Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bölcsődék Székesfehérvár környékén... fórum

Bölcsődék Székesfehérvár környékén... (beszélgetős fórum)


12. Tyke (válaszként erre: 1. - Titta)
2011. márc. 4. 13:38

Szia!

Hogy álltok a bölcsi kereséssel? Előrébb jutottatok-e?

11. titta
2010. febr. 11. 18:03
Ez nagyon jól hangzik, köszönöm a tanácsot. Nagyon remélem, hogy nekünk is szerencsénk lesz. Ránk férne :)
10. 785c64a729 (válaszként erre: 8. - Titta)
2010. febr. 11. 16:20
Szerintem személyesen menj és gyerkőccel. Tapasztalatból mondom, hogy minket úgy vettek fel több bölcsibe, hogy kétségbeesetten kilincseltem, igaz hogy én már akkor a szabimat töltöttem, mikor elkezdtem bölcsit keresni. Én sem számítottam rá, hogy ennyire szarul fogunk állni, és hirtelen döntöttünk így, magyarul egy bölcsibe sem voltunk bejelentkezve még várólistán sem. Fogtam a nagyobbikat (mert kettő van :-)) és mentem bölcsiről, bölcsire. Volt ahol mondták hogy várólistára tesznek, de igazából éreztem, hogy csak nem meri ott a folyosón a bölcsivezető azt mondani hogy igen. Később hívtak, hogy felvettek minket, mert "visszamondtak" néhány helyet. De addigra már egy másik bölcsi felvett minket...
2010. febr. 11. 15:02

A pénz diktál :S

Utálom :(

2010. febr. 11. 15:02

Beteges a kicsi? Édes kicsi szíve... Most is netán otthon vagy vele? Ha igen, akkor gyors jobbulást!


Nem tudom, hogy hol vannak helyileg (utca) a bölcsik, akikkel beszéltem, mindenkit telefonon hívtam fel. De tulajdonképpen ha már utazok vele innen, akkor egy Budai úthoz közel esőt kellene majd előnyben részesíteni, de megmondom őszintén, nem válogatok, ahol lehetőség lesz.

Most először az ideiglenes lakcímet fogom elintézni. :S

2010. febr. 11. 10:21

Kíváncsian várom hogy mire jutottál Titta. Melyik bölcsi lenne helyileg jó neked fehérváron?


Én mikor bölcsit kerestem, azt gondoltam végszükség esetén belefér 1 évig a magánbölcsi, nade azt nem kalkuláltam bele, hogy milyen kevés táppénz jár ha a gyerek miatt hiányzol, úgyhogy még jó hogy nem vágtunk bele. Mert hiányozni bizony sokat hiányzom...hát evvan...

2010. febr. 10. 22:33

Bizony, szívem szerint itthon maradnék a kislányommal 3 éves koráig, nagyon szeretném, de akkor vagy nem eszünk, vagy nem tudjuk fizetni a rezsit, házat és az megint cifra következményekkel jár... tudom, sajnos nem vagyok egyedül.



Köszönjük magyar állam...

5. titta (válaszként erre: 3. - 785c64a729)
2010. febr. 10. 22:31

Szia!


Köszönöm az ötletet, és igen... már tényleg ezen gondolkodtam. Más is felvetette ezt az ötletet, amikor mondtam, hogy ideiglenes lakcímmel is működik. Nem is butaság. Ráadásul a férjem valóban Fehérváron dolgozik.

Igazad van, hogy a szelektálás szempontjait rosszul választják meg. Azoknak az anyukáknak vannak bölcsiben a gyerkőcei, akik fitness termekbe járnak, vásárolgatnak, kirándulnak, mert apuka jól eltartja őket. Igen, én is szívesen járnék oda, és igen, kicsit akár irigy is lehetek rájuk, de ha már ennyi pénzük van, hívjanak bébisittert, vagy menjenek magánbölcsibe. De nekünk, akinek pedig a megélhetése áll vagy bukik a dolgon... hát köszönjük.

Istenemre mondom megoldom a dolgot és jelezni fogom, hogy mire jutottam.

Jó éjt!

4. titta (válaszként erre: 2. - Lászlómami)
2010. febr. 10. 22:26

Kedves lászlómami!


Most hallottam, hogy a bölcsi árakat csökkent az önkormányzattal egyezkedve, de mennyi is az új ár? 35.000 + a havi étkezés... elkeserítő :(

Gárdony nekem ellenkező irányban lenne a munkahely felé, és a férjemnek is :( Mellesleg igen, sajnos az is nagyon nagyon drága :(

Sok sikert kívánok Neked a megoldáshoz!

Nagyon kíváncsi leszek, hogy hogyan fogod megoldani, kérlek majd írd meg!


Ne haragudj, hogy csak most válaszoltam, akkor olvastalak, de épp elsiettem valahová, és most volt új hozzászólás, és újra nagy erőbedobással vagyok a bölcsi ügyünk megoldásán.

3. 785c64a729 (válaszként erre: 1. - Titta)
2010. febr. 9. 23:54

Szia,


nincs valaki ismerősöd aki fehérváron lakik és megengedné hogy ideiglenes lakcímre bejentsd a kicsit?

Igazából ez a történet attól olyan keserű, hogy jópár anyuka van akinek felvették a picikéjét...fehérvári, csak mint később kiderült dolgozni nem sürgős neki. Az én véleményem az hogy szelektálni kell, de biztos hogy lakóhely alapján?

2. lászlómami (válaszként erre: 1. - Titta)
2010. jan. 11. 13:55

Szia!


Van egy családi napközi Gárdonyban, ami kajával együtt "csak" 38.000 Ft. Egyébként én is ebben a cipőben járok, bölcsit keresek, mert vissza szeretnék menni dolgozni. Székesfehérvárra, az önkormányzati bölcsikbe csak helyieket vesznek fel, a magánbölcsi pedig hasonló árú mint Agárdon.

2010. jan. 4. 10:37

Sziasztok!


Nem tudom igazán, hogy mennyire jártam körbe a témát, de most tanácstalan vagyok. Bölcsődét keresek kislányomnak, mert a gyed lejárta után muszáj visszamennem dolgozni, természetesen nem titok, hogy a pénz miatt. Nagyszerű kezdeményezés indult lakóhelyemen, Agárdon... bölcsit nyitottak. "Nagyszerű", hogy magánbölcsődét, s még nagyszerűbb, hogy havi 55.000 Ft-ért. Nos a fizetésem 60%-a menne a bölcsire... Most vagy én vagyok hülye... vagy ezt az egészet nem is értem...

Itt van mellettünk Székesfehérvár 16 km-re, nekem nagyon jó lenne ott is egy bölcsőde... Természetesen mindenhol kizárólag székesfehérvári gyerkőcöket vesznek fel. Maradnak a családi napközik, aminek a díjai szintén a magánbölcsiét "verik"...

S.O.S.....

Ti, székesfehérvári környékén élő anyukák, hogy oldottátok meg ezt a problémát????

Egyáltalán van lehetőségünk? Vagy ne is "kínlódjak"?

Van olyan bölcsi Fehérváron, ahová vidéki gyerekeket is felvesznek? Várom a tapasztalataitokat...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook