Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Broncho-Vaxom használatával kapcsolatban segítsetek! fórum

Broncho-Vaxom használatával kapcsolatban segítsetek! (beszélgetős fórum)


19. edu1980 (válaszként erre: 1. - Edu1980)
2018. jún. 5. 13:55

Sziasztok! Gondoltam leírom a Broncho-Vaxommal és egyéb immunstimulációs módszerrel kapcsolatos tapasztalatom.


Az utóbbi 3 hónapban egyszer volt súlyosabb beteg a kisfiam bakteriális fertőzés miatt, amikor újra antibiotikumra volt szüksége, sőt intravénásra. Súlyos fulladásos köhögésrohammal kerültünk kórházba, ahol a köhögés leállítására adrenalint és egyebet kapott, majd célzott antibiot.


Mindennek ellenére ezt a 3 hónapot már pozitívan értékelem a korábbi rémálomhoz képest. Nálunk az nem releváns, hogy ez tavasz-nyári időszak, mivel akkor is elkap mindent.


Az utóbbi másfél hónapban nem volt beteg. A hétvégén strandon voltunk, mondtam is csoda, ha nem kap el valamit. Aztán másnap hányt és egyszer felszökött a láza 38,2 fokra. Ezzel letudtuk a betegséget. Persze elkiabálni nem szeretném...


A Broncho-vaxomos kúrák mellett mást is csinálok, így annak is lehet pozitív hatása.


Folyamatosan kap kb. 4 hete probiotikumot, és még fog kapni a köv. 1 hónapban folyamatosan. Azt olvastam, hogy nem elég a probiotikum (a jó baktériumok telepítése), hanem ezeket "etetni" is kell ún. prebiotiumokkal. Ilyen például a zabpehely, banán. Úgyhogy mindennap kap zabpelyhet gyümölccsel turmixolva. Megjegyzem, hogy a rémálomszerű időszak kezdete előtt is majdnem mindennap kapott zabpelyhet, s nem volt ilyen beteges.

2018. márc. 23. 10:57

Szeretném leírni az eddigi tapasztalataink a BV-al kapcsolatban.

A fiam kb 2 hónapja kezdte szedni, 30 nap folyamatos kúrával, majd 20 nap szünet és 10 nap szedés. A köv 10 napos kúra most következik.

Az eddigi tapasztalatok pozitívak: bár kétszer is betaknyosodott és egyszer köhögött is csúnyán, de nem volt olyan beteg mint máskor. Ezalatt azt értem, hogy nem volt 39-40 fokos láza és a betegségen hamar túlvolt.

Nálunk már az óriási előrelépés, hogy 2 hónapja nem volt magas láza, szemben a korábbi időszakkal, amikor kéthetente megbetegedett magas lázzal.

Hozzáteszem, hogy Béres cseppet, multivitamint is kap, de a pozitív változást a BV-nak tulajdonítom.

2018. febr. 23. 14:41
Bocs, a 16. számú hozzászólást nem ide szántam :)
2018. febr. 23. 14:40

Sziasztok! Piláteszezik itt még valaki rajtam kívül? Újabban a háti csigolyák gyakori ropogását figyeltem meg, többnyire függetlenül az edzéstől, akár éjszaka is az ágyban forgolódás közben. Biztos vagyok benne, hogy a pilátesz következménye. Mit tudtok erről?

Rágugliztam és az angol nyelvű oldalakon többnyire az a vélemény, hogy ha nem kíséri fájdalom és ingatagság, akkor nem kell vele foglalkozni.

15. edu1980 (válaszként erre: 13. - Jetta74)
2018. febr. 13. 11:23
Köszönöm szépen, hogy írtál! Emlékszel, hogy kb milyen rendszerben volt az a félév? Milyen időközönként szakítottátok meg?
2018. febr. 13. 08:37
Én fiatalabb koromban rendszeresen szedtem, 20 nap kúra 10 nap szünet szedési móddal. Nekem bevált. Náthás voltam, de influenzás nem.
2018. febr. 13. 06:29
Nalunk ugyanez volt a szitu. Lanyom most 14 eves, de jol emlekszem, h a BV por csodat tett. Mi fel evet szedtuk es egyhuzamba, kis megszakitsokkal. 30-10 jonak tunik, a 10 nap 20 kihagyassal semmit nem er. 10 antibiotikum kuran volt tul 4 honap alatt elotte, pedig a dokink nem szeret adni, ezert is mondta, kell a BV tuning. Sajnos semmilyen vitaminnal nem ertunk el anno ilyen hatast!
12. lapbarna (válaszként erre: 11. - Edu1980)
2018. febr. 11. 18:12
Annyira sajnáltam...
11. edu1980 (válaszként erre: 9. - Lapbarna)
2018. febr. 11. 17:47
Szörnyű! Szegény gyerek, és gondolom neked se volt könnyű egy folyton beteg gyerekkel.
10. lapbarna (válaszként erre: 9. - Lapbarna)
2018. febr. 11. 17:02
Ja, és természetesen mindig kapták a vitaminokat.
9. lapbarna (válaszként erre: 7. - Edu1980)
2018. febr. 11. 17:01

Ezüst kolloid cseppeket javasolt az akkori gyerekorvosunk. Az sem használt.

A legnagyobbnál folyamatos fülgyulladással végződött minden kis nátha. 9-szer szúrták fel a fülét.

A végső megoldás a mandulakivétel volt. És a prevenar oltás.

8. 31bc25d879 (válaszként erre: 1. - Edu1980)
2018. febr. 11. 16:57
30 napos folyamatos. Nekünk hatékony volt.
7. edu1980 (válaszként erre: 6. - Lapbarna)
2018. febr. 11. 16:12

Próbáltál mást is?

Én átböngésztem a fórumokat, s több immunerősítőt is javasolnak a szülők: Broncho-Vaxom, Ribomunyl, Immuno Kids, Immunotrofina, Béres csepp, illetve írnak még egy injekciót is. Ebből az első kettő legyengített baktériumokat tartalmaz, míg a többi inkább vitamint, ásványi anyagokat. Ha jól emlékszem...

Azt olvastam valakinek a hozzászólásában, hogy a Broncho-Vaxom-ot felső, míg a Ribomunylt alsó légúti ismétlődő fertőzések esetén ajánlják.

Nálunk többnnyire torokgyulladás volt, így gondolom kézenfekvő a BV.

Mindenesetre én megpróbálok két kúrát tartani egy évben, mert ami nálunk van az förtelmes. Márcsak a sok antibiotikum miatt se működik az immunrendszere rendesen.

2018. febr. 11. 14:33
Én a két nagynak adtam. Semmit nem jelentett.
5. Andi.Bobi (válaszként erre: 4. - Valakivagyok1984)
2018. febr. 10. 17:23
Köszi meg nézem!
2018. febr. 10. 15:38

Nezzetek ez az:

[link]


Eleg jo az erteklese is.Nem ok nelkul.

De kerdezzetek meg mikortol adhato en ugy tudom 2evtol.

2018. febr. 10. 15:37
Nekunk 💩 sem ert.Hugomnal se..sőt nem is tudok olyanrol a kornyezetembol akinek segitett volna viszont az immunotrofinat tudom ajanlani.Olcsobb es hasznos is.Hamarabb tul lendul a betegsegeken.
2. Andi.Bobi (válaszként erre: 1. - Edu1980)
2018. febr. 9. 15:50

Szia!

Az én kisfiam 14. én lesz 21 hónapos. November 6. Óta jár bölcsődébe. Sajnos sokszor volt beteg ő is. Pár napot megy és már folyik az orra,köhög. Decemberben 5 napot volt összesen bölcsődében. Januárban is itthon volt másfél hetet,a múlt héten is beteg volt. De az lehet az oltástól.Láz,hányás volt.

A héten kedden ment,ma már megint folyik az orra.

Mondtam én is az orvosnak nincs e valami ami erősítené az immunrendszert. Azt mondta ez sajnos így van,ha közösségbe kerül a gyerek. Az első év ilyen. Egyén sok zöldséget,gyümölcsöt. Én reggel és este még 1 és tápszert adok neki. Az orvos mondta,hogy ne váltsunk 2 re,3 ra,mert az 1 es jobb. Tehén tejet csak úgy inni még nem adok neki,csak tejbegríznek,tejberizsnek,pudingnak...

Az oltást mikor kapta,megint kérdeztem nincs e valami vitamin amit adhatnék neki..ezt írta fel amit neked. Nekem azt mondta tíz napig adjam,tíz napig szünet. Azt is mondta csodát ne várjunk..

Még nem vettem meg,nem tudom,hogy adjam e neki vagy ne.

2018. febr. 8. 14:24

A most 2 éves fiam fél év alatt kb 10x volt beteg (torokgyulladás, megfázás, orrfolyás), többynire magas lázzal. Ezalatt nagyon sokszor kapott antibiotikumot. Szeptembertől közösségbe jár, de az utóbbi 2 hónapban alig engedtem.

Az orvos javasolta a Broncho-Vaxomot a betegtájékoztatóban lévő 10 nap BV/20 nap kihagyás eljárásban. Több fórumon olvasom, hogy más orvosok az első adagot 30 napos folyamatos adással javasolják, mert szerintük csak így hatásos.


Kérdeztem erről az orvost, de nem tud hozzászólni, mivel nem nagyon ismeri a szert.


Vajon lenne valami probléma belőle, ha kipróbálnám a 30 napos folyamatos kúrát (majd a 10/20-ast)? Tud valaki segíteni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook