Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Bütyökmütét fórum

Bütyökmütét (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
157. 3e9d5582ff (válaszként erre: 156. - Csayszi89)
2013. okt. 1. 21:51

Szia,

Nekem múlthéten kedden műtőtték a jobb lábamat metszéssel nekem az első három nap fájt! Szinte semmit nem aludtam annyira nagy fájdalmaim voltak! Utánna szerencsére egyre jobban lettem. A második kötözésen vagyok túl most voltam tegnap azt mondta az orvosom hogy mozgatni kezdhetem a lábujjaimat úgyhogy most megint elkezdett fájni! Plusz lassan használhatom a kezelő cipőt! De teljesen ráállni csak 4hét után lehet! Jövőhéten hétfőn megyek varrat szedésre és utánna már csak a ráállás és mindennek vége hála istennek!:-)

Téged ,hogy műtőttek? Altattak vagy helyi érzéstelenítés?

2013. szept. 30. 19:04
Sziasztok! Nekem pénteken műtötték a jobb lábamat, Bösch módszerrel. Érdeklődnék, van, akinek ezzel a módszerrel csinálták a lábát? Ha igen, hogy alakult a lábadozás, gyógyulás? Előre is köszönöm!
2013. szept. 22. 21:51

Sziasztok lányok,


Volt valakinek metszéssel csinálva a bütyök műtétje?

Mi a véleményetek az Istenhegyi Magánklinikáról?

Tényleg igaz az,hogy érezni a műtétet?

Az én lábamat helyi érzéstelenítésbe csinálják!

Elvileg a talpamat fogják körbe injekciózni....:-(

Jövőhéten kedden lesz a műtétem ,de nagyon félek!!:-(

154. Mancipanci (válaszként erre: 153. - Cullinan)
2013. júl. 25. 16:48
Nem, darabja ennyi!
153. cullinan (válaszként erre: 152. - Mancipanci)
2013. júl. 25. 14:51
köszi. ez a két darabra vonatkozik?
152. Mancipanci (válaszként erre: 151. - Cullinan)
2013. júl. 23. 17:00
5.000,- Ft adom, én 6.500,-Ft-ért vettem idén ill. tavaly.
151. cullinan (válaszként erre: 150. - Mancipanci)
2013. júl. 23. 15:24

Mennyiért adod a cipőket?

Én már találtam megvételre cipőt, csak ha még sem jön össze az üzlet. azért kérdezem:)

2013. júl. 22. 16:47
2* másfél hetet lakásban használt kezelőcipő jobb és bal, eladó.
149. gabi.h (válaszként erre: 147. - Vitacukor)
2013. júl. 19. 16:12

Szia!

Még csak most megyek orvoshoz. Sajnos nem tudom még a részleteket.

148. cat_y (válaszként erre: 145. - Gabi.h)
2013. júl. 18. 20:43
Olvasd el az eddigi írásaimat. Képet kapsz róla. Hosszú a felépülés. Nekem már 5 hónapja volt a mútétem, de még mindig nem mondanám gyógyultnak. Az első 4 hét házhoz kötött. 6 hét után már lehet eljárni, de még sokáig nem terhelhető igazán.
147. vitacukor (válaszként erre: 145. - Gabi.h)
2013. júl. 18. 15:05

Szia! Mint olvasom, Te is most készülsz műtétre.

Megkérdezhetem, hogy hol műtenek és mikor?

2013. júl. 18. 15:03

Sziasztok! A jövő héten készülök bütyök és kalapácsújj műtétre, de már a félelem bennem van.

Írna valaki arról, hogy a térdtől lefelé történő érzéstelenítésnél az injekció mennyire fájdalmas, illetve a műtét alatt érez valamit az ember?

Műtét után, mikor kimegy az érzéstelenítő, akkor nagyon nagy a fájdalom?

Kérdezni szeretném még, hogy valakinek van-e felesleges kezelőcipője 38-39-es, mert azt mondták a klinikán, hogy javasolják a beszerzését.

145. gabi.h
2013. júl. 16. 20:35

Sziasztok!

Olvasgatom a hozzászólásokat és csak ámulok.. Mindkét lábamon csúnya bütykök vannak. Meg tudjátok mondani mi az a harántműtét? és az a többféle bütyökműtét? Az enyém elég nagy, már kezdi nyomni a többi lábujjat, és most jutottam el oda, h megcsináltatnám. Bár úgy tűnik ezt alaposan át kell gondolnom, mikor, mert ezek szerint a felépülés nem megy egyik pillanatról a másikra. És jó lenne egyzserre a kettőt, abból a meggondolásból, h ha már tudom mennyire fáj, akkor nem boztos, h lesz merszem a másikat megműttetni. Viszont legalább itthon közlekednem kell valahogy, mert van egy kis 6 éves örökmozgó fiam, és maximum a szüleim tudnak időnként besegíteni...

144. VDMM
2013. júl. 3. 10:48

Sziasztok!

jún. 12.-én volt a második, bal lábas bütyök műtétem. Köszönöm jól vagyok. Van valakinek használaton kívüli bütyök műtét utáni cipője, megvenném.

143. cullinan (válaszként erre: 142. - Cat_y)
2013. jún. 25. 18:33
Én is irtam ismét:)
142. cat_y (válaszként erre: 141. - Cullinan)
2013. jún. 23. 19:37

Válaszoltam a privát leveledre.

Lindgren műtétem volt. Itt nem csak a bütyköt faragják le, hanem a csontot is átvágják és azt csavarozzák más helyzetben vissza. Az orvosom szerint az a típusú műtét akol csak lefaragják a bütyköt csak kis bütyöknél lehet és vissza is nőhet. A haránt műtéttel összekötve szerintem már minden rendben, De ezt én gondolom. A több hónap az a végleges gyógyuláshoz kell. Kb 3 hónapig dagadt ha strapáltam, már pedig használtam sokat. Négy hónap után veszi ki a csavarokat, és arra kell még idő hogy a seb ismét begyógyuljon.

141. cullinan (válaszként erre: 140. - Cat_y)
2013. jún. 23. 14:13

szia cat-y!


Hát igen, ez az amit te is irtál, elkezdtem számolgatni, hgy ha februárban mütöttek, akkor kell az a négy hónap, sajnos!

Akkor én még hallgassak, hogy még mindig dagad,nyolc hét után.

Türelem játék az biztos, de a szép lábunk kárpótol.

Neked melyik fajta mütéted volt?

Irtam privátban,

Mindenkinek kellemes hétvégét, gyógyuljatok!

Én most először a mütét óta, elmegyek bicajozni, már nem birom ezt a mozgás korlátozottságot:)

meglátjuk, hogy megy!

140. cat_y (válaszként erre: 139. - 3e9d5582ff)
2013. jún. 22. 21:10
A munkahelyemen jól tolerálták. 4 hét szerintem kell a műtét után, rövidebb idő már erőlködés.A csavarokat helyi érzéstelenítésben vették ki. Nem fájt. Nagyon paráztam, de nem volt vészes. Utána 3-4 nap pihenést mondtak, persze amit nem tartottam be. 1 hét telt el de semmi problémám nincs vele. Összeségében rosszabbra számítottam. Fájdalmaim alig voltak. Ami probléma az, hogy a műtéttől mostanáig a cipő volt a gond. A sport cipőm kivételével eddig egyik régi cipőmet sem tudtam hordani, vennem kellet nagyobb cipőket.
139. 3e9d5582ff (válaszként erre: 138. - Cullinan)
2013. jún. 21. 09:35

Nagyon necces...:( Majd lesz valami megpróbálom megbezsélni a fönökömmel...:(

Remélem nem fog kiakadni nagyon..:(

138. cullinan (válaszként erre: 137. - 3e9d5582ff)
2013. jún. 21. 09:32

Ha visszaolvasol pár beirást, válaszoltam én is a kérdésedre.

Hát igen, ez a min egy hónap betegállomány elég necces a mai világba, én három hetet voltam, de abütyökkel , föleg ha mind a kettőt mütik, min egy hónap kell!

aztán itt felpócolva elücsörgök.

137. 3e9d5582ff (válaszként erre: 135. - Cat_y)
2013. jún. 21. 09:24

Szia cat_y,

A csavarokat,hogy szedték ki? Nem fájt neked?

4hét az elég sok,neked ,hogy álltak hozzá a munkahelyeden? Egy irodában dolgozom,szóval nem nagyon kell mászkálnom szinte végig ülök.

Itt Budapeseten nem tudom,hol csinálják egyszerre a két lábamat!:(

136. 3e9d5582ff (válaszként erre: 134. - Cullinan)
2013. jún. 21. 09:21

Én is szeretném ha már szép lábam lenne,de nagyon félek a műtéttől.:(

Még nem hívtam fel őket nagyon agyalunk a párommal,hogy elmenjek-e a munka miatt vacilálunk csak. Olyan nehéz munkahelyet találni és tényleg nem tudom mennyire örülnének egy ilyen hosszú távollétnek.:( Nem szeretnén elveszteni a jelenlegi állásomat!:(

135. cat_y (válaszként erre: 133. - 3e9d5582ff)
2013. jún. 20. 10:45
Ha visszaolvasod a beírásaimat sok mindent megtudhatsz. Nekem egyszerre műtötték február elején, most szedték ki a csavarokat. Már másnap a műtét után lábra álltam. Igaz az első 2-3 hét tényleg csak a lakásban való mozgás. 4 hét után lehet (esetleg ) szerintem elmenni dolgozni, de csak ha kevés talpalással jár. A gyógyulás valóban lassú, de nem ágyhoz kötöttséget jelent csak korlátozást a mozgásban. Én 6 hét után mentem dolgozni, gond nélkül persze ha túlzásba vittem dagad, de ha egyet műttetek akkor egy dagadt volna és sántítok. Szóval én nem bántam meg hogy egyszerre műtettem.
134. cullinan (válaszként erre: 133. - 3e9d5582ff)
2013. jún. 18. 11:03

Ha visszaolvasol pár beirást, akkor ott leirtam mindent.

Egyébként még ezért nem kértem időpontot, mert fél évet kell várni a harántmütét után.

Kb kora tavasszal, március körül szeretnék menni, akkor talán nyárra már szép lábam lenne.

Gondolom ott is sztk alapon csinálják, ki mennyit szán a dokinak.

133. 3e9d5582ff (válaszként erre: 132. - Cullinan)
2013. jún. 18. 09:23

Kedves Cullinan,


Egyet értek veled 2x végigszenvedni biztos hogy nem..

Meg a mai világba melyik az a munkahely ahol ennyi időt elnéznek? :(

És ott mennyibe fog neked kerülni? Mikor műtenek?

132. cullinan (válaszként erre: 131. - 3e9d5582ff)
2013. jún. 18. 09:09

Én is csak egyszerre szeretném megcsináltatni.

Tudom, hogy az első hetekben nehéz a közlekedés, de én sem szeretnék kétszer több hónapot lábadozni.

Olvastam fórumokon, hogy ki lehet birni.

Én ugy tudom, az Ortopéd Klinikán mütik egyszerre én is oda megyek.

131. 3e9d5582ff (válaszként erre: 130. - Krumplicska)
2013. jún. 18. 08:15

Kedves Krumplicska,


Tudom,hogy nem célszerű,csak azért szeretném egyszerre mindkettőt,mert szeretném egyszerre letudni mindkettőt a másik szempont pedig a munkahelyem. Itt sem néznék jó szemmel,hogy ennyit vagyok betegállományba egymás után. :(

De már nagyon fájnak és muszáj lenne minnél előbb megcsináltatnom őket max. még őszig várok vele.

Esetleg tud nekem segíteni,hol csinálják egyszerre?

Előre is köszönöm.

2013. jún. 17. 17:59

Kedves Magdika 1984

Azért nem célszerű egyszerre mindkét lábat operálni, mert egyáltalán nem fog tudni lábra állni hetekig!

129. 3e9d5582ff (válaszként erre: 128. - 3e9d5582ff)
2013. jún. 17. 16:16

Azt elfelejtettem mondani,hogy Budapesten....

Előre is köszönöm a segítségeteket.:)

Magdika 1984

2013. jún. 17. 14:30

Sziasztok,


Tud nekem valaki segíteni,hogy hol csinálják meg egyszerre mindkét lábon a bütyköt? Nekem mindét lábamon van és sajnos fájnak is. :(

A bal lábamon gsúnyább a nagylábújjam kicsit rá is lóg a másik lábújjamra.Előre is köszönöm.

Magdika 1984

1 2 3 4 5 6 7 8

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook