Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Candida diéta fórum

Candida diéta (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

2009. ápr. 14. 14:17

Sziasztok! Van olyan,aki fel akarná éleszteni ezt a fórumot? Mert ugyan ott van az Ex-candidások tapasztalatai,ahol nagyobb élet van,de ennek a fórumnak a célja az volt,hogy a diétában segítsen,és kitartást adjon,szóval elsősorban lelki támaszt adjon.


Valaki?

127. hadelka
2009. márc. 27. 08:21

Sziasztok!


Az ismert tünetek nálam is fennállnak, sajnos puffadok én is. Most Grepfruit cseppeket ajánlottak nekem, 1000 Ft körül van a bioboltokban és gombaölő hatása van. Ki próbálta?


Colonix az nagyon drága, és mi bizonyítja, hogy nekem be is fog válni? Nagyon különböző hozzászólások érkeztek ezzel kapcsolatban más fórumokon. Valaki kórházba is jutott tőle....Bocsi én sem vagyok ellene, de mellette se. Nem próbáltam ez tény, de próbálok természetesen úton segíteni magamon.

126. nyna85
2009. jan. 4. 22:35

Sziasztok!

Lehet, hogy Candidas vagyok, mert egyre sűrűbben van hüvelygombám! Leírná nekem valaki , hogy kell Candida diétát tartani! Ki akarom próbálni, mert a gyógyszerek már nem segítenek és nagyon el vagyok keseredve, hogy soha nem mászok ki belőle! Köszönöm!

125. 3f2a24452a (válaszként erre: 123. - 471d5eded8)
2008. nov. 12. 13:18

nem reklámozok de talán egy colonix kúra segíthet a candida kiírtásában.


azaz, nem is a kiírtásban (úgyanis nem is lehet) hanem az intenzítását csökkententésében.

2008. nov. 5. 09:10
Sziasztok! Azt szeretném megkérdezni, hogy szerintetek candidás lehetek? A tüneteim: puffadás, fehér a nyelvem, az ízeket sem érzem jól a közérzetem sem valami jó. 3 hete voltam nőgyógyásznál és megállapította, hogy gombám van de tenyésztést nem csináltatott csak kúpot kaptam. Jövőhéten kell vissza mennem. És úgy érzem, hogy még mindig nem vagyok rendben. Olvastam amit irtatok ezek alapján nem kizárható, hogy candidával fertőzött a belem is? Köszönöm a választ!
123. 471d5eded8 (válaszként erre: 120. - Gyógyegér)
2008. nov. 2. 16:09
A candida nagyon gyanús nálad. Szinte minden cukorbeteg candidás és náluk nehéz kiírtani...a fiam is cukorbeteg és gyanús, hogy ismét candidás...Írtjuk.
2008. nov. 2. 16:07
A kombucha tudomásom szerint gomba...tehát rokon a candidával és táplálja. Minden gomba fogyasztása tilos candidiasis alatt. Szerintem reklámfogás lehetett!
121. Bett001
2008. nov. 2. 16:05
olvastam a neten hogy a kombucha tea is kezeli illetve megszünteti a candidát!!!!!valamint kiöli a szervezetből az élősködőket!!
2008. okt. 21. 02:35

Szervusztok!

Az volna a problémám, hogy nem tudom mi bajom, talán ti már találkoztatok ilyen tünetekkel.

A fő tünet:Puffadás, van hogy kellemetlen, nagyon erős szagot árasztok magamból, de ez nem mindíg van. Leginkább étkezésekhez tudnám kötni.

A székletem is erős szagú, wc-zés után ha nem használok domestost, órákig lehet érezni a wc-ben egy kellemetlen, jellegzetes szagot. cukorbeteg vagyok és persze kövér. Találkozott már valaki ilyen tünetekkel?

Azt szeretném megtudni, hogy van -e valakinek hasonló tünete?

2008. okt. 8. 19:37

Sziasztok! :o)

Az Ex-candidások tapasztalatai című fórumban nagyobb élet van, talán érdemesebb ott írnotok Nektek is. :o)

2008. okt. 8. 19:16

amiért én írok h már 2 és fél hónapja csinálom a diétát és most valamiért rám tört az édesség utáni vágy és sajnos ettem bár azt nem tudom eldönteni h azért mert rég ettem jót vagy azért mert a gombák éheztek:) szerintetek ezzel oda a 2 havi munkám? vagy ez nem igy működik?ha valaki nagyon szenved egész sok jó kaját kikisérleteztem már írjatok


sziasztok én a candidalap. hu-n találtam kenyér receptet amit szeretek meg bio boltban van direkt teljes kiörlésű élesztő mentes kenyér

meg a tönkölypászka is jó

117. HKAndi
2008. okt. 7. 17:33
Sziasztok! Ma csinálták meg a vérvételt a candida teszthez de a doki azt mondta tuti hogy pozitív lesz, és hogy áll. csak vérből mutatható ki tutira? Mi az a vega teszt? Azt mondta nem megbízható, de ti ajánljátok? Köszi
2008. okt. 7. 16:55

A reggelivel kapcsolatban, ha épp elfogy a kenyerem tönkölydarakását szoktam enni fahéjjal. Ez kb a tejbegríz diétás változata: teljes kiőrlésű tönkölydarából készül, cukor nélkül, én a tejjel kapcsolatos viták miatt vízzel főzöm, az íze picit más de én szeretem. (4dl vízhez, 2 evőkanál dara, felforraljuk, sűrűre főzzük) Pár perc alatt kész, szórok rá sok fahéjat, esetleg valami magot. Nagyon tápláló, simán birom ebédig.

Cső, és kitartás!

2008. okt. 7. 16:42

Szevasztok!

Aki a kenyér után érdeklődik, én magam sütöm a kenyeremet (nekem is nagyon hiányzott). Élesztő helyett "ferment" nevü port használok, ez valami sütőenzim egy candidás könyvben olvastam róla és egy budai plázában lévő bioboltban meg is találtam. A tasak hátulján van recept is, nem bonyolult. Kicsit drága, de a sütőből kijövő csodálatos, illatos kenyér mindenért kárpótol.

114. Ancsa 7
2008. okt. 5. 14:19
Sziasztok. Nekem olyan kérdésem lenne, hogy pl olyat hogy tönköly búza pászka /csak teljes kiőrlésű liszt és víz? viszont szénhidrátot tartalmaz/, vöröshagymát és fűszer paprikát lehet? Sajnos ezekről sehol sem találtam infót.
2008. szept. 28. 08:38

Én azt eszem, amit éppen találok otthon. Ha nagyon ragaszkodsz az igényes reggelihez, talán ez a diéta mégsem Neked való. Valamit valamiért..

Miért ne lehetne reggelire ilyesmiket enni? Szerintem semmi baj velük, de ha Neked nem jönnek be, egyél mondjuk egy szelet teljes kiőrlésű kenyéret, vagy pirítóst natur joghurttal paprikával, paradicsommal. Csak egy kis fantázia kell, mert valójában rengeteg dolgot lehet enni.

Szükség is lesz a fantáziára, mert az egyoldalú táplákozással csak magadnak ártasz, a gombáknak nem..

112. adida83
2008. szept. 21. 19:40

Sziasztok!

Olvastam itt mindent a candida diétával kapcsolatban. Arra lennék kíváncsi, hogy ha se tojást, se tejet, se kenyeret nem lehet enni, se gyümölcsöt, akkor ti mit reggeliztek? Mert az ok, hogy lehet szárnyast, meg joghurtot, meg zöldséget enni, de reggelire is ilyet esztek?

Azért kérdezem, mert nekem is ez a bajom, és szeretném csinálni a diétát.

Üdv

111. norri
2008. szept. 15. 13:16

Sziasztok!


Nagyon sok értékes infot olvastam az oldalon, hasznos volt az elejétől végigböngészni.

Nekem inkább a kenyér hiánya jelent gondot. Keresgettem élesztő nélküli recepteket és olyat találtam, amiben az élesztő helyett sütőpor van. Az engedélyezett a diéta alatt? Ha tudtok jó kenyér, keksz recepteket, nagyon hálás lennék, ha megosztanátok velem.

Nóri

110. punktum
2008. szept. 15. 09:20

Sziasztok.

Nekem nyáron derült ki hogy candidám van, de a nőgyógyim csak egy bogyót írt fel (két darabos, gombaölő), de nem mondott semmi mást. Most voltam egy talpmasszőrnél, aki sokminden mással is foglalkozik, és mondta, hogy még mindig van candida a szervezetemben, ehhez valami szigorú diétát kéne tartanom 3 hétig. A gondom az, hogy végre sikerült 50kg fölé mennem (rengeteget ettem), és szeretnék olyan diétát, amivel nem fogyok vissza, de ilyen candida diéta kéne. Tudtok tanácsot adni, hol találok ilyen diétás étrendet receptekkel esetleg?

109. Zsani13 (válaszként erre: 98. - 9df60c3431)
2008. szept. 14. 07:00

Helyes, a tejcukrot a sarjadzó gomba nem tudja hasznosítani.Tojással sincs semmi gond, de mértékkel hetente egyszer."állati fehérje"

Én is candidás vagyok, három hete próbálkozom a candida diéta szerint táplálkozni. Tegnap bűnbe estem, legyőzött a gomba. Este felfaltam egy csokit.Most viszont nem olyan jó a közérzetem.

108. Zsani13 (válaszként erre: 106. - Kataizsak)
2008. szept. 14. 06:51
Pontos diagnózist csak orvos állíthat fel.A tünetekből számítva, nagy a valószínűsége. Én is candidás vagyok, a tüneteim hasonlóak. Felkerestem egy belgyógyász szakorvost, aki candidával is foglalkozik. Javasolta a szigorú candida diéta betartását és két fajta gyógynövény készítményű gyógyszert, amit utasítás szerint kell szedni. Nem 60000 Ft.
107. tafonta (válaszként erre: 106. - Kataizsak)
2008. jún. 1. 14:52

60000-ért??? Ne menj oda! Keresd fel a következő oldalt: www.egeszsegfarm.hu

Ők jók!

2008. máj. 31. 17:46
Segítsetek azt hiszem candidás vagyok évek óta tartó hajhullásom van ez mellett köröm gombám ,depresszió,menstruációs zavarok ,bőrpróblémák,állandó édesség utáni vágy.Voltam egy természetgyógyásznál kitöltöttünk egy tesztet és azt mondta candidám van kb 60000-ért kikezelne belőle félek hogy csak átverés tanácsot szeretnék kérni hová forduljak ,tudtok megbizható orvost természetgyógyászt ahol ezt orvosolni tudják?Előre is köszönöm a segítségeteket
105. 9df60c3431 (válaszként erre: 104. - Tafonta)
2008. máj. 29. 14:35

Igen csak doki írhatja fel, de nekem sajna egyik sem hajlandó rá :( Mind azt mondják elavult..

A természetgyógyászom javasolta, szerinte írassam fel egy orvossal. Mondtam, h az sajna nem lehetséges. Azt mondta akkor majd felírja ő. Remélem elfogadják az ő receptjét is.. Nagyon szeretnék megszabadulni a gombától, ez az utolsó reményem :(

104. tafonta (válaszként erre: 103. - 9df60c3431)
2008. máj. 29. 14:07
Igen, én szedtem egyszer, hogy mi okból, arra már nem emlékszem, olyan régen volt. Kérdeztem ezt is a természetgyógyászomtól, de azt mondja, ez a gombára önmagában kevés. Asszem csak orvos írhatja fel.
2008. máj. 29. 13:58
Szedett valaki Nystatint??
2008. máj. 28. 19:51

Én most is csak azt mondom, h nem tud mit kezdeni vele. Nekem bevált. Ha nektek nem, ti ne egyetek és kész.


Üdv.

101. tafonta (válaszként erre: 100. - 1a50c86bb0)
2008. máj. 28. 10:35
Hát én is ezt mondom! :)
2008. máj. 28. 10:24
Oreg hiba tojast enni candida dietanal. Kivalo taptalaj a gombanak...
2008. máj. 27. 13:17

Akkor had kérdezzem meg, te miket eszel?

Én csinálom a diétát, eszek tejcukrot és tojást, de semmi bajom tőlük.

Számomra ez bizonyítja, hogy biztonsággal megehetem. Ahogy mondtam a természetgyógyászom javasolta, és benne megbízom. Nekem nincs velük semmi bajom..

De mindenki maga dönti el mit eszik. Nem vagyunk egyformák. Ami neked jól esik, lehet h nekem nem.. és fordítva.. Ezen felesleges veszekedni. Aki nem tudja eldönteni ez alapján a vita alapján, h ehet-e vagy sem tejcukrot és tojást,annak azt javaslom próbálja ki egy ideig. Ezen veszekedni értelmetlen.

MIndenkinek jobbulást!!


Üdv.: Beautiful

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook