Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Használt ruha üzlet nyitása fórum

Használt ruha üzlet nyitása (beszélgetős fórum)

27. andi6020 (válaszként erre: 14. - Ancsusz93)
2017. szept. 26. 15:49
Akkor inkább veszek kínaiban újat.
26. levarosbukta (válaszként erre: 14. - Ancsusz93)
2017. szept. 26. 13:36
Kész bukta! Sokan kezdték így, de a jó minőségű bálás ruha bálája is jóval drágább. Akkor inkább vásárolok a kinaiban ami még senkin nem volt. Mire mész a visszajáró vevőkkel? Mindennap bemennek turkálni azt jó ha kéthavonta vesznek is valamit.
25. levarosbukta (válaszként erre: 12. - Ancsusz93)
2017. szept. 26. 13:31
Ezért jobb a lerakat, sör, bor, pálinka slussz! Nincs tönkrement áru. Amit ma nem visznek el, elviszik másnap. Arra kell csak figyelni hogy legyen mindenből kis kiszerelésű mert az olcsóbb és a kicsiért lehet hogy kétszer, háromszor is beugrik valaki egy nap, minthogy egyszerre vegyen egy nagyot.
24. Mezei Virág (válaszként erre: 22. - 12d083b51b)
2017. szept. 26. 09:57
Teljesen igazad van, ez a legbiztosabb, amit tehet!
23. Mezei Virág (válaszként erre: 21. - 12d083b51b)
2017. szept. 26. 09:44

Nem, de nem is a legjobbat sikerült betennem ide.:(

Ez azt gondolom, már megfelelő, bár változhatott is azóta.


[link]

"Üdvözlet mindenkinek!

Segiteni szeretnék az engedélyekkel, feltételekkel kapcsolatos hatósági eljárásokban, amit én most jártam végig.

A használtruha kereskedelem bejelentés-köteles (nem működési engedély), amit az önkormányzatnál kell beterjeszteni, mellékelni kell hozzá az üzlet használati jogcimét, díja 3000 ft illetékbélyeg, ügyintézési idő 30 nap.

Megtalálod: 21/2010(V. 14) NFGM Rend.

Szakképesítési követelmények: sem a tulajdonosnak, sem az alkalmazottnak nincsenek kikötve, semmilyen társasági formára. "

2017. szept. 26. 07:01

De mondom:

keress meg egy könyvelőt, hiszen a vállalkozásokat érintő jogszabályok szinte naponta változnak, volt olyan, hogy reggel kb. másfél óráig csak a megváltozott jogszabályokat olvastam az apeh nyitó oldalán...

Egyébként is keresned kell egyet, hogy átbeszéljétek, milyen adózási formát célszerű neked választani az induláskor, belépj-e az áfába, munka mellett, vagy nyugdíjasként, vagy minden egyéb jövedelem-forrás nélkül indítod-e...


Itt mindenki mondja azt amit régről tud, és meglehet, hogy azóta az a jogszabály már fasorban sincs...

21. 12d083b51b (válaszként erre: 18. - Mezei Virág)
2017. szept. 26. 06:56
Ez csak a váll.ig. kiváltásának egyszerűsítéséről beszél, nem pedig a szükséges szakképesítés meglétéről.
20. 12d083b51b (válaszként erre: 17. - Ancsusz93)
2017. szept. 26. 06:56

De igen, dolgozhatsz, csak a szakképzett is legyen ott melletted.

Ha beíratkozol egy 2 éves tanfolyamra, akkor azt már el szokták fogadni, hogy folyamatban van. Persze ez is ellenőrtől függ, ha kaszálni akar, akkor kaszál.

19. NomNom (válaszként erre: 14. - Ancsusz93)
2017. szept. 25. 23:21
Az jó, a szt már nem lehet eladni manapság.
18. Mezei Virág (válaszként erre: 17. - Ancsusz93)
2017. szept. 25. 18:37

Azt olvastam, hogy nem kell.

[link]

17. Ancsusz93 (válaszként erre: 15. - 12d083b51b)
2017. szept. 25. 18:11
Ha nekem nincs meg ez a képesítésem, én nem dolgozhatok az üzletbe, mint eladó? :(
16. Mezei Virág (válaszként erre: 12. - Ancsusz93)
2017. szept. 25. 18:05
Kívánok neked egy jól jövedelmező üzletet!
2017. szept. 25. 17:49
Még azt nem írtam: ha neked nincs meg a kereskedő-boltvezető képesítésed, akkor köteles vagy egy szakképzett alkalmazottat foglalkoztatni. Annak a munkabére + járulékai (a kötelező minimálbér miatt) elég tetemes költség. Ne feledd bekalkulálni.
14. Ancsusz93 (válaszként erre: 9. - NomNom)
2017. szept. 25. 17:45
Nagyon jó minőségű felnőtt és gyerek ruhákkal szeretnék kereskedni, nem pedig 300 ft/kg-os beszerzési árú bálásruhát eladni nagy árréssel. Inkább legyen rajta kisebb nyereségem, de legyenek visszajáró vevőim és úgy mindenki jól jár 🙂
2017. szept. 25. 17:29

Szívből kívánom, hogy sikerüljön!

Keress egy könyvelőt és számoljatok!

12. Ancsusz93 (válaszként erre: 8. - Mezei Virág)
2017. szept. 25. 17:27

Igen ez igaz, de egy büfé/kocsma/étkezde/pékség nyitása úgy gondolom rizikósabb és több előírásnak is kell, hogy megfeleljen a helyiség és az áru.

Ugyan úgy látok ilyen üzleteket is tönkre menni és bezárni. Sajnos itt már nincs olyan, hogy valami biztosan jövedelmező lesz..

Egyébként Hajdú-Bihar megyében szeretnék üzletet nyitni 🙂

11. 12d083b51b (válaszként erre: 10. - Ancsusz93)
2017. szept. 25. 17:26

Aki eddig piára költött, az ezek után is arra fog!

Másrészt, ahogy itt írta valaki, enni-inni továbbra is fognak az emberek, a ruházaton inkább spórolnak.

Harmadrészt: ha jól tudom, a sörösök-borosok, ha bezár egy üzlet, akkor "visszáruként" visszaveszik azt az árukészletet, ami zárás előtt maradt, és még természetesen szavatossági időn belül van. A használt ruha esetében ilyesmiről ne is álmodj!

Persze ennek utána kell járni, de kb. 25 évvel ezelőtt még lehetett visszáruzni.


Nem kell arra koncentrálni, hogy úgysem fog sikerülni, de a mai gazd-i helyzetben azért ezt sem szabad kihagyni az előzetes számításból!!!

10. Ancsusz93 (válaszként erre: 6. - 12d083b51b)
2017. szept. 25. 17:21

Köszi mindenkinek a válaszokat. Látom senki sem tartja túlságosan jó ötletnek, de legalább őszinte válaszokat kaptam.

Kedves hòpihe14, miből gondolod, hogy a palackozott italbolt nyerő lenne? 🙂

2017. szept. 25. 16:40

Nálunk sem ment kb. 20ezres városban. A szomszéd nagyobb városban van pár turilánchoz tartozó turi, azok elviszik a vásárlókat és jobb göncöket tudnak beszerezni.

Manapság tényleg úgy lehet, hogy ha nagyon jó minőségű ruháid vannak-

8. Mezei Virág (válaszként erre: 6. - 12d083b51b)
2017. szept. 25. 16:32

Igen!

Inni és enni mindig akarnak az emberek.

Használt ruhát venni pedig egyre inkább nem.

Attól is függ, az ország melyik részén van az a kisváros.

7. Mezei Virág (válaszként erre: 3. - Ancsusz93)
2017. szept. 25. 16:30

Hmmmm

5000 fős kisvárosban nem sokáig fog élni egy ilyen üzlet szerintem.

Jól gondold ezt még meg!

2017. szept. 25. 16:23

Keress egy könyvelőt, és számojátok át:

- havonta mennyi a kötelezően befizetendő TB, SZJA

- mennyi az üzlet bérleti díja + rezsi

- a havi telefonszámlád, az árubeszerzés ü.a. költsége, no + a könyvelő havi díja

Utána számolj utána, mennyiért kapod meg az árut, és mennyiért tudod eladni, ennek a különbözete az árrés, amiből még a fent felsorolt havi fixeket is ki kell fizetni.

Marad neked utána annyi, hogy a saját kaja, + lakás-rezsi + egyéb családi kiadások kifizetésére elegendő????


Jól gondold meg, mert ha 1x bedugtad a fejedet a hurokba, sok-sok gondot veszel a nyakadba.


És ha nem használt ruha, hanem esetleg palackozott italbolt????

5. levarosbukta (válaszként erre: 1. - Ancsusz93)
2017. szept. 25. 13:44
Nem akarlak elkeseríteni, de már nem akkora üzlet a turkáló mint fénykorában. Az én városomban ami nem kicsi, kb. hetvenezer a lakossága egy azaz egy darab halódik. Pedig az elején szinte minden utcasarkon volt egy.
2017. szept. 25. 13:37
A mi városunkban (19ezres) is mindenki azt mondta, hogy milyen csoda jó ötlet és hogy mekkora rá az igény, aztán mikor megnyílt kiderült mégse vásárolnak annyit. Csődbe is ment 3 hónap alatt. Én nagyon szeretek turizni, de az a tapasztalatom, hogy 30ból kb 1 bolt a jó. A legtöbben az olcsó bálákat veszik meg, amiben csak elvétve akad divatos és szép holmi. Nálunk sorra nyitnak a turik és zárnak be 3-4 hónap után. Nagyon meg kell ezt gondolni, nehogy belebukj. A szomszéd városban is ugyanez van, az 10ezer fős. Ott is végigkérdezgették lenne e igény, mindenki roppant boldog volt,hogy végre nyit egy turi. Hugomat vették fel eladónak. Ha azt mondom, hogy egy héten kb 5-6 ember ment be, akkor nem túlzok. Pedig ejj de nagy igény volt rá.
3. Ancsusz93 (válaszként erre: 2. - Mezei Virág)
2017. szept. 25. 12:13

Szia, igen felmértem, lenne rá igény, plusz egy 5000 fős kisvárosban én lennék egyedül, aki turit üzemeltetne, így szerencsére konkurencia se lenne a közelben :)

Köszi a válaszodat, elolvastam a hozzászólást :)

2. Mezei Virág (válaszként erre: 1. - Ancsusz93)
2017. szept. 25. 11:55

Felmérted, hogy van-e igény rá? Mert manapság már nem annyira biztos ez.


Ezt olvasd el!

[link]

Amúgy meg sok sikert kívánok! :)

2017. szept. 25. 10:08

Sziasztok! Használt ruha üzletet szeretnék nyitni november elejétől egy kisvárosban. Aki tapasztalt a témában esetleg lenne olyan kedves és ellátna néhány jó tanáccsal? Legfőképpen az érdekelne, hogy mik a kezdő lépések, adminisztrációs dolgok, könyvelő, árukészlet, stb. A családba és baráti körbe sajnos nincs olyan ember aki boltot üzemeltet vagy vállalkozása van, így sajnos nem nagyon tudok senkitől segítséget kérni. Nagyon régen gyűjtögetek rá, hogy megnyithassam az üzletet, nem szeretném, hogy valamit rosszul csináljak, vagy elrontsak és elbukjam a nehezen össze gyűjtött pénzt.

Nagy köszönet annak, aki egy kicsit is segít nekem, minden tanácsot észrevételt szívesen veszek! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook