Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Házi por allergiásak milyen gyakran takarítotok és hogyan? fórum

Házi por allergiásak milyen gyakran takarítotok és hogyan? (tudásbázis kérdés)


2014. jan. 4. 10:16

Szerintem a legjobb vedekezes a por allergia ellen, ha minel kevesebb cucc van elo, minden butorfelszin minel uresebb legyen (vagy teljesen ures). Egy telezsufolt lakasban akar napi tobbszori portorles es takaritas, felmosas csak egy szelmalomharc, hiszen az osszes targyra lerakodik a por es hosszu tavon senki sem fog az osszes sarokban, osszes mutyur alatt es mutyuron portalanitani.


Egyetertek azzal, hogy semmi fuggony es semmi szonyeg, parnakat a divanyrol es plussjatekokat eltuntetni.


Egy tisztasagmanias musorban lattam meg, hogy bar allergias volt a no a porra, de nagyon szeretett volna kutyat, a haza patent rendben volt, sehol egy targy, minden asztal, butor szep ures, es a kutyait is ugy valasztotta, hogy direkt egy olyan fajtat, amirol koztudott, hogy a legkevesebb szort hullatja az osszes tobbi kutyafajtahoz kepest, ez a bichon frise (nem tudom, jol irtam-e:D).


Minden setaltatas utan megmossa a pofijukat es a labacskaikat, hogy egy szemcsenyi kosz se jusson a hazba, vicces volt nezni de tenyleg szuper pormentes volt minden:)

2014. jan. 3. 23:27
Nem tudom aktuális -e még a téma,de ma már nem csak antiallergén ágybetét és ágynemü létezik,hanem van antiallergén padlószőnyeg,amit kórházakban szállodákban,óvodákban is alkalmaznak.Olyan sűrű a szövése,hogy nem tud megtelepedni a poratka bennük.Sőt természetes alapú kókusz,szizál szőnyegek is vannak,amik szőnyeg és padlószőnyeg formában is léteznek.Szintés nagyon sűrű,antiallergén .Igaz ezeknek meg is kell fizetni az árát.A laminált parketta valóban olcsóbb,de biztos,hogy jobb megoldás???Ahogy lépünk a parkettán,akaratlanul a levegőbe rúgjuk a port,így könnyebben a légutakba kerül,mint a szőnyegről,ami legalább megfogja a port.Sokakat az orvos beszél le a szőnyegről,pedig van antiallergén szőnyeg,csak nincs beépülve a köztudatba.Lassan már "tévhit"lesz,mint ahogy a spenótnak sem valós a magas vastartalma sem.
2013. júl. 1. 07:57

Nekünk a gyerekek alergiásak rá !Anno ezt mondták:padlószőnyeget lecserélni ,mivel a lamináltat vagy parkettát fel lehet mosni ,ágynemű csere azaz a paplan párna ne toll legyen van allergiásoknak való ,ágyneműhuzatcsere hetente ,plüssállatok vagy bucsut mondaszz vagy ha van mosható legyen de ha 24 órára fagyobba teszed elpusztul az atka ez vonatkozik a párnákra paplanokra is .nedvesrongyal való takaritás ,van atkairtószer is nekünk lehet venni az orvosnál a kórházba havonta egyszer használjuk lefujjuk vele az ágyakat vagy akkát az ágyneműt is hagyjuk rajta állni kb 3-4 órát majd kiporszivózzuk állitólag leöli ,nem tudom gyógyszertárba lehet e kapni !Neve Icepur fertőtlenitő

A virágokat is ki kell tenni a szobábol mert abba is megtelepszik ,nekem a többi helyégben van mert csak tisztitja a levegőt de a gyerekek szobájába nincs .Bár nekem a szoba közepén van játszószönyeg amit lefujjok mindig azzal a szerrel de jóidőben kiviszem jól kimosom.Párnákat paplanokat plédeket kimosom géppel .Én ki nem teszem szelőztetni mint sokan szokták hogy reggel kirakják majd este beszedik az ágyneműt mert pollenekre is allergiásak és akkor nekik az se jó tapasztaltam ugyanis én pollenekre vagyok allergiás és anno kitettem mindig de egyszer azt vettem észre hogy egész éjszaka köhögtem orrom folyt szemviszketésem volt ,kimostam az ágyneműt utána nem volt gondom ugyhogy valószinű beleszálltak a pollenek és az hozta ki.Bár ha csak háziporatkára allergiás lehet nem gond ha kirakod .Klimával kell vigyázni meg a ventilátorokkal mert azokon is megtelepszik.Azt hiszem ennyi más nem jut eszembe remélem segitettem

20. rinike (válaszként erre: 17. - C38e379cec)
2013. júl. 1. 07:09
Akárcsak az én fiam. Pedig egyedül lakik Budapesten, és mondhatni alig takarítja a lakását, ott mégsem allergiás, csakis itthon. Mi azt vezettük be (allergológus tanácsára), hogy mielőtt hazajön, bevesz egy szem Aeriust. Így is vannak tünetei, és számomra nagyon rossz érzés, hogy akkor nincs jól, ha hazajön.
2013. júl. 1. 05:17
Nálunk minden hatástalan. Most havonta egyszer jön haza. Az ágyneműje közben szemeteszsákban pihen, és ha jön napoztatjuk és kiporszívózzuk. Az ágyat minden alkalommal nedves szivaccsal átdörzsöljük és porszívózzuk. Törölközőjét, huzatokat és az alvós pólóját minden alkalommal frissen mosom. Ez van! :))
18. fcd94cc8c4 (válaszként erre: 17. - C38e379cec)
2013. jún. 30. 17:40
Hát igen, elég érdekes dolog a por ellen harcolni. Azért megpróbálom csökkenteni alapos és gyakori takarítással. Szerintem az a gond, hogy ha az ágynemű van tele poratkával, akkor a szoba takarítása kevés hatással jár. az ágyneműt is aránylag pormentesen kell valahogy tartani.
2013. jún. 30. 05:16
Nekem a gyerekem lett 20 évesen allergiás a házipor atkára (csak arra, de brutálisan). Az orvosa akkor azt mondta, el kell ajándékozni az összes cserepes növényt, mert a virágföld nagyon jó táptalaj az atkáknak. Én nagyon komolyan vettem a dolgokat. Naponta felmostam az egész házat, és az Ő szobájában minden nap vizes ruhával végigtöröltem mindent :)), persze nem használt semmit! A mai napig, ha hazajön (pedig már 11 éve kezdődött) tüsszög és folyik az orra. Mondtam is Neki, lehet hogy rám allergiás.
16. fcd94cc8c4 (válaszként erre: 6. - Bowie)
2013. jún. 29. 22:21
Köszönöm. Ma kitettem a szobából egy porfogó puffot is, kiporszívóztam még a szekrény hátlapját is, meg a tetejét. A gyakori felmosást is be fogom vezetni.
15. fcd94cc8c4 (válaszként erre: 10. - Fa96ed4cf8)
2013. jún. 29. 22:17
Köszi :) Kipróbálom a szellőztetést is. Gondolom este a legjobb amikor hűvös van.
14. fcd94cc8c4 (válaszként erre: 12. - Fa96ed4cf8)
2013. jún. 29. 22:14
Akkor jó. Én meg egyszer a tv-ben láttam, hogy a plüss állatokat beteszik a mélyhűtőbe órákra, és úgy pusztítják ki belőlük a poratkát.
13. fcd94cc8c4 (válaszként erre: 5. - Ficánka5)
2013. jún. 29. 22:10
Amiket írtál, arról én is próbálok lemondani. Vörös hűst szinte alig eszem, és nem is nagyon szeretem, inkább a pulykát és a csirkét. A cukorról olyan formában lemondtam már, hogy a kávét (gabonakávét) és a teát édesítővel iszom. tej helyett, rizsitalt teszek kávéba, és ételbe is ki alkarom próbálni. A búzalisztről is le szeretnék szokni, de ahhoz kísérletezgetni kell, hogy mibe jó a rizsliszt és a kukorica liszt , stb..
12. fa96ed4cf8 (válaszként erre: 11. - Fcd94cc8c4)
2013. jún. 29. 22:10
nyaron a napsutes tokeletesen megteszi; reggel kimosod, estere mar szaraz is
11. fcd94cc8c4 (válaszként erre: 4. - Fa96ed4cf8)
2013. jún. 29. 22:06
Függönyöm szerencsére nincs ,mert tetőablakom van. Az ágynemű gyakori áthúzása nekem is megfordult a fejemben ,de akkor hetente kell kb. Vasalni semmit sem szoktam, de akkor lehet hogy muszáj lesz.
2013. jún. 29. 22:06

az agynemut minden nap kiszelloztetni, es csak kihules utan tenni el; ne feledjuk, hogy hullik a hajunk, a borunkrol is az elhalt hamsejtek;

a poratka egyik "melegagya" a testhomersekletu agynemu, abban dagonyazik a legvigabban

9. fcd94cc8c4 (válaszként erre: 3. - 408020f45e)
2013. jún. 29. 22:02
A hálószobából már évekkel ezelőtt kitettem a szőnyeget, pedig akkor még fele így sem bántott a por. Jó hogy említetted a klímát, mert melegben nálam is megy. Akkor felmosni is gyakrabban fogok.
2013. jún. 29. 21:55
Köszönöm a válaszokat, sok hasznosat írtatok.
7. bowie (válaszként erre: 6. - Bowie)
2013. jún. 29. 20:19

Jah, persze ha hallom, hogy felköhög, vagy tüsszögni kezd azonnal takarítás.

Matracot fél évente autómosóban ipari kárpittisztítóval takaríttatom ki.

2013. jún. 29. 20:16

nálunk a gyerek az allergiás. Van egy napi rutin, amikor egy olyan 20 perc alatt azzal az a mágikus vagy milyen portörlővel (elektrostatikusan felrántja a port vagy mi, biztos tudjátok), ha van kritikusabb rész, akkor ott pikkpakk összeseprek, szellőztetek, aztán megy a levegőtisztító a szobájában 3 naponta.

Nagyobb takarítást, felmosással, porszívózással heti egyszer csinálok (így nyári szünetben 3x hetente felmosok nála), ágynemű csere hetente, antiallergén matrac, párna, szőnyeg természetesen nincs.

A házban vegyszerek nem igazán vannak, mindent magam állítok elő, így tünetmentes szinte állandóan. (eredetileg tizenpár dologra pozitív a tesztje)

2013. jún. 29. 19:41

A porszívómat lecseréltem LUX-ra, ami az allergiásoknak lett kifejlesztve. 2-3 hetente ágyhúzáskor minden lett porszívózva,(matrac, fal, drapéria), egyébként csak hetente(egyedül uraltam a lakást)az egész lakás felmosása hetente, konyha, fürdőszoba naponta. Ezen kívül t.gyógyász tanácsára az étkezés lett reformálva(lemondtam a vöröshúsról,

a fehér lisztről, fehér cukorról, a kávéról) az állati fehérjét minimálisra csökkentettem, Cally teát ittam min. 1,5 litert naponta.

98-tól élek így és mindezek hatására ma azt mondhatom, hogy nem vagyok allergiás(Összesen 4 dologra). Életem első allergia tesztje egy biorez.vizsgálat volt, ami két A4 oldal allergént sorolt fel.


A porszívó még most is működik, de olyan alapos takarításra már nincs szükség

2013. jún. 29. 19:31
gyakori szelloztetes, heti agynemumosas, vasalas, havonta fuggonycsere, ablaktisztitas;
2013. jún. 29. 19:16
Én a szőnyegpadlót cseréltem le parkettára, a szobákon kívül mindent leraktunk járólappal. A takarítás heti rendszerességgel, felmosni pedig van hogy heti 2x-3x De amikor a klíma megy többször.
2013. jún. 29. 17:13
Sziasztok! Olyanokra lennék kíváncsi, hogy mit milyen gyakran kell porszívózni, felmosni pl. ágyat kiporszívózni, ilyesmiket. Vagy hogy mit raktatok ki vagy cseréltetek kevésbé porfogóra egy szobában? Köszönöm.
2013. jún. 29. 17:11
Házi por allergiásak milyen gyakran takaríttok és hogyan?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook