Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Clexan injekció terhesség alatt, kinek milyen tapasztalata van? fórum

Clexan injekció terhesség alatt, kinek milyen tapasztalata van? (beszélgetős fórum)


2017. szept. 26. 21:01
Sziasztok!Nekem immunológián javasolták 2 vetélés után,hogy következő terhességig szedjem az aspirin protectet,majd pozitív teszt után lmwh injekciók kellenek ennek kiegészítő kezelésére.De nincs véralvadás zavarom,azt írták a papírra,hogy antifoszfolipid szindróma felvethető a klinikai kép alapján,miszerint pco ,inzulin rezisztencia ,pajzsmirigy alulműködés és magas prolaktinom van.De a foszfatidil és a cardiolipin szintem is rendben van.Próbáltam szedni az aspirin protectet de nagyon erős mensit okozott,így inkább hagytam.Viszont az injekcióktól is tartok,így hogy nincs is véralvadás zavarom.Volt már esetleg valaki így?Félek,hogy elvérzek,főleg szüléskor.Többen azzal indokolják,hogy azért kellenek az injekciók,mert hogy terhesség alatt olyan immun folyamatok mennek végbe a szervezetben...de ez hogy függ össze a véralvadással?
2017. júl. 10. 15:21
Én is leiden mutáció miatt szurom magam minden nap kB hat hete. Most 24 hetes vagyok. 10 db 2700 Ft 90%os támogatással, de ha 3 hónaptól tovább kap vk egy gyógyszert, akkor ingyen lesz utána, vagy dobozaron.
9. Zsozsozso101 (válaszként erre: 2. - Juju74)
2017. júl. 9. 22:22
Nálam ugyanez volt, tüdőembólia, s aki átállított clexanera, az mondta nekem,hogy ha összejön a baba,menjek vissza,mert akkor 100% lesz a támogatás és ír új papírt . Így dobozárban kapom most,ami 300 ft.
8. Magni1 (válaszként erre: 5. - Mikoto)
2017. júl. 5. 19:05

Nekem egyelőre nem merült fel, h császározni kellene, de persze ha farfekvéses lesz, az másik történet.

Én is nagyon szeretnék természetes úton szúlni.

7. mikoto (válaszként erre: 6. - Macóka10)
2017. júl. 5. 18:35
Húha, nem voltál egy egyszerű eset :) Igen, teljes mértékben meggyőztél :)
2017. jún. 30. 12:45
Terhességem végéig kaptam a vérhígítót.Elég komplikált eset voltam mert 20 hetesen laparoscopos epeműtétem volt 24hetesen mehszáj záró műtétem volt,36 hetesen császár.Ennek lassan hét éve. SEMMI BAJOM NEM LETT A BABA IS EGÉSZSÉGESEN SZÜLETETT!Remélem meggyőztelek!:)
5. mikoto (válaszként erre: 4. - Magni1)
2017. jún. 25. 10:37
Arra lennék még kíváncsi, hogy ilyen helyzetben mit preferálnak jobban a nőgyógyászok a természetes szülést vagy a programozott császárt? Persze fogok erről beszélni a nőgyógyásszommal csak kíváncsi vagyok másnak mit javasolnak, vagy mi történt. Szeretnék nagyon természetesen szülni, remélem lehet is.
4. Magni1 (válaszként erre: 3. - Mikoto)
2017. jún. 23. 08:19

Nekem hematológus írta fel, igaz fraxiparine-t, de uaz, mint a clexane.

Leiden mutációm van, volt egy 11-12 hetes vetélésem, nem kizárható, h emiatt.

Nem kellemes a szurizás, de meg lehet szokni.

Én egyszer voltam kontrollon a hematológián,azóta szakorvosi javaslatra a házi orvos írja, így nekem 2e ft 30 napi adag.

Hematológiára akkor kell csak visszamenni, ha a testsúlyom többet változik 10%nál. 18 hetes terhes vagyok, még 2 kg :)))


Nekem lettek tőle göbök, csúnya lila foltok, és mostanában nem hasba, hanem combba szúrom, ott vizenyős, viszkető foltok.

Most elkezdtem borogatni, azóta jobb.

Ha bármi kérdésed van, írj bátran!

3. mikoto (válaszként erre: 2. - Juju74)
2017. jún. 21. 19:06
Még nem kell szúrnom magam, mert még nem vagyok terhes, de remélem hamarosan az leszek 😊 eddig ùgy néz ki, hogy napi 1x6000NE kell majd szúrnom.
2. Juju74 (válaszként erre: 1. - Mikoto)
2017. jún. 21. 19:00

Nekem tüdőembóliám volt, emiatt 6000 NE / nap az adagom.

Voltam már terhes, akkor valamiért 2*6000 NE-t mondtak, mert az a terápiás szint, de állítólag a megelőzésre elég kevesebb is.

A korábbi terhesség a 22. hétig ment, nem emiatt vetéltem el, hanem magas láz miatt, most a 8. vagy 9. hét körül lehetek és megint napi szinten használom. 10 darab 3 ezer Ft körül van persze ez hamar elfogy, tehát nem olcsó "mulatság" jobb dolgokra is el tudnám költeni.

Neked mennyit kell szúrni és mennyiért kapod?

2017. jún. 21. 18:40

Sziasztok!


Sajnos clexan injekcióra lesz szükségem a terhesség alatt, mert már volt egy trombózisom, így ha teherbe esem, onnantól kezdve szúrnom kell magam. Kíváncsi lennék a tapasztalataitokra, hogy okozott-e bármilyen kellemetlenséget, vagy komplikációt. Milyen gyakran kellett a terhesség alatt hematológiára menni? Ilyen esetben mennyire támogatott az injekció ára?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook