Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Autoimmun betegség, ízületi fájdalmak fórum

Autoimmun betegség, ízületi fájdalmak (beszélgetős fórum)


24. ovics
2012. jún. 27. 19:51

Ne keverjétek össze:

Reumatoid artritisz= sokizületi gyulladás, autoimmun betegség, kezelés Trexan vagy/és biológiai terápia.


Reumatoid artrózis= kopásos izületi betegség, kezelése fizikóterápia és fájdalom-gyulladáscsökkentő.

23. ovics (válaszként erre: 5. - Molyka)
2012. jún. 27. 19:48
Nem a rákosok szedik ! A methotrexat csak a kemoterápia egyik alapanyaga. sajna, én már csak tudom. 15 éve voltam rákos, kemo is volt, most 3 éve sokizületi gyulladásom van, amire heti 8 szem Methotrexatot ( Trexan ) szedtem, de nem bírta a gyomrom. Most ugyanezt kapom injekcióban heti 1x.
22. Molyka (válaszként erre: 21. - Manul)
2010. máj. 6. 17:47
Köszi, tök "jó" mármint a rosszban ez a jó :)
21. manul (válaszként erre: 20. - Molyka)
2010. máj. 6. 16:43
A nagynénémnek autóimmun eredetű sokizületi gyulladása van (PCP) megkapta a csípőjébe a kezelést és jobban lett.Én nem vagyok orvos,így nem tudom,de érdemes érdeklődni,lehet,hogy tudnak segíteni.
20. Molyka (válaszként erre: 18. - Manul)
2010. máj. 6. 10:20
És Édesanyádnak rheumatoid arthritise van, vagy simán izületes? Nem ugyan az ám a két betegség, nem szabadösszekeverni, az egyik egy autoimmun folyamat, aminek nem a tüneteit kell kezelni, ill. nem csak azt.
19. zsanci79 (válaszként erre: 18. - Manul)
2010. máj. 6. 09:56
Igen, én is megtaláltam tegnap a neten. Egy orvos válaszol holnlapon készségesen megadta a titkárnője telefonszámát, hogy kérjenek időpontot.
18. manul (válaszként erre: 17. - Rickman)
2010. máj. 6. 07:07
Megkérdeztem az anyukámat,a főorvost Dr Gál Jánosnak hívják,először ő vizsgálta meg,de azt hiszem,hogy nem fogad új beteget,de kérdezzétek meg,hátha változott a helyzet.
17. Rickman (válaszként erre: 16. - Kattyus)
2010. máj. 5. 21:27
Igen kattyus, azért indítottam :) És mindenkinek nagyon köszönöm :)
16. kattyus (válaszként erre: 15. - Rickman)
2010. máj. 5. 21:25
Látod itt azért van aki tud segíteni. Én is átolvasom a fórumot.
2010. máj. 5. 20:31
Köszönöm szépen manul, majd utána járok! :)
14. manul (válaszként erre: 13. - Rickman)
2010. máj. 5. 20:06

Nincs mit,nagyon szivesen!

Anyukám a Fehér doktorhoz jár.Vannak többen is akik ezzel foglalkoznak de nem tudom,hogy vállalnak-e új beteget.

Mielőbbi gyógyulást kívánok!

2010. máj. 5. 19:34
Nagyon szépen köszönöm az infokat manul. Esetleg van konkrétan orvos is, akit ajánlasz?
12. manul (válaszként erre: 11. - Zsanci79)
2010. máj. 5. 19:13
Az anyukámnak a térdizületei vannak ki.Kb két hete kapta meg az első kezelést és nem fáj neki.Egyszerre csak egy testrészen csinálják meg a beavatkozást és azt amennyiben szükséges félév után megismétlik.Adnak a bokába,térdbe,csípőbe,karokba is kezelést,ami megszünteti a gyulladást és a fájdalmat.Nagyon sokan vannak,elég hosszú a várólista,de csak jót hallottam eddig róla.Van olyan beteg,aki már tolószékbe kényszerült az izületi gyulladás miatt és tudtak segíteni rajta.Én mindenkinek csak ajánlani tudom,mivel anyukámon látom,hogy használ.
11. zsanci79 (válaszként erre: 9. - Manul)
2010. máj. 5. 19:06

Szia!

Tudnál nekem is írni?

Engem is érdekelne, mert anyukámnak minden izületi baja van. Amúgy gerinckopása is van, ami nyomja az idegeket, kisugárzó fájdalom lábba, meg a kezei nagyon odavannak, meg a talpa.

Ezekre is hatásos kezelés lenne?

Köszi szépen!!

10. Rickman (válaszként erre: 9. - Manul)
2010. máj. 5. 18:23
Igen, értem. Akkor tényleg érdekelne egy kicsit bővebben. Kb. milyen eredményekkel, sikerekkel járt?
9. manul (válaszként erre: 8. - Rickman)
2010. máj. 5. 18:21
Nem kell bejárni kezelésekre.Beljelentkezel a háziorvostól kérsz egy beutalót és elmész egy konzultációra.Ha tudnak megfelelő kezelést biztosítani akkor kapsz egy újabb időpontot.Ez péntekre esik akkor befekszel és vasárnap már mehetsz is haza.Érdemes megpróbálni,mert nagyon hatásos!
8. Rickman (válaszként erre: 7. - Manul)
2010. máj. 5. 18:11
Veszprém megyében
7. manul (válaszként erre: 6. - Rickman)
2010. máj. 5. 18:08
Hol lakik?
6. Rickman (válaszként erre: 4. - Manul)
2010. máj. 5. 18:03

Köszönöm a válaszokat!

Sajnos messze lakik Kecskeméttől, de azért érdekelne.

5. Molyka (válaszként erre: 1. - Rickman)
2010. máj. 5. 17:59
Öcsémnek van ilyen baja, a methotrexat ami segít... durva gyógyszer, a rákosok szedik, de hetente fél tabletta az adagja. Megflelő orvost kell találni, ha budapesti, akkor tudok ajánlani.
4. manul (válaszként erre: 1. - Rickman)
2010. máj. 5. 17:58
Ha érdekel írok róla bővebben!
3. manul (válaszként erre: 1. - Rickman)
2010. máj. 5. 17:57
Kecskeméti Izsáki úti kórház reumatológián,foglalkoznak izotópos kezeléssel,nagyon hatásos az izületi gyulladásos megbetegedéseknél!
2010. máj. 5. 17:53
Kiderült pontosan mi a betegsége, mi okozza?
2010. máj. 5. 17:48
Ebben a témában szeretném a segítségeteket kérni. Egy barátom már többféle gyógyszert is kipróbált, de hosszútávon egyik sem vált be. Ha valaki tudna valami jót ajánlani, vagy más ötletet a fájdalom enyhítésére, az kérem írjon!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook