Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Bütyökmütét fórum

Bütyökmütét (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
37. cullinan (válaszként erre: 33. - Kefekötőke)
2010. ápr. 6. 17:22

köszi, nagyon rendes vagy, pasi létedre ennyire sziveden viseled a nyavajgásunkat))

szóval én csak a torturától tartok, nem a fájdalomtól,ma már olyan technikákat alkalmaznak, hogy a mütétet nem lehet érezni.

Bele kellene vágni)

36. judiit
2010. ápr. 6. 16:24

Sziasztok!


Nekem is volt kiskoromban bütyköm és baromi ronda volt. Mamámtól örököltem.

Nekem nagy szerencsém volt, mert egy egyedi eljárással "tűntették el". Sajnos azóta az az orvos nincsen Magyarországon, külföldön dolgozik.

Az tuti, hogy nekem gyönyörű lett. Igaz egyszerre csak egyet csinált, mivel nem simán lefaragta, hanem mindent átrendezett a lábfejemben ahhoz, hogy ne nőjön vissza a csont évek múltán. És nem is nőtt. A műtét után nekem voltak benne fémek és járógipsz majd fekvőgipsz...

Ő szabadalmaztatta a módszert és a Honvéd kórházban műtöttek.

Úgy tudom máshol simán lefaragják/ fűrészelik ami kinőhet utána:(

Azt tudom, hogy egy kínszenvedés volt amíg volt, az ortopéd doki azt mondta (17 éves voltam) hogy "jézusom, ez egy 70 éves láb!!!"...


Most ezzel tudom sokat nem segítettem:( de el akartam mesélni nektek...

2010. ápr. 6. 15:53

Jajj Istenem!


Nekem is van, az egyik lábamon! Gondolkodtam a műtéten, de a leírtak alapján neeeem merem megműttetni!:s

Nekem nem rég kezdett el fájni, pontosabban télen! De egy két hónapja elmúlt a fájdalom! Aminek persze örülök, de nem értem mért?

2010. ápr. 6. 15:33

Tudom mindig van kifogás, de...Tanítok alsósokat, kora nyáron táboroztatok, ott nem járkálhatok mankóval. Júliusban nyaralás. Augusztusban a fiamnak esküvője lesz, nem szeretnék sholl papucsban lenni! Szeptemberben első osztályt kezdek, őket nem hagyhatom ott tanévkezdés után, hogy bocsi, de én megyek 2 hónap betegállományba...szóval,nem tudom mikor lenne alkalmas...talán november körül.

Azt olvastm, hogy már megcsinálják egyszerre a kettőt.A Szent János kórházat ajánlották. Egy éjszakát kell maradni.

33. kefekötőke (válaszként erre: 31. - Cullinan)
2010. ápr. 6. 10:06

Szevasztok.

Előkerestem a kórházi irathalmazból és kronológiai sorrendben leírom,hogy volt ez nálunk.

1.,Háziorvosi beutaló kérés.

2.,Ortopéd időpont:máj.29

3.,röntgen,altatóorv.időpontkérés,konzultációk.

4.,szept.9-12 bal láb műtét

Otthoni gondos ,napi átkötözés.

5., szept.6. varratszedés


6.,időpontkérések a jobb láb számára

7.,nov.8-13 jobb láb műtét

8.,nov.17 varatszedés

9., jan.8 kontroll

Azért célszerű kora tavasszal kezdeni a torturát mert néhány napig bekötöt lábbal,kell mozogni ,akár néhány métert is hóban ez bonyolult,különben is a lefagyott lábat hidegben nehezebb amputálni.)))

Ezért nem csinálják "egy mocsokkal"a két lábat,mert általában hazaküldik lábadozni,és nagyobb a műtéti kockázat.

Ha valahol meg is csinálják szerintem külön zsozsóért és bentfekvéssel elképzelhető.

Tehát nem kell várni 1 évet.

2010. ápr. 6. 07:30
Az indexen van egy fórum, ott azt mondtáők, hogy a János kórházban(is) van egy jó ortopéd sebész, ott megcsinálják a kettőt egyszerre.Engem aggaszt a 3 hónap gyógyulás!!!
31. cullinan (válaszként erre: 29. - Kefekötőke)
2010. ápr. 5. 21:11
egy évet kell várni a két láb között?
30. cullinan (válaszként erre: 24. - Kefekötőke)
2010. ápr. 5. 21:10

igen, régen beszéltünk, és azóta én sem voltam itt, mert eléggé csendes ez a fórum.

Hidd el, nem félek a mütéttől abszolut, csak nehezemre esik elkezdeni, utána járni, hova menjek, kivel mütessem meg, pénzem sincs nagyon, nem tudom mennyibe kerül egy ilyen mütét?

Ezek az aggályaim, én már holnap belevágnék!

29. kefekötőke (válaszként erre: 28. - Gyöngyi)
2010. ápr. 5. 20:27

Erre mondják :Te tudod,de minél tovább vársz annál jobban fáj.

A feleségem mindkét lábát (egymás után 1 év kihagyással)megcsináltatta,onnan van a tapasztalat.

A kényelmes cipő meg megér minden pénzt.

2010. ápr. 5. 20:21
Az az igazság, hogy én találtam jól kinéző, kényelmes cipőt. Az "ara" cég gyárt ilyeneket, de elég drágák.Van köztük olyan ami magas sarkú és mégis kényelmes és szép. Nem szeretnék ezekről is lemondani a műtét miatt.Akkor inkább maradjon...még csak ritkán fáj))))
27. kefekötőke (válaszként erre: 26. - Gyöngyi)
2010. ápr. 5. 16:58

A körömcipőben járkálást talán mellőzni kell,de ha meg kell jelenned ,fel tudsz öltözni.

Az a helyzet ,hogy ez a csúnya bütyök nem tegnap kezdett nőni,hanem évek alatt és közben próbáltál néha egy ünnepséget végigállni sajgó lábbal.

Aztán ha hazaértér azonnal vágtad a sarokba a szorító ,utálatos darabot.

Amikor tehetted kényelmes cipőkben járkáltál,ha megműtteted,rendbejön,fájdalom,elmúlik,körömcipő jöhet,de megszoktad a "kényelmet" és nem mindig fogsz ragaszkodni a körömcipőhöz.

Legalábbis nálunk ez a tapasztalat.

2010. ápr. 5. 10:57
És a gyógyulás után lehet körömcipőben járni? Valaki azt írta, hogy utána is csak talpbetétes kényelmes cipőt lehet hordani, nehogy visszanőjön...
25. kefekötőke (válaszként erre: 23. - Gyöngyi)
2010. ápr. 4. 13:50

Jól teszed,ha megcsináltatod.

Az egyik képeden, a bal lábadon látszik a felesleges csontkinövés.

Kár lenne a szép éveidet mamuszban csoszogva eltölteni,mikor ilyen lábaknak inkább körömcipőben a helye.))

24. kefekötőke (válaszként erre: 22. - Cullinan)
2010. ápr. 4. 13:43

Szia cullinan!

Január 22 -én csevegtünk erről utoljára .

Ma véletlenül rákattintottam a témára.még mindig zabszem van a hátsódban?

Menj és csináltasd meg! Már leírtam a folyamatot nálunk hogy ment.

2010. ápr. 4. 08:29
Arra gondoltam, ha nyár elején megcsináltatnám, akkor a nyarat ki lehet húzni papucsban, őszre meg hátha jó lesz?
22. cullinan (válaszként erre: 21. - Gyöngyi)
2010. ápr. 3. 16:14

én is csak várok, hogy néha valakimond valamit okosat,de nagyon hallgatnak itt.

Én is annyira szeretném megcsináltatni, de félek a lassu gyógyulástól, állitólag hetekig nem lehet rendes cipőben járni!

2010. ápr. 3. 14:24

Megtaláltam ezt a fórumot, de úgy tűnik időközben elhalt...

Mi is a helyzet? Akkor nem is érdemes, mert utána sem lehet szép cipőket hordani?

20. cullinan (válaszként erre: 19. - Momo65)
2010. jan. 25. 19:44

nekem nem fáj, csak csunya, és minden cipőbe kidudorodik, ez miatt nem tudok csinos cipőt felvenni.

Azért én nem tudnám megtenni, hogy hónapokig ne dolgozzak, de 5 percre lakom kocsival a munkahelywmtl, szerintem oda legurulnék)

19. momo65
2010. jan. 25. 18:55

Nem jártam, itthon voltam.

Nem vezettem, örültem, hogy járni (sántítani) tudtam.

Magassarkút sem hordok azóta.

Viszont nem fáj :)

2010. jan. 24. 20:00

Köszi, aranyos vagy, talán 10 év óta kicsit fejlödött már ez a fajta sebészet is, de az jó ötlet, hogy itt érdeklődjek doki után.

3 hónapig nem is jártál dolgzni?

kocsit lehetett vezetni?

Azért magassarku cipőt fel tudtál utána venni,ha nem is tüsarkut?

17. momo65
2010. jan. 24. 18:47

Engem 10 éve mûtöttek és azóta is hordom a talpemelõt, hogy ne jöjjön vissza.

Sajnos csak helyi érzéstelenítésel, ezt nehogy engedd. Csak altatásban!!!! Mindent éreztem, hallottam ahogy fûrészeltek stb., brrr....

Szóval az akkori sintér dokimat talán nem ajánlanám. Nagyon járj vagy inkább olvass utána, hogy ki lesz a kiszemelt dokid, mert ez eléggé jó kezet igényel, v. indíts egy új fórumot- " Ki a legjobb budapesti ortopédsebész" címmel)

Valóban hosszú a gyógyulás, én 3 hónapig voltam otthon, de nagyon megérte.Azt nem mondom, hogy tûsarkút fogsz hordani, de nem fog fájni legalább. Ha nem akarod, hogy visszanõjön, egy gumis talpemelõt kell majd hordanod, és kényelmes cipõket.

Remélem segítettem.

Üdv.:Momo.

16. cullinan (válaszként erre: 15. - Kefekötőke)
2010. jan. 22. 19:06

Köszi), azt hittem itt pesten voltatok ti is, én is nem régen költöztem ide, azért kérdeztem))

Ok, akkor elöször a háziorvossal beszélek)

köszönöm, szia!

15. kefekötőke (válaszként erre: 14. - Cullinan)
2010. jan. 22. 17:47

Melyik ortopédust szeretnéd,arra lennél kíváncsi?

Ha igen akkor célszerű ott helyben érdeklődni sok embertől.Ki szokott ilyen műtéteket végezni,és milyen eredménnyel.Nem kell minden negatív véleményt megjegyezni,mert biztos nem egyformák az élmények.


Ha eljutsz a háziorvosi beutalóval egy ortopédiai rendelésre harcold ki magadnak,hogy részletesn oktassanak ki a műtét lényegéről,konkrétan a Te esetedről,milyen kockázatai vannak az általános sokon kívül.Azért kell a harc ,mert szetnek gyorsan kiseperni a rendelőből.

2010. jan. 22. 09:37
Irjatok már a bütyökkel kapcsolatban, megálltunk, kefekötőke, nincs ötlet, hova menjek??
2010. jan. 14. 12:23

bennem semmi félelem nincs, csak nekikezdeni nehéz, a sok herce hurca, és nem tudom hova menjek.

Tudtok eselteg valami konkrét kórházat, orvost javasolni?

2010. jan. 14. 12:21

A legnagyobb gond nem a műtét meg az azt követő gyógyulás,hanem az idő.

Ha valakinek munkahelye van ,nagyon sok gondot okoz beilleszteni a sok időpontkérést,elmenni,aztán megint és még mindig.

Tehát aki megteheti ,az csináltassa meg mert a bütyök nem múlik el mint a láz,a kor előrehaladtával egyre elviselhetetlenebb!

2010. jan. 14. 10:26
Én is félek!!!Ezerszer átgondoltam a műtétet!!!Nem mereeeeeeem!!!
10. kefekötőke (válaszként erre: 9. - 64feff43a0)
2010. jan. 14. 09:35

Nem zavaró ,hanem szörnyő,égető,fájdalmas egy bütyök.Akinek van az igazán tudja.

Aki nem akar szenvedni,egy szoros cipőben az csináltassa meg!Én nehezen kapok magamnak kényelmes alkalmi cipőt,úgy megoperáltatnám,ha nem lennék ilyen gyáva.

Hiába "csak férfi" vagyok.

9. 64feff43a0 (válaszként erre: 4. - Kefekötőke)
2010. jan. 14. 09:11
Fú.....ez biztatóan hangzik......külömben mások is mondták,jobb hagyni a fenébe,több baj van vele mint haszon.Minden esetre olyan zavaró és nem esztétikus.
8. kefekötőke (válaszként erre: 7. - Cullinan)
2010. jan. 14. 07:45

Dehogyis!!

Nehogy megijedj!Én leírtam nálunk,pontosabban a feleségemnél hogy zajlottoak a dolgok.

Neki mindkét lábán volt nagyon fájó bütyök.Nekem is van az egyiken ,én is tudom hogy tud az ember szenvedni egy nyári melegben egy ritkábban viselt ,mondjuk "alkalmi cipőben".Csakhogy én egy gyáva,félős alak vagyok,a feleségem tudatosan készült a műtétekre,határozottan,semmi félelemmel.Amikor az egyik műtét és a vele járó már leírt dolgok elmúltak,kezdte a másikat.

A fél év amit leírtam kb így telt el és nagyon örül,hogy megcsináltatta,semmi fájdalom,semmi gyötrődés egy "kötelezőcipőviseletes" alkalomkor.Az első 2 hét nehézkes ,ha senki segítség nincs körülötted,mert a bekötözött lábadra egy vastag zoknit,naaagy papucsot vagy ilyen müanyag tasakot kell húzni amit a cipőre szoktak higiéniás célból.

Bár én lennék olyan bátor,hogy megcsináltassam!

Nyugodtan kezd el szerintem! Jól hangzik ilyen gyávától ?

1 2 3 4 5 6 7 8

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook