Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Bütyökmütét fórum

Bütyökmütét (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
2013. jún. 17. 11:58

Ha nem hagyjuk, hogy a bütyök túl nagyra nőjjön és a nagyujj már ne tudjon könnyedés mozogni, egyszerűbb műtét is megoldhatja a panaszokat és az csak 3-4 hét lábadozással jár. De talpbetétet minden műtét után szükséges csináltatni és rendszeresen viselni.


dr. Gajdos Gábor

126. cat_y (válaszként erre: 125. - Cullinan)
2013. jún. 16. 14:57
A kezelő cipőm még megvan és eladó, mert már nincs miért használnom. Ha érdekel majd írj priváton, mert akkor biztosan elolvasom, ide sokszor hetekig nem lépek fel. A gyógyulás után pedig még ritkábban. Ha nem gond javasolnám az én dokimat Fehérváron. Persze macerásabb, de a műtét után a varratszedés kivételével havonta kell kontrollra menni. Ő vállalja egyszerre is. Bár itt nem divat egy naposban megcsinálni. 2-3 napot benn kell lenni. Jó gyógyulást!
125. cullinan (válaszként erre: 124. - Cat_y)
2013. jún. 14. 23:09

Háát sajnos az igaz, hogy ez a mütét nagyon nagy türelmet követel, nagyon hosszu a gyógyulás folyamata.

napok óta olvasgatom az indexen a fórumot, és arra jöttem rá,hogy ahogy lehet én is megmütettem, de csakis egyszerre a kettőt.

Nekem nincs még arra egy évem, hogy lábadozzam:(

Talán az ortopéd klinikán megcsinálják egyszerre is.

A haránt mütétem szép, de még sántikálok, és dagad a lábam.

Próbálom feltenni nappal a munkahelyemen, de ha jönnek, ugranom kell.

Szóval gyógyulunk, de nagyon lassan.

A talpam nem fáj, vettem egy betulapapucsot, aminek a talp része olyan mint a betét, ebbe mászkálok, de egy idő után fáj benne a lábam.most még semmi nem kényelmes:(

Ha eladó lesz a kezelőcipőd, én vevő lennék rá.

Most szerintem a csavar kivétele utűn már biztosan gyorsan fogsz gyógyulni!

124. cat_y (válaszként erre: 123. - Cullinan)
2013. jún. 14. 20:59

Ma vették ki a csavarokat. Már elég szép volt, csak a csavar miatt dudorodott ki és nyomták a cipők. Remélem miután rendbe jön már jobban fel tudok venni cipőket. Elég hosszúra nyúlik a felépülés. 6 héttel a műtét után kezdtem el dolgozni. Már régóta nem fáj, de csak nagyobb cipőkben tudtam eddig járni. Most is kb 3-4 hét még kell mire a varrat is meggyógyul. Így pedig már 5-6 hónap mire az ember talán túl van az egészen. Hát kétszer ennyi időt rászánni én nem tudnék. Neked már érezhető a műtét pozitív eredménye? Persze a dagadást leszámítva. Vagyis nem fáj a talpad?

Jó gyógyulást!

2013. jún. 13. 12:55

régen beszélgettünk, hogy vagytok?

cat-y, milyenek a lábaid?

eladtad már a cipőt?

Már biztos, hogy ahogy rendbejön a lábam, megyek bütyök mütétre!

Ilyenkor szembesülök vele, nyáron, mennyire csunya.

de csak ahhoz megyek,aki egyszerre megcsinálja a kettőt!

Nekem több mint 7 hetes a lábam.

Szép a seb, alig látszik, de még eléggé dagad, igaz, nem sokat pihentetem nappal.

De egyre könnyebb a járás, kicsit még sántikálok.

Vettem egy jó betétes papucsot/betula) abban járok, és a doki mondta, hogy vegyek a kórházba egy szendvics betétet, azt használom cipőkbe.

122. cat_y (válaszként erre: 120. - Cullinan)
2013. máj. 28. 14:42
A szurival kapcsolatban, nekem összesen 10 db volt, plussz 3 db amit még a kórházban adtak.
121. cat_y (válaszként erre: 120. - Cullinan)
2013. máj. 28. 14:40

Szia!

Már több mint 3 hónapja volt a műtétem, 14-én veszik ki a csavarokat. A cipőre még akkor szükségem lesz, mert a bekötözött lábammal majd ismételten nem tudok semmit a lábamra húzni. Már alig dagad és nem is fáj különösebben. Azért a csavar miatt még nem tudok bármilyen cipőt hordani. Én nem bántam meg hogy egyszerre csináltattam. Kétszer végig csinálni nekem semmi kedvem nem lenne. Még nem látszik a végleges eredmény, de az igen hogy eltünt a bütyök, kérdés mennyire. A főorvos úr aki nekem csinálta igazán jó fej. Barátságos, közvetlen és jó sebész. Én még nem halottam rá egy rossz szót sem és magam sem tapasztaltam semmi rosszat. Ha ismét ortopéd sebészre lenne szükségem akkor is őt választanám.

120. cullinan (válaszként erre: 118. - Cat_y)
2013. máj. 17. 12:05

Szia!

Hogy van a lábad?

Engem érdekelne a cipő, bár még egyenlőre nem tudom mikor szánom rá magam a bütyökre, alig várom, hogy végre cipőt huzhassak és rendesen önállóna közlekedjek:)

A haránt mütét egy egyszerü mütét. a doki azt mondta, amikor kötözésen voltam, hogy amilyen primitiv mütét, olyan hatásos, és eredményes.

Azért igy utólag örülök, hogy megmütötték, mert sok embertől hallottam, hogy évekig kisérleteznek minden féle talpbetéttel, és csak ideig órig jó.

Remélem nekem jó lesz és nem fog fájni a talpam.

Ez a mütét abból áll, hogy felül a három középső ujj csontját elcsipik.

és a kötés olyan, hogy alul egy labdaszerü gézcsomó van, ami megemeli a süllyedt talpat, ezért itt konkrátan terhelni kell az első perctől a lábat, nem ugy mint a bütyöknél.

már több mint egy hónapja volt a mütétem.

Most már a seb szépen gyógyul, de még elég merev a lábam. Próbálom sokat mozgatni és tornáztatni.

Nem sokat kimélem, két hét után jöttem dolgozni, bár ülőmunka, de estére eléggé bedagad még.

Nagyon szeretném a bütyökmütétet is, de ha lehetne inkább egyszerre, mert megint még kétszer több hónapot kinlódni utána, ehhez nincs türelmem.)

A doki sokat nem fogalkozott velem, szinte semmit nem mondott, mindent mástól tudtam meg.

9 nap mulva kivette a varratot, és azt mondta majd hat hét mulva menjek kontrollra.

Azt se mondta, hogy kötözzem, mikor érheti viz, megkérdeztem volna, de lehetőségem se volt rá.

Talán oda megyek majd bütyökre, ahol elvállalják egyszerre a kettőt.

Ez az injekciózás, ez kiborit, most fogyott el az egy hónapos adag, és még kiirt 10 db-ot, de már nem akarom beadni:((

Ti meddig szurtátok magatokat?

119. csini86
2013. máj. 16. 22:18

Sziasztok!

Szerdán lesz a műtétem,nagyon izgulok!Műtét után nagyon fájdalmas?

118. cat_y
2013. máj. 12. 15:02
Ha valaki a bütyök műtét előtt áll, eladom a kezelő cipőmet mivel már nincs rá szükségem. Azt az egyet hogy megvettem nagyon nem bántam meg. Addig volt a legjobb dolgom amíg abban jártam. Kényelmes volt, nem okozott gondot a járás. 38-39-40-es lábra ajánlom. Kényelmesen belefért a bekötözött lábam. Sötét kék egy sötétebb, bővebb nadrághoz úgy hordtam, hogy szinte észre sem vették, pedig nem kicsi darab. Ha valakit érdekel privátban egyeztetünk.
117. cat_y (válaszként erre: 116. - Cullinan)
2013. máj. 12. 14:58

Szia!

Tudnál arról írni, hogy pontosan mi is történt a műtét során. Mit csináltak a lábaddal? Mikor állhattál rá először. Dagadt-e, vagy dagad-e a lábad? Fájdalom? Gyógyulási idő? Hol csinálták, és miért nem vagy megelégedve a dokiddal?

A bütyök műtétem félő nem hozta meg a kellő megoldást. Bár egyenlőre nem foglalkozom újabb műtéttel, de érdekelne a te műtéted, hogy pontosan mi történik a lábbal és milyen esetben végzik ezt a műtétet. Köszönöm.

2013. máj. 7. 14:22

sziasztok!


hogy vagytok? remélem mindenkinek egyre jobb és szebb a lába!

Nekem is megvolt a harántsüllyedés mütétem 3 hete.

Ma kezdtem dolgozni.

Persze cipőt még nem tudok huzni, zokniba járkálok, és hoznak visznek a munkahelyemre.

Lassu lesz a gyógyulás, ezt látom, egyenlőre még csak gondolni se tudok arra, hogy még két bütyök mütétet bevállaljak.

Nekem a mütét után 9 nappal kivette a varratot, akkor átkötötte, és azt mondta, hat hét mulva menjek kontrollra.

Tegnap én kötöttem át, háát annyira nem kényeztetett el a doki.

Semmit nem mondott, igaz, még lehetőségem sem volt, hogy beszéljek vele.

Igy persze pénzt sem kapott, a bütyöknél, ha belevágok, nem hozzá megyek, ez biztos!

115. cat_y (válaszként erre: 114. - Cullinan)
2013. márc. 21. 15:26

Nekem egyszerre egy műtétben csinálták az egészet.

A csavar miért veszik ki nem tudom, de állítólag kiveszik. Gondolom azért mert miután a csont összeforr nincs rá szükség és ne legyen benn idegen anyag. Én nem bánom. Tudok járni. A kellemetlen az, hogy nincs mit a lábamra húzni. A kezelő cipő jó de nem szívesen járnék abba dolgozni. Hétfőn már megyek dolgozni a cipő kérdést is meg kell oldanom.

Engem inkább a haránt süllyedéses műtét érdekelne. Valószínűleg nekem is szükségem lenne rá. Majd az orvosomat is megkérdezem. Bár nem kívánok újabb műtétet.

114. cullinan (válaszként erre: 112. - Cat_y)
2013. márc. 20. 15:14

Na, ez érdekelne, irj légyszi erről!!

Nekem is lesz két bütyök és egy keresztharánt süllyedés, ami ugye a kalapácsujjal van összefüggésben.

Nagyon fáj a talpam, az ujjaim végénél, és a második ujjam, ami már kicsit kezd eldeformálódni.

Nekem azt mondta a doki, ez három mütét, kb fél évnek kell eltelni a két mütét között.

Tölem kérdezte melyikkel kedzjük április 16.án.

Én a bütyköt mondtam, de már bánom, mert a talpam nagyon fáj és az ujjam.

Neked milyen volt a kalapácsujj mütét??

Téged milyen sorrendben mütöttek?? mennyit vártál közötte?

sokat kérdezek, de nagyon érdekel!

KÖszi!

113. Mancipanci (válaszként erre: 112. - Cat_y)
2013. márc. 20. 08:14

Akkor ez azért komoly!


Miért veszik ki a csavart? Csavart én is kaptam, de nem veszik ki, marad velem örökre.


És hogy vagy? Akkor még nem melózol?

112. cat_y (válaszként erre: 103. - Mancipanci)
2013. márc. 19. 18:34
Nekem mindkét lábamon műtötték a bütyköt és mindkét lábon a kalapács ujjat. Mindkét lábamban csavar van amit a műtét után 3 hónappal vesznek ki. Nem volt kötelező a kezelő cipő az első pillanattól kezdve járhattam volna saját lábbeliben. A kezelő cipőben azért járok mert jobb mintha vennék egy nagyobb cipőt és abban próbálnék járni talpélen. 2 héttel a műtét után mehettem volna dolgozni. Csak mivel talpélen kell járni fárasztó a járás ezért túl sokat nem kíván az ember menni. A 4 hetes kontrollra tömegközlekedéssel mentem egyedül. Az hogy a doki még nem engedi a rendes járást csak azért van hogy biztosan jól gyógyuljon meg. A 8 hét csak arra vonatkozik, hogy elvileg akkor már biztonsággal járhatok és a lában gyógyult.
111. Mancipanci (válaszként erre: 110. - Cullinan)
2013. márc. 17. 16:38

Igazad van, neki kellene tudnia, bár ő sugalta azzal, hogy azt mondta, hogy a bütyök még nem gáz, de te mondtad, hogy viszont fáj!

Hívd fel! Tényleg az legyen az első, ha annyira fáj!

nov.29. volt az első, és febr. 28. a másik, de sztem előbb is lehetett volna, de nekem nem volt jó előbb.

A te eseted megint más, mert nincs csavar, szóval a dokit kérdezd.

Kitartás! Ne add fel! Még a nyár is beleférhet!

110. cullinan (válaszként erre: 109. - Mancipanci)
2013. márc. 16. 16:33

Szuper, irigyellek, hogy neked már nyárra szép lesz a lábad.

Ugye nekem három mütét lesz, a két bütyök és a talpsüllyedés.

Kérdezte melyiket csinálja elöbb??

Tölem kérdezi:)

Én meg azt mondtam, az egyik bütyök, mert már annyira szerettem volna, ha legalább az egyik szép nyárra.

Viszont annyira fáj a talpam, higy lehet mégis felhivom, hogy ezt csinálja meg elöbb, mert nem fogok még fél évet szenvedni a mütét után.

Neked mennyi idő telt el a két mütét között?

109. Mancipanci (válaszként erre: 108. - Cullinan)
2013. márc. 14. 11:09

Febr. 28. műtét

márc. 5. kötözés

márc. 12. varratszedés

4 hét múlva kontroll. Ez a múltkor kimaradt, mert mentem a másik lábammal, így látta az eredményt, amivel ő is maximálisan meg van elégedve.

Nagyon szép lett ez is, bár még kicsit duzzadt. A másik lábamon csak egy vékony csík látszik ami a vágás helye, ami sztem idővel teljesen elhalványodik. Én papucsot eddig is hordtam, igyekeztem olyat választani ami elterelte róla a figyelmet, de mostmár erre sem kell figyelnem. Viszont balerinacipőt nem tudtam venni, mert viccesen nézett ki a lábamon, most sztem ez is oké lesz. Sőt alig várom, hogy felvegyem a régi tavaszi cipőmet, amit bizonyos idő elteltével rúgtam le a lábamról, mert égett a bütyköm, ahogy folyamatosan nyomta, gondolom már ez sem fog problémát okozni.

Így lesz! Drukkolok! Azért majd referálj!Kíváncsian várom a fejleményeket!

108. cullinan (válaszként erre: 107. - Mancipanci)
2013. márc. 14. 10:41

Igen, és főleg a nők körében nagyon gyakori probléma.

Ja értem, neked most januárban volt a második mütéted.

És az előzö lábad milyen lett? meg vagy elégedve az eredménnyel?

jaj, annyira várom már én is hogy ne legyen ott az a bütyök és szépen nézzen ki a lábam nyáron egy papucsban:)

2013. márc. 14. 10:37

Nem, ez már a másik láb, amit 28-án műtöttek! Sztem szűk 3 hét kell a lábadozáshoz még ülőmunka esetén is, mert nem tudod, úgy felpolcolni ülve, hogy jó legyen. De kérdezz rá. Én is úgy gondoltam, hogy varratszedés után, ami kedden volt már megyek irodázni, de bevallom nem esne jól. Talán jövő héten, de majd kiderül, addig még van pár nap.

Milyen figyelmes doki :)

Ezek szerint nem, valószínűleg azt nem támogatja a Tb. Sztem ez valahol sztétikai műtétnek számít, bár nem értem, hogy miért, mert mióta ez volt a probléma nálam és gyakran szóba kerül beszélgetések alkalmával, egyre inkább az derül ki számomra, hogy ez népbetegség.

106. cullinan (válaszként erre: 105. - Mancipanci)
2013. márc. 14. 10:18

Decemberben mütöttek és még most is csak lábadozol?

ilyen hosszu a gyógyulás?

Jézusom, akkor nekem az egész nyaram rámegy:(

Én egy hét mulva már akarok jönni dolgozni.igaz ülőmunkát csinálok, és azt gondolom, itt tudom pihentetni közben.

Annyira részleteiben nem is tudom mit mondott a doki, annyira gyorsan történt minden, azt tudom, hogy nőnap volt és megkinált egy csokival:)

sőt tölem kérdezte hogy melyiket csinálja elöbb, a haránt süllyedést vagy a bütyköt?

Én rámondtam, hogy a bütyköt, gondoltam az látványosabb, a süllyedésem miatt viszont nagyon fáj a talpam, lehet hogy célszerübb lett volna avval kezdeni.na mindegy már ugy vagyok vele, csak elkezdem és majd alakul.

Persze én is azt gondolom, hogy kell adni valamennyit, főleg ha még vissza megyek hozzá.

Azért ezen elcsodálkoztam, hogy külön saját pénzeden kellett kifizetni a csavart! az nem a mütét része?

105. Mancipanci (válaszként erre: 104. - Cullinan)
2013. márc. 14. 09:38

Azért ez komoly. Volt időpontod és mégis ennyit kellett várnod? Irigylem a türelmed!

Nem irigyellek, de jó, hogy rászántad magadat!

Ő sem csinálja egyszerre a 2 lábat (bütyök)?

Mennyi ideg kell bent lenned, mikor álhátsz rá? A drót marad vagy később kiveszik? Nekem csavar van benne.

Adni nem kell, inkább csak illik, pláne, ha meg is vagy elégedve azzal amit csinált, ráadásul még mész is hozzá vissza 2 *, úgyhogy talán célszerű is. Én annak idején konkrétan rákérdeztem egy aszisztensnél, aki azt mondta, hogy mindenki annyit ad amennyit tud, határ a csillagos ég.

Én 10-10 ezer forintot adtam (varratszedés után), de + költség volt mind2 láb estén 23.500,- Ft (a csavar és a kezelőcipő).

Kivették a varatot és valahogy most mintha jobban fájna a lábam, mint a múltkori műtét után, de lehet, hogy csak türelmetlenebb vagyok és talán ez a gyors időjárásváltozás sem kedvez neki. 4 hét múlva kontroll, de már jövő hét kedden a saját cipőben lassan terhelhetem.

104. cullinan (válaszként erre: 101. - Mancipanci)
2013. márc. 13. 13:49

Voltam pénteken vizsgálaton, az Uzsoki kórházban, Bodó Lászlónál.

Kemény volt reggel 8-tól ott várni, de fél 2-kor bekerültem:)

Na a lényeg, rendes, aranyos volt a doki, bár sokat nem vacakolt, a lényeg, hogy rám 3 mütét vár.

Kettő a bütyök, amit először azt mondta, nem is annyira vészes, és nem kellene müteni.

Kérdezte, hogy fáj e, és amikor mondtam, hogy igen, akkor beleegyezett a mütétbe.

a harmadik pedig a harántsüllyedés mütét, mivel fáj a talpam egy ideje, és alakulóban van a kalapácsujj.

Kérdezte, hogy melyikkel kezdjük?:)

Háát mondom, akkor legyen az egyik bütyök.

Ugyhogy április 16-ra vagyok beirva mütétre.

Mondta, hogy hogyan, de én alig emlékszem rá, arra igen, hogy drót is lesz benne:(

aztán fél év mulva jöhet a következő mütét.

Ez a talpsüllyedésés mütét nem igazán tudom miből fog állni??

de akkor erre majd összel kerül sor.

Ha kórházba TB-re mütenek, kell adni a dokinak pénzt??

És ha igen, mennyit szoktak?

Neked hogy alakul a lábad?

103. Mancipanci (válaszként erre: 102. - Cat_y)
2013. márc. 12. 07:07
Most már tuti, hogy nem uaz volt a problémánk. Ezek szerint ebből is létezik több típus. Az enyém összesen 4 hét, de a 4. héten már saját cipőt használtam. Vagyis a két láb összesen 6 hét. Ma megyek a másik lábbal varratszedésre, csütörtökön lenne két hete, hogy műtötte. A varratszedésig pedig még kezelőcipőben sem állhattam rá, csak varratszedés után kezelőcipőben, majd egy hét múlva a saját cipőben is.
102. cat_y (válaszként erre: 99. - Mancipanci)
2013. márc. 11. 19:33

Szia!

Nem okozott gondot a WC-re vagy a konyhába menetel. Már a műtét másnapján ki lehetett ( kellett ) menni. Vettem kezelő cipőt simán mentem benne. Ha az egyik lábamat műtötték volna akkor sem lett volna semmivel sem könnyebb. Én még most is azt mondom egyszerre jobb. Az első héten tényleg csak a legszükségesebbeket lehetett mászkálni ( nem is lett volna többre kedvem ) de ez egy lábbal is így lett volna. Már négy hetes, ma levették a korrekciós kötést, ma fogom először megmosni. Eddig a száraz kádba léptem be, a végére feltettem a lábam megfürödtem, leengedtem a vizet és kiszálltam. Nem volt vele semmi gond. Egy lábbal sem lehet másképpen. A gyógyulási idő mire ráállhatok 8 hét. Külön műtétnél 2 X 8 hét. Miért lenne az jobb?

101. Mancipanci (válaszként erre: 100. - Cullinan)
2013. márc. 7. 10:44

Így van!

Kíváncsi vok, ha van kedved írj, hogy mi volt!


Igyekszem!

Szép napot!

100. cullinan (válaszként erre: 98. - Mancipanci)
2013. márc. 6. 12:27

tudom, ezt egyszerüen csak el kell kezdeni!

péntken megyek vizsgálatra!

Gyógyulj meg gyorsan!!

99. Mancipanci (válaszként erre: 97. - Cat_y)
2013. márc. 6. 09:50

Szia! Nagyon eltűntél! Hogy vagy?


Én még most sem tudom elképzelni a dupla műtétet! Kicsit kifejtenéd bővebben? Hogy mentél ki a Wc-re, hogy fürödtél, stb., stb.?

98. Mancipanci (válaszként erre: 82. - Cullinan)
2013. márc. 6. 09:48

Szia! Itt a tavasz! Hajrá!

Hidd el, sosem lesz rá jó alkalom!


Én azóta a másikon is túlestem, 28-án. Most ismét lábadozom! Jővő kedden varatszedés és csodacipő! :)

1 2 3 4 5 6 7 8

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook