Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Büdös a padlószőnyeg fórum

Büdös a padlószőnyeg (beszélgetős fórum)


2010. aug. 4. 13:18

A szőnyeg 2 éves,nagy ,vastag és méregdrága-tutira nem dobom ki.

Állott ,dohos szagot érzek,mint mikor nem szárad ki rendesen a kiteregetett ruha.

Géppel és(többek között)Vanissal mosom,addig van jó illata ,amíg meg nem szárad.

A szódabikarbónát kipróbálom.

Más ötlet,csodaszer?

10. 021a029148 (válaszként erre: 1. - 111e183830)
2010. aug. 4. 09:28

A "büdös" milyen jellegű? Mert én kifejezetten a porszagot érzem, hiába porszívózok állandóan.

Nemsokára laminált padlóra váltok emiatt...

9. Miss Jane (válaszként erre: 8. - A1f813b884)
2010. aug. 4. 09:13
Talán gyógyszertárban próbálkozhat nagyobb kiszerelést is.
8. a1f813b884 (válaszként erre: 1. - 111e183830)
2010. aug. 4. 09:09
Évekkel ezelőtt egy nagy tányér tejfölös bablevest sikerült a szobám szőnyegére önteni. Gyorsan feltöröltem ahogy lehetett, másnap megpróbáltam kimosni. A folt szépen eltűnt, de gondolhatod milyen szaga lett egy hét múlva. Nem lehetett a szobámban megmaradni. Ekkor egy könyvben olvastam, hogy szórjak rá szódabikarbónát jó vastagon, mert még azért büdös mert a szőnyeg szálai között ott van a szennyeződés, és a por a még benne lévő nedvességet is magába szívja. Kb. 10 csomag szódabikarbónát használtam el fokozatosan, de meg lett az eredménye. Még azóta is az a szőnyeg van anyukáméknál a régi szobámban. Próbáld ki, csak az a baj, hogy olyan kis kiszerelésben lehet csak kapni.
2010. aug. 4. 09:06

Mi használtan vettük a lakásunkat, és az a vastag fajtájú padlószőnyeg volt benne. Rettentő lábszag volt a lakásban, akármivel is próbáltuk kitakarítani, anyukám még domestosos vízzel is átsikálta, és nem használt. Felszedtük, és kidöbtuk, azóta laminált padló van. Sokkal könnyebben tisztítható, és nem büdös:)

Tudom ez nem megoldás mindenkinek, mert van aki a szőnyeget szereti, meg nyilván az egy éveset nem hajítja ki az ember.

2010. aug. 4. 09:06
Szőnyegtisztító géppel kell szerintem! Én többször költözködtem, és volt hogy vittük a szőnyeget is magunkkal, és a gép és a vanish is szépen kitakarította. Lehet bérelni is.
2010. aug. 4. 09:04
Ez engem is érdekel. Én is mosom, tisztítom. Textilfrissítővel fújom, de nem tökéletes és gyanítom nem is lesz az sajnos.
2010. aug. 4. 09:04
Márkát sajnos nem tudok mondani. De 2-3 éve vettem, aerosol formájú akkor 1000 Ft körül volt. Finom illata volt.
2010. aug. 4. 09:02
Nálunk a szüleimnél egyszer történt egy kis baleset, a cicám bepisilt a vastag kb 6 nm-es szőnyegre. Próbáltam mindennel kiszedni, kiszárítani, de nem ment. Vettem olyan szőnyegtisztítót, ami hab állagú lesz, és meg kell várni míg megszárad, és utána szőnyegtisztítóval kiporszívózni. Azzal sikerült elvenni a szagokat.
2010. aug. 4. 09:02
na erre én is kíváncsi vagyok.Mivel nálunk egy éves a szőnyeg és már mostam át Vanis.... is mégis szaga van....:(
2010. aug. 4. 08:59

70 m2 padlószőnyeg van a házban.Évente 3-4* átmosom géppel,minden nap kefével porszívózom.

Mégis ,ha lefekszem a szőnyegre érzem,hogy büdös.

Mivel mossam ki,hogy ne legyen büdös?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook