Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Boxer kutyákkal tapasztalatok fórum

Boxer kutyákkal tapasztalatok (beszélgetős fórum)


25. anya4005 (válaszként erre: 21. - Kékharisnya)
2016. jún. 17. 20:56

Nem akarom én emberi tulajdonságokkal felruházni a kutyát,de szerintem igen is tud szeretni. Mint,ahogy félni is.

Én nem bántom őket,de mikor rosszat csinálnak,mindkettő lapít,mint car a fűben,és már menekülnek,ha csak megindulok feléjük,pedig azonkívül,hogy teszem azt,ledomináltam őket (értsd: hanyatt fektetés),nem csapkodok feléjük (mondjuk,a fiaim már lőnek is rájuk,de a boxi keverék imádja így inni a vizet).

Nem akarok mindent megcáfolni,amit írsz,de szerintem a tekintélyt a kutyánál nem pont veréssel célszerű elérni.

24. anya4005 (válaszként erre: 23. - 6496c360f6)
2016. jún. 17. 20:52
Majd megtanulja...picike még,és ha az előzp tulaj ölebnek tartotta,nyilván új neki a helyzet,hogy most kutyaként kéne viselkednie!
2016. jún. 17. 13:28
Egyébként én sosem voltam híve a verésnek, de komolyan másból egyszerűen van, hogy nem ért. Próbáltam amúgy, hogy a lábammal lelökdösöm a mellső lábait a lépcsőről, de nem vette a lapot, azt hitte játszok először, mert a boxer így szokott játékot kezdeni. Aztán mikor már erélyesebben szóltam már értette, csak furcsálta.
22. 6496c360f6 (válaszként erre: 21. - Kékharisnya)
2016. jún. 17. 13:23
Ezt mondja mindenki aki bele van bolondulva egy kutyafajtába, de ez ebben az esetben tényleg igaz. Annyira más, mint az előzők. Szerintem szeret a kutya egyébként, őszintébben, mint az ember.
21. Kékharisnya (válaszként erre: 16. - Anya4005)
2016. jún. 17. 00:56

Alapvetően másképp gondolkodunk,nyilván másképp nevelünk is.Szerintem a kutya nem képes szeretni,ez úgy gondolom emberi tulajdonság...a kutya ragaszkodik.

A -ha neked lehet ő is bánthat-ezt nemn is értem.Az eddigi kutyáim mindent megtanultak,amit szerettem volna,tehát tanultak,nem féltek helyette.És attól,hogy kaptak néha,még mindig nem úsztam meg hogy hússzor vagy többször elmondjak valamit.De mindegy már fáraszt,hogy állandóan cáfolod az én tapasztalataimat.A fórum címére reagáltam,elvégre volt/van két boxerem és egy boxer keverék kutyám és értem mit érezhet a fóruminditó.Amúgy a boxert nem is lehet egy napon emlegetni más fajta kutyákkal.

20. 6496c360f6 (válaszként erre: 19. - Anya4005)
2016. jún. 16. 22:24
Nem azért túródik, hanem mert mikor picike volt az előző tulaj folyton ölbe vette, elkapatta. Akkor nyugszik meg, ha ölben van, csak ugye már nem 10 centi...
19. anya4005 (válaszként erre: 18. - 6496c360f6)
2016. jún. 16. 22:11

Próbáld megtanítani neki,hogy csak a mellső lábait tegye fel,ha neked is hiányzik a szeretgetése.

Bár,ha rád mászik,az nem éppen azt jelenti,hogy szeretgetésre vágyik,inkább azt,hogy a tulajdona vagy,szóval én várandósság nélkül sem hagynám....

Amúgy meg rá fog jönni,hogy ha hanyatt vágja magát,úgy is jólesik a simi!

18. 6496c360f6 (válaszként erre: 14. - Anya4005)
2016. jún. 16. 09:23
Igen amúgy mikor bámul a lépcső tetejéről és lezavarom és azonnal újra próbálkozik a másikon egyértelmű, hogy szórakozik velem. Látja, hogy megteheti, szórakoztatja. Na ilyenkor tényleg nem segít a leküldés, csak a pofon. De tudom, hogy ezt figyelemhiány miatt is csinálja csak sajnos nincs több időnk rá :\ Nekem is megfordult a fejemben, hogy vigyük el, elegem van, de közben meg egy tündéri jószándékú bújós kutya. Csak a jó oldalát annyira nem tudom élvezni most. Imád ölben, de nem engedhetem neki, mert megnyomná a pocakom.
17. 6496c360f6 (válaszként erre: 13. - Anya4005)
2016. jún. 16. 09:16
Köszi a segítséget :)
16. anya4005 (válaszként erre: 15. - Kékharisnya)
2016. jún. 16. 09:08

Csak,tudod,a kutya kiszolgáltatott,és akkor is szeret,ha kap a pofijára,és ez valahogy "nem ér"! Nem fog megkapni,mert szeret,pedig,ha neked lehet,ő is bánthatna.

Természetesen mindenkinek saját dolga,mit csinál,hogyan nevel,de szerintem a testi fenyítés nem nevelés.

Lehet célravezető,és biztos egyszerűbb is,mint naponta hússzor ugyanazt végig csinálni,de így a kutya csak félni fog,nem pedig tanulni.

15. Kékharisnya (válaszként erre: 14. - Anya4005)
2016. jún. 16. 00:22
Nyilván én sem vagyok híve a kutyaverésnek,de azt állítani,hogy nem válik be,azért ez nem igaz,mivel nálam is müködik azokban a helyzetekben és úgy ahogy leírtam.Soha sem kétsègbeesésemben csapok a kutyára,hanem tudatosan...tudom,hogy ez most egyáltalán nem elfogadott,de pl.20 éve és még régebben még ezt tanították a guruk és a testi fenyítést minden kiképző alkalmazta.Persze változik a világ...kinek mi válik be,nálunk így müködnek a dolgok,ezért bátorkodtam leírni...
14. anya4005 (válaszként erre: 9. - 6496c360f6)
2016. jún. 15. 23:55

A teraszra felmenetelt is azzal tudod megoldani,ha egyszerűen kitartod elé a lábad,ha közelít,és rászólsz,hogy Nem! Nagyon sokszor kell ezt eljátszani,és résen kell lenni,de megoldható: a mi kutyáinkat a lépcsőről kellett leszoktatnom,de már csak elé fekszenek maximum.

Tudnia kell,hogy az a te területed! Ha rácsapsz az orrára,azt tanulja meg,hogy azzal,ha felmegy a teraszra,reakciót vált ki belőled,és ha megérzi a "kétségbeesést" (mert már nem tudsz mihez kezdeni),akkor ő nyert!

13. anya4005 (válaszként erre: 7. - 6496c360f6)
2016. jún. 15. 23:49

Séta pórázon? Jajj,nagyon vicces emlékeim vannak,főleg a két nem pici kutyával,akik 8 felé rángatnak...

A kulcs: ahogy feszül a póráz,megállsz! Addig várj,míg a kutya legalább 1 lépést hátrál,csak utána indulj tovább. Így megtanulja,hogy ha húz,akkor szobrozhat,nincs séta!

Nekem kb. 2 hétbe telt,mire mindkettő (a másik egy németjuhász keverék) megtanulta.

Ha felugrik,ki akar tessékelni a területéről...szóval,nem tekint rád falkavezérként,ami kölyök kutyánál még nem akkora baj,viszont az,hogy megütötted,fiatal kora ellenére is azt mutatja neki,hogy kétségbeesett vagy,és így nem is fog falkavezérként tekinteni rád.

Miénk most augusztusban lesz 2 éves,1 évesen fogadtuk be a sittről. Akkoriban én is terhes voltam,rám is felugrott a dila,de nem ütöttem meg,hanem határozottan (de nem kiabálva) rászóltam,majd ellöktem magamtól,ha nem jött be a verbális fegyelmezés.

Ha rosszat csinál,ne engedd,hogy a házába menjen! Az az ő vára,tehát semmiképp sem menekül előled,csak hazai pályára sunnyog. Simán kihúzhatod onnan,hiszen "te vagy a főnök,majd eldöntöd,mikor mehet a helyére"! Nekem nagyon nehéz volt,de használt,amit a "guru" tanácsolt: minden pillanatát kontrollálni! Ez azt jelenti,hogy a kutyaházon és vizes tálon kívül nincs a kutyának semmi elől. Se játék,se kaja,semmi. Nagyon fontos,hogy etetni séta után kell,hogy úgy érezze, a "vadászat" sikeressége miatt van mit ennie. Ha hazaértek sétából,várj fél órát,majd vidd ki a táljában a kaját,ültesd le,tedd le a tálat,és csak akkor hívd enni,ha megérdemli (tehát szépen a seggén ült,amíg meg nem engeded,hogy egyen).

Játék akkor van,ha te játszani akarsz,és bármilyen édes,mikor dugja a fejét a kezed alá simiért,határozottan szólj rá,hogy Nem! Majd akkor simized,ha te akarod.

Az aurádba ne engedd be. A németjuhász(szerű)unk őrzött állandóan (szuka,és érezte bennem a babát,őt 2 hónappal később fogadtuk örökbe),de akármikor mellém ült,elküldtem. Megtanulta,hogy jó 5 méter köztünk a távolság. A boxer keverékünk sosem őrzött,ő labdamán (szerintem vészesen függő),úgyhogy ha a labdáját tolja,egyszerűen berakom a garázsba,és előveszem,ha kedvem van játszani.

Amúgy vélhetően tudja,hogy van benned valaki,de kölyök lévén nem foglalkozik vele,főleg,mivel nem tekint falkavezérnek. A legjobb,ha a lábadat megemeled,távol tartva vele a kutyát magadtól (nem rúgni,csak kitartani),így megszokja majd,hogy nem közelít meg a kellemestől jobban!

Hogy meddig kell szenvedni vele? Addig,amíg meg nem tanulod kiüríteni a fejed,és kizárólag rá koncentrálni,mikor vele vagy! Azt hittem,viccel a guru,mikor azt mondta,elég csak arra gondolnom,hogy "Ül!",és le fog ülni a kutty. De igaza van! Ha érzi rajtad,hogy feszült,bizonytalan vagy,akkor feszegetni fogja a határokat! Ha azt érzi,hogy magabiztos,következetes és céltudatos vagy,alárendeli majd magát.


Igazság szerint,volt,hogy én azt mondtam,vigyük el a kutyát: még a kocsimon a vonóhorog vezetékeket is szétrágta,féltem,hogy nagyobb bajt csinál egyszer (műanyag fékcső szétrágása mondjuk)...az,hogy a szomszédba átrágta magát a fakerítésen,vagy,hogy felásta az egész kertet,kirángatta a tujákat,stb. már megszokott volt,de a kocsival muszáj beállnom,mert 3 gyereket be kell raknom reggel. Szóval,majdnem feladtam,de imádom!

Kitartást,és boldog babavárást! Nem lesz egyszerű babával és egy nagy energiájú kutyával,de minden megoldható!

Bocsi,hogy kisregény lett...:)

12. Kékharisnya (válaszként erre: 11. - 6496c360f6)
2016. jún. 15. 12:54

Értem,de ha a házában van onnan már ne cibáld ki,de ha kijön ahogy elfordulsz vagy arrébb mész visszafordulva zavard be újra,az ott maradsz(!) vezényszóval.Amúgy kölyök még és nem is lehet elvárni,hogy mindent teljesítsen pár alakalom után.Már az is haladás,hogy felfogja,hogy van amit nem szabad.magát a NEM-et.Az egy dolog,hogy még elbolondozza,de már tudja,hogy a NEM az nem jó. :)

Persze,hogy jó,hogy meghunyászkodott,én csak arra akartam kilyukadni,hogy ezt nem jófejségből csinálta,hogy felmérte,hogy: "jaj de kis semmi kutya ez,én meg szétkaphatnám egy pillanat alatt,de rendes vagyok nem bántom"

Hanem azért mert a másik dominált felette.Vagy azért,mert már idősebb tapasztaltabb kutya,vagy azért,mert eleve lehet egy domináns kutya.

Nekem a mostani kutyám előtt egy boxer-pitbull keverékem volt.Egy domináns kan...azt nem érdekelte,hogy a másik kutya nagyobb vagy idősebb volt nála.Ha megmorogták azonnal támadt.Miután kigolyóztuk kicsit jobb lett,de még akkor is megmaradt a domináns vére:)

Nekem azt mondták anno,hogy kb 100 kutyából 1 születik dominánsnak,ez a természet törvénye.A gazdik jól teszik,ha nem ilyen kutyát választanak.

Na de a tiétek nem ilyen,ezt bebizonyította a tacsival szembeni viselkedése...de ettől még fel kell kötni a gatyátokat... :)))

11. 6496c360f6 (válaszként erre: 10. - Kékharisnya)
2016. jún. 14. 23:40
Olyan gyors, hogy nem érem el a teraszon és csak a házában áll le. Tudja, hogy miért kap, hiszen azért szaladt be és azért nem csinálta napokig utána. Amúgy a házába csak addig marad amíg elérek a lépcsőig ami 3 lépés és mikor a lépcső tetején vagyok, ő már az alján. Szóval nem duzzogni megy be, hanem mert azt hiszi, hogy úgy megússza. Szerintem jó, hogy meghunyászkodott a tacsi előtt, hiszen idősebb, de abban mindenképp igazad van, hogy velünk is ezt kéne tennie.
10. Kékharisnya (válaszként erre: 9. - 6496c360f6)
2016. jún. 14. 23:19

Én a házából nem szedném ki.Tudja,hogy oda bemehet duzzogni és "gondolkodni".Meg azért sem,mert a verés,ütés vagy szidás legyen akkor,amikor a rossz esemény történik.Zavard le a teraszról határozottan,dühösen és állj lesben az ajtónál,ha feljön már lépsz is ki:_mit mondtam neked,takarodj a helyedre rossz kutya!!!_stb.

A másik kutyával való helyzetet nem jól láttad szerintem.A te kutyád nem jó fej volt,egyszerűen csak meghunyászkodott a másik kutya rendre utasításától.Azért,mert a másik dominált felette.Gondold el,a saját területén a saját csontját elveszik tőle és elég a másik kutya részéről egy határozott morgás és megadja magát.Így kellene viselkednie veletek is,ilyen alázattal,de ehhez tényleg sok idő és türelem és határozottság kell.És nektek meg úgy kéne viselkednetek,mint a tacsinak:)

Azért mire jön a baba,mindenképp meg kéne nevelni,esetleg segítséggel is.

9. 6496c360f6 (válaszként erre: 8. - Kékharisnya)
2016. jún. 14. 22:51
Nagyon is jó, hogy ennyit írtál! Köszönöm. Néha úgy sajnálom, de komolyan már hiába szólok rá, csak a verés segít. Lelkiismeretfurdalásom van, de jó olvasni, hogy nem vagyok egyedül. Egyszerűen nem ért másból néha. Megakarjuk tanítani, hogy nem jöhet a teraszra. Két oldalt van lépcső. Lezavarom az egyik oldalon, bemegyek, de mikor csukom az ajtót már hallom a szuszogását a másik oldalon. Ezt eljátszuk egy párszor, aztán kénytelen vagyok lemenni, kiszedni a házából (mert bebújik, tudja, hogy rossz, csak szivat) és ráverni. Aztán pár napig megint nem jön fel. A legrosszabb, mikor ordítok az ajtóban ez meg farkasszemet néz velem a lépcsőről "Gyere és kapj el". :D kis görény. De közben meg tele van szeretettel. Ez a szerencséje :D Anyáéknak 6éves tacsijuk van, magának való vénember :D mikor átjöttek, elvette a mienk csontját és mikor közel ment, csúnyán morgott. A miénk erre lefeküdt elé, megadta magát és a csontját. Nagyon büszke voltam rá! :) Nagy erőfölényben volt a miénk, meg is haraphatta volna. Ezért szeretem nagyon. Igaz elég hülye sokszor, de nagyon jó a természete. :)
2016. jún. 14. 22:20

Nekem is boxim van,már 6 éves és még mindig "bolond" de jól nevelt.Kicsiként rengeteget foglalkoztam vele.A lényeg akövetkezetteség.

Nem vagyok rá büszke,de sokszor elvertem és ez használt.Amikor harapott rávertem az orrára és azonnal bezavartam a helyére.Később már csak a játéknál harapott,akkor meg befordítottam a száját a fogára és megszorítottam.Ezt kutyás trénertől tanultam.Azt mondta,hogy korán elválasztották és az anyja nem tanította meg a gyengéd harapásra a játszásnál.Most már ezt is tudja.A határozott hangos NEM!!! is bevált és ahogy leállt egyből a dicséret.

Ami nagyon fontos a boxernél,hogy nagy melegben nagyon kell rá vigyázni.Képes túl pörgetni magát,könnyebben kap hőgutát,mint más kutyák,mert nem áll le :)

Amúgy egy csupa szív kutya,nagyon szeretem.Tényleg idő volt mire megtanulta a szabályokat,de megérte.Sétánál egy vessző és amint megfeszült a rövid póráz már suhíntottam.Amikor hazamegyek észre sem veszem,ő majd meg őrül olyan boldog,de nem figyelek rá,ha bejön mégis az aurámba egyből rámordulok (mintha kutya lennék :) és elzavarom.Később kimegyek és odahívom és megszeretgetem.Érted mikor én akarom.Így betudok menni csomagokkal,anélkül,hogy feldöntene vagy rám ugrana.

Szóval egy kicsit kutyául.kell bánni vele,ha érted mire gondolok.

Bocsi ha hosszú lettem.

7. 6496c360f6 (válaszként erre: 6. - Anya4005)
2016. jún. 14. 21:22
Az érdekelne, hogy mennyi idős most. Gondolom a tietek már nem kölyök, jó lenne tudni meddig kell még szenvednem miatta :D Ma már nagyon pipa voltam, mert felugrott a melső lábaival a hasamra és terhes vagyok. Ne tudd meg, hogy eldurrant az agyam... Nem vagyok egy kutyaverés párti, de akkor kapott párat. Néha olyan kedves és relatíve szófogadó, aztán meg mint egy bolond. Mi is úgy szoktuk, hogy ő megy ki utoljára az ajtón. Ami még egy nehéz dolog az a séta. Rángat, harapja a pórázt, úgy húz, hogy, ha a keskeny nyakörv van rajta, fulladozik, de az sem érdekli. Egyébként jó hír, hogy a tietek védi a házat, a miénk is egyre ügyesebb benne. Azért választottunk boxert, mert jó a gyerekekhez és megvéd. De őszintén szólva van, hogy elbizonytalanodok a választást illetően. Azért keresek itt egy kis remény. Hátha van fény az alagút végén és egyszer majd harapdálás nélkül átölelhetem végre. :) Kíváncs vagyok, hogy meddig tarthat ez a rosszcsont korszak.
6. anya4005 (válaszként erre: 1. - 6496c360f6)
2016. jún. 14. 21:07

Nekem ugyan keverék (boxer-amstaff) kutyám van,de ő is állandóan ugrált és harapdált,na,meg szétrágta a kertet. Eszement energiákkal rendelkezik,amit nem tud levezetni a napi 2 órás sétával,pedig kertben van egész nap,és van még egy kutyánk rajta kívül.

A kutya guru azt mondta,ha harapdál,hagyjam abba a játékot,hagyjam ott,akkor rájön,hogy átlépett egy határt.

A felugrálás azért volt,mert bontogatta szárnyait: falkavezér akart lenni- már tudja,hogy nem nyert. Én egyszerűen lelöktem magamról (na,nem dobott hátra szaltót,de határozottan). Illetve nagyon ügyeltem,hogy mindenhol én menjek ki vagy be előbb,soha ne ő. Most már addig nem mozdul,míg nem engedem meg neki.

Viszont eszement terület őrző,így hozzánk senki nem tud bejönni biztonsággal (mondjuk,ez volt a cél),csak,ha ott vagyok,mert kizárólag nekem fogad szót.

Sok infót kaptam annó a kutya pszichológustól (azért hívtam ki,mert véresre tépték egymást),ha esetleg valami érdekel,amit ő tanácsolt,kérdezz nyugiban,ha tudok,válaszolok!

5. 328e1b30ab (válaszként erre: 1. - 6496c360f6)
2016. jún. 14. 16:22
A boxernek kemény, határozott kéz kell. Mindenképpen vidd el kutyaiskolába.
4. 328e1b30ab (válaszként erre: 3. - 6496c360f6)
2016. jún. 14. 16:22

Itt.

Dél-Amerikában a cane corsót alkalmazzák, nem véletlenül.

3. 6496c360f6 (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2016. jún. 14. 16:18
Hát azért szerintem minden kutyafaj más, ezért nem véletlen, hogy pl a rendőrkutyák álltalában németjuhászok. Az elsők egyébként boxik voltak, nem csodálom, hogy ez megváltozott :D lehet, hogy rosszul fogalmaztam, a lényeg az lett volna, hogy boxer gazdik meséljenek a kutyájukról. Álltalában felugrás ellen beválik a hátsó lábra lépés, nálunk nem.
2016. jún. 14. 15:14

[link]


Igaz nem boxer, de mindegy is, a probléma szinte ugyanaz.

2016. jún. 14. 14:42
Sziasztok! Fél éves a boxink és nem lehet leszoktatni a kézharapásró, a felugrálásról. Nem tudom megsimizni, csak, ha van játék a szájába, mert harapdál. Nem durván, de idegesítő. Tudom, kicsi még, ezért az lenne a kérdésem, hogy akinek ilyen kutyusa van, mikorra komolyodott meg? A tieteknek is a pocaksimi a mániáka? Letöri a virágjaim, mert azzal vakargatja a hasát. Olyan kis majom :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook