Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Borzasztóak az esték fórum

Borzasztóak az esték (beszélgetős fórum)


1 2
2013. nov. 23. 21:44

Nálunk is borzasztóak voltak.És én is próbáltam mindenhonnan segítséget kérni.

Ami létezik és elérhető volt anyagilag mindent kipróbáltunk,és ezt halálosan komolyan mondom,az ősrégi módszerektől a legmodernebbnek mondott csodaszerekig,tápszerváltással.

Semmmi!

Kinőtte.Igen van akinek semmi nem használ,minket küldtek gasztrora,be akartak fektetni a gyerekkórházba,a gyerekorvos írt fel kimondottan hasfájásos görcsre gyógyszert.

Kinőtte,van amikor csak az idő oldja meg a dolgokat.Zombiként,de átvészeltük.

33. Durciful (válaszként erre: 20. - 342402de6d)
2013. nov. 23. 13:42
Ez nagyon így van. Én sem használok semmilyen illatosított terméket a babám születése óta, még a parfümöt is egy ideig mellőzöm.
32. Durciful (válaszként erre: 29. - 342402de6d)
2013. nov. 23. 13:39

Tudtam én ezt a választ, csak le akartam veled iratni. Sehonnét nem tudod. Tehát nincs semmi alapod ítélkezni sem. Ez itt a lényeg.


Egyébként nem akarlak bántani, az anyatej nagyon fontos, bárcsak minden baba pocakja ezen erősödhetne meg, de sajnos nincs így. Sokan elítélik és sajnos saját bőrön tapasztaltam, terrorizálják a szoptatni nem tudó anyukákat, anélkül, hogy bármit tudnának a körülmémyekről. Én például hormonkezelés alatt állok, mert totál megborult a hormonháztartásom a terhesség utolsó hónapjában. Az endokrinológusom azon csodálkozott volna, ha lett volna tejcsi. Hiába, rengeteg követ kaptam az arcomba a környezetemtől, még a babámat is megkülönböztették, pedig semmit nem tudtak rólunk.

31. ca8f748537 (válaszként erre: 30. - Carpediem*)
2013. nov. 23. 13:17

Én úgy látom-de majd megmondja, ha nem igaz, hogy fáradt a nemalvástól. Kezdetben jó lett volna valami segítség, nagyik, vagy apa felváltva, hogy 1x-1x ki tudja aludni magát. És hogy szokja, hogy teljesen más lesz a baba születésétől kezdve a napirend.

A hasfájásra itt sokan adtak tanácsot, bármelyik jó, türelem kell hozzá, meg kis mértékű kipihentség. Az érzés ismerős, nekem semmi segítségem nem volt, fiam 1 éves koráig 2 óránként evett, miközben 5.5 hónaposan elapadt a tejem. Napi 2 órát aludtam 4 részletben, frusztrált voltam. Ha alszok, talán tudtam volna gondolkodni, és kis problémákat helyükön kezelni.


Nekem egy ismerős azt mondta, hogy: "A babád születésétől kezdve legközelebb akkor fogsz tudni aludni egy jót, amikor a felnőtt gyereked elköltözött." Van benne igazság.....

2013. nov. 23. 12:47

bakker tényleg a szoptatáson van a hangsúly :S:S:S

Nem ezt kérdezte, bakker........


szerencsétlen lány!!!!!


nincs teje nincs és pont....

nem kell ezen lovagolni, tápszer ugyan olyan TÖKÉLETES mint az anyatej......



Szóval, szerintem is tápot kellene cserélnetek, valószínű bántja a pocakot.

Van már rengeteg fajta, kérd ki doki gyógyszerész tanácsát.

Nálunk sem Infacol, sem espumisan nem segített.

Ami segített, karon hason fektetés és a háta maszírózása, majd sok büfi jött, és ha nem megy a pukizás akkor hőmérővel segíteni rajta.

Pukiszelepet szerintem ne használj, elég a hőmérő, azt kicsit felnyomni, kicsit!!! és körkörözéssel segíteni.

Együttalvást én nem ajánlom, igaz hogy még csak két hetes, de hidd el rafkósak már olyankor is.

Nincs mese, hagyni kell kicsit sírni az ágyába, miután kicsit rajtad volt és rajtad elszundított, be az ágyikójába, kicsit hisztizik majd de hidd el megszokja, nálunk két hét alatt megszokta, igaz pokol volt a két hét, de keménynek kell lenni!!!

Cumizik?? az is szokott segíteni a megnyugvásban.


Éjjel született egyébként?? mert mintha fel lenne cserélődve nála a nappal és az éjjel. de ezen is lehet segíteni.

Kitartást .

29. 342402de6d (válaszként erre: 28. - Durciful)
2013. nov. 23. 12:21
Akkor olvasd el a 24.hszólásomat és választ kapsz erre is....honnan tudhatnám....sehonnét.
28. Durciful (válaszként erre: 21. - 342402de6d)
2013. nov. 23. 12:18
Mások is mindent megtettek, mégsem sikerült tejet csiholni. biztos van, aki nem így tett, de a többség szerintem a kezét törné, csak legyen tejcsi. Ha neked sikerült, hát örülj neki, de nem helyes azt az érzetet kelteni, hogy másnak azért nincs, mert ő nem tett meg mindent. Honnan is tudhatnád te azt?
27. secret! (válaszként erre: 1. - Anitav)
2013. nov. 22. 22:24

1. Lehet, hogy az ágya és a sötétség a gond, sólámpa van lányunk szobájában, 5 napos korától egyedül és zárt ajtó mögött alszik. Rakjátok máshova az ágyat, és egy lámpát is be.


2. Lehet, hogy hideg van nála, ez is előfordulhat.


3. Ha mégis tápgond, akkor mást próbálj ki, helyi börzén keress másikból kis adagot, hogy ne kelljen nagy dobozzal venni. Nekem a Beba HA Start pro, ezt kapta kezdettől, és semmi gondja nem volt.


Szoptatás-nem szoptatás téma, pedig biztos van máshol, mindenki foglalkozzon érdemben ezzel a témával, oda fáradjanak a többiek, akik pro-kontra érvelnek.


Ui.: tápos a lányom, én őt imádom, és napot hozott az életembe. Ez számít, hogy hogyan jut a tápanyagokhoz, az nekem édesmindegy, és majd ha nagy lesz, neki is mindegy lesz, hogyan volt.

26. EsztyMorgan (válaszként erre: 24. - 342402de6d)
2013. nov. 22. 14:45

16 évvel ezelőtt sem tudod mindenki szoptatni. Akkoriban forralt házi tejet adtak már a pár hetes babának is. Csak ugye azt se felejtsük el,h akkor mi volt a módi és ma mi.

Minden anya szeretne szoptatni de van akinek nem jön össze. Én inkább abba haltam volna, ha éhes marad a babám. Mi is hasfájósak lettünk, igaz.. mi ennyit és így nem szenvedtünk. A fogakkal a mai napig vannak rossz éjszakák de az csak pár napig tart. Könnyű azt mondani,h túl kell élni.. persze. Ezt az ember tudja is, de amikor már napokig nem alszik valaki, az az anyának sem jó és a babának sem.

25. EsztyMorgan (válaszként erre: 4. - 342402de6d)
2013. nov. 22. 14:41
pedig elhiheted,h anno én is megpróbáltam mindent. Teát, bogyók.. házi tejet ittam, rostos italokat, napi 2-3 liter víz, ezek kombója és nem jött be. Ilyen is van. Persze én sem örültem,h tápszereznem kell az akkor 3 hetes lányomat, de hagytam volna éhesen?? A tápszerekből rengeteg fajta van, sajnos ki kell kísérletezni mire egy beválik.
24. 342402de6d (válaszként erre: 22. - Nbandus)
2013. nov. 22. 13:08

16 évvel ezelőtt nem volt senkinek semmilyen megnyilvánulása ezzel kapcsolatban...

én meg hülye vagyok mert hozzámertem szólni,elvégre nem értek hozzá,végül is mikor volt már az.....

23. nbandus (válaszként erre: 22. - Nbandus)
2013. nov. 22. 12:59
És nem feltétlenül ettől fáj a baba pocakja.
2013. nov. 22. 12:57
Itt egy újszülött anykája segítséget, válaszokat kért hasonló helyzetben lévő anyukáktól. Nem akarlak megbántani, se kioktatni,tényleg, de ez a hozzászólás egyáltalán nem segít neki, sőt, ha eddig nem is érezte magát rosszul amiatt, hogy nem tud szoptatni, ettől simán érezhetné magát rosszul. Annyi fórum van erről a témáról itt is, hogy az ilyen megnyilvánulások miatt lesznek olyan fóbiások az anyukák, mint amilyen Te is voltál/vagy. Nem szabad ezt senkibe belesúlykolni. Szoptatás nélkül is lehet valaki csodálatos anyuka!!!
21. 342402de6d (válaszként erre: 19. - Nbandus)
2013. nov. 22. 12:51

Miért nem írhatom le,hogy belehaltam volna??????

Mert úgy éreztem,és mindent megtettem,hogy ne kelljen a tápszer,mert felnőtt fejjel is fóbiám van ezekkel a dolgokkal kapcsolatban,sokan könnyen feladják a szoptatást,nem szabad,én soha nem tudtam fejni,épphogy elég volt,de azért meg is szenvedtem rendesen,hogy legyen...

20. 342402de6d (válaszként erre: 12. - Jucusmucus)
2013. nov. 22. 12:47
Itt nem a teán meg a belehaláson volt a lényeg,hanem a testápoló dezodor,tusfürdőre szeretem volna felhívni a figyelmét,mert sok anyukának ez eszébe sem jut,hogy óvatosan bánjon ezekkel a dolgokkal.
2013. nov. 22. 12:43

Szia,


A lányunk fél éves koráig volt hasfájós, ebból 3 hónapig durván. NAgyon bevált nála, hogy az apja az alkarjára fektette hason, és így "hintáztatta", így kijöttek a "szelek". Szerintem első körben próbáljatok ki más tápszereket is,hátha az a ludas. Nekünk az espumisan cseppeket kellett használnunk, bár ez annyira nem vált be. Viszont állítólag a keserű víz is segít, Salus talán a neve?!


Cherry coke, nagy segítség voltál a 4. hozzászólásodal. Miért haltál volna bele a tápszerbe???

2013. nov. 22. 11:37
Az igaz,hogy túl kell élni,de azért van egy határ..ő nála annyira lecsökkent,hogy reggel 6-7ig nyögött,azért az a babának se jó ha egész éjjel nem alszik..sőt..senkinek..szóval ezen lehet és kell is segíteni csak tényleg horror összegbe kerül,viszont nálunk 2,5hónaposan teljesen elmúlt a hasfájás..
17. Durciful (válaszként erre: 16. - Durciful)
2013. nov. 22. 11:37
Ja és kimaradt egy nagyon fontos lépés: Espumisan cseppek.
16. Durciful (válaszként erre: 1. - Anitav)
2013. nov. 22. 11:36

Az én babám 6 hónapos, nem volt hasfájós. Sajnos tápszeres, beba ha pro 1. Tuti, mi szerencsések voltunk, de jó sokat tettünk is a hasfájás ellen. Leírom mi mindent, hátha találsz jó ötletet magatoknak. Azt nem tudom, mi az oka, hogy az egyik baba nagyon hasfájós a másik meg nem, lehet ez alkati adottság is.

1. az etetés mam anticolic cumival történt, a mai napig erre esküszöm, sokszor voltam rá mérges, mert ez a legidőigényesebb cumi a tisztítás szempontjából, de a leghatékonyabb is. Az alján szívja be a levegőt és mi sokat hallgattuk, ahogy a babám eszik és megy be hangosan a cumiba a levegő. Volt más szelepes cumink is, de azok nem voltak olyan jók, mert megfigyeltük, hogy amikor a baba elengedte a cumit, akkor bement a szájánál a levegő, mert vákuum volt a cumiban.

2. a beba pro ha tápszer bifiduszos, ami az emésztést segíti

3. baktérium cseppek - Biogálya, a doki írta automatikusan,

4. etetés után 10 perc büfibuszozás - én az elején nem tudtam, hogy kell jól büfiztetni, végül megmondták, a lényeg, hogy a baba két karja a magasban legyen és úgy vedd a válladra, mintha hasra feküdne a válladon feltett karral és nem kell erősen rázni, meg lengetni, stb, hanem finom lefelé és felfelé mutató rugózással gyorsan kijönnek az elbújós büfik:)

5. Büfiztetés után mi még beletettük a babámat egy bouncerbe egy 10-15 percre, ahol 45 fokban volt a kis teste, de a gerince egyenesen volt, ezt azért használtuk, mert különben minden visszajött

6. a kiságy fejvégét lexikonokkal megemeltük, nem nagyon, csak kb 5 fokban, csak a mihez tartás végett, hogy mi is a kaja jó iránya:)

7. minden pelusozásnál minimum 5 perc torna, ami lábfelhúzás 20-szor, lábfelhúzás 20X nyújtással, lábkörzés 20szor befelé, lábkörzés 20X kifelé, biciklizés 20x, váltott lábhúzás 20x, pocaklötyögtetés jobbra és balra, pocaktrombitálás, hasra fordítás, hátsimi, majd láb felhúzás hason

8. meleg vizes fürdő este, mert mi arra esküdtünk, hogy a meleg víz segít a pocaknak ellazulni. Egy extra szuper babakádat vettünk, amit kb 2 hónapig sem használtunk, mert észrevettük, hogy nem lepi el a víz a pocakot. Attól kezdve a nagyfiam velem fürdik este a nagykádban (már 3 hónaposan a kacsá kergette :). A meleg vízben - 37,5 - is végig csináltuk a tornát. Persze ezek a tornák nem gépiesen, hanem játékosan történtek, énekeltünk, mondókáztunk közben. a Sehallselát Dömötör lett a kedvenc.

Remélem, valamit tudsz hasznosítani, hátha segít.

2013. nov. 22. 11:34
Ahogy cippora írja beba sensitivet adj neki,ezek mellé mi is azt adjuk..
2013. nov. 22. 11:33
Van rá megoldás csak nagyon drága:Espumisam rendesen adagolva ahogy a dobozon van havi 13000-re jött ki nekünk+havi 1x bio-gaia(probiotikum)ez meg 4000ft..tudom nagyon drága de nem volt hasfájás utána.Infacol nekünk se segített
13. -Maya-
2013. nov. 22. 08:47

Szia!

Ismerős helyzetek ezek, ezen mi is keresztül mentünk, sokszor nem tudtam, hogy nappal van vagy éjszaka.Ne add fel a szoptatást ez lenne most a legfontosabb célpont, talán az üvegből való evéskor nyel sok levegőt és azért fáj a pocija.Nekem teljes 2 hónapomba került mire beindult igazából a tejcsim, nem szabad feladni.Kritikus időszak és nekünk 10-hét után lett jobb, próbáld a hasára rakni, hogy küzdjön és akkor hátha kinyomja magából a levegőt,. Mi babahordózóba raktuk sokat mert akkor a lábacskáját feltudta húzni és nem feszült a hasija.Éjszakákat a karomba kucorodva aludt el és ha letettem rögtön sírt...esetleg rossz helyen van az ágya.Én nem vagyok híve az együtt alvásnak mert hamar rászokik és rá is fekhetsz.Próbálj meg akkor aludni amikor ő alszik napközben is.Délután vidd ki a levegőre hátha az elnyomja estére, hidd el hamar túl lesztek rajta és hipp-hopp azt veszed észre hogy ott szaladgál körülötted.Boldog babázást

12. jucusmucus (válaszként erre: 4. - 342402de6d)
2013. nov. 22. 08:47

Nem attól függ a szoptatás, hogy ki mennyi teát iszik meg..... Kár is ezzel stresszelni szegényt, azzal meg főleg, hogy te bele is haltál volna....

Szerencsés az, aki tudja szoptatni a babáját. Nekem egyiket sem sikerült, és nem azért, mert nem ittam elég teát, nem fejtem stb.

Nemrég kiderült, hogy miért: nincs elég tejmirigyem. És mint tudjuk, ezzel nem lehet mit tenni.

11. szomorkodó (válaszként erre: 1. - Anitav)
2013. nov. 22. 08:18
A hasfájás a felpuffadástól van általában. Én is kinlódtam a fiammal. szélcsövet javasolt az orvos, úgyhogy minden nap többször le a pelenka, aztán levegőtlenítés. továbbá laxáns szirup, lehet, hogy ez már nincs. kamilla tea mézzel. és a hason fektetés. büfiztetés nagyon fontos, nekem a doki megmutatta, hogy kell. a hasa a válladon legyen, és közben paskolod a fenekét.a hasmasszázs is jó volt. az órajárásával ellenkező irányban simogatni a pociját. ez mind együtt, biztos, hogy segít, és nem extra dolgok. aztán majd ha elindul, és mozog, megszűnik a hasfájás. Kitartás!
2013. nov. 22. 08:16
miért nem alszol a babáddal? még mindig egyszerűbb, mint a nem alvás...
9. Petra025 (válaszként erre: 1. - Anitav)
2013. nov. 22. 08:10

Mikor adod oda neki az anyatejet? Este? Lefekvéskor? Vagy folyamatosan nap közben? Mennyire tud már büfizni? Ha még annyira nem megy a büfizés, akkor attól is fájhat a pocakja. De te is ehetsz valami olyat, ami nem jó neki.

Kedves 2. válaszoló baromira segítettél, így sem alszanak...

8. 66429b468f (válaszként erre: 1. - Anitav)
2013. nov. 21. 22:14

Babaolajos pocaksímogatás, masszírozás?

Egymás mellett alvás?

7. ca8f748537 (válaszként erre: 1. - Anitav)
2013. nov. 21. 22:01

Meg kell szoknotok,ki kell tapasztalnotok egymást.

Nyugodj meg,ezen az időszakon talán mindenki átmegy. :-)

Javaslom a babamasszázst.Segít a görcsökön is,meg máson is,bár a te babád még nagyon pici.

6. Cippora (válaszként erre: 1. - Anitav)
2013. nov. 21. 21:47
Szerintem ezt az időszakot túl kell vészelni,ha úgy látod,hogy melletted nyugodtan alszik akkor aludjatok együtt átmenetileg.Olyan 3 hónapos korra kinövik a pocakfájást,de van aki már előbb is.Milyen tápszert eszik? Lehet az is a ludas,próbáld meg a beba ha sensitive-et,ez kifejezetten hasfájós babáknak van.
5. Z.Györgyi (válaszként erre: 4. - 342402de6d)
2013. nov. 21. 19:21

Nekem az első szopizott 18 hós koráig. És az első három hónapban mégis hasfájós volt, ha a fejem tetejére álltam, akkor is. Ahogy betöltötte a három hónapot, magától elmúlt.

A második nem szopott, hiába volt rengeteg tejem, és hiába "haltam bele" lelkileg. Ő nem volt hasfájós. Minden baba más.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook