)
2021. nov. 17. 19:12

Nem, nem kötekedek.

Ha azt mondod, hogy te ez esetben sem oltatsz, elfogadom, de ne azt mondod, hogy más mit csináljon.

Én se mondom neki, hogy oltasson, mert előbb szabadul.


Felnőtt ember, döntsön egedül, de ne befolyásolja senki!


Remélem ezt sikerül megértened;)

20. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 17. 17:09
Többiek sem kérdezték meg illetékes helyen, a munkáltatónál?
19. Winter
2021. nov. 17. 16:32

Persze, mivel áthárították a munkaltatóra a felelősséget, kérheti az oltást, tesztet.

Ha monopol helyzetben van, simán megteheti, hogy nem fizeti ki a tesztet.

18. rabankari (válaszként erre: 18. - Winter)
2021. nov. 17. 16:08

Közben leesett,hogy nem te kérdezted....

A 3.mondattal egyetértek,de ettől még a munkáltató elvárása jogos lehet, az más kérdés, hogy mennyire korrekt,hogy nem tisztázza fizeti-e.

17. rabankari (válaszként erre: 10. - Winter)
2021. nov. 17. 15:42

Amúgy meg ha nem tesztelne a munkáltató és hordozóként enyhe vagy nem létező tünetekkel végigfertőzném az oltottakat és oltatlanokat is,akkor előbb utóbb nem lenne ki dolgozna.

Na ezért teszteltet.Sőt a családtagjimat is teszteli ha kérem. PCR tesztet végeznek mindenkin.Ha a fiam náthás mert az oviban elkapott valamit ,akkor bejelentési kötelezettségem van és mennem kell tesztre ,nehogy covid legyen és megfertőzzek mást.

Ezen itt senki nem hőbörög,örülünk ,hogy tudjuk éppen mi a bajunk...vagy mi nem.

16. Winter (válaszként erre: 14. - Rabankari)
2021. nov. 17. 15:37

Egyértelmű lenne, ha pl. tömegrendezvényekre nem lehetne menni máshogy, csak ugyanúgy oltás+teszt.

Nem látom továbbra sem a logikát.

15. Winter (válaszként erre: 13. - Aszparagusz)
2021. nov. 17. 15:35
Amúgy igen. Sok félreértés elkerülhető, hiszen a munkáltató tudja pontosan a választ.
14. rabankari (válaszként erre: 10. - Winter)
2021. nov. 17. 15:34

Ott a logika,hogy azért mert oltva vagyok attól még elkaphatom és mást is tovább fertőzhetek.En eddig azt hittem ez minden embernek egyértelmű.

Az oltás nem véd attól, hogy elkapd a vírust.

13. aszparagusz (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 17. 15:32

Nem lenne egyszerűbb a munkáltatótól megkérdezni?

Ő tudja megmondani, hogy téríti vagy nem.

12. Winter (válaszként erre: 11. - Andi6020)
2021. nov. 17. 15:32

"Ő kéri, de Rád hárítja. Ha dolgozni akarsz, teszteltess címszóval.


Ez az általános, de mondjuk, ha jófej a főnök, akár vissza is térítheti."

Ez volt a válasz.

11. andi6020 (válaszként erre: 8. - Winter)
2021. nov. 17. 15:30

"Covid teszt ára visszakérhető?"

Ez volt a kérdés.

10. Winter (válaszként erre: 7. - Rabankari)
2021. nov. 17. 15:30

Na, ez az, amit soha nem fogok megérteni. Miért kell teszt az oltottnak, ha azért kell beoltatnia magát, hogy védett legyen?

Ha a stadionokba kimehet akár 60.000 ember is, mert be van oltva, akkor miért kell egy munkahelyen oltottan teszteltetni?

Logika hol van?

Ja, stadionok án, tömegrendezvényeken nem fertőz, ezt tudjuk! 😡🤮

9. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 17. 15:28
Ha oltva vagy, lehet róla szó, ha nem, akkor nincs helye. Érdekes lenne az első ilyen per: oltott az illető, de tesztelték saját pénzén, és negatív lett. Visszaszerezheti egy igazi klassz ügyvéd.
8. Winter (válaszként erre: 6. - Channa*)
2021. nov. 17. 15:24

Majd, ha nekem sem mondja meg senki, hogy én mit csináljak, akkor én sem fogom a saját véleményemet elmondani.

Tipikus médiavirológus módszer, amivel próbálsz belémkötni. Nem én tettem fel a kérdést, így inkább korlátozódj a fórumnyitóra, ha megkérhetlek.

7. rabankari (válaszként erre: 3. - Winter)
2021. nov. 17. 15:12

A kettő nem zárja ki egymást.

Oltva vagyok ,de a munkáltatóm rendszeresen teszteltet.

6. Channa* (válaszként erre: 3. - Winter)
2021. nov. 17. 15:09

Gondolom, ha a FI esetleg belehal a kovidba, akkor majd te tartod el a családját és tudod teljes mértékben helyettesíteni a családjában is, ugye?


Ha nem így van, akkor tartózkodj attól, hogy megmondjad másoknak, hogy hogyan döntsenek.

5. Alessandro (válaszként erre: 2. - Winter)
2021. nov. 17. 15:00

Ez nem jófejség kérdése, hanem a munkáltatót kell megkérdezni erről. Még azt is, hogyha visszatérítik, mit kell még esetleg ráíratni az áfás számlára, hogy elfogadják és ki is tudják azt fizetni. (Persze ez nem valószínű, hogy kifizetik.)

Nem lenne sokkal egyszerűbb és olcsóbb, ha ingyenesen beoltatnád magad? 🤨

4. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 17. 14:46
Kérdezd a munkahelyeden. Szerintem.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook