Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Candida diéta fórum

Candida diéta (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

2008. máj. 27. 13:09

Én is nagyon rossz állapotban vagyok. BEjutott a véráramba a kis rohadék. De sok helyen olvastam, hallottam stb, h TEJCUKROT LEHET ENNI!!

Akárki akármit mondd, ezt a cukrot a gomba nem tudja hasznosítani!!

Én viszonylag sok tejcukrot eszem, és tojást is dögivel, de ennek ellenére nem vagyok rodszabbul. mint pl egy szelet csoki után szoktam lenni :(

Ezeket tuti h nem tudja hasznosítani a gomba. Lehet h a tiéd máshogy reagál rá. Pedig súlyosabb állapotban te sem lehetsz :(

97. tafonta (válaszként erre: 96. - 9df60c3431)
2008. máj. 11. 10:29

A cukor csak cukor, a gombának mindegy milyen! Nehogy már ezt elhidd! Aki ezt mondta neked, az el van tévedve!

A tojás meg olyan kis molekulákból áll, hogy a gomba hamm, bekapja!

Vajon megnézték nálad, hogy mennyire van elgombásodva a szervezeted? Nem lehet mindenkinek hülyeségeket leírni ide!

Például én most olyan rossz állapotban vagyok, hogy még gyümölcsöt sem ehetek egy ideig.

Ennyi erővel mindent lehet enni, csak akkor nem értem minek is hívják candida diétának?

2008. máj. 10. 09:18
Tojást is szabad!!
2008. máj. 10. 09:17

Tejcukrot (laktózt) lehet fogyasztani, azt a gomba nem tudja hasznosítani... Igaz néhány helyen azt olvastam, h tiltott, de ez nem igaz. NYugodtan megehetitek, nekem a természetgyógyász fel is írta Shüssler só formájában, és semmi bajom nem lett tőle.. Tehát tejcukrot fogyaszthatsz, a gomba ugyanis nem tud mit kezdeni vele..

A főzelékek rántását én natur joghurttal készítem.

Viszont az élesztőt nagyon nehéz elkerülni.. :( Szinte az összes teljes kiőrlésű kenyérben is megtalálható.. :S

94. Újév (válaszként erre: 93. - Tafonta)
2008. máj. 9. 14:53
Remélem erre téved, és látja, hogy nem csak én hiányolom a cikket;).
2008. máj. 9. 14:52
Tényleg! Szerintem kérdezd meg Hoxától, hogy hová lett!
92. Újév
2008. máj. 9. 14:37
A nulladik hozzászólásban volt egy cikk. Ha rákattintok, csak a főoldal jön fel, a cikk nem.
2008. máj. 9. 14:23
Milyen cikk????
90. Újév
2008. máj. 9. 13:51
HOVA TŰNT A CIKK????:-O
89. tafonta (válaszként erre: 87. - Fred10)
2008. ápr. 22. 10:45

Én meg itt voltam:

www.egeszsegfarm.hu

A KAT teszt is végeredményben ugyanaz mint a VEGA.

Csak ajánlani tudom őket!

2008. ápr. 21. 21:47

Sziasztok!

Nekem a lányomnak találtak nagyon sok gombát a szervezetében. Állandóan kiütéses volt és fájt a hasa. A diétát kb. 6 hónapig kellett betartania. Nem ehetett húst, fehér lisztet, cukrot, ecetet,tejterméket(csak joghurtot)nagyon nehéz volt, de azóta se a hasa nem fájt, sem a kiütései nem jöttek elő.Lisztnek bármilyen teljeskiörlésűt lehetett használni.

87. Fred10
2008. ápr. 21. 20:58
[link] Itt voltam!
86. tafonta (válaszként erre: 85. - Fred10)
2008. ápr. 20. 14:14

Szia!

Ha voltál Vega-teszten, akkor abból kiderül nagyjából, hogy mit ehetsz és mit nem. Ha nem vagyok indiszkrét, hol csinálták meg neked a tesztet?

Főzeléket szerintem lehet enni, ha durumliszttel csinálod a rántást, barnalisztet nem lehet használni!

85. Fred10
2008. ápr. 19. 11:45
Hello! 1 hete VEGA teszten diagnosztizáltak nálam kezdőstádiumban lévő Candidát! Azóta naponta bőngészem az internetet Candida diétával kapcsolatban és gombaölőkkel. AZ egyik kérdésem az lenne hogy jól tudom-e hogy főzeléket nem ehetek a rántás miatt? A másik hogy a napokban vettünk barnalisztet és megszeretném tudni, hogy azt használhatjuk-e??A másik kérdésem az lenne hogy néhány helyen azt olvastam hogy Rozs kenyeret lehet enni viszont megnéztem az összetevőit és az is élesztőt tartalmaz innentől kezdve sztem azt se szabadna fogyasztani. A diéta mellett úgy határoztam hogy Grapefruttcsepp-el és Acidophilus - Bifidussal próbálom legyőzni a gombát és vettem Anti-Candida teát is! Szerintetek használni fog?
84. tafonta (válaszként erre: 80. - Macs38)
2008. ápr. 10. 15:29
Na persze ez attól is függ, hogy kinek milyen szinten van elgombásodva a szervezete. És miért 3 hónapos a diétád? Nem addig kell csinálni amíg rendbe nem jössz?
83. tafonta (válaszként erre: 79. - Macs38)
2008. ápr. 10. 15:27
Úgy tudom, tojást nem lehet enni!!! A tojás is olyan apró "darabokból" áll, amiket a candida vígan bekapkod. Egyébként nem is értem! Akinek úgymond elgombásodott az emésztőrendszere, az nem érzi egy tojás elfogyasztása után a következményeket???
82. Ági28
2008. ápr. 10. 10:02
Ja és a tojást mindegy hogyan? ránotta/tükör/kemény?
81. Ági28 (válaszként erre: 80. - Macs38)
2008. ápr. 10. 10:02
Szia! Milyen tüneteid vannak? Miből derült ki?
80. Macs38 (válaszként erre: 76. - Tafonta)
2008. ápr. 9. 19:49

Sziasztok!

Most regisztráltam, ezért nem tudtam, hogy lehet válaszolni vkinek!

Tehát kefír tilos, hiszen erjesztő gombával készül, tojást szabad enni.

Néhány napja derült ki h Candidás vok,most kezdtem a 3 hónapos diétát.

79. Macs38
2008. ápr. 9. 19:46
Tilos a kefír Candida diétában, viszont tojást lehet enni
78. Ági28
2008. márc. 31. 21:41
Sziasztok! Érdekelne, h candidára utal-e az, ha keveset eszem, vagy akár csak vizet iszom és akkora lesz a hasam, mintha teleettem volna magam, vagy terhes lennék? Eléggé idegesítő, és beteg sem szeretnék lenni
2008. márc. 8. 22:33
Helló, én egy végzős dietetikus hallgató vagyok, és candidás betegek segítségét szeretném kérni egy kérdőív erejéig. Akinek van egy kis ideje, írjon az e-mail cimemre:gychrissy@freemail.hu és én megírom neki, melyik honlapon lehet kitölteni a kérdőívet. Nem tart sokáig és nekem nagy segítség lenne, köszi szépen
76. tafonta (válaszként erre: 75. - Tündérrózsa)
2008. febr. 21. 11:02

Szia!

A cukormentesség csak az egyik tényezője a candida-diétának. Még sok minden van ezen kívül, amit ez a gomba előszeretettel fogyaszt el ételeinkből, pl, finomított élelmiszerek,kenyerek ilyesmik, adalékanyagok, tejcukor (tejes dolgok,kivéve kefír, natúr joghurt), tojás, antibiotikum tartalmú húsok (sertés, marha), sokféle gyümölcs(cukortartalom miatt), néhány zöldség, néhány fűszer, adalékanyagok,tartósítószerek. Most ennyi jutott eszembe.

Közben pótolni kell a vitaminokat, ásványi anyagokat, nem árt belsőleg kissé kitisztítani a beleket, stb.

2008. febr. 15. 15:31

Üdv Mindenkinek!:)

...látom sok-sok lánynak van problémája a candidával...nem gondoltam, hogy egyszer én is küzdeni fogok ellene., viszont érdekes a történetem, tömören leírom.

a tavalyi évem szörnyű volt, szinte havonta beteg voltam, természetesen állandóan hólyaghurut kínzott, vagy megfázás vagy vmi olyan, amire mindig antibiotikuot kellett szednem....lassan több volt bnnem a gyógyszer, mint az étel.

Aztán most pénteken beteg lettem, elkaptam a páromtól egy vírusos dolgot...a családban mindenkinél szépen elmúlt, kicsit prüszköltek láz stb, de nekem már a másodiknap iszonyatos hányingerem támadt, ami egész nap kitartott, aztán persze utána folyamatosan hénytam...hánytam és sak hánytam....emiatt nem tudtam enni, hányingererm nem csillapodott, s mivel nem ettem egy falatot sem, (de az ivást midnenképpen erőltettem), ájulás haárán voltam....ez az állapot 3 napig tartott, közben 3 orvos látott engem: egy ügyeletes, a háziorvosom(mmindegyik úgy jött ki, mivel én menni nem tudtam), aztán sürgősségi ambulancia, ahol infúziót kaptam!!!!.....szal nem szívesen emlékszem ere vissza....

mindegyik orvos injekció adott, vmi hányscsillapítót, amitől persze nem múlt semmit a hányingerem, de gyógyszert nem adtak, mondván, a vírusosmajd elmúlik.(a házidokim antibiotikumát meg nem vettem be, hisz úgyis kihnytam volna)...

aztán kedd reggel, miután az egész éjjelt végighénytam, megszereztem egy természetgyógyász számát, akit már amúgy is ajánlottak nekem..már kedd délelőtt fogadott, s vizsgálat utánLÁSSCSODÁT secperc alatt elmulasztotta a hányingeremet!!!...sosem hittem az ilyesmiben, de most bizonyította ez az orvos, hogy hinnem kell benne....akupunktúra és még más is volt, s azóta folyamatosan javulok....jah, a lényeget nem mondtam, nekem ő mondta, hogy candidám van....és elkezdtük a kúrát.:)...imádom az édességet, de azt hiszem meg fogom tudni oldani a sukormentes édességekkel is ennek csillapítását....akinek ötlete, tanácsa van, írjon nekem nyugodtan, szívesen veszek minden véleményt: sms-ke@freemail.hu

2008. jan. 28. 22:46

sziasztok!

magam is hasonló gondokkal küzdök!

megpróbálok segíteni egy-két tanáccsal, és szívesen veszek másoktól is javaslatokat...

ha valakit érdekelne hogy hol írok erről, írjon a emailomra.

hogy félreértés ne essék, elsősorban a diétával (receptek, egyebek) kapcsolatban írok ott, tehát nem reklámozok vagy ilyesmi :-)

73. tafonta (válaszként erre: 71. - GK)
2008. jan. 11. 12:08

Szia!

Én is baba előtt szedtem rendbe magamat a candida diétával. Ez teljesen személyre szabott volt, egy állapotfelmérés előzte meg és VEGA-teszt, ezek után jött a személyre szóló étrend megbeszélése. Evvel a kúrával 18 kg-ot fogytam és az egészségem is sokat javult. Kitartás az nagyon kell hozzá, de NAGYON megéri!

Keresd az Egészségfarmot! Ott jártam én is! Sok sikert!

72. Ferildi (válaszként erre: 71. - GK)
2007. dec. 11. 19:14

A Candida dieta lényege:élesztő és cukor kiiktatása.

Én élesztő nélküli tönkölykenyeret és puffasztott

rizsszeletet ettem.Gyümölcs helyett inkább zöldség

ha súlyos az állapotod.Valóban "jó"fogyókúra.

71. GK
2007. dec. 8. 23:53

Sziasztok!

Kérlek benneteket,írjátok meg, honnan lehet a legtöbbet megtudni a Candida-diétáról. Az utolsó esélyt látom benne, hogy leadhassam a felesleges 25 kg-omat. Sok diéta nem vált már be, de Pokrivtsák Mónika motivál, s sajnos nőgyógyászati problémáim is vannak. Amúgy mégegy babát szertnénk és azért kéne lefogynom.

SEGÍTSETEK!!!

70. BioCica (válaszként erre: 69. - Zsani77)
2007. aug. 10. 13:15
Mustármagot evés előtt?? Ezt még nem is hallottam. És ez mire jó? Bűnöztél? Mit ettél amitől ilyen rosszul lettél?
69. Zsani77 (válaszként erre: 66. - BioCica)
2007. aug. 10. 12:17

Szia BioCica!


A gyomrom nagyon fáj. Igaz, nem mindig, főleg este jön elő. Fáradt vagyok, olyan mintha semmihez sem lenne kedvem, csak feküdni és nem csinálni semmit. Most múlt el a mensim, de olyan hülyén volt meg. Ez lehet, hogy nincs összefüggésben vele. Amúgy nincs "lenti" panaszom, egy hét múlva megyek nődokihoz. A házaséletet viszont nem kívánom, és ezzel szegény férjemet teljesen kiakasztom, hozzáteszem jogosan! Kívánom az édességet, szomjas vagyok, és nagyon szeretnék gyümölcsöt enni!

Hétfőn nekiláttam egy light-os diétának. Ettem az étkezések előtt mustármagot, ahogy olvastam, és átmenetileg elmúltak a tünetek egy része, de ahogy ilyenkor lenni szokott, tegnap bűnöztem. Na ez nagy hiba volt, mert estére olyan rosszul voltam, alig vártam, hogy férjem hazaérjen és vigyázzon a gyerekre, mert le kellett feküdnöm, nem bírtam magammal.

Szóval ezek a tüneteim.

Mától megint szigorúan csinálom, és remélem mielőbb visszatérhetek a régi életemhez!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook