Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Candida diéta fórum

Candida diéta (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2023. márc. 31. 13:56

Sziasztok!Látom pokoli sok a hozzászólás.újonnan diagnosztizált beteg volnék.Candida Parapsilosis,ami elég szépen elterjedt.Valami mocskot kapok rá,aminek rettenet mellékhatásai vannak.És állítólag egész Ausztriában nincs másik gyógyszer."Ha rosszabbul leszek menjek kórházba".


De egyedülálló anya vagyok,ha "lóg a belem is dolgoznom kell.


Kérem akinek türelme van,szíveskedjen leírni,hogy mit ehetek és mit nem.A cukor és az élesztő elhagyása világos.A többit illetően az egyik weboldal ezt írja a másik azt.Kérlek segítsetek!Köszönettel:Melitta

307. nyuszó07 (válaszként erre: 306. - Nyuszó07)
2019. máj. 29. 14:46
eternit helyett eritrit csak a telefon átírta... Áhh technika ördöge...
2019. máj. 29. 14:43
Sziasztok! Én új vagyok, hátha tud valaki segíteni. Candidat állapított meg a nőgyógyászom, illetve HPV gyanút! De egy árva szót sem szólt, felírta a Floconert illetve nekem a Canesten Combi Unot. A páromnak a fluconert szintén be kell szednie. Kettő-kettő, neki és nekem és neki sima canestennel való kenegetést javasolt, illetve két hétig nincs semmilyen szexuális érintkezés. Soha előtte nem volt ilyen, egészséges voltam évek óta, HPV gyanú 7 éve volt, de azóta nem tért vissza. Intim lemosót használok (hiba volt már látom, de én szeretek tiszta érzést odalenn is), nem tapasztaltam ez által a híg folyást sem és az illatom sem volt soha büdös. Mivel bepipultam nagyon ezekre a dög gombákra, eldöntöttem megállítom a szaporodásukat, mert oké mindenkiben van, csak túlszaporodhat. Bevallom irtózom az orvosoktól. Elég régóta fennálló problémám viszont a hasmenés és a puffadás ezért az orvost kihagytam volna, mert Magyarországon első a kínzás és a gyomortükrözés stb, na azt meg most nem akarnám.... A hasmenés már napi szintű volt, az orvos annyit mondott valószínűleg ettől.3 hónap múlva kell visszamenjek és slussz, amúgy nagyon jó orvos. De akkor lehetséges hogy nem vagyok annyira beteg, hogy nem javasolt diétát sem semmit csak vegyem be a gyógyszert és kenegessem magam? Azt mondta a páromtól is elkaphattam, így nem kis cirkusz volt/van otthon! :( Már másnap elkezdtem a szigorú diétát viszont. Nem eszem élesztős kenyeret, csak teljes kiőrlésű, tönkölyliszteset, abból is napi két szelet. Sok zöldséget, párolva, salátának, natúr joghurtot, barna rizses puffasztott "hungarocellt", húsként csirke vagy pulykamellet sütve, grillezve, párolva. Mivel magas vérnyomásos is vagyok- 10 éve de a gyógyszer által normális a vérnyomásom, ettől köszvényem lett pár éve így erre is van egy diétám, aminél szoktam bűnözni, már lazábban veszem) így a húsból is keveset ehetek. Megvan, hogy zöldségből is mit, mert a purin tartalmat is figyelnem kellene. Viszont így már halmozottan hátrányos helyzetben vagyok. És anyagilag sem tudom tartani a majd 500 Ft-os 25 dkg-os kenyér és stb. beszerzést. Most jövő szerdáig tartom ezt a szigorút, akkor jár le a két hét. Utána lehet már lazítani és gyümölcsöt bevinni- tiltólistás a banán akkor is és a szőlő stb a magas cukortartalmuk miatt- tehát eléggé utána olvastam a témának. Igaz, sok ellen véleményt találtam a mit lehet és mit nem témakörben. Illetve, nagyon becsapósak a mintaétrendek, mert azok már a könnyített részre vonatoznak és ez keveri meg a gyanútlan beteget. Érdekes pl. hogy pl. kacsazsírt, sertészsírt lehet használni, ergo akkor egy sovány csirkemellből főzhetek pörköltet is, mert nálunk a pörköltbe paprika, só, bors, víz és csirke kerül, nem tejfölözünk stb. Ami viszont nekem nem tiszta, hogy sok helyen írták az élesztő nélküliséget, máshol pedig azt hogy elég a teljes kiölésű mert az élesztő 55 C felett sütés közben eltávozik... Ebből mi igaz akkor? a második hét után ehetek teljes kiőrlésű kenyeret? Ebben mi a megkötés (ne legyen benne búza és csak egyéb lehet?) Kezd zöldség undorom lenni, eddig sem voltam fanatikus de most már kezdek rosszul lenni tőle. Ráadásul sokszor vagyok éhes. Hiába eszem napi 5-ször keveset. A kávémba nyírfacukrot használok, de eternitet is és steviát is lehet megpróbálom. Nem vagyok budapesti és a lehetőségeim végesek ez által is. (KV nélkül meg amúgy kidőlök, mint a rohadt nád) Tehát, van candida ami nem okozott fentebb sorolt problémákat (folyás kellemetlen illat), csak jó lenne ha helyre billenne,mert babát szeretnék nem sokára, de az éhség - amitől undok leszek, utálatos, kiállhatatlan és ideges- folyamatos és néha szédülök is.... :( Mit javasoltok? Köszönöm a válaszokat előre is ha valaki olvassa! :)
305. kallapp (válaszként erre: 297. - Mendy)
2017. nov. 8. 15:18
Hát a gyógyszertári teszt nem tudom mennyire megbízható de a biorezonanciában azért 100%osan nem lehet megbízni inkább hajlamot mutat ki szerintem.
304. Derby22
2017. nov. 5. 18:39

Szóval kikerestem, hogy pontos info menjen ki.. alább olvasható, érdekelne vajon hasznos e?

Bár epeköveseknek azt hiszem nem ajánlott nagy dózis fogyasztása...Orvos meg mondhatja.

303. Derby22 (válaszként erre: 301. - Namari)
2017. nov. 5. 18:36

Olvastam egy orvos beszámolóját a candida kapcsán szódabikarbonát kezelésről. Állítólag a candida nem válik rezisztenssé mind a forgalomba került készítmények esetében.Valakinek van e téren tapasztalata? Az köztudott, hogy lúgosít,gombaölő, A kúra 3 héten át 1 kávéskanálnyi. Lehetőleg patikai mivel az tisztább..Bemásolom: A sav-bázis egyensúly helyreállítására:


A szervezet savtalanítására érdemes évente kétszer-háromszor 21 napos szódabikarbóna kúrát tartani a következő képen akkor is ha egészségesek vagyunk: naponta háromszor egy csapott mokkáskanálnyi szódabikarbónát 2 dl tisztított, meleg vízben feloldunk és elfogyasztjuk reggel éhgyomorra, ebéd és vacsora előtt pedig negyed órával. A reggeli szódabikarbóna után negyed órával egy pohár vízbe 10 csepp friss citromlét teszünk és megisszuk.


A kúra alatt naponta szódabikarbónás test és lábfürdővel segíthetjük a méregtelenítő folyamatot. Testfürdőhöz egy kád meleg vízhez 10dkg. szükséges, lábfürdőhöz két evőkanállal tegyünk a fürdető edénybe. lábfürdőnél boka fölé érjen a víz, és legyen olyan meleg, amit még el tudunk viselni. A test és lábfürdőzés is 25-30 percig tartson. A lábfürdőzést este lefekvés előtt legjobb elvégezni.


Körömgombára is hatékony, ugyanis a szódabikarbóna nem csak a savasodást szünteti meg, a gombákat is megöli, sőt a vese működését is javítja.


Egyszóval ha Valaki végigcsinálta kérem ossza meg a tapasztalatait..

302. Bogyóka123 (válaszként erre: 301. - Namari)
2017. jan. 4. 18:34
Namari:örültem a válaszodnak hétfőtől kezdem a diétát. A kèrdéseim: milyen kúpot és gombaölőt használtál ès mennyi ideig?
301. Namari
2017. jan. 4. 17:18

Ha valakinek segít én is leírnám a tapasztalataimat. Összesen 3x csináltam a diétát, gombaölővel és kúppal együtt kezdtem neki. A visszatérés mindig ott kezdődött, amikor visszatértem a korábbi étrendemhez, így érdemes betartrani a 2-es fázist hosszabb távon is.


Az 1-est kerek 4 hétig csináltam becsülettel, után a 2-st hónapokig.


1-es fázis:

Őszintén az eleje szar, mert az ember veszít az energiájából, meg az izmaiból, állóképességéből, viszont a 2-es fázistól kezdve energikusabb voltam sokkal és mellékesen mondom addigra bomba alakom is lett. 4 hét alatt 1x mozogtam és 5 kilót fogytam le. Sima fogyókúrához (ha valaki ezért csinálná, már ilyet is hallottam) a kettessel kezdje, mert a szénhidrát és cukormegvonás azzal jár, hogy nem csak "sima" izmot veszít az ember, hanem szívizomtól kezdve mindenre vonatkozik, így hosszútávon nem tesz jót.

A 3. héttől kezdve indult a neheze, mert akkor már szó szerint idegbajos voltam, éreztem a cukor hiányát az agyamban és majdnem megőrültem 1-1 zacskó manduláért, az gáz volt. De:


2-es fázis: mai napig bánom, hogy félbe maradt, mert nagyon jót tett nekem, egészséges, szép és fitt voltam, csillogó fehér fogakkal és szemekkel.


Egyébként az első hét vége felé elmentem ettől függetlenül masszázsra, 1 órásra, amit így utólag azért is javasolnék, mert felszedi az egész testben megmaradt salakanyagokat is és tisztítja a szervezetet. Ha valakinek candidája van, hiába hüvelyi, de az egész testében vannak salakanyagok nemcsak ott és a belekben. Jó méregtelenítő. De ezt persze csak akkor miután a gyógyszeres kezelésnek vége, mert candida/gyulladás esetén nem javasolt a masszázs erre figyeljetek oda.


Ugyanez a mozgás, mivel meggyorsítja az anyagcserét!


Még egy tipp, igyatok nagyon sok vizet, könnyebben kijön a salakanyag és a candida csipi az oxigénhiányos szervezetet (ez pedig ugya H2O), úgyhogy érdemes több fronton kisöpörni a dolgokat!


Boldog új évet!

300. choppermogyi (válaszként erre: 295. - Tina2386)
2016. dec. 25. 21:34
szóját kandidásnak abszolut nem szabad enni. Egyél lenmagot, vagy lenmaglisztet használj, jó a hajdina és még sok minden. A hüvelyesek nem jók, sem a burgonya , sem a tejtermékek, sok zöldséget kell enni
2016. dec. 25. 21:32
Sajnos a gyógyszerek és diéta kevés a candida megszünésére. Én végigjártam a hadak utját, és megtaláltam a megoldást, csak segiteni szeretnék, mert már én is el voltam keseredve. Már-már semmit sem tudtam enni, nem csak édeset, utolsó lehetőségnek találtam a neten colon hidroterápia kezelést. El is mentem 3.szor voltam, teljes béltisztitáson ami nagyon jó hatással birt, és most még diéta és mellette szedek egy kapcsulát ami az első naptól igy jó hatással van. De a béltisztitás nélkül nem ért volna semmit, mert a béltisztitáson mondta az orvos, hogy kell még a szervekből is kiüzni, mert az lassú folyamat.
298. Bogyóka123 (válaszként erre: 295. - Tina2386)
2016. dec. 9. 08:16
Szia Tina. Hogy vagy azóta?
297. Mendy
2016. nov. 10. 14:11

Sziaztok! Voltam biorezonanciás vizsgálaton, ahol azt állapitották meg, hogy egészséges vagyok, de a baktériumok el vannak szaporodva a szervezetemben, ezért vannak gyomor-bélrendszeri tüneteim.

Ez akkor candida vagy teljesen más szerintetek?

Csináltam köpet tesztet, meg vettem a gyógyszertárban candida tesztet mindkettő pozitiv volt.

296. rózsa53 (válaszként erre: 295. - Tina2386)
2016. szept. 22. 21:40
szia!én ittam már kb 6dl.ezüst kolloidit de semmi bajom tőle ,nem vagyok kék.A szádat tiszta sós vízzel öblögesd az jót tesz neki.Én most kezdtem enni a tiszta sót ,mert azt olvastam hogy nagyobb mennyiségben megöli a candida gombákat.Fokozatosan kell enni ,max 30-50gr-ot,annak aki már hozzá szokott.olvass utána a tejfalussy.com-on.Én cserpes zsíros joghurtot eszek litereset,isteni finom,és cserpes ricottát,ami egy túróféle de nincs benne kazein,mint a túróban,és azt lehet enni .És sült szalonnát,és kacsazsíros kenyeret,só sok lila hagymával az is hízlal kicsit.Ne félj a zsírtól az kell a szervezetnek.Üdvözlettel:Rózsa
2016. márc. 8. 17:58
Sziasztok. Nekem is candidám van a gyomromban is. Nekem fehér gennyes váladék is folyamatosan jön a számból.Próbálom betartani a diétát de ettől csak lefogyok. Mit ehetek amitől felszednék a candida diéta alatt pár kilót? Gondoltam szója fehérje izolátumra, kendermag fehérjére mint amit a testépítők isznak. Elvileg ha nem edzem akkor attól fogok hízni? Hús, köles és zöldséget eszek , ettől pedig egyáltalán nem hízom. Mit egyek amiben nincs szénhidrát , cukor de azért hízlal? Még egy kérdés. Rendelni akartam az patikában ezüstkolloidot hór völgye márkát candidára és kérdeztem hogy tényleg bekékülhetek? A válasz az volt hogy nem tudják. Tényleg be lehet tőle kékülni? De akkor míért nem vényköteles? Köszi
2016. febr. 24. 16:41
Sziasztok!Nekem a nővérem 10 éve candidás,neki a regenor segített. Egyáltalán nincs már semmilyen tünete. Én is elkezdem jövő hónaptól inni. Nagyon sok pozitív hatása van.
293. DrPro
2016. febr. 9. 15:12
Ja és még valami én tiszta sóval sózott ételekkel gyógyultam ki a candidából.
292. DrPro
2016. febr. 9. 15:10
Nincs szükség semmilyen candida diétára, a tiszta sóval sózott ételek szószerint kiirtják a candidát a szervezetből. Ja és még valamit a só nem okoz szívinfarktust és magasvérnyomást. 3L intravénás infúzióval akár 27 g sót is pótolnak az embereknek és jobban érzik magukat tőle.
291. DrPro
2016. febr. 9. 15:05

A candidát egyszerűen lehet gyógyítani tiszta sóval sózott kenyérrel.

A sózott szénhidrátokban a candida szaporodásképtelen.

2016. jan. 28. 14:24

Sziasztok

Kondi termi edzés után candida diétában mit javasoltok?Ami nem romlandó, hordozható?Köszi

289. Ildikoaliz (válaszként erre: 288. - Hopeless.lena)
2016. jan. 10. 20:50
Nekem sikerült meggyógyulnom, egy évig jártam orvosokhoz csak kúpokat írtak fel, aztán a Neten hosszas keresgélél után sikerült két nagyon hatékony természetes hatóanyagot találnom az EZÜSTKOLLOIDOT ÉS A GRAPEFRUIT MAG CSEPPET, melyeket két hónapig kellett szednem összekötve diétával és Ginophylus kapszulát is napi kettőt használtam (hüvelybe) később két hét után natur probiotikus joghurtba mártott tampont éjszakára plusz egy hónapig. VÉGLEGES ÉS TELJES GYÓGYULÁST ÉRTEM EL! AJÁNLOM MINDENKINEK!
2015. dec. 6. 16:42
Sziasztok! Akinek lenne esetleg olyan nőgyógyászról aki képes kezelni és kikezelni a huvelygombát illetve tisztaban van ezekkel a dolgokkal kérem írjon privát üzit elérhetőséggel (1 éve tartó gombás fertőzésem van és sajnos eddig nem találkoztam olyan orvossal aki tudott volna segíteni)
287. bokat
2015. szept. 10. 15:43

K. Mariann:)


A hirtelen cukormegvonástól én egyfolytában éhes és enyhén kába voltam. Sportolni az első 3 hétben egyáltalán nem tudtam, egyszerűen nem volt hozzá erőm. Utána immel-ámmal igen. Nekem a diéta nem hozott megoldást!

286. bokat
2015. szept. 10. 15:40

Sziasztok, 10 hónapos küzdelem után, sok mindent kipróbálva leírom a tapasztalataimat.


- Candida diéta: 1,5 hónap diéta után sokkal erősebb tünetekkel intenzívebben tért vissza a fertőzés mint addig bármikor!

Egy téves elképzelés hogy fogyaszt, (talán jelentős súlyfeleslegnél igen) 1,5 hónap alatt 2 kg-ot híztam, ugyanis a cukor, liszt megvonástól egész nap éhes voltam Ami velem soha azelőtt nem fordult elő, volt olyan, hogy még éjjel is fel kellett kelnem, hogy egyek.


- Grape Vital (eredeti) csepp: Nagyjából semmit nem ért (5400 Ft egy havi adag!), a fertőzés gyógyulásában, megelőzésében egyáltalán nem segített.


- Antal Vali féle, házi kúp, teljesen hatástalan, na meg próbálj meg egy erős fertőzésnél teafa olajas krémet kenni magadra, be fogsz pisilni a fájdalomtól, minden esetre én megtettem, de ha lehet még rosszabb lett.


Ami azonnal segített amikor nagy baj volt az a canesten kúp, krém, - nem vagyok boldog, hogy ezt kell írnom - és amint lehet orvos, gyógyszert felíratni.


Orvosról annyit, hogy csak tárogatja, a karjait nem tud segíteni, felírja a gyógyszereket aztán csókolom, de legalább nem bunkó.


Most olvastam incilány hozzászólását, nekem is ez lesz a következő lépés, felíratom a gyógyszert és belevágok a 6 hónapos kúrába.


Még annyit a fórumokban elhangzó tanácsokról, lelkiismeretetek rajta, de aki amúgy is bajban van azon lökni még egyet azért, hogy az ilyen olyan nem olcsó termékeiteket eladjátok gusztustalan dolog!


Remélem tudtam segíteni, legalább abban, hogy mit ne próbáljatok.

285. bokat
2015. szept. 10. 15:25
bbb
2015. máj. 20. 21:02

Sziasztok!


Két évig küzdöttem a Candidával. Ha jó orvoshoz mentem volna elsőre 1-2 hónapon belül kikezel. Két év visszatérő Candida Albicans hüvelyi fertőzés után egy Nistatin nevű gyógyszert szedtem napi 3 szemet három hónapon át. Hüvelyi úton nistatin-neomicin tartalmú kúpot (receptre gyógyszertár állítja elő) akkor, mikor tünetet éreztem, 10 napig. Egy doktornő kezelt, meg is gyógyultam, nem kellett semmi diéta. A 3 hónapig tartó kezelésre azért volt szükség, mert hosszú ideig voltam beteg. Higgyétek el, a Candida kezelhető, csak egy jó orvosra van szükség. A betegségem alatt sokszor voltam reményvesztett, jártam az orvosokat (vagy tíznél voltam), próbáltam diétázni. A Nistatin bevált. Azóta a második terhességem után ismét előjött a Candida, de sima nistatin-neomicin hüvelytabletta kezeléssel meggyógyultam, nem tért vissza. (Egy hasznos info: az első havi adagot nőgyógyász, a többit háziorvos írta fel. Ugyanis háziorvos is felírhatja.)

Mielőbbi gyógyulást mindenkinek!

283. szunyig
2015. máj. 13. 10:48

Sziasztok Lányok!!


Szeretnék megosztani veletek valamit, ami igen is hat a Candida ellen. Egy éve olvastam róla egy külföldi internetes fórumban. Segíteni szeretnék ezzel az információval. Igaz én Férfi vagyok de azért tudjuk, hogy ez minket is érinthet, bár nem olyan tünetekkel vagy épp tünetek nélkül de minket is érinthet. (Férfiak kikezelésére: Glycerinum boraxatum krémet ajánlom.) Mert ha a férfi nincs kikezelve jöhet a ping-pong effektus….


Sajnos én is nagyon sokat szenvedtem a barátnőmmel (Havonta visszatérő CANDIDA, már a nevét is utáltam….), míg meg nem találtam. Szerencsére semmi varázsszerről nincsen szó, egyszerű Biológiai Erjesztésű Almaecet. Mióta issza napi 3x1-et és minden menstruáció után Irrigál is vele azóta semmi baja. Ennek lassan egy éve és semmilyen tünete NINCS! Azóta már több nő ismerősömnek is mondtuk ők is elkezdték az almaecetezést és náluk is elmúltak a panaszok (5-ismerős).


A 3x1 Ivását annyival tudnám segíteni mivel rettenetes íze van az almaecetnek, főleg hosszú idő után, hogy ne vízbe hanem almalébe keverjétek. (2dl almalé+1evőkanál ecet) Sajnos viszont abbahagyni nem érdemes mert volt ismerősöm aki abbahagyta az ivását és 2 hónapon belül vissza jött neki.

A barátnőm 3 hónapig itta a 3x1-et azóta, 2x 1-et iszik. Ha esetleg olyat eszik ami veszélyes erre (édesség, alkohol) akkor vissza tér kb 1-2 hétig a 3x1-re


Az irrigálás: Mindenkinek az az első kérdése nem csíp, nem egyáltalán nem (természetesen a beszámolókból tudom)!!!! Ugyan az a ph értéke mint a hüvelyé. Így nem csíp. a Barátnőm is nagyon félve kezdte el. Azóta ha kicsit is érezne valamit azonnal viszi magával az almaecetet a fürdőbe és irrigál (2dl Vizbe 1 kávés kanál ecet). Amíg gombája volt addig minden nap öblített. De azt mondta, hogy már az első öblítés után megkönnyebbült és nem érezte azt az égő, viszkető érzést.


A Barátnőm elmesélte a nőgyógyászának ezt a CSODASZERT és azt mondta, hogy akár működhet is.

Következőleg mikor ment hozzá már azzal fogadta, hogy ő is kipróbálta magán és tényleg működik és ajánlani fogja a betegeinek.


Így mivel a mi sztorink is egy ilyen fórum olvasásával indult, gondoltam megírom nektek hátha kipróbáljátok. A segítség volt a szándékom! Hátha így egyre több nőhöz eljut.


Ha esetleg bármilyen kérdésetek merülne fel: huszkaallas kukac gmail.com-on ha tudunk válaszolunk.

282. ezsezs
2014. nov. 11. 11:50

Udv,


hatha segit valakinek, Candida dietas oldal:


[link]

2014. aug. 25. 20:59
engem pedig az érdekelne,hogy a hirtelen cukormegvonás az gondolom nem vezet jóra?van valakinek tapasztalata?megírná nekem priviben kérlek?mert nem mindig olvasom a fórumot,viszont látom ha van valami üzim.köszi :)
2014. máj. 26. 17:43
Sziasztok! Új vagyok még ezen a fórumon, de évek óta küzdök candidával. Nekem főleg nőgyógyászati panaszaim vannak, de jellemző a puffadás is bizonyos ételek (lisztes, hüvelyesek) után. 1 hete kezdtem el a diétát miután már végkép megelégeltem hogy minden hónapban kiújul és hiába a kúpok, kenőcsök újra visszatér és megkeseríti mind az én mind a partnerem életét. Nagyon elletmondásosak az ételek listája amit a diétában lehet fogyasztani: ilyenek a teljeskiörlésű lisztek, barna rizs, tojás és az előflórás fehéj joghurt. Vannak diéták melyek ezeket megengedik, és vannak amelyek nem, most melyiknek kell hinni? Tivábbá még az a problémám hogy mióta csinálom a diétát és gyakorlatilag semmi szénhidrátot nem eszem, csak ami a zöldségekben van...egész nap szédelgek rosszul vagyok, éhen akarok pusztulni, hiába eszek akkor is éhesnek, erőtlennek érzem magam....ez normális??? Mikor fog elmúlni, mert sportoló vagyok és így edzeni sem tudok normálisan! Köszi annak aki válaszol! :)
279. Miciamaja (válaszként erre: 267. - Gazsi01)
2014. ápr. 14. 07:53
Szia! Írnál erről a teáról nekem ... esetleg megvan még ?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook