Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bűntudatom van, bölcsibe kell adnom kisfiam, nem tudok vele... fórum

Bűntudatom van, bölcsibe kell adnom kisfiam, nem tudok vele... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3 4
32. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 30. - Bellabi)
2023. aug. 3. 19:48

"Egy szülő / család sem tudja megadni azt a gyerekeknek, amit a bölcsi/ovi/suli ad, a gyerekközösséggel, a kisgyerneknevelőkkel /"


Hogy a viharba ne tudná, egy okos, intelligens szülő nevelni a gyermekét életre?

Itthon nem jellemző, de külföldön ez működik, nagyon jól működik.


A lányom magántanuló volt 6. osztályos korától, mindent a matekon és a fizikán kívül én tanítottam neki, ezekhez hülye vagyok. Elvégezte az egyetemet külföldön, és nagyon hálás, hogy így álltam hozzá, ahogy. Nekem már van visszajelzésem.


Van a családban olyan is, hogy a covid előtt a tanulmányi átlaga a rosszabb volt, mint a covid után, amikor kivette a szülő teljesen magánoktatásba a gyereket. Nem egy ilyen van, ha esetleg nem is hiszed el, attól még létezik.

31. bellabi (válaszként erre: 29. - 9b10f3d7ff)
2023. aug. 3. 19:37

Mindkettőét.


A különbség, hogy a mostanit, mi választottuk, a 40 év szocializmust meg önhibánkon kívül nyertük meg.

30. bellabi (válaszként erre: 28. - 9b10f3d7ff)
2023. aug. 3. 19:35
Egy szülő / család sem tudja megadni azt a gyerekeknek, amit a bölcsi/ovi/suli ad, a gyerekközösséggel, a kisgyerneknevelőkkel / pedagógusokkal, a más élethelyzettel, a nagyobb önállósággal. És fordítva, egyetlen bölcsi/ ovi / suli sem tudja megadni azt a gyerekeknek, amit a szülő, a család ad a kizárólagos odafigyelessel, a mindenekfeletti, személyre szóló szeretettel. Egyszerűen mindkettő kell az optimális fejlődéshez.
29. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 27. - Bellabi)
2023. aug. 3. 19:22
Most akkor az előző, vagy az új rendszer következményeit szívjuk?
28. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 26. - Bellabi)
2023. aug. 3. 19:21

Szerintem ez attól is függ, hogy a szülő-gyerek kapcsolat milyen. Mennyit foglalkoznak vele.

Nyilván az a gyerek nem fog úgy fejlődni, aki teher az anyja nyakán, aki alig várja, hogy lekapcsolja már magáról, letegye a terhet a bölcsibe, óvodába.

Nekem nem sokat mondanak az ilyenfajta kutatások. Bocsánat....olyan ez, mint a statisztika, melyik edényből merítesz, olyan lesz az eredmény.

Én is írtam x témákról, nem sok köze volt az igazsághoz, de az eredmény kitűnő lett, ennyi az elemzésekről.

27. bellabi (válaszként erre: 22. - 9b10f3d7ff)
2023. aug. 3. 19:10
Amit Te idehányt hülyeségeknek nevezel, azok gazdasági, szociológiai törvényszerűségek, összefüggések. Lehet őket ignorálni. Pl a kormányunk is folyton ignorálja ezeket (nem csak ebben a témában, hanem kb mindenben) azért tartunk ott, ahol,és azért egyre több a mélyszegény, pefig egész jó helyzetből indultunk.
26. bellabi (válaszként erre: 22. - 9b10f3d7ff)
2023. aug. 3. 19:00

Én félig megkaptam azt a közösséget, amit a bölcsőde ad.


Nem tudom, mi lett volna, ha teljesen megkapom, vagy ha egyáltalán nem, nincs összevetési alapom.


A lányomon és a kortársain viszont egyértelműen láttam a különbségeket a bölcsis és nem bölcsis gyerekek között, egyértelműen a bölcsisek javára. Azt, hogy jót tesz nekik a gyerekközösség, amúgy nekem gyógypedagógus is megerősítette.


Plusz egyetemen kutattam a témát és írtam belőle egy elemzést, ez volt az egyik szociológiaui tárgy teljesítése.

25. bellabi (válaszként erre: 21. - Kelep3)
2023. aug. 3. 18:54
Akkor pont ellenkezőképpen látod, mint én, nem hasonlóképpen. :)
2023. aug. 3. 18:32
ne legyen. Régen volt nagycsalád, egy csomót volt mással is a kisgyerek, nemcsak az anyukájával. Most ez nincs, most bölcsi van. Menj dolgozni, amikor veled van pedig hozd a legjobadat amit tudsz. rendben lesz
23. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 20. - Greeneyed)
2023. aug. 3. 18:29
Nem azt nyögjük, az azóta elcseszett politikát nyögjük, ha akartak volna már javíthattak volna rajta. Mindenki elhúzott mellettünk, még azok is akik sokkal carabb helyzetből startoltak.
22. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 16. - Bellabi)
2023. aug. 3. 18:27

Hogy veled otthon voltak ettől sérültél?

Ha kutya megenné ezt a sok hülyeséget, amit idehánytál, megveszne.


Akkor legalább nem éheztek a gyerekek, mint most egyre gyakoribb a mély szegénység, ja....tudom-tudom, vannak az új gazdagok így a statisztika kompenzálódik, hogy nagyon facán élünk ebben a rendszerben.

21. kelep3 (válaszként erre: 19. - Bellabi)
2023. aug. 3. 18:09

Igen, hasonlóképp látom.


Mindenesetre szerintem nagyon pozitív, hogy Magyarországon valamennyire döntéshelyzetben vagyunk azzal kapcsolatban, hogy a kisgyermekkor végéig otthonmaradhatunk. Persze tudom, hogy néha az élet másképp alakul.

20. Greeneyed (válaszként erre: 15. - Birebora)
2023. aug. 3. 17:46
Nem tette jól. Azóta is nyögjük a negatív következményeit.
19. bellabi (válaszként erre: 13. - Kelep3)
2023. aug. 3. 17:44

Azóta nem, de akkor rengeteg eset volt, amikor papíron valakinek volt munkája, közben meg kávezni járt az irodába.


Amúgy a munkanélküliségi mutató javult az elmúlt 10-15 évben, de részben hasonló statisztikai trükkökkel (közmunka, csökkentett idejű munkanélküli ellátás, ha lejár, kikerül a statisztikából, akkor is, ha még nem talált állást) részben mert sokan mentek ki külföldre dolgozni.

2023. aug. 3. 17:39
Lehet elég lenne még disznózsírral kikenni a fürdőkádat és oda betenni. Ha olyan kicsi, még úgysem tudna kimászni onnan.
17. bellabi (válaszként erre: 8. - 9b10f3d7ff)
2023. aug. 3. 17:38
Jobb, mint a semmi, de messze nem ugyanaz a közösségi élmény, szocializációs dinamika, barátkozasi, fejlődési lehetőség, mint amit egy bölcsi ad.
16. bellabi (válaszként erre: 15. - Birebora)
2023. aug. 3. 17:36

Szerintem nem.


Borzasztósn kártékony rendszer, előnye kb nincs, hátránya meg rengeteg, a gyerek fejlődésére, az anya munkaerőpiaci értékére, a gazdadágra, a család dinamikájára.

15. birebora (válaszként erre: 6. - Bellabi)
2023. aug. 3. 15:44
És milyen jól tette.
2023. aug. 3. 14:27
Szerencsés aki egyáltalán kap bölcsis férőhelyet. Bűntudatod ne legten, nagyon kevés olyan gyerek van, aki alkalmatlan a közösségbe járásra 3 éves kor előtt. A legtöbben szeretnek bölcsibe járni, főleg aki már picinek is extrovertált típus 😊 Nyugat-Európában 6 hónaposan bölcsibe adják a babákat (a másik opció, hogy otthon maradsz háztartásbelinek 0.0 jövedelemmel)
13. kelep3 (válaszként erre: 6. - Bellabi)
2023. aug. 3. 13:31
Mondjuk a munkanélküliségi helyzet azóta éppen nem javult :(
12. gyöngy:) (válaszként erre: 4. - Aszparagusz)
2023. aug. 3. 12:59

Ez elég sarkos megközelítése a dolognak.

Bennem fel sem merült, hogy sérülne emiatt, FI se tett erre utalást.

2023. aug. 3. 12:56
2 évesen a lányom is ment, de emiatt ne legyen bűntudatod. Gyereknek gyerek a barátja. Amúgy más országban már 2 hónap után beadják mert nem kapnak pénzt az államtól azért h otthon üljenek....
10. gyöngy:) (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 3. 12:55
Én is így voltam vele, nagyon hiányzik, hogy nem tölthettem vele több időt. De a gyerek jól érezte magát a bölcsiben.
9. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 3. 12:41

Bűntudatod ne legyen ,nincs miért,,sajnálod azt elhiszem.

Még olyan kis kicsik:)

Remélem jól fogja magát érezni,,könnyebb lesz az ovi:

8. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 6. - Bellabi)
2023. aug. 3. 12:39
Attól, hogy nem viszi valaki kötelezőjelleggel bölcsibe, még közösségbe vígan járhat vele. Ezt tettem én is.
7. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 3. 12:37

Én 3 évig voltam az elsővel otthon, és ugyanezt éreztem, hogy elveszik tőlünk azt a boldog időt, amit egymással tölthettünk.

Életem legszebb időszaka volt ez a lehetőség.

Ha a kisfiad jól érzi magát a bölcsiben, enyhülni fog a lelkiismeret furdalásod.

Én nem voltam szerencsés, az óvodában még 1 év múlva is zokogott.

A második gyerek meg vidáman járt, 1 napot sem sírt. Gyereke válogatja, hogy fogja majd ő megélni ezt.

6. bellabi (válaszként erre: 4. - Aszparagusz)
2023. aug. 3. 12:21

Pontosan.


Egyebként 1-1,5 éves kortól szükségük is lenne a gyerekeknek a közösségre.


A 2-3 éves otthonlétet Kádár vezette be a kapun belüli minkanélküliség része volt, mert kivont egy csomó aktív embert a munkaerőpiacról, így nem látszott munkanelküliségnek. Azóta meg senki nem mert hozzányúlni.

2023. aug. 3. 12:17
Én őszintén alig vártam, hogy közösségbe kerüljön az enyém, mert felőrölt a mindennapok monotonitása, egyszerűen nem bírtam már ezredjére is felépíteni ugyanazt a tornyot ugyanabból a legóból. Most jobb, türelmesebb is vagyok így, hogy nem 0-24 vagyunk együtt.
4. aszparagusz (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 3. 09:29

Mennyi idős a gyerek?

Csak nálunk divat a "3 évig otthon ülök a gyerekkel, mert különben lelki sérült lesz".

Az én fiam is bölcsis volt, a környezetemben még sokan mások is.

Egyik sem lett emiatt sérült.

3. f710aa6af6 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 3. 07:05
Szomorú helyzet. Én csak két évet voltam otthon a legénykével és ugyanígy éreztem. Aztán megnyugodtam amikor láttam mennyire szeret menni a gyerekek közé. Az első pár nap volt pityergős, aztán már várta a reggeleket.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook