Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Melyik a legkönnyebb angol középfokú nyelvvizsga? fórum

Melyik a legkönnyebb angol középfokú nyelvvizsga? (tudásbázis kérdés)

21. a4e4d80880 (válaszként erre: 19. - 021a029148)
2009. okt. 18. 08:39
Köszi!
20. simple (válaszként erre: 5. - A4e4d80880)
2009. okt. 17. 21:24
Na akkor én javaslok neked vizsgát! A TELC-et csináld meg, ott nincs semmi követelmény, nem is ér semmit, nem kell hozzá tudás, bárki kirázza a kisujjából, szóval talán még te is meg tudod csinálni. Az a neked való, hozzád illő!
2009. okt. 17. 16:08

Egy ismerősömnek, aki sztem antitalentum angolból, végre sikerült a TELC. Itt az van, hogy ha valamelyik részvizsga nem sikerül, akkor csak azt kell megismételni.

Egyébként ajánlok neked egy nagyon jó oldalt: angolnyelvtanitas.hu. Itt nagyon jól részletezik a vizsgákat, mintafeladatok is vannak fent, illetve fórum. Talán ott jobban el tudnak majd igazítani.

Sztem áprilisig jól fel lehet készülni. Én is az egynyelvűt javaslom.

Sok sikert!

2009. okt. 17. 16:03
Különben egyetértek azzal, hogy mindenkinek a saját képességei szerint kell vizsgát választania. Ehhez pedig az szükséges, hogy menj fel a nyelvvizsgák adott honlapjaira, töltsd le a mintafeladatokat, nézzétek át a tanárral alaposan, és próbáld megoldani. Ne csak egyet, hanem mennyit lehet. Így lehet majd látni a különbséget, és el tudod dönteni, melyik fekszik legjobban, majd ezt követően típusfeladatok megoldásával a kiválasztott vizsgatípusra kell gyúrni.
17. 021a029148 (válaszként erre: 3. - 5bf730936c)
2009. okt. 17. 15:59
Azért nincs már Trinity (ami egyébként egy nemzetközileg is elfogadott és igen jó vizsga), mert az angliai alvek nem értettek egyet a magyar vizsgarendszer kockafejűségével. Különben az írásbeli része kimondottan nehéz volt, nehéz volt elérni azt a 65 %-ot, amitől sikeresnek számított.
2009. okt. 17. 15:53
én az ecl-t javaslom. Az osztálytársaim euron voltak és nagyon sokat elhúztak, pedig tudnak angolul rendesen, meg most hogy feldarabolták időben az eurot, elég húzós időkorlátok vannak. Az ecl-n lehet, hogy nehezebb a magnó, de fel lehet rá készülni, csupán sok angol nyelvű műsort kell nézni.
15. a4e4d80880 (válaszként erre: 14. - Lilura)
2009. okt. 17. 14:26
Köszönöm, ilyen hsz-eket vártam.
14. lilura
2009. okt. 17. 14:24
Én Euro-n voltam egyébként, egynyelvű-nem tartom sok értelmét a kétnyelvűeknek+külföldön sem fogadják el nagyon-nem volt vészes. Annyiban különbözik a többi nyelvizsgától, hogy a szóbeli részénél van egy "mediation" nevű rész, közvetítés, ami kb tolmácsolásként működik. Kapsz egy angol mondatot, egyből le kell irnod magyarul, majd egy magyart, ezt pedig angolra kell áttenni. Nem emlékszem már pontosan hány mondat van. Ezt tartják nehezebbnek, de Nekem pl ez ment a legkönnyebben. Illetve még annyit erről, hogy itt egy napon volt a szóbeli+az irásbeli. (Bár nem vagyok biztos benne, hogy ez kötelező)
13. a4e4d80880 (válaszként erre: 12. - Lilura)
2009. okt. 17. 14:14
Nem kellett használnom az angolt, millió egy más dolog kiszorította az időmből, de persze lusta is voltam. Azért egy középfokút csak ki tudok sajtolni magamból, piac nélkül is.
12. lilura
2009. okt. 17. 13:57
Térdre rogytam a nagyságod előtt...ha nem mennek sz*rul a nyelvek, akkor nem is értelek. Tudod mit, vedd meg a piacon, az a legegyszerűbb. Másra úgyse fogod használni...
11. a4e4d80880 (válaszként erre: 9. - Lilura)
2009. okt. 17. 13:55

Én meg gimi elsőben, németből, negyedikben meg a felsőfokút és engem sem érintett a téma. :D Most viszont szükségem van még egy középfokúra, és nem foglalkoztam sajna annyit az angollal, mint kellett volna, így nem merek egy erősebbet megkockáztatni.

Na de az, hogy valaki belekotyog úgy,hogy még csak ajánlata, személyes tapasztalata sincs, csak kioktatja a másikat, s egy "miért nem mész erősebbre, a gyengébb neked sem jó" dologgal rukkol elő?! Ez a hsz mégis mire volt hasznos szerinted?

10. lilura
2009. okt. 17. 13:48
Áprilisig amúgy egy nehezebbre is fel lehet készülni.
2009. okt. 17. 13:44
Ha meg ilyen agresszív hangnemben reagálsz mindenre, ne lepődj meg, hogy sokra nem jutsz. Egyébként pedig bocs, de gimi harmadikban letettem az angol középfokút-nem, nem a legkönnyebbet-azóta nem nagyon érint a téma...XD
8. a4e4d80880 (válaszként erre: 6. - Lilura)
2009. okt. 17. 13:38
Ha érdemi mondanivalója nincs valakinek, akkor sok értelme nincs bármihez is hozzászólni.
7. a4e4d80880 (válaszként erre: 6. - Lilura)
2009. okt. 17. 13:37

A te naprakész infóddal is sokra mentem. :D

Mindenesetre nem azt vártam, hogy valaki csak annyi okoskodik, hogy"miért a legkönnyebbet", miközben semmi nem mond...

2009. okt. 17. 13:14
Ha így állsz hozzá, nem sokan fognak segíteni...
5. a4e4d80880 (válaszként erre: 4. - Simple)
2009. okt. 17. 13:13
Bár semmi közöd hozzá, hogy miért, és nem a topic kérdésre válaszoltál, csak okoskodtál egy sort feleslegesen, azért elmondom: azért, mert gyorsan kell, áprilisig. Amúgy meg személyes tapasztalatokat várnék, konkrét vizsgatípusokról!
2009. okt. 17. 11:36
Miért akarod a legkönnyebbet választani? Az neked sem jó.
2009. okt. 17. 10:45
De Trinitiy már nincs Magyarországon, nyilván nem véletlenül. Attól függ, melyik a legkönnyebb számodra, hogy miben vagy jó, mert mindegyik vizsgatípusnak van könnyű és nehezebb része. Pl. ecl-nél könnyű a szóbeli de nagyon-nagyon nehéz a magnó.
2009. okt. 17. 10:26
Szerintem a Trinity. Osztálytársaim még gimiben elmentek egy tanfolyamra, aztán vizsgázni is, és 80%uknak meglett! Pedig jó, ha alapfokon beszéltek...
2009. okt. 17. 10:07
Melyik a legkönnyebb angol középfokú nyelvvizsga?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook