Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Champix, a segítő!! fórum

Champix, a segítő!! (beszélgetős fórum)


977. Midway (válaszként erre: 976. - Koszegin)
2010. jún. 1. 07:32

Üdv mindenki

érdekes tapasztalat. Én azt vettem észre, hogy csak egy egy pillanat, amikor úgy rágyújtanék. Csak eszembe jut, aztán elfeledkezem róla. És csak az agyamban létező pillanat, megvalósítani nem lennék képes. Ha valaki mellettem rágyújt majdnem megfulladok. Több vita és konfliktus adódott már ebből, senki sem érti meg, hogy egyszerűen nem kapok levegőt. Azt hiszik megjátszom magam, pedig nem.

Fogalmam sincs, hogyan lélegeztem az elmúlt 14 évben. Furcsa.

Egyébként:

2010/03/13 19:00 óta az eltelt dohányzásmentes idő:

0 év, 2 hónap, 18 nap, 12 óra, 29 perc.

A leszokás óta el nem szívott cigaretták száma: 1580 db.

Az így megspórolt költség: 51557 Ft

2010. máj. 31. 17:05

Nem tudom ki hogy van vele, de mintha semmi sem történt volna az elmúlt pár hét során.

Eltelt ez a kis idő, nem cigiztem (egy slukkot sem), de simán rá tudnék gyújtani!


:-)

2010. máj. 31. 17:04
még van pár szem Hepciának hála, amit kivezetésként megeszek, és így remélhetőleg nem lesz cigiéhségem!
2010. máj. 31. 17:01

Gondoltam írok, hogy még élek! :-)

Tegnap hagytam abba a gyogyit. :-)

2010. máj. 31. 17:00

Üdv Mindenkinek!


2010/03/15 08:00 óta az eltelt dohányzásmentes idő:

0 év, 2 hónap, 16 nap, 8 óra, 58 perc.

A leszokás óta el nem szívott cigaretták száma: 2926 db.

Az így megspórolt költség: 110879 Ft

972. Hepcia
2010. máj. 30. 22:37

Hi


2 hónap, 16 nap, 1 óra, 35 perc.

A leszokás óta el nem szívott cigaretták száma: 2310 db.

Az így megspórolt költség: 69300 Ft


:)

971. 1kutya
2010. máj. 25. 13:39

Én pedig a szülinapodra gratulálok!


Nem kell a nyugágyban cigizni!


"a whisky az jó. . . jó hidegen. . . "

970. Midway (válaszként erre: 969. - 1kutya)
2010. máj. 24. 12:15

Gratula!

Bár nem tudom kinyitni de hiszek neked:))

Én ma először sajnálom, hogy leszoktam a cigiről. Kaptam a szülinapomra egy klassz nyugágyat és nem tudok egy kellemeset cigizni a fűzfa alatt a saját nyugágyamban. Hát ez van, majd anélkül ücsörgök.

969. 1kutya
2010. máj. 24. 07:44

Na, még egyszer nekifutok.

Ha, most sem sikerül, akkor előre elmondom, hogy a képen a LifeReward oldalát fényképeztem le, amint épp a századik, füstmentes napomat töltöm:

[link]

968. 1kutya
2010. máj. 24. 07:36

[link]


Én itt tartok.

Szép, kerek szám, nem hittem, hogy el fogom érni!

967. horszab
2010. máj. 16. 22:07
Sziasztok Április 1 óta nem gyújtottam rá.( 12 év napi 1.5 doboz) tényleg hatott a champix. Mindenkinek kitartást.
966. lexing
2010. máj. 15. 00:30

Sziasztok!!!2 év 4 hónapja hagytam abba a Chamixet!10 év cigi után azóta tiszta vok:D!!!ÉS BOLDOG!Áédesanyám a példámat követve 30 év cigizésnek vetett véget!Szóval soksikert mindenkinek és ajánlom bárkinek mert tényleg csodaszer!Najó egyis akarat is kell azért!:)de máködik!Tiszta mély lélegzett tudok venni mindennek jó illata van:)És eszembese jut!De egy nagyon fontos dolog van!!!!SOHA TÖBBET EGY SLUKKOTSE!!!!!!!EGYSZERRE VISZESTEK!A SZERVEZET NEMFELEJT ÉS EGYBŐL OTTVAGYTOK AHONNAN INDULTOK!

MINDENÓT:)

965. Hepcia (válaszként erre: 964. - Midway)
2010. ápr. 30. 13:20
Midway, az így nagyon igaz. Amikor abbahagytam a ch-t rajtam is kijött a pánik tipikus tünetei. De csak néhány napig tartott.
964. Midway
2010. ápr. 30. 12:52

Szia mindenki, most már bevallhatom ennyi idő után, hogy nálam komoly mellékhatásokkal járt a ch abbahagyása. Nevezetesen reggelente fél órás szorongás és rettegés az ágyban 1/2 4 től 4 ig. Némi hőhullámokkal. Két hétig tartott de szerencsére túl vagyok rajta. A barátném, aki pánikbeteg, világosított fel, hogy a különböző antidepresszánsok abbahagyásakor ezek a tünetek jelentkeznek. Ezért gondoltam, hogy a ch mert más gyógyszert nem szedtem, és ezek után még egy fejfájás csillapítót sem vagyok hajlandó.

Viszont nem cigizek.

Hát ennyi.

Kitartás meg satöbbi satöbbi.

963. Hepcia (válaszként erre: 962. - 1kutya)
2010. ápr. 30. 11:13

Hétköznapi hősök :)

Ma is arra gondoltam milyen jó lenne rágyújtani....és milyen rossz lenne újra dohányosnak lenni.

962. 1kutya
2010. ápr. 30. 09:40

Ma levelet kaptam a LifeREWARD-tól.

Idézek belőle:

"Az elmúlt 12 hét során hosszú és nehéz utat tett meg, melyre bármelyik szuperhős büszke lenne. Sötét erőkkel küzdött meg és győzelmesen került ki a csatából. Több nehézsége adódhatott, de Ön mindig megtalálta az utat, hogyan arasson győzelmet fölöttük. Így van: dohányosból ex-dohányossá vált!"


Azért még egyszer meghallgatom, vagy elolvasom Allen Carr könyvét! Biztos, ami biztos, még egy "szuperhős"-nek is!

961. 1kutya
2010. ápr. 29. 19:42

Ez a CHX egy intelligens gyógyszer,tudja,hogy mit akar, állapítottam meg 12 hete.

Több, mint 55 éve szívom a cigit, dacára az iskolai elpofozásoknak, vállalva a fogdát a honvédségnél az őrhelyen való tiltott dohányzás miatt, délelőtti sérvműtét után este már a kórház kapujában szívtam, és nem is sorolom tovább a bagó hátrányait.

Minden józan érv ellenére, én egy makacs egy bagós voltam.

Én ugyanúgy tettem le, mint Helepzseble, (akit üdvözlök a fórumon) nem tűztem ki időpontot, egyszerűen olyan undorító volt a cigi, hogy egy porcikám sem kívánta.

Olvasom, hogy mások is hasonlóképen kezdték, a "leszokás" utóélete viszont többünknél más és más.

Van, aki pár hét után könnyedén leteszi a gyógyszert, és eszébe sem jut a cigaretta.

Van, aki, hiába undorodott meg az utolsó cigitől, a CH szedése mellett is erősen meg kell tartóztatnia magát, hogy rá ne gyújtson. Sajnos én ezek közé tartozom. Kitartottam, de féltem, hogy mi lesz, ha abbahagyom a Gyogyit?

A 12. héten elkezdtem kísérletezni. Egyik nap elhagytam a napi (egyszeri, délelőtti) tablettát,

Délután olyan rágyújtási kényszer jött rám, hogy utólag bekaptam egy tablettát. Ettől ugyan nem ment el a cigi iránti vágyam, de olyan rosszullét, hányinger tört rám, amilyeneket csak másoktól olvastam a fórumon. Nem gyújtottam akkor sem rá! Este sok whiskyvel sikerült elaludni. Másnap tisztességesen bevettem a délelőtti, és esti adagomat is. Az eredmény ugyanaz, a segítség: Whisky. Harmadnap már előre undorodtam a CH-tól, nem is vettem be. Nem is hiányzott.

Azóta kétnaponta szedem a gyógyszert. Rágyújtanék néha, de meg tudom állni, hogy ne.

A különbség csak ott van, hogy amikor vettem be tablettát, akkor émelyeg a gyomrom, amikor nem, akkor nem.

Ezért írtam az elején, hogy a CH. egy intelligens gyógyszer, tudja, hogy mit akar, figyelmeztet arra is, amikor elég belőle. Lehet, hogy ott tartok?

Jó hosszú voltam, de gondoltam közzéteszem, hogy én hogyan éltem át ezt az időszakot, hátha másoknak is érdekes és tanulságos. (pl:Koszegin)

960. Hepcia (válaszként erre: 958. - Helebzseble)
2010. ápr. 29. 09:44

Sikerülni fog Neked is :)


Tegnap eljött hozzám a doki, hozta az utolsó adag gyógyszer receptjét. Mondtam neki, hogy kösz, már nem szedem. Csak nem cigizel? Ez volt az első kérdése :)) Mondtam, hogy nem, de már megy gyógyszer nélkül is.

Másfél hónapja nem cigizek. Ez olyan jó érzés :)

959. andi6020 (válaszként erre: 958. - Helebzseble)
2010. ápr. 29. 08:28

Szia!

Jó úton haladsz, nálam is így kezdődött! :-))))

2010. ápr. 29. 00:11

Hali! Ez a 8. napja, hogy szedem a CH-t, ma kellett váltanom 2 x 1 mg-ra! Napok óta egyre rosszabb elszívni egy cigit, 2-3 napja már nem tudok elszívni egy egész szálat, ma pedig már inkább rá sem gyújtottam... :) Az a fura, hogy egyáltalán nem is hiányzott, inkább azon gondolkoztam ,hogy mit fogok csinálni azokon a helyeken, ahol eddig cigivel töltöttem el az időt. (Pl.: vasútállomás)


Vocsokmadar: Nem abrakadabra, csak egy fantázia név :) De örülök, hogy tetszik!


Üdv mindenkinek!

2010. ápr. 28. 18:05

Azt mondjátok meg, leszokófélben hogy kell hízni pár kilót? Én ugyanis fogytam, pedig rámférne egy kis súly. Kinek van valami jó ötlete?


Üdv.: Vocsokmadar

956. Midway
2010. ápr. 28. 17:56

Helló, mi?

Tényleg nem dohányzom és eszembe se jut.

Ezért is egy hete meg sem néztem ezt a fórumot:(

Bocsika. De nem a társaság miatt.

Egyébként:

2010/03/13 19:00 óta az eltelt dohányzásmentes idő:

0 év, 1 hónap, 14 nap, 22 óra, 54 perc.

A leszokás óta el nem szívott cigaretták száma: 900 db.

Na csóka, kitartás meg erőizom mindenkinek!

2010. ápr. 27. 16:19

Hol vagytok, régi barátok? Semmi újság? Hát már senki sem dohányzik? Szép is lenne...


Üdv. mindenkinek! Vocsokmadar

954. Hepcia (válaszként erre: 953. - Vocsokmadar)
2010. ápr. 23. 14:26

Jaj, milyen izgalmas dolgot mondhatnék? :)) Van ötletem, de azt lehet kimoderálnák :D :D


Na jó, maradjunk a ciginél...

Néha rettentően kivánom, de meg birom állni. Ha valaki dohányzik a környezetemben, akkor mindig egy picit közelebb állok hozzá, hogy érezzem :)) De komolyan...

Egyáltalán nem kerülöm a dohányzó helyeket, vagy embereket. Nem undorodom, nem utálom a cigifüstöt, vagy a dohány szagát. Pedig lényegesebben jobban érzem, mint korábban. Sőt, régen nem is éreztem máson, most pedig azonnal.

Egyébként semmi testi vagy lelki gyötrelemről nem tudok beszámolni. Jól vagyok :)

953. vocsokmadar (válaszként erre: 952. - Hepcia)
2010. ápr. 23. 09:45

Kedves Hepcia, az egyébként impozáns statisztikai adatokon kívül is van valami izgalmas, vagy személyes? Az olyanokat mindig nagy érdeklődéssel olvasom.

Üdv.: Vocsokmadar

952. Hepcia
2010. ápr. 23. 06:30

Jó reggelt :)

2010/03/14 21:00 óta az eltelt dohányzásmentes idő:

0 év, 1 hónap, 8 nap, 9 óra, 29 perc.

A leszokás óta el nem szívott cigaretták száma: 1170 db.

Az így megspórolt költség: 35100 Ft


Egyéb adatok:

Ezen idő alatt nem füstölt el 1.17 kg. dohányt,

nem szívódott fel a szervezetében 2.34 gramm nikotin,

és nem mérgezte magát 7.02 gramm kátránnyal és 5.85 gramm szénmonoxiddal.

2010. ápr. 22. 10:08

Sziasztok!

Nem tűntem el, csak semmi érdekes változásról nem tudok beszámolni.Néha megkívánom a rágyújtást, de már nem a nikotin hiányzik csak az a 20 éves mozdulat, vagy mi a fene.

Na ezért nem írok nincs értelmes gondolatom:)

Ja és elmegyek pancsikálni 3 napra, hurrá!

Szerencsére nemdohányzó barátokkal:)

950. vocsokmadar (válaszként erre: 947. - Helebzseble)
2010. ápr. 21. 21:50

Üdv. mindenkinek! Az erő legyen veletek! Olvasok minden bejegyzést, de nincs mondanivalóm, ami világrengető lenne. Reggelente nem köhögök, ez magában örvendetes. Néha viszont esz a fene egy cigiért, ez már nem olyan vidám, mert órákig is tudok szenvedni tőle.

Isten hozott, Helebzseble! Ez olyan abrakadabra, vagy jelent is valamit? Megpróbáltam hangosan kimondani, jól hangzik és tetszik is.

Jó éjszakát nektek! Vocsokmadar.

949. Hepcia
2010. ápr. 21. 20:21

Azt hittem már mindenki eltünt.

Helepzseble, neked sok sikert!

Bogyóci, hogy vagy? Minden oké?

948. bogyóci (válaszként erre: 947. - Helebzseble)
2010. ápr. 21. 10:09

Üdv a fedélzetet! (engem is így üdvözöltek a többiek!)Az adatlapod alapján fiatal vagy, neked nem lesz nehéz leszokni, szerintem!

Sok sikert, kitartást!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook