Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Bütyökmütét fórum

Bütyökmütét (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
2014. máj. 16. 11:02
Sziasztok! Van köztetek olyan, akit a Honvéd Kórházban műtöttek? Ha igen, ki műtött és milyen eredménnyel? Melyik orvost ajánlanátok onnan? Esetleg előtte-utána képeket tudnátok mutatni? Köszönöm előre is! :)
186. kutasitimi (válaszként erre: 170. - Tesos)
2014. máj. 14. 11:33

Szia! Én is a Honvéd Kórházon gondolkozok, hogy ott kellene műttetni a lábam. Neked melyik orvos műtötte? És milyen módszerrel? Hogy sikerült a műtét? Remélem már teljesen meggyógyult a lábad!

Köszi előre is! :)

2014. máj. 5. 20:50

Kedves Fórumozók!


Kezelőcipőt keresek,38-as a lábméretem.

Akinek nincs már rá szüksége és eladná,kérem írjon a címemre.

email:lemarcsi@citromail.hu

2014. ápr. 27. 15:47

Nekem sem javasolt még az orvos Kezelőcipőt csak én gondolom bebiztosítom magam előre.

Olvasom a fórumokon hogy szinte kivétel nélkül Mindenki véleménye pozitív a Kezelőcipőről.

Másrészt próbálom magam lelkileg is felkészíteni, mert két hetet a kórházban kell töltenem.

Igaz már várom is a műtétet mert addig halogattam évekig hogy már nincs olyan cipő amiben hosszabb ideig kényelmes lenne.Szóval már nagyon fáj főleg a talpam és a bütyim.

Üdvözlet Mindenkinek

183. akác56 (válaszként erre: 182. - Lemarcsi)
2014. ápr. 27. 12:17
Nekem semmiféle segédeszközt nem javasolt a doki. Igaz, csak egyik lábam volt műtve. a szomszédban szereztem egy járókeretet - 2 hétig használtam.
2014. ápr. 27. 12:13

Nekem kb. május közepén lessz műtétem mindkét lábamon. Vidéki vagyok, Miskolcon fogják műteni.

Kedves Sorstársaim aki tud használt kezelőcipőt eladásra, kérem adjon infót róla, vagy küldjön üzenetet. 38- as a lábméretem. Előre is köszi a segítséget.

181. akác56
2014. ápr. 17. 09:53

Az én ujjam mellé nem raktak tűződrótot! - gondolom ennek köszönhető, hogy a nagylábujjam a többi ujj felé dől! - pedig korrekciós műtétre nem megyek el, még nagyon frissen él bennem az az iszonyú fájdalom!

Most már olyan lesz, amilyen lesz, csak ne fájjon!


Én nagyon megbántam, hogy vállalkoztam erre a műtétre!

180. akác56 (válaszként erre: 179. - Cullinan)
2014. ápr. 17. 09:42

Nagyon köszönöm, hogy ezt megírtad! - ugyanis a varratszedés után nem rendeltek vissza és semmiféle instrukciót nem kaptam! Nem tudom, hogy milyennek kell lenni 4 hét után.

Jobbulást kívánok Neked!

179. cullinan (válaszként erre: 178. - Akác56)
2014. ápr. 16. 15:06

Március közepén volt a mütétet,ne legyél türelmetlen.

Ennél a mütétnél több hónap a teljes gyógyulás.

Nekem február 7.én volt a mütétem, és még mindig sántikálok, merev és dagadt.

Türelem kérdése és szép lesz!

178. akác56
2014. ápr. 16. 07:43
Még mindig nem jött rendbe a lábam! Nagyon bánom, hogy elmentem erre a műtétre!
177. akác56 (válaszként erre: 176. - Cullinan)
2014. márc. 25. 10:19
Győrben. Egyik lábam, - helyi érzéstelenítéssel. Reggel bementem, délután 5 órakor hazamehettem.
176. cullinan (válaszként erre: 175. - Akác56)
2014. márc. 24. 21:38
akkor jó lábadozást kivánok.Hol mütöttek és egy vagy mindkét lábadat?
175. akác56 (válaszként erre: 173. - Cullinan)
2014. márc. 24. 18:37
21.-é, múlt héten műtöttek.
2014. márc. 21. 19:29

Szia Tesos 170!

Engem nyár elején fognak a Honvéd (volt MÁV) kórházban műteni. Érdekelne, hogy milyenek a tapasztalataid és hogy ki műtött?

2014. jan. 23. 11:37
Van valaki friss mütött, vagy aki mütét elött áll?
172. Csayszi89 (válaszként erre: 165. - Gotoau)
2013. nov. 5. 20:48
Nyílván a te dolgot, mit csinálsz, vagy mit nem a lábaddal. De hidd el, hosszútávon megéri a műtét. Minél tovább vársz vele, annál nehezebb és bonyolultabb lesz helyrehozni. És ezt a folyamatot máshogy nem lehet visszafordítani, ez csak rosszabb lesz. Nekem tavasszal lesz a másik lábam soron, de már várom, mert akkor egyrészt egyszerűbb lesz a cipővásárlás, másrészt nem kell szégyenkeznem vele...
171. Csayszi89 (válaszként erre: 163. - Pirosom73)
2013. nov. 5. 20:38
Szia! Bocsi, csak most olvastam a hozzászólásodat, de talán még nem késő! Nekem is drótozva volt a lábujjam /hétfőn szedték ki/, és a műtét utáni 4. naptól kezdve hordtam/hordom a cipőt! Nekem nagyon nagy segítség volt! Egyrészt kevésbé fáradt el a lábam a lábélen és sarkon totyogástól, másrészt így mankó is csak kb. 1 hétig kellett. Remélem tudtam segíteni! :)
170. tesos
2013. okt. 29. 18:56
Engem a volt MÁV kórházban (most már az is Honvéd)műtöttek gerincérzéstelenítéssel, ill. altatással (vagy inkább csak elkábítással).A bütyöknél a felesleges csontokat lefaragták (nem tudom a latin nevét)és csavarokkal rögzítették. A kalapácsujjaknál a kiegyenesítéshez az ujjpercekből faragtak le. Ezek jelenleg jobban fájnak, ill. érzékenyebbek a bütyöknél végzett faragásoknál. A helye sajnos még eléggé látszik, remélem tavaszra már el fog múlni.
169. cullinan (válaszként erre: 164. - Tesos)
2013. okt. 28. 16:27

Milyen mütéted volt?

Hol mütöttek?

168. cullinan (válaszként erre: 166. - Tesos)
2013. okt. 28. 16:26

használtan is hozzá lehet jutni, az index bütyök fórumán sokszor irják, hogy eladja az, akinek már nincs rá szüksége.

De ujat tudsz venni az Ortopéd Klinikán a karolina uton, a bejáratnál van egy bolt.5 ezer valamennyi egy darab.

167. cullinan (válaszként erre: 165. - Gotoau)
2013. okt. 28. 16:24

Pedig nagy butaságot csinálsz!

ez már rutin mütét, és ha végig olvasod a hozzászólásokat, nem egy akkora dolog, és a fájdalom is elenyésző, nem beszélve arról, hogy utána szép lesz a lábad és fájdalommentes.

Én februárba megyek mütétre és már alig várom!

166. tesos
2013. okt. 28. 11:07

Sziasztok!

Bütyök műtét utáni kezelőcipőt keresek, van-e valakinek eladó 37-es lábméretre (talán még a 38-as is jó).Gyógyászati segédeszközöket forgalmazó bolt is szóba jöhet, ha valaki tud ilyet.

Köszönöm mindenkinek!

165. gotoau
2013. okt. 26. 15:15
Most meglepődtem hogy milyen sok embernek van ilyen baja :O Én marhára utálom az enyémet, a háziorvos mindig rá akart beszélni a műtétre, de én nagyon gyáva vagyok, egy vérvételtől összedől bennem a világ. Viszont kb 2 olyan cipőm van amit el tudok viselni, legutóbb valamelyik nap elmerészkedtem a munkahelyemre magassarkú (nem tűsarkú és nem is túl magas, ráadásul nem is új) csizmámban, gondoltam úgyis csak ülök egész nap, aha.......a munkámra nem tudtam koncentrálni a kíntól, szerencsére nálam volt az edzőcipőm, úgyhogy a nap további részében kosztüm és edzőcipő volt rajtam, pont nem érdekelt, hogy hogy nézek ki. Rettenetesen dühít hogy ilyen fosi a lábam, de nem hiszem hogy valaha megműttetem. Csak jó volt hozzászólni pár sorstárshoz :)
164. tesos
2013. okt. 26. 10:22

Sziasztok!

Én is túl vagyok a műtéten, mindkét lábamat egyszerre műtötték kalapácsujjakkal együtt szept. 17-én, azaz 6 hete. Csavarok, ill. drótok vannak a lábamban, majd januárban fogják kivenni. Kezelőcipőt keresek, a lábam 37-es, lehet kicsit nagyobb is.

2013. okt. 25. 14:07
Sziasztok. Nekem 10.-én volt a hallux valgus műtétem és kb.nov 21 körül veszik ki a drótot. a kezelő cipő már ilyenkor is hordható?a dr.nem sokat mondott el erről, annyit hogy rá ér még. De olvasom van aki már használja dróttal az ujjában.
162. Csayszi89 (válaszként erre: 161. - 3e9d5582ff)
2013. okt. 5. 14:25
Nálam is jófejek voltak a műtős segédek, még zenét is kapcsoltak! :)Én is kaptam egy csomó szurit, de a csillagokat láttam az égen, mikor a lábujjhegyembe beadták...az volt a legszörnyűbb! Én ha akarnám se tudnám mozgatni a nagylábujjamat, mert a lábujjam hegyétől benne van a drót a lábfejem közepéig függőlegesen. Én is aktívkodok a kezelőcipőben, mostmár megy egy mankóval is. :) Hát én dolgozni majd kb. 1,5 hónap múlva mehetek. Még 3-4 hétig bent lesz a drót, aztán majd meglátjuk. Minden attól függ, hogy csontosodik újra, aminek kell.
161. 3e9d5582ff (válaszként erre: 160. - Csayszi89)
2013. okt. 4. 21:53

El hiszem,engem is mélyen érintett,én a műtét elején kicsit el is kezdtem sírni,de a műtős nagyon aranyos volt folyamatosan beszélt hozzám,hogy terelje a gondolataimat,de sajnos nem nagyon ment neki.:-(

Meg rám szólt,hogy nem szabad sírnom,mert felmegy a vérnyomásom és az csak rosszabb lesz nekem,nekik!

A fűrész hangja engem is kikészített,meg a rengeteg injekció amit a lábamba kaptam nekem rettenetesen fájt,pedig nagyon óvatosan adta be az orvos!! Te mennyi injekciót kaptál?

Hát szerintem erre nem lehet felkészülni sajnos...:-(

Örülök,hogy jobban vagy már.:-)

Nekem is sokszor zsibbad! Még Te sem mozgathatod a lábújjaidat úgye?

Az első kötés cseréd lesz?


Köszönöm én már jól vagyok,egyre többször mászkálók a kezelő cipőbe,de sajnos csak úgy,hogy használom hozzá a járókeretet anélkül nem menne!

Hétfőn megyek varrat szedésre...eléggé félek!:-((

Te mikor mehetsz dolgozni?

160. Csayszi89 (válaszként erre: 159. - 3e9d5582ff)
2013. okt. 4. 19:46
Köszönöm az együttérzést, aranyos vagy! Hát a műtét alatt hallottak eléggé mélyen érintettek, utána is többször kirázott a hideg, mikor eszembe jutott... A fűrészelés hangja, meg utána mikor szó szerint belekalapálták a drótot a lábamba...hát szörnyű volt! :S Talán a másik lábamnál már nem lesz ilyen rossz, mert nagyjából tudom mi fog történni. :) Köszönöm, most már egész jól vagyok, már nem a fájdalomcsillapítókon élek :) Csak nem szeretem mikor elzsibbad! Röntgen alapján is minden ok a doki szerint. Hétfőn megyek kötéscserére. És te hogy vagy?
159. 3e9d5582ff (válaszként erre: 158. - Csayszi89)
2013. okt. 3. 21:45

Szia,

Nekem is helyi érzéstelenítésbe csinálták a lábam.

Nekem is drót van benne ,de szerencsére nekem nem fogják kivenni a drótot! :-)

Biztos,hogy nem lesz kellemes amikor kiveszik ,de biztos elérzéstelenítik mielőtt kiveszik!

Elhiszem,hogy szeretnél már túl lenni a dolgon,együtt érzek veled én is alig várom már,hogy vége legyen!

Nekem is meg kell csináltatnom a bal lábamat,de eléggé félek ez sem valami kellemes a műtétről nem is beszélve!

Te,hogy bírtad ,hogy mindent hallottál a műtét alatt?

Nem féltél? Hogy vagy nagyon fáj még?

158. Csayszi89 (válaszként erre: 157. - 3e9d5582ff)
2013. okt. 2. 19:38
Nekem helyi érzéstelenítéssel csinálták, elvágták a csontot és eltolták, szóval nem vésték le a bütyköt vagy ilyesmi. Aztán raktak bele egy tűződrótot /a nagylábujjam hegyétől van beszúrva kb. a lábfejem közepéig. Ez tartja helyén a csontot, hogy jól csontosodjon, forrjon össze. Nekem még csak egy kötéscserém volt, hétfőn lesz a második. A drótot kb. 4 hét múlva veszik ki, na az tuti baromira fog fájni... :( Alig várom már hogy vége legyen! Aztán majd jön a bal lábam..
1 2 3 4 5 6 7 8

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook