Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Candida diétázok ide fórum

Candida diétázok ide (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
49. luice (válaszként erre: 48. - 9df60c3431)
2008. júl. 25. 20:38
Drukkolok hogy csak tényleg az legyen a baj
2008. júl. 25. 20:14

A mandulámat sajnos lehet,hogy nem lehet rendbehozni. Valószínű ki kell majd venni, szeretném ha ez mielőbb megtörténne.

Nemrég begyulladt, akkor kikezeltek antibiotikummal. MOst megint nagyon fáj egész nap. Óriási duzzanat van a nyakamon, már kb 3éve. UH kimutatta,hogy valóban megnagyobbodott nyirokcsomó. Kezelés persze semmi.

47. luice (válaszként erre: 45. - 9df60c3431)
2008. júl. 25. 19:46
Nagyon sajnállak hogy ilyen galibába vagy.Igen a manduládtól is lehet de a mandulád is lehet a candidától.Ezt csak akkor tudod meg ha a manduládat kezelik és meggyógyulsz.Az ismerősöm kb ugy volt mint te de neki 6 hét csak zöldség fél év szigorú diéta.De ő megcsinálta és hála jól van.Na ott az orvosok nem semmik!Én azt mondom járj utánna minden féle képpen és utánna tudod mi a helyzet.
46. luice (válaszként erre: 44. - 35926750cb)
2008. júl. 25. 19:38
Igen lehet a mandulától is de a mandula is lehet a candidától.Ezt csak azután tudod meg ha a manduládat helyre hozzák és megszünnek a tüneteid.Arra gondoltam hogy őneki nem ilyen laza diéta volt.6 hét csak zöldség,az sem korlátlan mennyiség és utánna fél év szigorú diéta.Az a baj hogy ezek a rohadékok nehezen döglenek.
45. 9df60c3431 (válaszként erre: 44. - 35926750cb)
2008. júl. 25. 17:18

Bocsi, ez én akartam írni, csak tesóm nickje maradt benn. Mert előttem ő ült itt és persze sose lép ki :(


Igazából nekem a mandulámmal vannak gondok szerintem,az a gócpont. A hasam is ettől fáj talán. Ma mozogni is alig tudtam, úgy érzem be van gyulladva odabent minden és fáj.

2008. júl. 25. 17:13

Valamit elnéztél. Azt írtam a többség pont fogyott. Olyanról még sose hallottam, aki ilyen körülmények közt hízott volna.

Magától a cigitől is lehet fogyni, csökkenti az éhséget.

Zalaegerszegen lakom, sok doki érzéketlen és nem érdekli mi lesz a beteggel.


"De a tüneteidből itélve ha tényleg csak az okozza a bajt akkor azzal a módszerrel amit csinálsz soha nem leszel jobban"


Ezzel mire gondoltál? Candida diétát csinálok candida ellen. Nem helyes? Mit kéne tennem?

43. luice (válaszként erre: 41. - 9df60c3431)
2008. júl. 25. 10:50
Egy kicsit vissza olvasgattam és irod hogy miket eszel mert nem akarsz fogyni.Na én 43-kg fogtam bele.172-cm vagyok.Mert ellentétben a többséggel en nem hiztam a candidától hanem fogytam.És ha nem cigiznék már sokkal előrébb tartanék és igy is hiztam 2 kg.
42. luice (válaszként erre: 41. - 9df60c3431)
2008. júl. 25. 10:45
Hát én nem értem az orvosaidat!Meg kérdezhetem hol laksz?Ilyen tünetekkel már az orvosnak kellett volna javasolni a tükrözést.Hogy mi baj lehet?Hát sok minden de nem ilyeszgetni akarlak mert ezek csak LEHETNEK!De nem jelenti azt hogy van vagy lessz is.Pl polip de az állt jó indulatu csak ha későn veszik észre fajul el,aztán mint nekem is addigra tönkre megy a bél és azt már nehéz helyre hozni.De ne ijedj meg rögtön az eggyik ismerősöm ugyan igy volt mint te és ő is a candida diétától jött helyre.Persze nem olyan tempóba mint te,de azóta rendben van.EGyébként még mik a tüneteid amikkel járkálsz?Talán az is utal valamire.Hidd el ez a bizonytalanság is nagyon sokat árt én tudom mert benne voltam.A legjobb lenne mindennek utánna járni és ha semmi baj akkor marad a candida.De a tüneteidből itélve ha tényleg csak az okozza a bajt akkor azzal a módszerrel amit csinálsz soha nem leszel jobban.Bocs nem akartalak megbántani.
41. 9df60c3431 (válaszként erre: 40. - Luice)
2008. júl. 25. 08:39

Nekem rengeteget fájt a hasam. Hetente jártam nőgyógyászhoz, aki persze nem talált semmit. Felvetődött, hogy talán bélrendszeri eltérés okozza a panaszaimat. Ezzel nem vizsgáltak sehol, pedig egy béltükrözést akartam kérni.

A többi panaszom épp eléggé lefoglal, azoknak járok utána. A hasfájásom is olyan,hogy székelés után elmúlik és napokig nem fáj. Aztán megint..

Talán valami polip vagy ilyesmi, nem küldenek el vizsgálatra hiába kérem. Most akkor én egyedül mit csináljak?


Szedem a béltisztítót, járok wc-re gondoltam ettől jobb lesz. De nem, csak még jobban fáj.


Egyébként mi baja lehet a bélrendszernek, ha nem veszik észre a gondot?

40. luice (válaszként erre: 38. - 9df60c3431)
2008. júl. 24. 20:58
Hát ezt magyarázom már mióta hogy a 2 diétát össze hangolva nincs mit ennem!HOgy érted hogy talán ez talán az?Nem vizsgálta ki rá?Ugygondolom erre csak kellene valami biztosat mert a bélrendszer nem játék.Vagy van neki baja vagy nincs és akkor marad a candida.Milyen vizsgálataid voltak?Nekem minden amit eltudsz képzelni tükrözés de az a szájtól a fenékig.Bocs de na.Ezt a talán ez talán az a bajod mire alapozva mondták?
2008. júl. 24. 20:13
Sziasztok.Sok kitartás a diétához.Ne adjátok fel
38. 9df60c3431 (válaszként erre: 37. - Luice)
2008. júl. 24. 20:07

Ezek szerint egyáltalán nem is ehetsz kenyeret? Ez szörnyű..akkor mégis mit szabad? Én nagyon szeretek minden péksüteményt, sütiket, édességeket. Most már csak teljes kiőrlésűt ehetek, mert a fehértől minden bajom van.


Hát nekem nagyon szerteágazó tüneteim vannak, amiket okozhat a gomba is. Ezért nem tudom eldönteni egyértelműen. Gondok voltak a beleimmel, talán IBS volt, talán lisztérzékenység. Máig nem tudom. Még csak 20 éves vagyok, de már sok mindenen keresztülmentem.


Szerintem valószínűbb, hogy emiatt lettél candidás. A Candida diétának is egyik eleme, hogy ne egyél olyat amire allergiás vagy. Az nagy mértékben árt, gyengíti az immnunrendszert, borul a bélflóra és jön a gomba.

37. luice (válaszként erre: 36. - 9df60c3431)
2008. júl. 24. 19:22
A teljeskiőrlésű lisz isten ments,ugyan is aki liszérzékeny annak szigoruan tilos minde amiben buza rozs árpa zab van,de még olyan sem ami esetleg egy helyen van ezekkel csomagolva illetve tárolva.Ide tartozik még a tönköly is.Örülj hogy nem vagy az!!Nem leány álom.Nem baj ha megkérdezem hány éves vagy?Mert én 36 és kb 4 éve nem tudták eldönteni mi bajom.Most vettek a vékonybélből szövetmintát meg erre külön vérvétel és igy állapitják meg.Miből gyanakodsz rá?Csak mert ha a legkissebb gyanud is van járj utánna amig ugy gajra nem megy az emésztő rendszered mint nekem.Nálam is az volt a baj hogy tipikus tünetek nem voltak.Most meg áll a kérdés hogy a candida miatt lettem az vagy az miatt lettem candidás.De ez már mindeggy.
36. 9df60c3431 (válaszként erre: 35. - Luice)
2008. júl. 24. 18:35

Hát úgy valóban nagyon nehéz leszokni, ha folyton idegeskedsz. De ez a megvonás miért stresszel?

Nyugodj meg, rendeződni fog a helyzet. Nekem is volt hogy minden összejött, de akkor is higgadtnak kell maradni, akármilyen nehéz is. Fő a nyugalom!


Szerintem nem kell rögtön a legszigorúbb diétával kezdened. Először csak az édességet, cukros dolgokat hagyd el. Ha sima candida diétát csinálsz akkor még sok mindent ehetsz a zöldségen és rizsen kívül. Teljes kiőrlésű lisztet szerintem lisztérzékenyek is fogyaszthatnak. Egy darabig én is azt hittem az vagyok, igaz biztosat most se tudok. Hogyan állapítják azt meg?

35. luice (válaszként erre: 33. - 9df60c3431)
2008. júl. 24. 15:30
Igen erre rácáfolok és hidd el folyamatosan csökkentem.Csak azt is figyelembe kell venni hogy én már egy hónapja zöldségeken élek meg puff.rizsen.Én még ráadásul lisztérzékeny is vagyo ami szintén most derült ki ugy hogy ennyit a nyugalomról.Gondolj bele szinte semmi nincs a zöldségen kivül amit ehetnék.Szerinted van valaki aki ennyi hirtelen megvonás után a cigit is letudná tenni??
2008. júl. 24. 12:11

Köszönöm szépen a tanácsaitokat! :)

Megpróbálok laktatóbb kajákat enni, hogy lehetőleg ne nagyon fogyjak. Bevezetem az édesítős sütiket is. Meg mindent amit még szabad.

De eddig aki ezt a diétát csinálta, mindenki fogyott tőle valamennyit. Ki sokat, ki keveset.


Szerintem fogyókúrázóknak is ideális.

33. 9df60c3431 (válaszként erre: 26. - Luice)
2008. júl. 24. 12:04

A dohányzás tényleg hátráltathatja a gyógyulást. Erősíteni kellene az immunrendszert, nem rombolni.


Egyébként én mindenhol azt olvasom, hogy aki candidás az nem bírja a dohányfüstöt meg a penészes, dohos helyiségeket.

Nem tudom így van-e de nekem semmi bajom nincs tőlük. Alkalmanként, buliban én is elszívok egy-egy szálat és még jól is esik. De ilyen nagyon ritkán van.


Azt hiszem Te is rá tudsz cáfolni erre az állításra..

De jobb lenne ha leszoknál, vagy nagyban csökkentenéd az adagot legalább amíg meggyógyulsz.

32. 9df60c3431 (válaszként erre: 27. - Melcsi76)
2008. júl. 24. 11:59

Szia


Én csinálom azt a kúrát. Most érek az első hónap végére.

31. luice (válaszként erre: 30. - Anikó73)
2008. júl. 24. 10:25
Köszi a biztatást,hát igyekszem leszokni de aki dohányzik az tudja hogy nem egyszerü.Próbálta már valaki a dida nevű szert?Én elég jónak találom a leirását lehet megpróbálom még azt is bevenni a terápiába kiegészitésnek.Azért ha valaki már próbálta irhatna rólla!
2008. júl. 23. 20:05
Nagyon sok sikert kivánok a leszokáshoz.Biztos,hogy ha sikerül a leszokás akkor a gyogyulás is gyorsabb lesz
29. luice (válaszként erre: 28. - Anikó73)
2008. júl. 23. 19:56
eddig 1 doboz most már csak 7-10 szál között.csak az a baj,hogy az bidegesség megint csak az egyik legjobb táptalaj nekik és hát a leszokás az azzal jár.De holnaptól neki állok leszokni.Én megmutatom a dögöknek.
28. anikó73 (válaszként erre: 26. - Luice)
2008. júl. 23. 19:45
Szia igaz én is azt hallotam,hogy a dohányzás lassitja a gyogyulást.Én nem dohányzom neked is azt ajánlom,hogy szokj le.Egyébként hány szálat szivsz el egy nap?
2008. júl. 23. 17:03

Sziasztok!


Infó gyűjtés közben rátaláltam Google-n a Dr Natura honlapra és a www.drnatura.hu-ra. Ajánlom figyelmetekbe, nagyon jónak találom a leírtakat és a kúrát, igaz nem olcsó, de hát az egészség minden pénzt megér!

26. luice
2008. júl. 23. 14:21

Sziasztok!


Én uj vagyok itt,legalább is a ti oldalatokon,és arra lennék kiváncsi kinek miből állapitották meg a candidát,mik a tünetei és közületek dohányzik-e valaki?Mert én is csinálom a diétát csak zöldségek,barnarizs kb 1 hónapja.Hát eredmény?Minimális.Bár dohányzom és lehet ez tart vissza.

2008. júl. 22. 23:49

Sziasztok!

Olvastam az eddigi hozzászólásokat. Jó, hogy itt vagytok és hasznos információkkal szolgáltok.

Én most csöppentem bele ebbe a történetbe.

Beautiful! Köszi, nagyon szívesen fogadok minden tanácsot, kíváncsian figyelem a véleményeiteket, és állapototokat.

Nagyon nehéz helyzetben lehetsz, ha a gyógyszerek sem segítenek és diétáznod meg nem kellene, ill. nem szabadna tovább fogynod.

Olvastam, hogy a szigorú 2-3 hétig tartó diéta után lazábban lehet venni a dolgokat, és aki nem akar fogyni, annak magasabb szénhidrát, ill. magasabb kalória tartalmú ételeket kell v. lehet fogysztania, fogyókúra esetén persze fordítva.

Pl.: bab, borsó, kukorica, alma, körte, almapüré, avokádó, cseresznye, kopasz őszibarack (nektarin), szőlő, banán, dió és a tej.

Kenyérből meg csak tiszta rozs, korpa vagy grahamkenyeret lehet enni.

Ezek hízlalóbb élelmiszerek, mint a többi megengedett ételek, szerintem ezektől jobban lennél és nem is fogynál tovább (remélem).

Nekem muszáj fogynom ezért nem eszem kenyeret a hús mellé, csak zöldségeket vagy salátákat(egyelőre). Te viszont kenyeret egyél a húsok mellé zöldség helyett vagy natur, barna rizst és még ehetsz körtnek burgonyát (pl.: petrezsejmes,köménymagos,főtt krumplit kevés oliva olajon megsütve) is.

Ezen a portálon találsz candidás recepteket is, de még én is nyomozok és írok ha valami kajcsi megtetszik. Ma reggelire lecsót, ebédre-vacsira megpároltam a csirke mellet (felkockázva) és oliva olajon meg pirítottam, görög fűszerrel meg bolondítottam és vitamin salit ettem mellé.

Úgy tudom, ha nem javul a beteg állapota diéta után, akkor alergiás lehet bizonyos tápanyagokra, ilyenkor érdemes allergia teszteket elvégeztetni és a neutralizációs kezeléseket.


Anikó73! Köszi a válaszod, és várom további tanácsod!

Megnéztem a képeidet, nagyon csinos lettél, tetszik az előtte-utána fotód is, nagyon látványos az eredmény...

Bárcsak én is itt tartanék!

Látván az elért sikereidet a gyógyulás terén, erőt ad, szerintem is érdemes végig csinálni.

2008. júl. 22. 21:22
Nekem nem hiányoznak az élesztös dolgok.Az a jó,hogy a diétám elött semettem sok kenyeret(egy héten egy szelet)ugyhogy számomra ez nem megterhelö
23. 9df60c3431 (válaszként erre: 22. - Anikó73)
2008. júl. 22. 20:40

Szia. Minden elismerésem a Tiéd, hogy kibírtad 6 hónapig!!

Örülök, hogy jobban vagy! :) Nagyon jó ezt hallani!! Gratulálok!

Nem volt gond, hogy mit egyél?


Arra gondoltam azzal a mondatommal, hogy nem nagyon van gyógyszer, ami hatásos lenne erre a fajta gombára. Több hatóanyagra rezisztens, vagyis nem hat rá adott szer.

:( Ezért mondtam, hogy -orvosi szempontból legalábbis-mentehetetlen vagyok.


A diétában bízhatok egyedül, de azt nem bírom pár hétnél tovább mert amúgy is elég vékony vagyok és nem jönne jól a fogyás. Emiatt hagytam abba pár hónapja.

Azért odafigyelek miket eszem, de szigorúan nem tartom be. Élesztőt és fehér lisztet ha keveset is, de fogyasztok.

22. anikó73 (válaszként erre: 21. - 9df60c3431)
2008. júl. 22. 20:23
Szia.Miaz,hogy menthetetlen vagy?Én amiota csinálom sokkal jobban vagyok.Az összes tünetem elmult.Azt még nem tudom,hjogy ha lejár a 6hónap mit fogok csinálni majd kiderül
21. 9df60c3431 (válaszként erre: 20. - Melcsi76)
2008. júl. 22. 18:04

Szia


Sajnos én is régóta érintett vagyok a témában. Én menthetetlen vagyok, de szívesen adok tanácsokat, ha elfogadod.

A gombát vizsgáltasd ki, egyébként szerteágazó tüneteket produkál ha túlszaporodott.

Kenetet vagy tenyésztést kell csinálni, hogy kimutassák. Vagy egy célzott vérvétel, sima nem jó. Szerintem egyszerűbb a tenyésztés. Attól függ milyen tüneteid vannak.


Én diétázom, de nem érek vele semmit. Ha becsúszik egy palacsinta pl, rögtön visszaesek.

nem is nagyon hiszem, h diétával meg lehetne szabadulni tőle mikor rajtam gyógyszerrel se tudnak segíteni.

20. Melcsi76 (válaszként erre: 19. - Anikó73)
2008. júl. 22. 14:51

Szia Anikó73!

Gratulálok a kitartásodhoz!

Mostanában hallottam erről a betegségről, és tegnap kezdtem bele a diétába (remélem betudom tartani).

Röhej, hogy a gyerekorvosotok jött rá mi lehet a bajod. Még jó, hogy Ő legalább gondolt erre a betegségre.

Olvastam, hogy sok orvosnak eszébe sem jut ez a rejtőzködő és alattomos betegség.

Milyen doki tudja kivizsgálni, hogy candida-túltengésem van-e?

Téged kivizsgáltak, vagy csak úgy magadtól csinálod a diétát?

Úgy tudom, hogy túl írtani sem szabad a candidaát, mert az is ártalmas.

Előre is köszi az infót.

Meli.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook