Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 4,5 évesem borzasztóan köhög, mi lehet a baj? fórum

4,5 évesem borzasztóan köhög, mi lehet a baj? (beszélgetős fórum)


29. Cucicsillag (válaszként erre: 28. - Zoé5)
2016. okt. 16. 20:12

Nahh, az enyem hnap vegre megy oviba, aztan kiderul...

Allitolag egy oviteremben 23 fele baci, virus megtalalhato, szval azert igyexem, hgy az immunrendszere is allja a sarat. Tavaly nem volt beteg ill.csak alig.

28. Zoé5
2016. okt. 14. 21:29
Szerintem a természetes dolgok mindíg jobbak ha elkerűlhetőek a gyógyszerek! Az inhalàlàst is megszetettem a kicsi is elvan vele 😊szerintem az is nagyon hatàsos,mint sok esetben az infra😊
27. Cucicsillag (válaszként erre: 22. - 388b941089)
2016. okt. 14. 19:42
Anyoseknal bioprton van, itthon semmifele ilyesmi lampas dolog nincs :)
26. 388b941089 (válaszként erre: 24. - Nünüke :))
2016. okt. 14. 11:09
Persze, és van aki a homeopátiát pártolja.
2016. okt. 14. 08:50
Nem együtt adták egyiket nappalra a másikat éjjelre
24. Nünüke :) (válaszként erre: 23. - 388b941089)
2016. okt. 14. 08:46
Tudom, de a mi dr. nénink egyiket sem pártolja.
23. 388b941089 (válaszként erre: 21. - Nünüke :))
2016. okt. 14. 07:49

A spiropent horgotágito, nem kopteto, horghurutnal szoktak adni, a nehezlegzes megszuntetesere szolgal.

A sinecod pedig kohogescsillapito es koptetovel egyutt nem szoktak adni.

22. 388b941089 (válaszként erre: 18. - Cucicsillag)
2016. okt. 14. 07:45
Ti nem infráztatok soha? :)
2016. okt. 14. 05:55

Jajj de sokat aludtam én is hideg szobában nyitott ablaknál ülve a gyerekkel az ölembe.Kínok kínja volt. Már a harmadik heten azt mondtam a doktornéninek ha nem ír valami tuti dolgot akkor itthagynám egy két napra mert én élő halott vagyok. Aztan kiderült hogy asztma. Ilyen esetekben inhalátor.

Sinecodot nálunk nagyon ritkán írják fel úgy mint a Spiropentet sem mert sok gyereknél visszafogja a köhögést és tüdőgyulladást okoz.

Jobbulást és kitartást főleg éjjel a szülőknek

20. Zoé5 (válaszként erre: 18. - Cucicsillag)
2016. okt. 14. 01:52
Elixirium thymi compositum.Az infràzàst meg infralàmpàval 5-8 percig ahogy bírja😊 És még az inhalàlàs is nagyon jó!Most kölcsön kaptunk egyet és szuper!😉 Ha nagyobbacska lesz akkor az orr-àtmosàsára is ràszokunk nàthàs időszakban... Ti?Javultok?😊
19. Zoé5 (válaszként erre: 17. - Moonlight13)
2016. okt. 14. 01:35
Köszönöm!Hàt még én!😊
2016. okt. 13. 23:30

Szuper ! :)

Mi a nyakoldo?

Es az infrazast hgy?

17. moonlight13 (válaszként erre: 16. - Zoé5)
2016. okt. 13. 23:00
Örülök, hogy jobban van a kicsi! Mielőbbi teljes gyógyulást kívánok!
16. Zoé5
2016. okt. 13. 21:12
Sziasztok! Szerencsére kisfiam jobban lett.Ég és föld volt a tegnapi és a mai napunk.Elhagytuk a sinecodot!!!Nyákoldót kaptunk napközben,antibiotikumot azt szedjük is,calcimuscot,c vitamint nagy dózisban és infrázást javasoltak úgyhogy most ezeket betartva szerencsére sokkal sokkal jobban vagyunk! Továbbá beruházok egy inhalátor és orrtisztítógépre is!!!Legközelebb nem babrál így ki velünk a vírus!!! Köszönöm mindenkinek a hozzászólást és tanácsot és mindenkinek jobbulást kívánok a ki beteg!!! :-)
15. moonlight13 (válaszként erre: 2. - Zoé5)
2016. okt. 13. 19:45
Szerintem 3 hetes köhögésnél a vírus után már egy bakteriális felülfertőzés lett. Lehet, hogy neki is a 2 hetes antibiotikum kellene.
14. moonlight13 (válaszként erre: 4. - Zoé5)
2016. okt. 13. 19:15
Én eleinte szárazon köhögtem, majd hurutosan, akkor azt hittem vége lesz, most ismét szárazon köhögök, és még nincs vége...
13. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Zoé5)
2016. okt. 13. 19:14
Én 5. hete köhögök. Úgy tűnik, hogy időnként elmúlik, majd ismét újult erővel jön vissza. Ma már tüdőszűrésen voltam. Sokan tüdőgyulladással ültek ott, nekem az nincs. Azt mondta a doktornő, hogy van olyan baci, aminek két hetes antibiotikumra van szüksége, mert sosem lábalunk ki belőle. Én most 14 napra való gyógyszert kaptam.
12. Channa* (válaszként erre: 11. - Lapbarna)
2016. okt. 13. 17:58

Így-így!

A sinecodot éjszakára szokták adni, hogy csillapítsa a köhögést, tudjon aludni, nappalra pedig a köptetőt, hogy fel tudja köhögni.

11. lapbarna (válaszként erre: 4. - Zoé5)
2016. okt. 13. 15:19

Azért erőlködik, mert trutyi van a tüdejében, ami ingerli, de mivel napközben is sinecodot kap, ezért egyszerűen nem tudja felköhögni. Ezért adják köhögéses betegségeknél csak éjszakára a sinecodot. Nappalra olyat, ami felszakítja.

A fülét-torkát meg fogják nézni a fül-orr-gégén, de lehet, hogy 3 hét után nem ártana egy mellkasröntgen.

Jobbulást!

2016. okt. 13. 11:30
*hátát
9. 388b941089 (válaszként erre: 2. - Zoé5)
2016. okt. 13. 11:29

Érdekes, pedig a sinecod nagyon erős köhögéscsillapító.

A hurutos és száraz köhögést meg lehet különböztetni. Te milyennek hallod? Ha lefekszik és felpócolod a hátán párnával nem lesz jobb neki? Párásítod van otthon?

2016. okt. 13. 11:17

Lányom öt éves első kruppos rohama 10 hónaposan volt

Azóta rettegés a köhögés. Évente egy hét kórház, már rutinosan hívom a 104-et. Hála Istennek a tavaszt megúsztuk! Ami bevált: 1,-semmi mentholos és eukaliptuszos cuccot nem szabad használni 2, Hidegpárásító mindkét szobában 3, DROSETUX szirup + SINECOD cseppek 4, Magasra fektetni, szinte ülő pózban 5, kakukkfüves fürdő ( lefőtök egy lábas jó erős kakukkfüvet teának és a langyos fürdővízhez öntöm, belélegzi szépen a gőzt és a kis testéről csak óvatossan felitatom a vizet mikor kiszáll, hogy az illatanyagok a bőrön maradjanak)6, nem szabad szaladgálni és ugrálni, mert ilyenkor nagyon ártalmas 7, inhalátor 8, bizony van, hogy imádkozom, 9 ha semmi nem segít pakolok és irány a kórház ( van egy gyógyszer amit csak ott adnak és az pár nap alatt segít.Remélem tudtam nektek segíteni jobbulást!

7. Cucicsillag (válaszként erre: 6. - Zoé5)
2016. okt. 13. 08:45

Ezek a mostani bacik hamar mutalodnak es eleg nehez kiszedni belole a kicsiket. Nalunk pl.tavaly volt olyan, hgy igy hullamzott, aztan eleg volt egy rossz orrfujas, jott a fulgyulladas.

Kivi leszek,mit mond a doki, majd irj!

6. Zoé5 (válaszként erre: 5. - Cucicsillag)
2016. okt. 13. 01:16
Igen ugatósan de mégis szörcsög is.Ha mermém megint adnàm a sinupretet.De lehet olyan,hogy takony utàn hurutosan köhög majd szàrazon és ismét hurutosan?3 nap leforgàsa alatt?Màr abban sem vagyok biztos amiben eddig igen😯Na jó nem fàrasztalak vele!Neked is van épp elég bajod😕Jobbulàst a gyerkőcnek!!!
5. Cucicsillag (válaszként erre: 4. - Zoé5)
2016. okt. 13. 01:06

Sztem koptetot fog adni, ami felszakitja.

Anno mi is kaptunk sinecodot, de lofakkot sem hasznalt. Egy ismerosom kislanya is azt kapta, neki sem hat... Passz.

Ha lehet, nem azt kerem, nekunk az nem valt be.

Ugatosan kohog?

Jobb,ha elviszed mashiva is, en is vinnem.

Aztan irj,mit mtak!

Gyogyulast!

4. Zoé5 (válaszként erre: 3. - Cucicsillag)
2016. okt. 13. 00:52
Köszönöm a vàlaszt!Gyógyulàst kívànok mielőbb nektek!Mi is c és d vitamin bélflóra rendben tartó és vitaminkészítmény.Antibiotikum,lordesin,sinecod és orrcsepp mellé de rosszabb lett ms reggeltől edtig szinte egyfolytàban köhögött! Erőlköve suàrazon mert nem szakad fel semmi!! Mégis úgy hallom,hogy szörcsög és van lerakódàs... Bàr én nehezen tudom megítélni a köhögés típusàt sajnos!Ezért vittem hozzàértőhöz!De lehet hogy tévedtünk...(?) Reggel indulok fül-orr gégészetre mert valami nagyon nem stimmel! 😢
2016. okt. 13. 00:25

Mi is a 3. Hete nyomjuk itthon (4 eves lesz) alig volt oviban. Amugy nem lazas, de taknyolassal kezdtunk es kohoges.

A sinupretet adom, plusz immunerositot (immunotrofina) , fel ampulla ca-muscot rreggel, este, es most ambroxol tevat, 3x 2,5 ml. Na,meg a nagy adag c-vitamin es melle sok folyadek, kevesebb tejtermek. Remelem, javul.

Nektek is gyogyulast!

Lehet amugy az szakitja fel a trutyit. Felkohogi? Kopje ki.

2016. okt. 12. 23:59
Kb 3 hete vagyunk betegek.Ezalatt 5x viltunk dokinàl.Vasàrnapig úgy tűnt múlik a vírus de azóta köhögünk.Hétfőn sinuprettel kezdtünk majd tegnap visszamentünk a dokihoz.Azt mondta màr szàrazon köhög sinecodot írt.Tegnap este és ma 3x adtam de mibtha sokkal rosszabb lenne mint a sinecod elött.Lehet,hogy visszajött a hurutos köhögés?vagy egyszerűen csak a sinecod bem jó?
2016. okt. 12. 23:55
4, 5 évesem borzasztóan köhög.Mi a baj?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook