Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » GYED után munkába állás: visszavesznek és mehet-e bölcsibe a kisfiam? fórum

GYED után munkába állás: visszavesznek és mehet-e bölcsibe a kisfiam? (tudásbázis kérdés)


2011. máj. 10. 17:39
Hoppá, most nézem a kiírás dátumát, így már rég nem aktuális, amit írtam:))) Bocsánat!
8. csandi1973 (válaszként erre: 1. - 70b8b94025)
2011. máj. 10. 17:37
Ugyanebben a helyzetben voltam, mint Te. Várólistások voltunk, ki kellett várni a sort, hogy bekerüljön a kislányom a bölcsibe, hiába dolgozunk mindketten férjemmel. A gyes mellett viszont csak részmunkaidős lehetsz, 8 órás nem. Mérlegelni kell, megéri-e a gyes a 6 vagy 4 óra mellett, vagy inkább kifizetődöbb a 8 óra gyes nélkül.
2009. febr. 19. 20:46
Szia. Ha szükség van a munkádra biztosan visszavesz a főnököd. A bölcsibe a beiratkozás áprilisban van. Ha be voltál íratva köteles bevenni, ha nem csak akkor ha van hely pl. valaki nem ment. De szerintem így 2 hónapon belül kicsi az esély. Az áprilisi beíratás a szeptemberi kezdésre vonatkozik. Mi 18 hónaposan kezdtük a bölcsit, de 8 hónapos volt azt hiszem mikor be lett íratva. Kérték a munkahelyről az igazolást, hogy mikor kezdek dolgozni és, hogy az apuka is dolgozik. Én még szívesen maradtam volna, mert még olyan picik a mindennapi korai kelés stb. Mi nagyon nehezen viseljük, de nekem muszáj volt visszamenni sajna. Sok szerencsét a kezdéshez.
2009. febr. 19. 20:42

Köszi a válaszokat.


A pénz miatt szeretnék visszamenni. Nem mindegy, hogy kapok 42e-t GYednek, vagy ha visszamegyek, 93e-t, vagy többet, + a GYes meg a családi. Szeretnék jogsit is, meg már jó lenne lakást is venni albérlet helyett. Itt ez a válság is, hitelt is nehezen kapni.

A kicsire meg ha nem jut be bölcsibe, akkor meg szerencsére a nagyi meg a papi tud rá vigyázni.

2009. febr. 19. 20:40
Csak a bölcsit tudom! A keresztlányom kisfiát hely hiány miatt nem vették fel csak magánbölcsibe. Több mint egy évet kellett volna várnia. Sajnos a magánbölcsi 55.000.-Ft. havonta de még így is megéri Neki. Egyébként ha nem megy vissza dolgozni nem vették volna vissza!!!!!
2009. febr. 19. 20:37

Szia! Most megyek vissza én is (bár az én kislányom most töltötte be a 2 évet, így GYES-en vagyok már+szabin). Úgy tudom, vissza kell venniük. A bölcsit nem tudom.

Hogy-hogy ilyen korán visszamész már?

3. anya83 (válaszként erre: 1. - 70b8b94025)
2009. febr. 19. 20:36
Amúgy nem kötelesek egyszerre bevenni!Lehet várnod kell!
2009. febr. 19. 20:36
Ha vissza tudnak venni, szerintem semmi gond!A bölcsi változó!Valahol várni kell , valahol van hely!
2009. febr. 19. 20:32
Sziasztok! Most januárban töltötte be a kisfiam az 1 évet, jelenleg még Gyed-en vagyok, de vissza szeretnék menni legkésőbb 2 hónapon belül dolgozni.(a Gyed-et lemondanám, és igénybe venném napi 8 óra mellett a Gyes-t) Kérdésem: a főnököm köteles -e visszavenni engem; vagy ki-e rúghat. Másik kérdés, ha visszavesz, mivel a férjem dolgozik, és akkor remélhetőleg én is dolgoznék; a kisfiamat a bölcsibe kötelesek felvenni, vagy ekkor is várni kell bölcsire?(Nem tudom, h nálatok, másfele hogy van, de itt nagyon nehéz bejutni a bölcsibe) Köszönöm előre is a válaszokat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook