Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Candida diéta fórum

Candida diéta (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2014. márc. 20. 16:19
A másik érdésem pedig a diétával kapcsolatos. Három hónap után ugyanolyan roszz let a (kenet) eredményem. Az olvasottakhoz képest lehet, hogy nem volt annyira szigorú a diéta de a fő dolgokat betartottam. A candidának nincs valami mérőszáma amit mérnek mert a vizsgálati lapon csak három felkiáltójel jelzi nálam a candida súlyosságát. El vagyok kenődve. Nálam is van olyan tünet, hogy majd leesik a fejem szinte ülve elaludnék a helyemen . Erre most döbbentem rá hogy ez attól lehet... A candidateszt milyen? csak +/- eredményt ad vagy mennyiségileg is közli?
2014. márc. 20. 15:50
Még új vagyok itt ezért kérdezek (lehet hogy nagy butaságot) de Abonettet lehet enni?
276. Csipcsibusz (válaszként erre: 273. - Orkida)
2014. jan. 25. 11:41
Rendejl Candida tesztet a patikában, é kiderül, mi os az ok!:)
275. Orkida
2014. jan. 23. 16:47
Tuneteim meg ezek is voltak:tavaly magas majenzim ertek,jobb oldali tompa hasi fajdalom,es a tarkomon van egy piros ,hamlo,viszketo folt.Na azt hiszem ennyi:))
274. Orkida
2014. jan. 23. 16:14
Ami meg aggaszt egy kicsit hogy 168cm-hez csak 55 kg vagyok.Fogynom nem kene:(
273. Orkida
2014. jan. 23. 16:11

Sziasztok:)

Nemreg jartam egy termeszetgyogyasznal,aki biorezonancias vizsgalat utan azt mondta candidas vagyok.Tuneteim a kovetkezok voltak,amire semmifele orvosi vizsgalat nem talalt okot:masfel eve allergias orrfolyas,ami neha felulfertozodott,es szinte arcuregbe ment at,non-stop orrdugulas,es kb.4-5 honapja zavaros a fejem,neha ajulaserzetem van,nem tudok koncentralni es egyfolyataba aludnek.Sokaig arra fogtam hogy tenleg ki vagyok merulve(3 kicsi gyerekkel itthon,eleg gyorsan jottek egymas utan,a legnagyobb 3 eves a legkisebb 9 honapos:) ),de mar sok volt ez a mulni nem karo fej tunet.Kopony ct-tol elkezdve mindent megcsinaltam,minden labor eredmenyem jo:)

Tegnap ota probalok raallni a candida dietara,+valami termeszetes szereket ajanlottak szedni,tisztitasra,gombaolo stb...

Kerdesem a kovetkezo volna:valakinek hasonlo tunete volt-e?Nem faj a fejem csak zavaros.es vajon akkor tenleg candida-e szerintetek?Orrvaladekbol neztek,nem jott ki.Koszonom elore is valaszaitokat:)Esetleg valami jo kaja otlet?

272. Mixe
2014. jan. 23. 15:52

Sziasztok!

Voltam egy vizsgálaton és kiderült, hogy Candida gomba túlszaporodott bennem a kelleténél, az összes tünet illet rám. Így hát elkezdtem a diétát kb. 2 hete, vettem probiotikumot és nehézfén kiürítő kapszulát (természetgyógyász ajánlásával)Most, hogy eltelt picivel több mint 2 hét a diéta alatt, teljesen rosszul vagyok, 3 napja lázas vagyok 38,9 nem kapok levegőt, leverség, nem tudok aludni normálisan, a torkom úgy fáj, mint még soha, hiába köhögök a váladék nem tud felszakadni. Arra gondoltam, hogy a szervezetem sokkot kapot, hogy megvontammagamtól a külömböző "rossz" ételeket és most így reagál. Mit gondoltok, tényleg ez lehet az oka? Esetleg valakivel történt ilyen ??? Nagyon elvagyok keseredve, gyógyszert pedig nem szeretnék szedni!

2014. jan. 21. 07:17
Candida. Szeretném megosztani azokkal a tapasztalataimat, akik nem érzik elég erősnek magukat, nem biztosak magukban a diétával kapcsolatban. Én megéreztem a helyzet súlyát, hiszen az életem egyre "élhetetlenebb" lett. A tüneteim a következők voltak: fáradékonyság, 2-3 hónapig kimaradt mensi, pánikroham, fejfáfás, szorongás, folyamatos hőemelkedés, hajhullás, ingerlékenység, és a folyamatos hízás. És itt meg is állnék, hiszen ez tette be a kaput. Hetente kellett új nadrágot vennem, elegem lett. Pár hónap alatt 10-13 kg-ot híztam, és megelégeltem. Orvosról-orvosra jártam, hiába mondtam, hogy nincs rendben valami, hiszen érzem! A saját testem, szervezetem működését nálam jobban senki nem ismerheti, elküldtek pajzsmirigy, cukor vizsgálatra, elmentem hormon vizsgálatra, minden negatív, íg csak legyintettek. Majd sok utánajárás után elmentem és megnéztem a Candida tesztet, hát, határozottan pozitív. Hagytam magamnak két hetet, hogy lelkileg eléggé motivált és felkészült legyek. Majd nekiláttam. Az első 6 napom léböjt volt, ami vízből, és ebédre egy natúr teából állt. Az első nap borzalmas volt, este perceken keresztül hánytam a gyomoraavamat, sírtam, de egy percig sem akartam annyiban hagyni, hát megkezdtem a második napomat is. Ez sem volt sokkal könnyebb, de a harmadiktól a hatodikig sokkal jobb lett, sőt, energikusabb lettem. 7. Naptól a 14.ig folytattam ezt az elvet, annak kivételével, hogy délben átváltoztam nyúllá, és zöldsalátát ettem. A 14. Naptól rávezettem a szervezetemet a csirkehusira, azt is csempésztem a saliba, szépen, fokozatosan. Ezek mellett amit fogyasztottam: Reggel elkevertem munkába menet előtt egy t.k. útifű maghéjat egy kis pohár vízben, lehúztam. Olvassatok utána, miért jó ez. Már a ruhatáramon is meglátszott, 5 kg-ot fogytam ez alatt. Egyenlőre ennyit mondanék, vágjazok bele, sokkal jobb lesz minden , a kezdeti nehézségek ellenére! Sok sikert mindenkinek!
2014. jan. 9. 11:51

Szevasztok!

Valaki kipróbálta már a Keles Angéla -féle módszert? Kérem, hogy ossza meg a tapasztalatait

269. gazsi01 (válaszként erre: 268. - Dorakk)
2012. okt. 17. 20:41
Neked milyen tünetek vannak?Mivel derítették ki?
268. dorakk
2012. okt. 4. 13:23

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni, pár éve csináltam candida diétát, mivel nagyobb mennyiségben kimutatták a gyomromban!Azonban most ismét előjöttek a problémák és szeretnék csinálttani candida tesztet, estelge tudna Nekem ajánlani valaki egy jó helyet?Budapesten!!Illetve mi a jobb a vérvétel vagy más szűrési módszerek, mert Nekem korábban nem vérvétel alapján állapították meg!Előre is köszönöm!Üdv

267. gazsi01
2012. júl. 17. 12:03

Figyelem


Nekem van 3 zacskó meg maradt gyógyfű keverékem candidára és egy stressz oldó ami szükséges hozzá.


Takács Ferenc zánkai elismert gyógyfű szakértő keverte be nekem.Után lehet nézni van honlapja.


Nekem használt!!!!!!!Előtte drága gyógyszert kaptam majdnem 10.000 ft volt és használt 3 hónapig.


Ha valakit érdekel irjon a gazsi01@gmail.com ra-


Bella

2012. júl. 8. 19:01

milyen kenyeret akarszsütni? magliszteset? mert a teljeskiőrlésűtől nem lesz jobb a kandida.a xilit a legjobb választás, meg a stevia is.

milyen probiotikumot fog szedni?

265. Talentum (válaszként erre: 264. - Elyonorah)
2012. júl. 7. 17:47

Az csak az egyik ok. a másik, hogy az elfogyasztott szénhidrát:liszt, krumpli, burgonya, rizs, kukorica,tej mind gyorsan felszívódó szénhidrátok, amik átalakulnak cukorrá, és mivel nagy dózisban kerül be a szervezetbe, az nem tud vele mit kezdeni, és szépen eteti a gombát.

megoldásként ezeket érdemes elhagyni, és anélkül élni tovább.

az pedig eléggé téves felfogás, hogy ha valaki jobban érzi magát és visszatér ezek fogyasztására, nem fog megint problémát okozni.

de fog. maximum egy másik autoimmunbetegséget fog indukálni.

264. Elyonorah (válaszként erre: 262. - Talentum)
2012. jún. 22. 17:16
Én úgy tudom, hogy sok embernek azért szaporodik el a Candida, mert az antibiotikum kiirtja, ami kordában tartotta. Nem csak diétázni kell, hanem visszatelepíteni a hasznos bacikat és akkor nem fog visszaszaporodni. Az meg , hogy az embernek épp milyen betegsége van, azt egy orvos meg tudja állapítani :P.
263. Talentum (válaszként erre: 261. - Éhenhalok)
2012. máj. 15. 14:54

A korpás keksz sem jó. Lisztes. Aki gluténérzékeny és érzi, hogy egy zsemle után is diszkomfort érzése van, ne gondolja, hogy a teljeskiőrlésű kenyér jobb. Az annyiból más!, hogy az egész búzaszemet beledarálják, de a glutént nemtudják kivonni a gabonából.

Zsákutca a gluténmentes liszt is. Mert az meg szójával van tele. A kukoricaliszt meg ízületi problémákhoz vezet jó mi? És a krumplival az a baj, hogy szaponint tartalmaz, ami a bélfalat áteresztővé teszi és rombolja a sejtmembránt. olvassatok utána.

262. Talentum (válaszként erre: 259. - Panke)
2012. máj. 15. 14:44

Szia Panke, neked nem szénhidrát allergiád van, hanem gluténérzékeny vagy. Mint itt mindeki, aki kandidásnak gondolja magát. Ez pedig azt jelenti, hogy amint visszatérsz négy hónap múlva egy kicsit megnyugodott béllel a lisztes cuccokhoz, meg hüvelyes és tejtermékhez, megint jelentkeznek a panaszok.

A kandida diéta zsákutca. Mert azt gondolják, hogy a gomba meghal. és ez így is van, de amint megint szénhidráthoz jut, elszapodorodik, ugyanis csak a számuk csökken le, és a gombák hozzátartoznak a bélhez.

A megoldás a lisz és tej elhagyása. Örökre.

2012. máj. 9. 19:24
Talentum, köszi a javaslataidat. Már április közepe óta mellőzöm a tejtermékeket. A lisztet még nem hagytam el(mert most a tejjel próbálkozom), de nagyon keveset eszek, tésztát nagyon ritkán, kenyeret, zsemlét egyáltalán nem eszek,helyette Korpovit kekszet eszek (szeretem és már 5 db is laktat persze jó sok zöldséggel). Eddig nem jelentkeztek a tünetek, ámbár mindig egy másfél hónap elteltével szokott. Úgyhogy még várok. Úgy gondolom, hogy mivel minden szervezet másként reagál az élelmiszerekre, ezért tesztelni kell, hogy mi az amit a szervezeted fel tud dolgozni és mi az amit nem. Én többször észrevettem, hogyha kenyeret vagy zsömlét eszek felfúj. Így inkább mellőzöm. Majd később visszajövök és beszámolok arról, hogy milyen is az állapotom. Addig is mindenkinek gyógyulást kívánok!
260. D. anita (válaszként erre: 259. - Panke)
2012. máj. 9. 18:07

Szia Panke!

Még én sem vagyok teljesen biztos benne hogy candida a probléma, éppen ezért meg tudnád írni hogy hol voltál reflexológusnál , mert én is kipróbálnám, megírnád hogy ez mibe kerül? 2,5 hete csinálom a diétát és egyre rosszabbul vagyok.Lehet hogy más felé kéne elindulnom.Előre is köszönöm.

259. Panke
2012. máj. 9. 10:54

Sziasztok!

Én nem teljelesen candidás vagyok, de mostanság elég sok forumot olvastam. Én azt gondoltam, hogy szénhidrát allergiám van, mert ahányszor szénhidrátot ettem, mindig felpuffadtam. Én nem nagyon bízom az orvosokban, így mindig természetgyógyászhoz megyek. Most egy reflexológushoz mentem a barátnőm ajánlására. Megmaszírozta a talpamat ( majd meghaltam a fájdalomtól ) és azt mondta, hogy nem ürít rendesen az epém. Egyébként nincs semmilyen szervi bajom. Ő hasonló diétát javasolt, mint a candida diéta. Avval a különbséggel, hogy rengeteg zsírt és szalonnát és disznóhúst kell ennem, mert ez indítja be az epe ürítését. Ugyan úgy nem ehetek szénhidrátot, gyümölcsöt, és tejterméket. 2 hete csinálom és nagyon jól érzem magam. Emelett fogytam is, pedig rengeteg szalonnát és zsírt eszem. Ezt csak azért akartam megírni Nektek,hogy elmondjam, hogy közel sem biztos, hogy csak a candida a gond. Egyébként a legjobb fertőtlenítőszer a belekre, minden tekintetben az epeváladék. Akár candidáról van szó, akár vírusról, akár baktériumról. Nekem bevált ez a talpmasszázs evvel a diétával. Második alkalomra már kevésbé fájt fájt a talpmasszázs. Én elégedett vagyok evvel a reflexológussal és az általa felállított diétával. 4 hónapig kell csinálnom. Úgy hogy ne adjátok fel!!

2012. máj. 2. 21:41

Sziasztok.Én új vagyok ezen a fórumon,bár már 2 hete diétázom. Örülök hogy rátok találtam , mert amit idáig csináltam , az biztos hogy rossz volt.Tehát kezdhetem elölről .Nagyon nem egyértelmű hogy miket lehet enni, mert amit az egyik oldalom szabad , azt a másikon tiltják.Így is elvonási tüneteim voltak az elején, azt hittem hogy belepusztulok.Nagyon megköszönném, ha nekem is tudnátok egy részletes listát küldeni , hogy tényleg mit szabad enni, akkor megpróbálnák mégegyszer nekirugaszkodni.Ha esetleg még valaki tudna egy bevált jó kenyérreceptet, örülnék neki.Címem: debreczenianita@freemail.hu

Előre is köszönöm.

257. Talentum (válaszként erre: 256. - Éhenhalok)
2012. ápr. 27. 19:33

Én nem eszek kenyeret sem tésztát és hüvelyes zöldséget, meg tejterméket. Igyekszem a főzeléket is úgy készíteni, hogy natúr legyen, lehet kapni kókuszkrémet vagy magtejet, azt teszek bele. Én eszem savanyúságot, szerintem az nem gombásít. A tej és glutén, ami beavatkozik a szervezet folyamataiba és az gombásít, abból lesz a cukor.

Omega3 tablettát és bkomplexet szedek egyelőre, meg d-vitamint. és egyre jobban érzem magam.

2012. ápr. 18. 16:18
Kipróbálom, amit te mondasz, mert szerintem van benne valami. Szeretném tudni, hogy miket eszel és iszol, esetleg ha vannak receptjeid, akkor szívesen fogadom. Én most Candida diétát csinálom és hát ugye vannak tiltott én nem tiltott ételek, de így most nem látom át , hogy te milyen ételeket fogyasztasz és melyeket nem.
255. Talentum (válaszként erre: 254. - Éhenhalok)
2012. ápr. 17. 11:24

Elmondom én mit csinálok csináltam és tapasztaltam. Nem iszom tejet, mert idegen fehérje, nem segíti a csontépülést és kárt okoz a szervezetedben, leterheli. Ami neked azt eredményezi, hogy begombásodsz.Felejtsd el a tejet, joghurtot és tejtermékeket zsírcsökkentett termékeket, ezekben szénhidrát van.. . Nem jók.

Canesten hüvelytablettát vegyél három nap alatt rendbejössz.

Amit én tapasztaltam korábban. Menzesz előtt voltka diszkomfortézéseim és akkor zabáltam korábban többet lisztesebb, cukrosabb kajákból. Ez kb. úgy jó fél éve abbahagytam. Az utolsó hónapban amikor is nem ettem semmilyen kenyeret, péksütit, max. egy húsvéti süti, mert kötelező volt kóstolni, de sok sonkát tojást, mellé céklát és ubit salit, nos, nem volt premenstruációs szindróma, nem volt semmi jele annak, hogy megjön. Egyenletes maradt a hormontermelés, ergo nem volt, mi a gombákat megetesse (nem adtam nekik cukrot, csak hogy tudd, a tejcukor is az és nagyon káros.) és jól érzem magam. A candida gomba az igazából bennünk él, és kell a bélbe. Ez egyfajta védekezése is a szervezetnek, meg jelzése, hogy felborult az egyensúly.

Ezt hidd el a tej csak rontja, meg a lisztes ételek és a magas GI-jű kaják. Burgonya, rizs, meg a hüvelyes zöldségek. Ezeket ne egyed soha, mert nem kell a szervezetednek. Ha kellene neki tej meg lisztes kaja, akkor nem lennél beteg. Tegyél egy próbát. És mozogj sokat, mert a mozgás a lételemünk.

254. éhenhalok (válaszként erre: 253. - Talentum)
2012. ápr. 16. 16:53

Örülök, hogy írtál Talentum!

Nekem már sokszor eszembe jutott, hogy mivan ha valami ételallergiám van és ilyen tüneteket produkál. A szigorú diáta alatt nem ittam tejet és csak a 4. hét után kezdtem inni. Lehet azért jöttek vissza a tünetek? Lisztallergiára is gondoltam, de azt sem tudom hogy ezt egyáltalán hol lehet kiderítettni.Lehet kipróbálom, hogy mostantól nem iszok először csak tejet hátha javul a helyzet. Csak azt nem tudom, hogy közbe helyileg hogy kezeljem magam?

253. Talentum (válaszként erre: 252. - Éhenhalok)
2012. ápr. 10. 13:12

Folytasd a diétát, és nem menj orvoshoz, az csak tünetileg kezel. vegyél a gyógyszertárban tablettát és kezeld magad. ha már régóta szenvedsz a candidától, akkor biztosan vannak más problémáid is. kerüld el a következőket. teljes kiőrlésű kenyér, meg glutén, joghurt minden tejtermék és cukor. én is ezt teszem. és nincsen gombám. hormontermelésnek helyre kell állnia, nekem is ez volt, és rosszul voltam. de ennek idő kell, míg helyre áll.

miután helyreáll a dolog, ne térjél vissza soha a gluténhez és tejhez, és figyeld meg, hogy minden egyéb dolog javul. ja és sportolj sokat.

2012. márc. 21. 21:05

Sziasztok!

Olyan tapasztalt diétázót keresek, aki már végig csinálta a Candida diétát és azóta tünetmentes.

Kb. már 4 éve szenvedek ebben a betegségben. Nem írom le, hogy eddig min mentem keresztül, mert aki ismeri ezt a betegséget az tudja. Most jelenleg ott tartok, hogy saját magam vettem kezelésbe az ügyet. Elkezdtem diétázni, a szigorú diétát már végigcsináltam, -ami nálam 4 hét volt biztos ami biztos- és most a 6. hetet gyűröm. Nagy lelkesedéssel kezdtem és még most is kitartóan csinálom. Eddig minden rendben ment, nem voltak tünetek, nagyon jó volt a közérzetem, 5 kilót fogytam (ami kellett is). Aztán megjött a menzeszem és megint előjöttek a tünetek: piros, ég, kicsi folyás. Nem tudok rájönni, hogy ez mitől lehet, de azt már észrevettem, hogy leginkább menszesz közbe vagy után jön elő. Nagyon el vagyok keseredve, mert most nem tudom, mit csináljak!!!!Folytassam a diétát vagy orvoshoz forduljak.Köszi segítségedet!!!

251. hcs2 (válaszként erre: 250. - 55b1652900)
2011. aug. 3. 12:49

Szia!


Keresd meg az Ex-candidások tapasztalatai, illetve a Mit főztél ma- receptek candidásoknak fórumoktat! Ott sokan tudnak segíteni, és nemcsak ex-ek vannak, hanem akik most is csinálják a diétát - mint én is :).

Ha elkezded tényleg komyolan kell csinálni, nem lehet bűnözni, nagyon sok akaraterő kell hozzá. Be kell szerezni mindent a diétához, és csak utána szabad kezdeni. Az alapanyagokat, kezdve a liszttől, mindent, és a tálélkiegészítőket, mint gombaölő az első szakaszban, béltisztító, a másodikban provitamin és mindenféle vitamin és ásványi anyag. És a diétát nagyon következetesen be kell tartani. Ki lehet bírni! Sokan végigcsinálták már! De az nem csak egy sima diéta, életmódváltással lehet csak végleg meggyógyulni!

2011. aug. 3. 12:37

Sziasztok!


Már 4 éve szenvedek a hüvelygombától, a mai nap folyamán az orvosom azt ajánlotta, hogy kezdjem el a candida diétát, mert valószínű, hogy az egész szervezetemben el van szaporodva a candida.

Mennyi ideig érdemes csinálni?

Eléggé félek tőle, ugyanis sosem diétáztam még és nem tudom hogy fogom betartani... :-/ Édességfüggő vagyok és imádok mindent ami tele van szénhidráttal.

Ha lesz egy kis időm átolvasgatom a fórumot.

Valaki valami tanácsot tud adni, hogy hogyan lehet a legjobban kibírni? :-)


Előre is köszönöm szépen!

249. Adia777
2011. jún. 20. 16:15

Szia!


Nagyon szépen köszönöm!megyek a másik fórumra :)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook