Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Bútorhuzatot szeretnék varratni, ami levehető és mosható fórum

Bútorhuzatot szeretnék varratni, ami levehető és mosható (beszélgetős fórum)


2010. aug. 31. 15:20

A háttámlára a számítógép asztálunknál, egy nagy polót húztam rá. Persze ennek a formálya megengedte ezt a praktikát.

Van olyan fotel amire valaki egy pulcsit húzott. ( turiba egy vásárlótól hallottam az épp a foteljára jóó )

Ha találsz turiba olyan pulcsit, lehet jobban megérné rá kreatívkodni.

2010. aug. 31. 13:33

Két helyre küldtem ajánlatkérést, az egyik helyről kaptam csak ajánlatot.

Mindenféle díjakat felszámítottak, kiszállási, szabási plusz a varrás díja és kiszámítottam, hogy majdcsak annyiba kerülne, mint a garnitúrám.

Egy egyszerű kétszemélyes ülőkanapé és két fotelról van szó amik olyan gömbölyített kagyló alakúak, de nagyon kényelmesek. Sokat használjuk és már eléggé megkopott, gondoltam felújíttatom egy kicsit.

Na de hát ennyiért!!!

2010. aug. 31. 13:03

Köszönöm a tanácsokat.

Egyszerúbb egyenes vonalúra én is meg tudnám varrni.

De ezek az ülőgarnitúráim gömbölyített formák, és az már macerásabb.

2010. aug. 31. 10:50
Megméred a hosszát és a szélességét, legalább 5 cm-t ráhagyva. Kiválasztod az anyagot ami a mérettől persze nagyobb. Ha pamut alapanyagú, akkor meleg vízben legalább egyszer kimosni, hogy az összemenés után is jó legyen. Aztán színével lefelé ráfekteted a kanapéra, és gombostűvel megtűzöd, majd utána "férc" cérnával tisztázod. Ezután lehet a varrógép alá tenni. Anyagtól függően különböző sűrűségű léptekkel - ezt a varrógépen be lehet állítani - és megvarrni. A sarkok miatt egy kicsit gömbölyíteni kell. Ezután nem árt még egy próba. Ha jó, még egyszer ajánlatos az első varrás mellett kb. 1 mm-nyire még egy. Remélem, tudtam segíteni! Nem olyan macera, mint amilyennek tűnik. Ha kész, a férc cérnát ki lehet szedni, mert ez könnyen szakad.
2010. aug. 31. 10:43
Keresd fel itt caffi-t! Ő varr mindenfélét, és lehet tud segíteni!
3. Aranka2 (válaszként erre: 1. - Zizabella)
2010. aug. 31. 10:32

Szia!

Én sajnos nem tudok . Bár az igazság az ,hogy magam varrok majdnem mindent.

Még valami ,elfelejtetted írni hol keresel?

2010. aug. 31. 10:06
Ha nem valami nagyon merev,vastag anyagból akarod varratni,akkor szerintem bármelyik varrónô meg tudja varrni.
2010. aug. 31. 09:38

Tudtok valakit aki olcsón és szépen készít bútorhuzatot, olyan ami levehető és mosható.

Kevés címet találtam a gugliban...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook