Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » CHF 257 Ft - hogy bírjátok devizahitelesek? fórum

CHF 257 Ft - hogy bírjátok devizahitelesek? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
118. Firpo (válaszként erre: 116. - Syria)
2014. márc. 13. 10:47

A közjegyzők a hunyók!

A hitelfelvevő nem (lenne) laikus,mert a közjegyzőnek mindenre fel kell(ene) hívnia a figyelmet,mindent meg (kellene)értetni a hitelfelvevővel,és ha visszaélést tapasztal,hivatalból feljelentést (kellene) tennie!

2014. márc. 12. 19:32
Mert jól érzed
116. syria
2014. márc. 12. 19:27

Miért van olyan érzésem, hogy ezt a devizacirkuszt a hatalom közelében lévők szándékosan nem akadályozták meg?

Miért van olyan érzésem, hogy sokan tudták: nagyot lehet majd kaszálni az ingatlan árveréseken?

Miért van olyan érzésem, hogy sokan tudták: az állam könnyedén és jogszerűen ráteheti a mancsát magántulajdonokra? (Nem kell semmi mást tenni, mint kifizethetetlen tartozásba kergetni az embereket.)


Jó-jó, ott volt a figyelmeztetés: az árfolyam nőhet. Persze-persze, az egyénnek is van felelőssége. De nem lehet laikusok felelősségét egy napon említeni a hozzáértő közgazdászok, pénzemberek, s legfőképpen az országért (elvileg) felelős politikusok szerepével.

2014. márc. 12. 18:28
Ma talán azt mondta az Ukrán vezetés, hogy menjen a népszavazás, és dönthetnek, hova akarnak tartozni.
114. 3f3949edc4 (válaszként erre: 111. - D2d5bb5db4)
2014. márc. 12. 17:24

Ilyen ez... széllel szemben nem lehet. Majd azt a mélyrepülést nézd meg az Ukránoknál, ha nem tudnak megegyezni az Oroszokkal. 2 év és úgy lubickolnak majd a mai magyar valóságban, hogy ihaj!


A dolgok másik oldala - természetesen - mindig az, hogy ameddig az emberek csak hinni akarnak, addig felesleges bármit is mondania egy közgazdásznak. Amikor mondjuk, hogy valami nem kóser ezzel vagy azzal, akkor ünneprontók - károgók - sunyi okoskodó rosszakarók vagyunk. Jobban tudják, mivel a pénzügy olyan, mint a foci: ért hozzá mindenki! Ha valaki hinni akar, akkor a szemében egy 2 hetes gyorstalpalón kiokosított ügynök lesz a szakma elitje (vagy a jutalékrendszerben dolgozó többi "szakértő"), akinek a szava szent. Amikor bezzeg beüt a baj, akkor hasznavehetetlen, utólag okos léhűtők a közgazdászok... holott ügynökökkel üzletelt. Ilyen ez... a köztes epizódokra nem emlékszik senki.


Egyébként; a szememben még mindig nem bizonyított, hogy ez a konstrukció mi alapján minősül devizahitelnek, de annak nagyon örülök, hogy páran ki tudták számolni azt, hogy "160-on még jók vagyunk, de 180-on már nem", mivel a termékekhez kapcsolt kalkulációs sémák üzleti titoknak minősülnek, így nagyon komoly kapcsolatokkal kell rendelkezni egy ilyesféle számítás megalapozásához.


Az egész ügy és minden egyes fejleménye egy - jogi értelemben vett - tragédia a szememben...

113. moonlight13 (válaszként erre: 101. - Tigris0430)
2014. márc. 12. 17:01
Persze, hogy az előző tulajt terheli. Te annyiért veheted meg, amennyiért árulják.
112. moonlight13 (válaszként erre: 98. - Tigris0430)
2014. márc. 12. 17:00
Csak akkor szűnik meg a tartozás, ha az ingatlan eladási ára megegyezik a még hátralévő tartozás összegével. Ha nem, akkor még mindig marad fizetnivaló összeg (a kettő különbözete).
2014. márc. 12. 16:59
Jobb, ha nem mondok semmit, mert még az országból is kitiltanak. :))
110. 3f3949edc4 (válaszként erre: 108. - D2d5bb5db4)
2014. márc. 12. 16:55

Egyidejűleg robbant ki.

Ez a pénzügyi lobbi. Mivel M.o.-on - gyakorlatilag - semmilyen gazdasági húzóágazat nincs, amire az "ellenszegülő politikai erők" támaszkodhatnának (se ipar, se mg., se szolgáltató szektor, se semmi) a szektor megregulázásakor, ezért a szektor diktál.

Lásd Ukrajnát! Ott a kőolaj lobbi finanszírozta az országot és a pénzügyi lobbi ringbe szállt a hatalomért. Most vehetnek EU-s hitelből piaci áron kőolajat & földgázt... hűűű, de jó lesz nekik.


M.o.-on ha a banklobbi elzárja a pénzt = országcsőd. Ezért nincs elmarasztalás, nincs büntetés, sem a pénzintézetekre nézve negatív végkimenetelű, gerilla rendszerű törvénymódosítás.


Ez - természetesen - csakis az én véleményem! Mivel előfordulhat, hogy csak a magyar törvényhozás tükre az egyenes és mindenki másé (aki másképp gondolja) görbe...

109. Firpo (válaszként erre: 106. - Lutaker)
2014. márc. 12. 16:49

Ez sajnos így van!

Azoknak akik a legnagyobb bajban vannak egyik sem segítség!

108. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 103. - 3f3949edc4)
2014. márc. 12. 16:35

És azokban az országokban hamarabb volt vajon, mint nálunk? Csak azért lenne érdekes, hogy itt senki, semmiből nem tanul?

A bankokra már rá lehetett volna szólni előbb is, ha látták, mi lesz!

Nem értek hozzá, csak elképedve értesülök dolgokról. 2 személyes ismerősöm is érintett, az egyik valahogy eladta, de azóta albérletben van, a másiknak ráment a lakás, kiköltözött a kertbe. Én borzasztóan elkeseredek az ilyenektől.

107. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 104. - 3f3949edc4)
2014. márc. 12. 16:27
Majd utánanézek, de csúcs a pasas! Tegnap is beszéltek vele, cak mostanában lemaradok mindenről.
106. lutaker
2014. márc. 12. 16:04
Végtörlesztés,árfolyamgát,eszközkezelő.... minden csak nem érdemi segítség az igazán rászorulóknak.
105. Firpo (válaszként erre: 101. - Tigris0430)
2014. márc. 12. 15:17
Akár bank akár végrehajtó értékesíti az ingatlant,a lefektetett vételárért az új tulajdonos tiszta tulajdoni lappal kapja meg az ingatlant!
104. 3f3949edc4 (válaszként erre: 97. - D2d5bb5db4)
2014. márc. 12. 15:12
Úgy tudom, hogy csak tárgyalást nyert (megfellebbezték őket), nem pert. De nem vagyok naprakész a témában...
2014. márc. 12. 15:08

Ez a termék minden országban megbukott, ahol bevezették (Lengyelo., Cseho., Horváto., Szlovénia... stb.) és minden piacon a pénzintézetet marasztalták el. Volt, ahol vád alá is kerültek pénzemberek csalás vádjával (az ítéletet nem tudom). Azt gondoltam a 2012 febr.-i - szőnyeg alatti - tv. módosítások után (csak a közlönyben szembesültünk vele, kb. májusban, olyan csendben történt), hogy a Fikusz elodázza a bírósági úton történő megoldást és - egy, a választások előtt hozott rendelettel - politikai megoldása lesz az ügynek (hogy ez úton politikai előnyt kovácsoljon magának a termék károsultjainak felhasználásával). De - sajnos - nem errefelé tendálunk... :(.

Nagyon sajnálom azokat, akik csapdába kerültek! :(

102. 6b006fc769 (válaszként erre: 91. - Firpo)
2014. márc. 12. 15:07
Egyetértek.
101. tigris0430 (válaszként erre: 99. - Flóra76)
2014. márc. 12. 14:47

Köszi. ezt soha nem tudtam hogy megy.

mert nézegettem olyan házakat amit a bank ad el, nagyobbat szeretnénk venni, de hitelt nem akarok felvenni. És gondolom a ház megvétele utána a hitel fennmaradó része nem engem terhelne hanem az előző tulajt.

100. Firpo (válaszként erre: 92. - 66112ea05a)
2014. márc. 12. 11:15

Tudod miről szól?

A hozzászólásaid alapján nem.

99. Flóra76 (válaszként erre: 98. - Tigris0430)
2014. márc. 12. 10:46

ha az árverés, v eladás fedezi a hitelösszeget, akkor nincs tartozás.De általában ez nem így szokott lenni.

Van egy ismerősöm, akinek a háza tönkrement a vörösiszap-katasztrófában anno, de a mai napig fizeti a törlesztőt, lakás pedig már nincs meg....na ez az igazi gáz!

2014. márc. 12. 10:41

2008 őszén vettünk mi is házat természetesen devizába mert akkor kevesebb volt a havi törlesztője(fiatal házasok, 1 gyermekkel)

nekünk 6 évig fix lett volna utána viszont emelkedett volna. Havi 20.000ft volt bejött a válság 1évig fizettük a havi díjat és akkor inkább úgy döntöttük kifizetjük egybe az egészet mert csak nőni fog az összeg. 6milliót vettünk fel és 7,2milliót fizettem vissza 1 év után.Akkor megfogadtam soha többet nem veszek fel hitelt.

Ha azt nézem mi még elég jól "megúsztuk "


Ha vkinek a bank adja el a házat mert nem fizet akkor is kell utána még a havi törlesztést fizetni? vagy akkor már nem?

Csak azért érdekel mert olyan sok házat ad el a bank de nem tudom hogy ilyenkor egyből megszűnik a tartozása vagy az megmarad..?

2014. márc. 12. 10:29

Amit a 38. h.sz. írtál, félelmetes.

Ha ilyen borzasztó a helyzet, miért nem perelnek csoportosan? A Helmeczy már 1-2 ügyet megnyert.

96. moonlight13 (válaszként erre: 95. - Flóra76)
2014. márc. 12. 10:23

Nekem igazából az nem tetszett a devizahitelben, hogy nekem a hó elején van egy x összegem, amivel gazdálkodhatok, és mindig csak a hó közepén tudom meg, hogy mennyit fogok fizetni, semmivel nem lehetett volna tervezni.

Ezért is választottam a forinthitelt annak ellenére, hogy magasabb lett a törlesztőrészletem,mintha devizában vettem volna fel.

95. Flóra76 (válaszként erre: 94. - Moonlight13)
2014. márc. 12. 10:10
Így van.Mégse sírunk nagyon.
94. moonlight13 (válaszként erre: 90. - Flóra76)
2014. márc. 12. 09:47
Szerintem is volt. Nekem is forinthitelem van. És havonta sokkal többet törlesztettem egészen a válságig, mint a devizahitelesek.
93. moonlight13 (válaszként erre: 85. - 66112ea05a)
2014. márc. 12. 09:43
Szerinted én mit írtam?
92. 66112ea05a (válaszként erre: 91. - Firpo)
2014. márc. 12. 09:43
Majd felébredsz a valóságról, ha megkapod a végén a "számlát". Addig míg nyakig be vagy etetve, addig nem fogod.
91. Firpo
2014. márc. 11. 23:37

Árfolyamgátat többen kritizálják.

Egy jó dolog azoknak,akik tudják fizetni a hitelüket,nem dőltek be és nem azért kérik mert sajnos a megélhetésükhöz kell az így megspórolt összeg,hanem be tudják fektetni például lakástakarék pénztári számlába!

(Több egyéb előny mellett!)

Akik a legnagyobb bajban vannak nekik nem igazi segítség,csak késleltetik az elkerülhetetlent.

Aki mást mond az nem látja át a lényegét.

90. Flóra76 (válaszként erre: 80. - Kisbagoly1)
2014. márc. 11. 23:28
Szerintem volt választási lehetőség.9 éve vettem fel forinthitelt.Banki ügyintéző majd felrobbant, mert nem kellett a devizahitele.8-10évnél hosszabb futamidőre soha nem vettem volna fel devizahitelt.Nem tudom miért.
89. Dodi44 (válaszként erre: 86. - Dodi44)
2014. márc. 11. 23:12
HA feher a menyezeted, (mint a leg tobb) amikor nincsen rajta szaritani valo, alulrol rajzszoggel befedheted egy kis gyerek feher lepedovel, es bele olvadhat a menyezet szinebe. Nagyon meg sem latszik...
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook