Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Candida diéta fórum

Candida diéta (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
248. hcs2 (válaszként erre: 247. - Adia777)
2011. jún. 20. 08:10

Szia!


Először is ajánlanám az ex-candidások tapasztalatai című fórumot, ott többen vannak akik már túlvannak a diétátn és tudnak segíteni. És ott találsz listát az ehető ételekről - időszakra lebontva is.

Egyénenként változó, hogy kinek mennyi ideig kell az első időszakot csinálni, inkább 3-4 hetet szoktat javasolni. És ebben az időszakban fontos a gombaölés!! A hüvelyeseket azért nem javasolják az elején, mert puffaszt. Ki kell tapasztalni.

Cukrot nemigazán ajánlják, mivel így is hozzá van szokva a szervezeted. Jobb előbb kiiktatni és utána szépen lassan visszavezetni. Ezért nem javasolják a gyümölcsöket sem az első időszakban. Es utána is cak a savanykásabbalkat, aminek kisebb a cukortartalma.

247. Adia777
2011. jún. 18. 12:44

Sziasztok! 8 napja csinálom a diétát és többé kevésbé már rájöttem a titkára, hogy mit hogyan?:)

DE ahogy láttam mostanság másnak van ilyen jellegű kérdése, hogy:

- az első időszak mennyi legyen 2-3 hét?

- az elején semmi cukor még a xilit sem jöhet szóba és semmi gyümölcs ( ugye a gyümölcscukor miatt)?

- minden zöldség jöhet, és a hüvelyesek? (lehet vagy sem?)

- pászka?


Ha esetleg valakinek van listája az első időszakról ehető ételekről, vagy csak nyugtázza a kérdéseimet nagyon megköszönném!

246. hcs2 (válaszként erre: 245. - 75erika)
2011. jún. 7. 11:09
Igazán nincs mit! :)
245. 75erika (válaszként erre: 244. - Hcs2)
2011. jún. 7. 11:08
Köszönöm !
244. hcs2 (válaszként erre: 243. - 75erika)
2011. jún. 7. 11:03

Szia!

Neked is azt tudom tanácsolni, hogy nézd meg az ex-candidások tapasztalatai című fórumot! Ott tudnak javasolni vizsgálatokat, még abban is segítünk, hogy melyik városban hol tudsz elmenni. Általában a probabort javasoljáka biorezonanciás voóizsgálatok nagyon megbízhatóak. Illetve a tünetektől is függ, hogy milyen szakorvoshoz kell esetleg fordulnod. A többi infót az említett fórumon megtalálod, és szívesen segítünk is ! :)

243. 75erika
2011. jún. 7. 10:56

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni! Most kezdtem utána nézni, hogy mi a candida tünetei, diéta stb. Elég sok jel arra mutat, hogy candidám van. Segítsetek nekem, hogy milyen módszerekkel,laboratóriumi, orvosi vizsgálattal mivel tudok teljes bizonyosságot szerezni a betegségről ! Mert ha kell akkor belevágok a diétába ! Köszönöm !!4

242. Diéta86 (válaszként erre: 241. - Hcs2)
2011. jún. 7. 10:28
Köszi szépen!
241. hcs2 (válaszként erre: 240. - Diéta86)
2011. jún. 6. 08:45

Szia! Ajánlom az ex-candidások tapasztalatai, és a Mit főztél ma? receptek candidásoknak fórumokat! Itt sok választ is tálálsz és segtenek is neked!

Durum búzás tésztás lehet, tojást a második időszaktól! A többit nem! Natúr joghurtot lehet már az első időszakban is!

Zöldségből mindent, töménytelen mennyiségben!!!! :))

(kivéva a krumpli és a kukorica!!!)

Gyüm közül elős időszakban na nagyon, másodiktól a savanykásabbakat lehet, mpst pl. az eper már érik. De ezen a két fórumon részletesebben le vannak írva a dolgok. ELőször kicsit olvasd át a fórumot! Nem kell az egészet az elejéről, mert az durva lenne, de 23-30 oldalt ha visszaolvasol nagyon sokmindent megtudsz majd!

2011. jún. 5. 09:18

Sziasztok!


Én jövő héten fogom elkezdeni a diétát, viszont eléggé bizonytalan vagyok abban, hogy mit szabad enni és mit nem. Például szabad-e enni

-durumbúzából készült tésztát

-krumplit

-tojást

-tejszínt, tejfölt?

Gyümölcsök közül csak almát és grapefrútot lehet? Zöldségek közül mindent, vagy ott is vannak megkötések?


Köszi szépen előre is a segítséget!

239. facucu (válaszként erre: 238. - Kumameya)
2011. máj. 21. 16:30
Köszi, nagyon aranyos vagy, naplót is elkezdtem írni, így talán könnyebb lesz, bár a tegnapi napom mondhatnám egy nagy nagy f*s volt. :) :) Ma szupi napom van, volt, majd leírom :)
238. kumameya (válaszként erre: 234. - Facucu)
2011. máj. 21. 06:47

"Talán már az édességfüggőségem is javul egy kicsit. Nem gondolok rá folyton :)"

Ez igy volt nalam is, amikor dietaztam. Mar egy alma is kielegitette az edes utani vagyamat.

Szerintem a tuneteid "elvonasi tunetek".

Tajekoztass minket a fejlemenyekrol. Szoritok!

237. hcs2 (válaszként erre: 236. - Facucu)
2011. máj. 17. 14:28
nincs mit, igen a napló nagyon ötlet, neked is segít! Én is írok, nézd meg nyugodtan, hátha abban is találsz ötleteket!:)
236. facucu (válaszként erre: 235. - Hcs2)
2011. máj. 17. 14:26
Köszi a választ, megnézem. Elkezdtem naplót írni, így nekem is könnyebb lesz :)és hátha másoknak is segíthetek :)
235. hcs2 (válaszként erre: 234. - Facucu)
2011. máj. 17. 12:40

Szia! Javaslom az ex-candidások tapasztalatai című fúrumot, ott sokan tudnak neked segíteni!

A tüneteid normálisak! A gombák nem kapnak táplálékot, haldokolnak és tüntetés képp újabb és újabb tüneteket produkálnak, de ezek mind el fognak múlni. A hiányérzeted is emiatt van, a gombák próbálnak rákényszeríteni, hogy egyél valami olyat is ami nekik jó! Ezért kell nagy akaraterő! Nem szabad feladni!

A Mit ettél ma - receptek candidásokanak fórumon, pedig tök jó kaja ötleteket találsz, időszakra lebontva is!

234. facucu
2011. máj. 17. 10:04
Sziasztok! 10 napja csinálom a candida diétát. Viszont nagyon érdekes tüneteim vannak, úgy kb. a harmadik, negyedik naptól: hasmenésem volt, csalánkiütés szerű kiütéseim voltak egy napig, fejfájásom volt egy napig... tehát minden napra jut valami. Normális ez? nem adom fel ettől függetlenül. Amióta a diétának megfelelően étkezem soha nem éreztem még jól lakottság érzést, állandóan hiányérzetem van... nem tudom mi hiányzik, de nem a legjobb a közérzetem. Elmúlnak ezek a tünetek valamikor???? Egyébként meg egyre jobb kajákat találok ki magamnak az ehető élelmiszerekből :) :) Talán már az édességfüggőségem is javul egy kicsit. Nem gondolok rá folyton :)
2011. máj. 4. 14:24

szia!

Engem is érdekelne, most vágok bele ismét a diétába, mert megint kikészít a candida...Olyan szinten, hogy allergiás lettem rá...a mail címem: vajkaramella@freemail.hu Köszi!

232. hcs2
2011. máj. 4. 09:49

Szia!


Engem érdekelne a diéta! Ha megkérlek elküldöd az adatlapomon lévő email címre, mert munkahelyről emailt nem tudok írni.

Előre is köszi!

231. Minna23 (válaszként erre: 222. - Daisy=))
2011. ápr. 14. 15:20

Sziasztok!

Súlyos candida-fertőzésen estem át, most már, ha minden igaz, kifelé lábalok. A vezető tünetek nálam testszerte megjelenő csalánkiütések, ödémásodás volt. A diéta első szakaszában kizárólag préselt zöldségleveket, nyers és párolt zöldségeket tudtam enni, már a répa és a cékla is előhozta a kiütéseimet. Mostanra már képes vagyok magam sütötte kenyeret enni, ennek a receptje:

350g teljes kiőrlésű tönkölyliszt

3 dl víz

fél kk szódabikarbóna

A hozzávalókat egyszerűen össze kell gyúrni, tenyérnyi darabokra tépni, egészen vékony körökké nyújtani, és palacsintasütőben kisütni, egyik oldalán egy percig, fordítani, két percig, majd az első oldalán még egy percig.A szóda miatt egy kissé megemelkedik, puha lesz. lehet zöldségekkel megpakolni, joghurttal megkenni, ettem hozzá medvehagyma-pesto-t, de lehet a sütésnél is változatossá tenni, pl. medvehagymát, vöröshagymát, snidlinget sütni bele, mindenképpen finom.

2011. ápr. 13. 05:13

Sziasztok!

En a helyetekben kihagynam a koles fankbol, meg egyaltalan a candida dietabol a mazsolat, tele van cukorral es meg a rosszabb fajtabol......

229. Veronika27 (válaszként erre: 228. - Zizzz86)
2011. ápr. 12. 23:36
Katt a nevemre, majd "interaktivitás" fül az adatlapomon, ott látod a naplójaim.
228. Zizzz86 (válaszként erre: 227. - Veronika27)
2011. ápr. 12. 19:52

Köszönöm a segitséged!

Nem lelem a naplód!Kérhetnék egy kis útmutatást?Nagy segitségem lenne!

Köszönöm szépen!

227. Veronika27 (válaszként erre: 226. - Zizzz86)
2011. ápr. 8. 17:36

Szia!

Neked is csak azt tudom mondani, hogy amiben nincs cukor, fehér liszt, élesztő meg tartósítószerek, azok nagy valószínűséggel ehetőek. Nem minden bio cucc ehető, sőt... A bio még nem azt jelenti, hogy tényleg egészséges...

Joghurtból csak a natúrt lehet enni, persze cukor nélkülit.

Csirkemellsonkát a 2. szakasztól lehet, de nem tudom, a boltira gondoltál? Azt én is ettem, bár tartósítószerest nem lehet.

Zöldség nyersen a legjobb:)

Neked is ajánlom a candidás naplómat, ott le van írva az elején, hogy miket lehet enni, meg receptek is vannak.

226. Zizzz86
2011. ápr. 8. 14:10

Nagyon megörültem,mikor megtaláltam ezt a fórumot!

Teljes bizonytalansággal indultam neki ennek a diétának....még most sem világos igazán, hogy mit szabad és mit nem,az első 3hétben,mert elég sok az ellentmondás!

Ha valaki tudna nekem segiteni abban, hogy teljes kiörlésű lisztes kekszet (bioboltban vettem,szezámmagos,tök iztelen:D)szabad e enni,illetve mi a helyzet a csirkemellsonkával,valamint a joghurttal?

Jelenleg ezek fogyasztása tart életben,mert nagyon válogatós vagyok!:O

A zöldségeket csak nyersen eszem,az baj?

Köszönöm előre is a segitségeket!

Szép napot mindenkinek!

225. Daisy=)
2011. ápr. 1. 18:23
Már sikerült megtalálnom a naplódat, szóval nincs több kérdésem. :-)
224. Daisy=) (válaszként erre: 223. - Veronika27)
2011. ápr. 1. 15:38

Szia!

Köszönöm szépen a válaszod. Remélem nekem is hatni fog ha betartom amiket kell. És még annyi lenne a kérdésem, hogy a naplódat hol tudom megtalálni?

223. Veronika27 (válaszként erre: 222. - Daisy=))
2011. ápr. 1. 14:49

Szia!

Semmilyen kenyeret nem lehet enni, amiben van: feher liszt, eleszto, cukor, tartositoszer.

Ajanlom az extrudalt kenyereket, vagy suthetsz otthon magadnak, esetleg nezz bele a candidas naplomba, ott mindent megtalalsz az elejen, hogy miket lehet enni es miket nem.


Burgonyat tilos az egesz dieta alatt, tojast 2. szakasztol eheted (kb. 2-3 het az elso szakasz, amiben gombaolot kell szedni, ezt vagy orvos irja fel, vagy vehetsz Dida tablettat, en azt szedtem. Emelle grapefruitmagolaj cseppek, amit bioboltban kapsz, legjobb az alkohol nelkuli, en kb. 3000Ft-ert vettem, egy uveggel eleg beszedni, napi 2-3X15 cseppet.)


Haztartasi keksz szinten feher lisztbol van, tehat azt sem lehet enni.


So: hat en hasznaltam sot, mert anelkul izetlen minden, de mondjuk bioboltban tudsz venni natur vega mixet, ez olyan, mint a vegete, csak so nelkul.


A dieta masodik szakaszatol lehet elkezdeni, illetve kell is, a vitaminpotlast, immunerositest. Erre tudsz szedni olajfalevel kapszulat, probiotikumokat...


A naplomban mindent leirtam, recepteket is talalsz.

Sok sikert, nekem hatott!

222. Daisy=)
2011. ápr. 1. 13:25

Sziasztok!

Én most kezdtem el ezt a candida diétát és néhány dologban még bizonytalan vagyok. Szabad-e a következő termékeket fogyasztani a diéta alatt?


-Korpás kenyeret? Mert azt olvastam, hogy a korpás termékek különösen ajánlottak. Csak hogy most vettem észre, hogy ez élesztőt is tartalmaz illetve búzalisztet, búzakorpát, ecetsavat, amiket úgy tudom nem lehet enni.


-ropogós kenyér teljes kiőrlésű rozslisztből ( ebbe azért vagyok bizonytalan, mert sovány! tejport is tartalmaz illetve étkezési sót)


-számomra a burgonya és a tojás is kérdésesek (mert hol azt írják lehet, hol pedig, hogy nem


-illetve háztartási keksz cukor nélkül (azt tudom, hogy kekszeket nem lehet, de ezt sem?)


-és az utolsó a só


Hallottam azt is, hogy a grapefruitmag- csepp is hatásos. Az kb mennyibe kerül,és hol lehet beszerezni?


Előre is köszönöm a válaszokat!

2011. márc. 4. 19:42

Huúú. én most olyan elszánt vagyok :)Tök jó, h olvasni itt egy csomó olyat (elkezdtem a legelejéről a topicot), h elmúltak a tüneteik sokaknak... :)

Ott tartok, h totál fel vagyok dobva, mert úgy érzem, ennek legalább siker lesz a vége; ha nem adok az izéknek kaját, nem tudnak mit enni....

Ez a 3. hetem, de olyannyira ki vagyok akadva már a betegségtől, h a cukornak még a gondolatától is hányingerem van. Bulizni pedig el fogok járni így is, és majd vizet iszom :)

Szóval hajrá mindenkinek, ha eszembe jut vmi csúnya édesség, arra gondolok, meg fogok gyógyulni!! ( és végre szexelhetek.)

220. kumameya (válaszként erre: 219. - Csakoka)
2011. febr. 28. 05:12

Szia!

Inkabb szodabikarbona ajanlott, nekem jo volt.

219. csakoka
2011. febr. 27. 21:50

Sziasztok!

Sütőport lehet használni? Egy helyen olvastam, hogy nem, de máshol nem találtam erről semmit. Aki tudja, írja meg légyszi

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook