Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Cicin alszik el, avagy "élet" a cici után... fórum

Cicin alszik el, avagy "élet" a cici után... (tudásbázis kérdés)


15. Dorka29 (válaszként erre: 14. - 52d3e0b8a8)
2008. dec. 29. 14:55

Nyugtató hatású is, de nem úgy nyugtató, mint egy gyógyszer.

Én is oltás után, láz esetén adom, és akkor is, amikor a fogzik.


A fogzás miatt jelentkező nyugtalanságra, nyűgösségre is ajánlják, ezért nagyon kedvező, hogy nyugtató hatása is van. Nem is tudom, mi lenne velünk, ha a fogzásos időszakokban nem tudnék ilyet vagy ehhez hasonlót adni a kislányomnak, ugyanis Őt nagyon megviseli.


Mivel homeopátiás szer nincs benne semmi olyan, ami problémát okozhatna.

14. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 13. - Arika)
2008. nov. 6. 21:12
Azt nem tudtam, hogy nyugtató! Most ennyivel okosabb lettem:)))
13. Arika (válaszként erre: 11. - 52d3e0b8a8)
2008. nov. 6. 13:32

Viburcul a neve!


fájdalomcsillapító és nyugtató!


én inkább nem adnék nyugtatót a gyerekmnek minden éjszaka...:(


egyébként én is ezt használom, ha lázas, ha beteg...de minden éjszaka azért nem adnám...

2008. nov. 6. 13:03
Mi 2 hete hagytuk abba a cicit, Timi elutasította:-(( és tea volt helyette, meg szorosan egymáshoz bújtunk. Ezen a héten próbáltunk átállni a vízre, több kevesebb sikerrel.
2008. nov. 6. 12:32
Sziasztok! Ha a fogzás miatt nem alszik el, vagy nehezen, van valamilyen homeopátiás kúp! Nemrég olvastam itt róla az egyik anyuka ajánlotta. Azt írja,hogy ettől tuti átalussza a kicsi az éjszakát.
10. Arika (válaszként erre: 6. - Noreg)
2008. nov. 6. 12:08

semmi gond nem lesz hidd el!!!;)


még egy csomót változhat is!


én azt hittem a kicsivel is lesznek ilyen gondjaim..ezzel szemben ő is egy nagy "szopógép", viszont teljesen máshogy van rá szüksége mint a nagynak volt.

A nagy szinte egyetlen étkezést sem váltott ki, illetve minden kaja után ugyanugy szopizott mintha nem is kapott volna enni...(magyarul víz helyett is tej kellett neki!), a kicsinek 4-5 hónaposan próbáltam elkezdeni a hozzátáplálást nem ment. ( a nagynak simán!!)

ő igy majdnem 6 hóig csak szopott, viszont rögtön kiválthattuk egy szopit gyümölcsre, majd igy tovább.

Vele most ott tartok hogy egy szopi délelőtt (tízórai) és egy este fürdés után, alváshoz.

De úgy gondolom, hogy ez az esti már nem igazi szopi, mert utána megiszik 2-3 dl kakaót is még félálomban! ..éjszaka már nem kap, de ha jön a foga (pl most egész éjszaka nyűglődött aztán 11 kor kelt!!;O ) , akkor cicizni akar.

mivel én is ugy vagyok vele mint te, hogy inkább legyen csönd, mielőtt felébred a tesója is...inkább kap cicit.

de ez már tényleg ritkán fordul elő...bár még 8 fogat várunk!;)

9. Leoborta (válaszként erre: 8. - Noreg)
2008. nov. 6. 11:30
Hát eléggé, de mindig megnyugodott, ha bementem.
8. noreg (válaszként erre: 7. - Leoborta)
2008. nov. 6. 08:57
nem hisztizett nagyon? nekem annyira fel tudja magát húzni, hogy levegőt se kap...
7. Leoborta (válaszként erre: 4. - Noreg)
2008. nov. 6. 08:55
Nem aludt el, letettem a kiságyba, felpattant, sírt (8 hónapos volt akkor). Bementem, lefektettem, cumi, puszi, simogatás. Első nap nagyon sokszor mentem be, aztán valahogy elfáradt, elaludt. Másnap, harmadnap már egy picit jobb volt. Kb. 1 hét után nyugodt maradt. Nem könyvből olvastam, csak úgy magamtól próbáltam, bejött, de nem tuti recept.
6. noreg (válaszként erre: 5. - Arika)
2008. nov. 6. 08:49

köszi! megnyugtattál!!!!!nekem is 1,5 évesen fog valószínüleg bölcsibe menni!!! ezek szerint az se gond, ha addig így marad...

az éjszaka nekünk is kemény, de nem rendszerszerűensír fel-valószínűleg a felső metszőfogak csinálják a a feszkóT!!!!

2008. nov. 6. 08:42

Szia!


az én kislányom már 5 éves..és 23 hónapig szopizott.

18 hósan adtam bölcsiben, amikor is még napi 5-6 szor rácuppant.

Azt hittem őrült nagy problémánk lesz az ott alvással, mert az még csak a cicivel ment délután, és este is.

És az bölcsiben az 5-dik nap ott aludt, cici nélkül!


ezért itthon sem adtam már neki ebéd után, hanem megpróbáltam ugyanazt a napirendet követni ami a bölcsiben is volt, és ebéd után azonnal feküdtünk le aludni.


Az esti szopit 2 hónappal később vettem el először, amikor is először és utoljára megharapott, és akkor mérgemben az Apjával beküldtem aludni. Elaludt!!!

na ezen felbuzdulva, akkor ő is kapott este tejecskét pohárból, majd az üvegébe teát..sokáig azzal aludt el.

mármint hogy elalvás előtt még teázott egyet az ágyban, majd letettük az üveget, elfordult és elaludt.

(ezt mai napig igy csinálja!!)


nekem az éjszakai szopik voltak rettenetesek..mert iszonyat fáradt voltam tőlük, aztán már ideges..kimerült...

erre meg a legjobb megoldás volt az Édesanyám, aki vidéken lakik, és a gyerek leköltözött egy hétvégére...ekkor már 22 hós volt.

mikor hazajött még rögtön kérte, majd még egyszer 3 nap mulva...és soha többet.


nekünk sem jött be egyetlen okos könyv okos magyarázata. Az én kislányom szeretett szopizni!;)

(mint most a kisebbik 1 évesem!;) )

4. noreg (válaszként erre: 2. - Leoborta)
2008. nov. 6. 08:34
leírnád hogyan csináltad?
2008. nov. 6. 08:33

sziasztok!

gyerkőcöm 8 hónapos, és kb 3 hónapja, mióta a fogai beindultak, csak cicin hajlandó elaludni..előtte szopta az ujját (a cumit nem fogadja el) de valószínüleg, mivel fájt az ínye, már nem kell neki az sem:(:(

belenyugodtam, már, hogy így van, próbálkoztam suttógóval-hát nem jött be, mert annyira felhergelte magát, hogy nem kapott levegőt a sírástól..3 napig próbálkoztunk még az elején..

egyébként "kicsi" korában semmi gond nem volt, leraktam ujj be, alvás..

akik így jártak, hogyan alakult ki az alvás, a cici elhagyása után? terveim szerint 1-1,5 éves koráig szopiznánk...

köszönöm...

2008. nov. 6. 08:33

Van élet a cici után!

Nálunk 7 hónapig tartott a "cicin alszik el", aztán jött egy kicsit nehezebb időszak, kb. 1 hét sírás, mérgelődés, utána minden OK volt.

2008. nov. 6. 08:29
Cicin alszik el-avagy "élet" a cici után...:):)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook