Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ciszta a szájpadlásban. Kinek volt már? fórum

Ciszta a szájpadlásban. Kinek volt már? (tudásbázis kérdés)


13. toncsimimi (válaszként erre: 12. - 52d3e0b8a8)
2009. aug. 21. 08:56
Nem altattak. Sikerült teljesen elérzésteleníteni, egyáltalán nem fájt. Rossz élmény sem maradt.
12. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 11. - Toncsimimi)
2009. aug. 19. 21:31
Akkor jobbulást! Nem altattak?
2009. aug. 19. 19:21

Túl vagyok a műtéten és a varrat szedésen is. Szerencsére nem volt olyan vészes, mint amire számítottam. Mondhatnám egyáltalán nem fájt a műtét, inkább a lábadozás kellemetlenebb.

Ja és szuper fogyókúra! :)

10. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 6. - Toncsimimi)
2009. júl. 11. 21:54
Az jó nagy! :( Mielőbbi jobbulást!
9. tücsimücsi (válaszként erre: 8. - Toncsimimi)
2009. júl. 11. 21:26

Be kell feküdnöd? Ezt nem tudtam...:(

Remélem nem aug. végére kaptál időpontot...

8. toncsimimi (válaszként erre: 7. - Tücsimücsi)
2009. júl. 11. 21:20
Csak az a baj, hogy 3-4 napra befektetnek és elég nagy lesz a vágás, mert részben az arcüregemet is érinti. :(
7. tücsimücsi (válaszként erre: 6. - Toncsimimi)
2009. júl. 11. 21:07

Ne félj tőle, nem vészes, bár az is igaz, hogy ezt egy szakmabeli mondta.

Nagyon hamar helyrejön utána, még táppénzre sem kellett vele mennie.

2009. júl. 11. 21:02

Köszönöm a válaszokat!

Tücsi, igen nekem is fog eredetű a ciszta, mint az ismerősödnek. Az egyik fogam gyökeréből indult ki, teljesen fájdalom mentesen. Tegnap este nagyon bedurrant, azt hittem nem élem meg a reggelt, de szerencsére kifakadt, így elmúlt a fájdalom. Alig várom a műtétet, bármennyire is félek tőle.


Babu Lee, én úgy tudom az a jó műtétnél, ha nincs bedurranva. Sajnos a szabadságolások miatt csak augusztusra van időpontom. Elég nagy kiterjedésű, négy fogamat érinti. Remélem nem veszítem el őket a műtét miatt. :(

Szájon keresztül helyi érzéstelenítéssel végzik majd.

5. tücsimücsi (válaszként erre: 4. - 52d3e0b8a8)
2009. júl. 11. 20:27
Neki nem altatásban volt, hanem helyi érzéstelenítéssel. Kérdeztem tőle, hogy fájt -e előtte neki. Azt mondta nem, csak a frontokat megérezte, érzékeny volt. Neki abból indult ki az egész, hogy be volt a foga gyulladva, így vették észre a cystát.
4. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 3. - Tücsimücsi)
2009. júl. 11. 20:22

Nekem is ugyan ez van, azt mondta a doki csak akkor műt meg, ha megint bedurran.


És hogy műtötték? Nekem azt mondta altatásban menne és az orrüregen keresztül.

3. tücsimücsi (válaszként erre: 2. - Toncsimimi)
2009. júl. 11. 20:04

szia:)

Az ismerősöm aki asszisztens egy fogorvosnál neki már volt ilyen.

A foga gyökerének a végében jött létre a cysta a fog gyulladásától. Nem tudom neked fog eredetű -e vagy sem.

Egyébként annyi ideig tart, mint egy hosszabb fogtömés kb. 1/2 óra. Ez egy kisebb beavatkozás.

Neki fájt, mert be volt gyulladva a foga ezért nem zsibadt el neki annyira hiába kapott érzéstelenítőt.

A beavatkozás után Corsodyllal kellett öblögetni, és hideget rakott az arcára. Nagyon hamar rendbejött.

2009. júl. 11. 08:33

Sziasztok!

Véletlenül derült ki, hogy van egy nagy ciszta a szájpadlásomban. Augusztusra vagyok kiírva műtétre. Nagyon félek tőle. Mindenféle tapasztalat érdekel ezzel kapcsolatban.

Pl. Hogyan élted meg a műtétet? Engem nem altatnak, csak helyi érzéstelenítéssel végzik.

A varratot mennyi idő után távolítják el? Egyáltalán mennyi idő a teljes gyógyulás?

Mivel gyorsíthatom a műtét helyének gyógyulását (gyógynövények, öblögetők stb.)?

2009. júl. 11. 08:29
Ciszta a szájpadlásban. Kinek volt már?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook