Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Colitis ulceroza: autoimmun betegség egy fajtája fórum

Colitis ulceroza: autoimmun betegség egy fajtája (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Colitis ulceroza: autoimmun betegség egy fajtája

2019. szept. 10. 22:07
Sziasztok,látom hogy már évek óta nem írt itt senki, de azért én próbálkozok. 40 éves vagyok, 20 éves koromba derült ki hogy colitis-es vagyok. Nagyon sok szenvedésen átestem, de már több mint 5 éve tünetmentes vagyok, hála Istennek. A nagy problémám most az, hogy nincs még babám. 3 éve próbálkozunk, most volt az első lombikunk, de sajnos nem sikerült. Ha lenne köztetek aki ezzel a betegséggel él és babás is esetleg vagy esetleg nem sikerült még nektek se, várnám a véleményeket, tapasztalatokat hogy befolyásolja e bármilyen formában ez a betegség. Köszönöm ha elolvassátok 😊
20. április9 (válaszként erre: 19. - F3000dc5ef)
2011. aug. 29. 21:11
Szia! Nekem a lányom beteg, megkérdezhetem hány éves a fiad? Én kb. féléve cseppkőgomba kivonatot adok neki, kapszula formájában. És azt tapasztaljuk, hogy nagyon jó.
2011. aug. 22. 12:25

Sziasztok!

Rég volt itt bárki is, de hátha :D

Nekem a fiam Crohnos, de én is úgy vagyok vele mint patriciaaaa....láttam milyenek voltak mellette a kórházban és ő NEM lesz olyan és kész!!!

Májusban volt egy műtéte, de nem lesz több és kész!

Mi a paleo étrendben hiszünk!

Nézzetek utána nagyon jó! Leviszi a gyulladást! én is így étkezem, nekem az asztmám és az izületi gyulladásom tünt el! és nem egy éhezős diéta, jókat finomakat lehet enni!

2011. ápr. 17. 10:03
Szia!nekem i colitis ulcerosam van.Anyum chron beteg.Most 2 gyönyörű gyermek(2éves és fél évesek) édesanyja vagyok.évenként van belobbanása nálam.terhességek alatt egyszer sem.2006 óta vagyok autoimmun beteg.Kitartást minden betegnek!
2011. ápr. 16. 23:56

Köszönöm a tippeket és az őszinteséget mindenkitől!

:)

Nem egy kellemes dolog, az tuti... De még mindig jobb (szerintem) mint cukorbetegnek lenni.

Kaptam egy pár szívszaggató levelet, az egyiket, egy gyönyörű kisfiú édesanyja írta, hogy a férjét hogy tönkretette..Küzdöttem a könnyeimmel elég rendesen.De szerintem itt mindenki át tudja érezni, hogy a másik min megy keresztül,hiszen mi is hasonló cipőben járunk.

Sajnos, tudom, ha gyerekem lesz, a génjeiben benne lesz ez a "kód" és örökölheti.. Tudom hogy még messze állok ettől, de már félek...

Az orvosi pályát is azért választottam, mert tudom milyen az, ha az embert egy darab húsnak, vagy akár igenis embernek tekintik.

Engem a nagyra tartott Dr. Korponay-Szabó Ilma (dr,adjunktus,"tanárnő") kezelt.Pestről járt le Debrecenbe. Tudását tekintve a legjobb volt, de emberileg 0. Utána megkaptam Nemes Éva doktornőt. A második anyukám volt :). A kórházban,minden nap bejött hozzám, beszélgetett velem, és figyelembe vette az érzéseimet, és ha a szteroidot nagyon nem akartam szedni,(8-os voltam) akkor is leült beszélgetni, hogy mást nem tud csinálni,és egy kis lelket is öntött belém :). És marhára sokat számított. Ugyan a tűktől és a folyamatos tükrözéses témáktól nem tudott megmenteni, de mégis enyhítette a kis lelki "töréseimet"... Bátran kijelenthetem: Ő az én példaképem! :)

2011. ápr. 16. 23:34

Sziasztok!


Én is autoimmun beteg vagyok (mellette immunhiányos is), de mivel elég sok fajtájának produkálja a szervezetem a tüneteit, meghatározhatatlan típusúnak nyilvánították.

Anno én egy év alatt híztam 15kg-ot a Medroltól, de utána egy másik betegség miatt nagyon lefogytam, és képtelen vagyok hízni már 3 éve, pedig igen csak nagy dózisban kapom a steroidot.


Mi ez a biológiai terápia?


Mindannyiótoknak jobb egészséget!

2011. ápr. 16. 22:14

Sajnálom,hogy a colitis klubba tartozol:(

Én sajnos crohn-os vagyok:( Biológiai terápiában veszek részt!

Kitartást kívánok és tünetmentes napokat!

2011. ápr. 16. 21:21

azt nézték hogy fekélyes -e,

nekem állítólag az volt...így írták a papírra, pontszerű erosiók

13. Vikica76 (válaszként erre: 12. - Macskanita)
2011. ápr. 16. 21:21
Nekem a mélyponton 38 kg volt a max. :-(( (akkor voltam 24 éves)
2011. ápr. 16. 21:19
nekem is van ez,. 2 hónap alatt fogytam 15 kilót, azóta sem híztam vissza, egy év alatt 6 drab vastagbéltükrözés...érzéstelenítés nélkül...na az egy pokol...évekig szezonálisan visszatért a véres széklet, de lekopogom, már vagy 4 éve semmi....gyógyszer nélkül...igaz még mindig fogpiszkáló vagyok:-((((
2011. ápr. 16. 21:05

Szia!


A gyerekkorodat (ill. a szüleid hozzáállását és viselkedését) itt és most nem véleményezném. 2 gyerek Anyukája vagyok, soha nem tenném tönkre az életüket...


Én crohn beteg vagyok, ez sem az a "kellemes" fajta :-((


Amit én ajánlok, (saját és még pár ismerősöm) tapasztalatai alapján a búzafűlé.

Egyfolytában, megszakítás nélkül. A leghatékonyabb frissen csavarva.

Nekem 10 hónap alatt rendbe rakta a vérképemet úgy, hogy 15 éve nem volt még ilyen... Az összes "gyulladásmérőt" levitte.

Tudom, hogy ez segített, mivel most éppen mást nem szedek.

Az Apukám nővérének is nagyon komoly betegsége van, hosszú évek óta egy májfunkciós értéke kb. 800 körül mozog (ami max. kb. 100-150 lehet).

Adom neki is a búzafüvet, az utolsó vérvételén lement 100-ra az érték. Évek óta nem tudták semmivel lejjebb vinni.

Lehet benne hinni (én nagyon) és persze lehet elutasítani, de nekem kézzel fogható tapasztalataim vannak!


Sok erőt és kitartást kívánok, nem egyszerű lapokat osztott nekünk az élet...


Viki

2011. ápr. 16. 20:02
Nagyon szőrnyű gyermekkorod lehetett,eléggé felháborított,hogy 8 évesen egyedül hagytak napokra!!Remélem már minden rendben!!Gratulálok a kitartásodhoz!!
9. t.Ili (válaszként erre: 1. - Patriciaaa)
2011. ápr. 16. 18:29

A gyerekek mindig megisszák a levét!

Neked ráadásul a sűrejéből jutott,és abból is olyan sok,hogy majdnem belefulladtál!!:(

Sürgősen nézz másik kezelőorvos után!

Ha sikerülne a biológiai kezelés,gyorsan lefogynál!

2011. ápr. 16. 18:10

köszönöm a kommenteket! mégegyszer! :)

Annyira aranyosak vagytok :$ :)


Próbáltam erős lenni, erős maradni.. :) Csak így lehetett kibírni..

A steroid kezeléseken kívül nem próbálkoztak mással.Nálam is volt a hajhullás, meg az egyik pillanatban nevettem, a másikban sírtam.. Nem ismertem magamra..

Nem hallottam a biológiai kezelésről :O ..de mindjárt be is guglizom gyorsan:D

Én anno a homeopátiás szerekre találtam rá.. Bár hiszem is, meg nem is hogy használ, de mégis segített. :) most hogy tényleg olyan hatása van, vagy agyban dőlt el, nem tudom..


Köszönöm a jókívánságokat, viszont kívánom én is Nektek! :)

7. patriciaaa (válaszként erre: 2. - Molyka)
2011. ápr. 16. 17:55

Szia! köszönöm a kommentet :)


Igen napi szinten találkozok mind a 2vel :)

Haragudni soha nem haragudtam rájuk emiatt.. Csak sokszor eljátszottam a gondolattal, hogy "mi lett volna ha"... :]

6. dogiz (válaszként erre: 5. - Andika05)
2011. ápr. 16. 17:16
Az milyen? miből áll a kezelés?
2011. ápr. 16. 17:05

biológiai kezelést még nem kaptál?

nekem az unokahúgom ilyen beteg, nagyon súlyos állapotból épült fel!

2011. ápr. 16. 16:59

patriciaaa te egy nagyon erős kislány vagy és voltál! A steroidok hatásáról én is nagyon sokat tudok,mivel az asthmám miatt rengeteget szedek,sőt a megelőző sprékben is az van! nekem már tönkrement a vesém csontozatom hajam hullt ilyesmi! Nagyon örülök,hogy jobb lett az életed! Tudod sokszor mi szülők azt gondoljuk ,hogy csak a gyerekek miatt érdemes együtt maradni,pedig pont miattuk kell időben lépni! Minden jót kívánok neked erőt egészséget és boldogságot! Én ma fogtam bele a 90 napos fogyiba :D próba cseresznye :)


üdv Erika

2011. ápr. 16. 16:33
Beleolvastam a naplódba... nekem is neki kéne állnom, igencsak nagyon.
2011. ápr. 16. 16:30

Hű, Te nagyon jófej csajszi lehetsz! :) Nem hallottam még erről a betegségről, testvéremnek van reumathoid artitise, így a homokba dugom a fejem, nem olvasok utána semminek. (mellesleg minden vizsgálat negatív lett, még az immunológiai is, élsportoló volt, tönkrementek az ízületei)


Most tartod a szüleiddel a kapcsolatot?

2011. ápr. 16. 16:08
Már a születésem sem volt egy átlagos nap. Augusztus 7-én nem vártam meg, míg beérünk a kórházba már a kocsiban megszülettem. 8 éves koromig nagyjából minden rendben ment, csíntalan voltam, örökmozgó, beszédes...
Minden 2000 februárjában kezdődött.
Anyukámék váltak, állandó veszekedések, ordítások, néhány elcsattanó pofon ok nélkül. Így emlékszem vissza a régi "szép" emlékekre.
Életem végéig elkísér, és sajnos nem egy jó barátról lesz szó.

Ugrás a teljes írásra: Colitis ulceroza: autoimmun betegség egy fajtája

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook