Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit lehet tenni, ha nem veszik fel a kisfiam a bölcsibe? fórum

Mit lehet tenni, ha nem veszik fel a kisfiam a bölcsibe? (tudásbázis kérdés)


23. camillavica (válaszként erre: 13. - Mese habbal)
2011. okt. 19. 15:00
A központiban azt mondták max 1-2 napra, napi 1450+kaja/kb 400ft/nap... és nem szívesen vesznek be 1 évest mert neki kiságy kell, és az NEM FÉR EL A SZOBÁBAN!!!! MIÉRT HÍVJÁK AKKOR BÖLCSŐDÉNEK??? nem értem.. állítólag 20 hetes kortól lehet vinni.. azoknak nem kell kiságy??? más kerületben sincsen hely, mindenhol az adott kerület gyerekeit veszik fel elsőnek.. és aztán az egyéb indokok következnek.. nem szidom a rendszert, de lehetetlenné teszik így a megélhetést!!! a heti 1-2 nappal meg hogy vagyok kisegítve? sehogy..
22. reload (válaszként erre: 21. - Mese habbal)
2011. okt. 19. 14:52

bah állati :S

Nekünk az ovival szerencsére nem volt gond, pedig február végi a lányom. De a beíratásnál mondtam, hogy muszáj vinnem , nem támasztottak nehézségek. Ráadásul tök jó csoportba került, jó óvónőkkel, szóval nagyon elégedett vagyok.

A családi napközi, ahova járt, szintén jó volt, mert a szomszédunkban van, így a lányom ismerte a gondozónőt már születése óta, sokszor mentünk velük sétálni egyebek. Úgyhogy nem egy idegenhez ment, csak azért a havi 60 ezres kiadás nem volt túl vidám :(

Gyakorlatilag azért kell dolgozni 1-2 évig, hogy a munkahelyed megmaradjon :S Botrányos!

Még annak örültem, hogy az utolsó évben kaptam a GYES-t, mert akkor még lehetett mellett 8 órában dolgozni.

21. mese habbal (válaszként erre: 20. - Reload)
2011. okt. 19. 14:46

igen, amúgy tényleg siralmas...én is egész nyáron ezen görcsöltem.. egy ideig azon, hogy felvették-e, aztán miután kiderült, hogy igen, akkor azon, hogy milyen szörnyű lesz... :( ez utóbbi még most is tart, 2,5 hét múlva kezdjük...


amúgy nem tudom, hogy mennyire lehet a pénzes megoldást alkalmazni, mert azért tuti nem ejthetnek ki minden rászorulót a pénzesek miatt... de ismerek olyanokat itt, akik úgy kerültek be, hogy fizettek... persze fingom sincs, hogy egy boríték mégis hogyan csinál helyet.. vagy hogyan magyarázzák meg, hoyg miért ő van felvéve... főleg, hogy tudok olyanról, aki évközben került be pénzzel.. akkor tuti valaki elment, mert nem hiszem, hogy plusz egy főt beengedhetnek, akármennyit is fizet.. vagy nem tudom hogy működik ez...


nekem az volt a nagy "szerencsém", hogy a beiratkozáskor még nem volt apasági nyilatkozatunk sem, így a gyerek az én vezetéknevemet viselte.. szerintem egyébként minket sem vettek volna fel... így viszont egyértelmű volt, hogy tényleg egyedülálló vagyok...


amúgy azt mondják, még itt sincs vége a hercehurcáknak, mert az hogy bölcsis lett, még egyáltalán nem garancia, hoyg az adott évben átveszik majd az oviba is.. hurrá...

20. reload (válaszként erre: 18. - Mese habbal)
2011. okt. 19. 14:40

Azért ez mekkora szemétség, hogy pénzért hátrébb tolnak valakit, akinek lehet nem tudnak enni adni otthon vagy akármi :(


Egyébként nálunk még a környéken sincs bölcsi, illetve van egy a következő településen, de oda még a városban lakók is csak "kihalással" tudnak bekerülni, nemhogy más településről.


Siralmas ez a bölcsi helyzet. Hála az égnek, hogy mi már túl vagyunk ezen :)

19. Szerénke83 (válaszként erre: 16. - Mese habbal)
2011. okt. 19. 14:39

Itt sem nagyon volt hely, de nyár volt, ilyenkor sok gyerek csak papíron bölcsis, nem beszélve arról, hogy tele volt 3 évet már betöltött gyerekekkel.

Szóval valahogy csak megoldották, persze vittem munkáltatótis és anyukám dolgozott a bölcsiben régen, ismeri a vezetőt is.

Gondolom innentől már nem a szerencsén múlott:)

18. mese habbal (válaszként erre: 17. - Reload)
2011. okt. 19. 14:35

szerintem a bölcsire nincs ilyen törvény, én úgy tudom, hogy 3 éves kortól van ilyen felvételi kötelezettsége az oviknak... persze nem vagyok szakértő, biztos van aki jobban tudja...

de pl nálunk nem is kell munkáltatóit vinni, csak egy olyan igazolást, hogy nem kapsz gyedet... mert amellett nem vehetik fel... vagyis akkor gondolom ez nincs központilag szabályozva, van ahol ezt kérik, van ahol azt...

nálunk pl számít a jelentkezési sorrend, de van ahol nem is lehet előre jelentkezni, hanem egy beiratási időpont van tavasszal... azokon a helyeken gondolom nincs is értelme egy évvel előre jelentkezni... azon túl számít a hátrányos helyzet, pl családsegítő központból lehet vinni valami papírt, hogy rászorul... meg számít a pénz, sajnos sokat úgy vesznek fel, hogy borítékot csúsztat, és akkor meg a rászorulóbb marad ki... nem nagyon lehet mit tenni...


de szerintem érdemes a környék többi bölcsijét megnézni, hátha valahol van hely... mindig lehet szerencséje az embernek...

17. reload
2011. okt. 19. 14:29

Nálunk még bölcsöde sincs, szóval.....oldd meg :S

Anno én is családi napközibe vittem, mert nem volt más.


mese habbal: Azt tudom, hogy van létszámkeret, de ha viszed a munkáltatóit, helyhiányra hivatkozva akkor is elutasíthatnak? :O Vagy mennyivel előbb kell bejelentkezni? Erre nincs valami tv?

16. mese habbal (válaszként erre: 15. - Szerénke83)
2011. okt. 19. 14:25
igen szerencsétek volt :) de már láttam máshol is ilyet, nagyon környékfüggő, hogy van-e túljelentkezés, vagy sem :)
2011. okt. 19. 14:24

Nekünk ezek szerint baromi nagy szerencsénk volt, hogy július elején bementünk, hogy aug. 18.-tól dolgozom, és aug. 1.-től felvették a fiam.

Ja és ha nincs munkáktatóid, akkor nem veszik be a gyereket. Ha olyat nem vittél, akkor érthető az elutasítás oka.

2011. okt. 19. 14:20
Ja, 1 szál anyukát ismerek, Ő is a házban lakik, de elköltöznek hamarosan.. játszóra még nem járunk, semmi értelme, max hintázni szoktunk, járni még nem jár, így mit csináljon ott a gyerek? sok itt a kisebbség..meg a kutya, utálom a játszóteret emiatt, állandóan a tinédzserek vannak ott, a többi játszó meg messze van és koszos... így semmi esélyem bárkit megismerni...
2011. okt. 19. 14:20
ja, azt is meg lehet próbálni, hoyg másik bölcsit, szomszéd kerületben stb megkérdezni.. vannak helyek, ahol nincs annyira túljelentkezés... illetve nálunk pl létezik fizetős hely, amit időszakosnak hívnak, vagyis max 4 napot lehet bent a héten... de ez is több a semminél.. és a napi pénz a 400 ft-os kaja helyett, 1500 körül van... erre is rá lehet kérdezni... szóval érdeklődni kell, nem csak szidni a rendszert.. hidd el, senkinek sem könnyebb...
2011. okt. 19. 14:20

Ha tudtad, hogy vissza kell menned ilyen hamar dolgozni, akkor miért nem jelentkeztél előbb a bölcsibe?


Az ismerős anyuka jó ötlet!

11. Orsy27
2011. okt. 19. 14:17
Én is 3 hónaposan irattam be a lányomat, fel is vették, 19 hósan kezdtük a bölcsit.
2011. okt. 19. 14:16
ja, az kimaradt, hogy meg is csináltam volna ezt, tuti, ha nem vették volna fel a bölcsibe... de nekünk mákunk volt... (vagy mondjam azt, hogy pechem? mert tulképp azért vették fel, mert egyedülálló vagyok...)
2011. okt. 19. 14:15

mondjuk én már 3 hónaposan beirattam a bölcsibe jóelőre (most 22 hónaposan kezdi), sokan még terhesen megteszik, mert köztudott, hogy nincs hely...


én ezt azért találtam ki, mert pl ahol én lakom, simán vannak olyan anyukák, akikkel jóban vagyok, és még tuti egy évig legalább otthon vannak.. kapják a gyedet, vagy gyest, nem terveztek még dolgozni, ilyenkor a napi 1000 ft (havi 20ezer), az csak jól jön nekik, és biztosan nem gond, ha a gyerekek jóban vannak, és adsz hozzá kaját is...

vagyis én abból indulok ki, hogy szerintem én ezt meg tudtam volna csinálni... és nekem mondjuk ők nem is vadidegenek, mert napi szinten találkozunk a játszótéren, a gyerekek is jóban vannak, stb stb... csak egy ötlet volt...

2011. okt. 19. 14:11

Nem szíves bíznám egy vadidegenre.. bár a bölcsi az más.. nagyszülők dolgoznak.. férj dolgozik, tesóm dolgozik, neki is van egy fia, óvodás.. persze ők is dolgoznak..

napi 1000?? úristen.. a bébiszitter óránként kér ennyit...

De most komolyan?? ez a családbarát ország?? tovább lökik az anyákat a nyomorba!!!! komolyan már így is el vagyunk adósodva, alig vártam hogy 1 éves legyen és mehessek dolgozni a Gyes mellett.. de itt a pofon: nincs helye a bölcsiben!!!!

2011. okt. 19. 14:05

hú, hát az tényleg nem egyzserű, ha állásod sincsen.. sajnálom... vannak olcsóbb csanák is, persze szerintem ez helyfüggő is...

családtag? nagyszülő? bárki ismerős, aki mondjuk olcsón elvállalná a gyerekfelügyeletet napközbenre? mert akkor mondjuk, hagsz neki ott kaját, és napi 1000 ft-ot fizetsz (ez persze rohadt kevés), akkor még midnig jobb, mint a semmi... mondjuk ennyi pénzért biztos csak olyan vállalja, aki eleve pótnagyi szeretne lenni, szóval mondjuk nyugdíjas, és nincs unokája stb.. ilyesmi... ad6kap6 oldalra menj fel, és oda írjál... ott láttam már ilyet, hoyg pótnagymama, akár ingyen is vállalják egyesek... na jó nem azt mondom, hoyg minden sarkon van ilyen, és hogy az biztos szimpi is lesz, de hátha... egy próbát megér... vagy mondjuk játszótérről nincsen olyan ismerős anyuka, aki még otthon marad a gyerekkel, és bevállalná ilyen összegért?

ezek az ötleteim...

2011. okt. 19. 14:02
Állásom még nincsen, sajnos az anyagi helyzet miatt kellene visszamennem.. nincs hely a területiben.. a központiba se veszik fel... családi napközi 80e/hó.. szerintem ennyit nem is keresnék..
5. mese habbal (válaszként erre: 3. - Reload)
2011. okt. 19. 13:57
nem kötelesek... annyit vesznek fel, ahány hely van... persze tudtommal pénzzel minden megoldható... mert magyarország így működik :(
2011. okt. 19. 13:57

családi napközit keresni... persze ez elviszi a fizu egy részét, de annál még mindig jobb, mintha elveszíted az állásod...

egyébként miért muszáj egy év után visszamenni, ha megkérdezhetem?

2011. okt. 19. 13:56
Miért nem veszik fel, ha vissza kell menned dolgozni? Én úgy tudom akkor kötelesek.
2011. okt. 19. 13:55
Mi lehet tenni ha muszáj lenne visszamenni dolgozni, de nem veszik fel az 1 éves fiamat a bölcsibe?
2011. okt. 19. 13:53
Ha nincs bölcsi...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook