Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bölcsőde 2013-ban fórum

Bölcsőde 2013-ban (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
328. davidab (válaszként erre: 326. - Youlcsi)
2013. okt. 8. 15:14

huh, anyukam, van idod :)


senki nem mondta, hogy nem normalis, hogy a gyerekek es felnottek is elkapjak a betegseget.

Az a nem normalis, hogy egyesek azt hiszik/ugy gondoljak, az a normalis, hogy ezt at lehet adni nyugodtan masoknak es ez rendben van.

És az se normalis, hogy ilyenkor nem a szulok/rokonok apoljak a gyerekuket.

327. youlcsi (válaszként erre: 325. - Nbandus)
2013. okt. 8. 11:43

a kisfiam miután elkezdte a bölcsit még télen összeszedett egy középfülgyulladást. attól olyan sűrű orrváladáka lett, hogy egyszerűen képtelenek voltunk leszívni a nózit, mert ahogy nekiálltunk, szinte mindjárt hányt is szegény :( ekkor annyira megutálta az orrszívót, hogy megtanulta kifújni (most is elég mondani neki, hogy ha nem fújja rendesen, hozom a porszívót... máris trombitál :))... de annyira, hogy a doktornéni azt mondta, hogy aki így fújja, annak nem is kell többet szívni :d azóta sem szívtuk :)


nálunk is az egyik gondozó olyan szeretgetős :D ha ő van reggel, mindig megölelgeti, simogatja, puszilja a fiamat, ölébe csücsülteti, dajkálja. a gondozónénink nem ilyen, nem dajkálós... Muki mégis nagyon szereti. 6x inkább neki fogad szót, mint nekem :D mondjuk ez az én határozatlanságomon is múlik... na meg hogy hiába próbáltam mindig szigorú lenni, ha apa meg mindig megsajnálta :D

326. youlcsi
2013. okt. 8. 11:39

na, tényleg nekiestem a guglinak :) csak hogy olvassak utána. jó kis cikkeket, leveleket találtam :)

pl: [link] amiben azt írja, hogy teljesen normális, hogy a közösségbe kerülő gyerek állandóan beteg :)

325. nbandus
2013. okt. 8. 11:37

VAlóban más az, amikor már tudják fújni az orrukat. Tavaly kéthetente otthon volt egy hetet, mert még nem fújta az orrát lányom, és simán ráment volna a fülére... Ettől függetlenül antibiotikumot sose kapott ilyenkor, és ennek örülök...


Nekem hetekig sajgott szívem, hogy a lányomat sírva hagyom ott, és senki se foglalkozik vele kb. Láttam beszokni 1-2 gyereket, amíg én is beszoktattam. Volt egy kisány, aki egy hétig minden nap sírt egész délelőtt, és az ölembe vágyott. Majd megszakadt a szívem. A gondozó le se toja, csak küldte játszani... A másik gondozónő amint megérkezett, megvígasztalta és foglalkozott vele. Most is ez van. Az egyik imádja a gyerekeket, a másik nem foglalkozik velük... Nehéz. Én az első hetekben erősen azon gondolkoztam, hogy kiveszem... De beszokott, megszerette.


A pelenka és a használt zsepi miatt mindenképpen állj a sarkadra, a többi hidd el, tényleg "felülíródik" idővel. És amúgy sem tudsz sajnos mit kezdeni a felelőtlen szülőkkel. :(

324. youlcsi
2013. okt. 8. 11:28

mondjuk most belegondolva... nekem könnyű dolgom van, mert a gyerekorvosunk jár a bölcsikébe is. így bármi van a gyerekkel, tud róla, tudok róla.


egyébként mindig arra kjell gondolni, hogy a bölcsi nem oktatási, hanem egészségügyi intézmény! az idősebb gondozónők még nem pedagógiai végzettséggel vannak ott, hanem valódi csecsemő- és kisgyermekápolói (vagy hogyhívják?) végzettségük van... vagyis pont ugyanaz, mint a gyerekosztályokon az ápolónőknek... így nyilván, ha olyan beteg a gyerek, akkor szólni fognak, hazaküldik, nem engedik... ha a szülő ennek ellenére beviszi, bizony orvost hívnak és beküldik a gyerekosztályra!

323. youlcsi
2013. okt. 8. 11:17

[link]


egy újjabb találat :)

látod, utánaolvasok ;)

322. youlcsi (válaszként erre: 321. - Youlcsi)
2013. okt. 8. 11:10
óóóó, bocsánat! 4.
321. youlcsi
2013. okt. 8. 11:08

"Ha orrváladékunk zöld színűvé válik, nem azt jelenti, hogy betegek vagyunk, hanem hogy immunrendszerünk javában küzd a betolakodókkal. A szervezet ugyanis egyre több vírusölő fehérvérsejtet "küld" az orrba, s a váladék azért lesz zöld, mert a sejtekben vastartalmú enzimek vannak. Minél zöldebb az orrváladék, annál erősebb az immunválasz, vagyis ha sokat kell zsebkendő után nyúlni, optimisták lehetünk, hátha nem betegszünk meg."


gugli barátom 3. (harmadik!) találata a Zöld Takony kifejezésre :D

320. youlcsi (válaszként erre: 318. - Davidab)
2013. okt. 8. 11:06
hajjjjj, erre meg én had ne válaszoljak :D
319. youlcsi
2013. okt. 8. 11:04

egyébként félre ne érts! érem a problémádat, átéltem... az első napokban volt, hogy azért rimánkodtam magamban, hogy bizonyos gyerekekkel eszébe se jusson játszani a fiamnak, mert úgy folyt az orruk, hogy tuti elkap valamit... aztán egy teljesen egészségesnek tűnő kislány kb 1 óra (ekkor vették észre és szóltak a szülőnek) alatt 3 csoportot fertőzött végig kötőhártyagyulladással.


legnagyobb gond a bölcsivel, hogy az ember minden (értsd: MINDEN) kontrollt elveszít a gyereke felett... nem tudod, mennyit pisilt, mit és mennyit evett, kakilt-e vajon. mennyit aludt, szaladgált-e, elfáradt-e, elesett-e... vagy esetleg sikerült először egyedül felmásznia a csúszdára... és hogy mindezeket ezután egy számodra vadidegen (gyerek számára jó eséllyel mama-pótló :)) ember fogja tudni, látni, átélni... és ha valami sikerül, a gyerek neki fogja elsődlegesen elújságolni... ha valami fáj, a gyerek hozzá fog sírva bújni...

és fogadd el: ez most már mindig így lesz!

318. davidab (válaszként erre: 315. - Youlcsi)
2013. okt. 8. 11:03

EZ egy olyan valasz, amire nem tudom, hogy valaszoljak-e, vagy sem.


Hogy gondolhatja valaki, hogy majd nyugodt szivvel adom be, PASSZOLOM le a gyerekemet, mikozben o beteg?

Es nekem -is- meg a tobbieknek kellene furan ereznunk magunkat, hogy szerintunk ez nem normalis? Az a nem normalis, hogy nem otthon latod el, vagy latja el valaki a kolykod, hanem rahagyod masra. Te szeretsz betegen dolgozni, fozni, mosni, takaritani, barmit csinalni? Hat en nem, es tudom, nem vagyok egyedul.

A Zold Takony szerintem nem szimplan taknyossag. Ha te ezt igy gondolod, akkor latom a neten jol boldogulsz, olvass utana lszives.

317. youlcsi (válaszként erre: 314. - Konacafe)
2013. okt. 8. 10:57

azért írtam, hogy akkor MINDEN REGGEL külön mondd el, hogy alváshoz kell pelus!

nálunk is vannak dolgok, amiket minden reggel elmondok... mint pl hogy ébredéskor pisilt, azóta sem. ilyenkor odafigyelnek, kiviszik korábban, ha kell...

316. youlcsi (válaszként erre: 313. - Konacafe)
2013. okt. 8. 10:55

no, ha 2 perc után megnyugodott, akkor legalább nem érzi ott rosszul magát!


enyém sem játszik a többiekkel. táblábol egész nap a gondozónők körül, ha azok leülnek velük, akkor ő is játszik. amúgy max az udvaron van el.


szerintem kicsit túlreagálod :)

315. youlcsi (válaszként erre: 312. - Konacafe)
2013. okt. 8. 10:53

mondjuk szimplán taknyosságra AB-t nem adnék... bár nálunk nem is írna a gyerekorvos, max ha láz vagy tényleg kínzó köhögés (vagy bmi egyéb komolyabb) is társul hozzá...

ha kell gyógyszer, egyértelmű, hogy nem mehet bölcsibe... közösségbe... de hidd el, néhány hónap, és te is nyugodt szívvel be fogod adni, hacsak tényleg nem taknya-nyála folyik egybe.

314. konacafe (válaszként erre: 311. - Youlcsi)
2013. okt. 8. 10:50
A gyereket nem kell taperolni alvas kozben, hogy atazott-e a pelusa. Eleve nem adott ra, en tudom, hogy bepisil, tehat kell a pelenka. Nem a taperolason vagyok kiakadva, hanem hogy nem is adott ra, holott kulon felhivtam ra a figyelmet. A kis pelenkas atazas mas, mint az, ha a gyerek a nyakatol a bokajaig pisiben alszik.
313. konacafe (válaszként erre: 309. - Youlcsi)
2013. okt. 8. 10:48

:)

Ugy latom az utolso reszt is picit felreertettuk :) Tehat en nem hiszem, hogy megoldhato azt, hogy csak az uj gyerekkel foglalkozzanak. Megertem es tudom is, hogy ott a tobbi. Viszont nem volt jo latni, hogy ahogy elhuztam, a gondoneni mar le is passzolta a gyereket, o evett az enyem meg ott ult egyedul a labanal vagy kuldozgette a tobbiekhez. Azt mondta nekem a nő, hogy miutan elmentem meg sirt vagy 5 percet, de aztan kb 10 percig olbe volt es ringatta, megnyugodott. Namost en meg rendezgettem a dolgat a szekrenyben, eleve 2 perc utan megnyugodott, hurra..Es azt is lattam, hogy a gyerekem sehol nem volt a kozeleben, nemhogy az oleben, ringatva.

A par sort, amit eleve ok kertek, meg el sem olvastak.

312. konacafe (válaszként erre: 309. - Youlcsi)
2013. okt. 8. 10:41

Szia,


Egyelore csak az 1. pontban leirtakhoz tennek meg hozza valamit, hogy ebben a csoportban egyik gyerek sem tud orrot fujni. Tehat az en gyerekem is es mase is legalabb annyira igenyelne az orrszivast es nem csak az orrkicsavarast is, maskulonben komoly szovodmenyei lesznek.

Ezen tul,azt elfelejtettem irni, hogy ha az enyem a masiktol elkapott zold orrara antibiotikumot szed, akkor az Eredeti gyereknek nem kellene valamit szednie? Ez mar csak az anyjara nezve is furcsa, mert en sajnalom a kolykom, hogy nem bir lelegezni es eszi, nyalja a sajat taknyat, ha eppen nem latom es nem erek oda a porszivoval.

311. youlcsi (válaszként erre: 307. - Konacafe)
2013. okt. 8. 10:35
ja, ha alváskor bepisil a gyerek és nem ébred fel rá, lehet te sem veszed észre, hogy baleset történt... hiszen nem taperolod 2percenként, hogy nem nedves-e... sőt. jó esetben alvás közben egyáltalán nem taperolja az ember a gyereket. számtalaszor jártam úgy pelussal is, hogy reggelre csurom pisi volt az ágy... ki tudja, mióta?
310. youlcsi
2013. okt. 8. 10:33

ja, orrfolyás/orrtörlés: amikor megyek a gyerekért, és látom, hogy folyik az orra, mindig jó hangosan, hogy a gondozónő is hallja, szólok, hogy jöjjön csak, fújjuk ki!

ilyenkor aztán hirtelen minden gyerek orra meg lesz törölve :)

309. youlcsi (válaszként erre: 307. - Konacafe)
2013. okt. 8. 10:31

no, lássuk...


először is: Szia :)


1. én is beviszem bölcsibe taknyosan a gyereket. nem a víztiszta orfolyással, mert az allergia... hanem bizony a tipikus náthás orfolyással is. ha nincs más baja, miért ne? ezzel otthon sem csinálnék egyebet, mint hogy fújjuk a nózit. ez majd magától elmúlik, és hidd el, ha nem a bölcsiben kapja el mástól a gyerek, elkapja a játszótéren, elkapja boltban... vagy éppen a szülőtől, akinek fel sem tűnik, hogy jé, ő is beteg... mert egy kis sárgás-zöldes takony nem igazán betegség.


2. az, hogy a gondozónő zsebből, koszos zsepivel törli a gyerek orrát, az sajnos probléma, rá kell szólni, ha ilyet látsz. többször is... bár ha ennyire nemtörődöm, nem hiszem, hogy eredménye is lenne hosszútávon. nálunk a gyerek zsebébe teszik a használt zsepijét, illetve van egy kosárral a szobában az asztalon tiszta. ha orrot kell törölni, akkor mindjárt van önként jelentkező gyerek, aki elmegy zsebkendőért. engem pl jobban zavar, hogy csak törlik a nózit, pedig az enyém már rég úgy fújja, mint a bajnok :D


bekakáláshoz nem tudok mit mondani... enyém gyerek eddig 1x kakált a bölcsiben. hazahozza :D de tényleg! volt időszak, amikor abban a pillanatban nyomni kezdte, ahogy kiértünk a kapun. amúgy itt pisiltetik a gyerekeket reggeli előtt, udvarra menetel előtt, ebéd előtt... és ebéd után van a peluscsere... aztán alvás után újra pisiltetés. szóval azért elég gyorsan kiderül, ha gond van. na meg szólnak is a gyerekek, hogyha büdös valaki :D


Áron itthon páncéllal eszik, bent néhány hónapig kapott, utána már nem. amúgy köténykét kapnak az evéshez. ennek ellenére páncél ide, kötény oda, hátul a nyaka és még a lába szára is képes kajás lenni. gyerekből van :) mondjuk engem nem zavar. annyi ruhát örököltünk meg a rokonoktól, hogy úgysem férek a szekrényben tőlük, szóval kell, hogy szennyesben, szárítón is legyen egy adag.


Pelus: még sokszor be is fog pisilni... ha ágytiszta is lenne, de 1 hete kezdte a bölcsit, amúgy is esélyes a visszaesés. nálunk sokszor volt délutái alvásnál száraz pelus, de sokszor volt csurig is. egyszer a gondozonó elfelejtett rá pelust adni, legközelebb már szándékosan nem kapott... azóta otthon is csak éjjelre van, de csak mert kéri, hiszen 5 hete nem pisilt be éjjel sem.

ennek ellenére úgy gondolom, hogy ha a szülő kifejezetten kéri (reggel újra és újra szólni kell, amikor beadod), hogy legyen rajta pelus, rá kell adni. ha nem kéri, akkor bizony próbálkoznak. én hagytam a gyerek szekrényében vagy 3 váltás ruhát.

de hiszen miután lekerül a pelus a gyerekről, még sétálni/boltba is váltóruhával indul hetekig az ember... nem? vagy csak én?


szerintem kicsit túlzottak az elvárásaid... főként, hogy nemrég kezdte a gyerek a bölcsit. ismerkedni kell, összeszokni... de úgy, hogy nem lehet közben csak az új, beszokós gyerekkel törődni, mert a többi is elvárja az odafigyelést. gondolj bele: most ott mindenkinek a gondozónéni az, aki eddig napközben az anyu/mama volt!!!


ne haragudj... nem lehet, hogy azért dramatizálod túl, mert ennyire fáj elszakadni???

308. nbandus (válaszként erre: 307. - Konacafe)
2013. okt. 8. 10:15

Szia,


Szerintem ne maradj csendben, ha problémád van, vagy a gondozóval, vagy a vezetővel beszéld meg. Az, hogy az a szülő betegen beviszi a gyerekét, az nagyon gáz, nálunk ilyet nem engednek, ezt több szülőnek is szóvá kéne tenni.


A többi dolgot mind-mind a vezetőnek kéne elmondanod, ő majd elvileg megbeszéli a gondozóval. Nálunk ha valakinek baja volt/van, és az igazgatóhoz fordult, nem sínylette meg a gyerek. Akár hármasban beszélgessetek el (gondozó-vezető-te),de ne hagyd annyiban a dolgot. És ha nincs más megoldás, kérd át másik csoportba a gyerkőcöt.

307. konacafe (válaszként erre: 301. - Ludi.)
2013. okt. 8. 09:58

Szia! És Sziasztok..


Mi most kezdtuk a bolcsit. A kornyekunkon mindenki ajanlotta, sot, mas korzetbol is. Nekem nagy csalodas. Erdekelne, hogy ti mit csinalnatok, vagy mit gondoltok a dologrol, de ha lehet, ne cse..etek le :)


Tehat a bolcsibe elvileg nem engednek be beteg gyereket. Gyakorlatilag meg..

Mert ha anyuka nem tudja hova rakni a gyereket, akkor ertsuk meg, es beadja. Namost, akkor a tobbi szulo, aki gyereke mind elkapta a betegtol majd otthon tud maradni es kinlodik a gothos kolkevel. Hat ez nem szep. Ja, es nem arrol az orrfolyos gyerekrol beszelek, akinek tiszta valadek jon az orrabol..hanem arrol, amikor a gyereknek a suru zold cucc ott all az orraban, lathatolag. Beengedik. Mindenki mas meg elkapja, ezert az egy szulo miatt. Azt mondanom se kell, hogy ez az egy szulo a kaput se birja bezarni maga utan.


Ezen kivul ennek a gyereknek es a tobbinek is egy es ugyanazzal a zsepivel torlik az orrat. Gondi neni belenyul a zsebebe, kisorsolja a kovetkezo zsepit es torol. Ahelyett, hogy minden gyerek zsebebe tenne egyet akkor vagy dobja ki, mivel minden szulonek havi 100 db zsepit kell bevinni a csoportba.


Beszoktatas alatt sem foglalkoztak a gyerekekkel. Berkezik a gondozo, megreggelizik, majd kimennek az udvarra. Aztan kaja, alvas, kaja es jon a szulo. Sok gyerek bekakal, majd meg kimennek az udvarra, eltelik 2-2,5 ora es csak ebed utan, alvashoz cserelik ki a pelust. Ez milyen?


Aztan direkt megkerdeztek, hogy kell-e szakalka. Mondtam, hogy meg kell, mert leeszi magat. Ehhez kepest minden nap ugy jon haza, hogy a pulcsija elol pont kozepen is kajas, sot a hata is. (Rendben, leeszi magat, de azert 5 pulcsim nincs a gyereknek 1 hetre, ugyhogy mosnom kell, eleg gyakran, ami termeszetesen penz, ido es a ruha a sok mosastol kopik.) A gondi neni azt mondja, hogy elcsuszik a szakallka. Nekem ezt ne mondja, mert itthon is azzal eszik, tudom milyen az, ha nincs rajta. Total hulyenek neznek, es ez zavar a legjobban.


A masik.. az enyemre peldaul meg alvashoz kell pelenka. Ezt a gondozo tudta, es le is irtam nekik mindent a pisivel kapcsolatban is. Erre a gyerek majdnem meztelenul jott haza, mert napkozben bepisilt, raadtak a hazamenos cuccat is. Merthat a gyerkoc szol, de nem viszik ki. Ha meg igen, azt mondja "nem ertem, maximum 3 perc mulva mar ki is vittem". Szerintetek aki most szokott le a pelusrol, az tud varni 3 percet? Az enyem nem. Majd alvaskor...mindenet osszepisilte, bugyi, harisnya, nadrag, triko, polo, kispulcsi, mert elfelejtettek raadni a pelenkat. Es igy aludt 2 oran keresztul!!Nem hiszem el, hogy nem lehet arra a gyerekre figyelni, aki akkor 1 hete se jart bolcsibe es az a dolga, hogy mondjuk megismerje, vele foglalkozzon kicsit kiemeltebben, hogy a gyerek rahangolodjon a gondozora, legyen kire szamitania.

Nagy ingerem volt arra, hogy akkor es ott felmenjek az igazgatohoz, de lattam a veget: a gyerek sinylene meg.


Vagy nagyon tul idealizaltam a dolgot? Miert nem lehet a gyerekeket gondozni? Ez a nevuk is!! Nyilvan, az enyem nem tudott gyerekekkel jatszani, neha magaban sem. Mindig felnottekkel van korulveve, nade azert azon kivul, hogy ranevelik oket a csoportos foglalkozasokra, oket is el kellene latni, tanitgatni, mondokazni, fejleszteni.


Nagyot csalodtam ebben a bolcsiben, a gondozokban. Raadasul olyan elvarasaik vannak velunk kapcsolatba cserebe, hogy segitsunk ebben meg abban, vigyunk ezt meg azt es fizessunk ezert meg azert, cserebe meg alapveto figyelmet se kap a gyerek?

306. youlcsi (válaszként erre: 305. - Ludi.)
2013. okt. 7. 14:35

látod? ti is inkább mentek, ha lehet :D


hidd el, lesz más! sok idő lesz ám, amikor nem tudnak kimozdulni a szobából. hónapok!!! esik, sár van, hó van, hideg van... vagy majd éppen hőség... nem csak egymást fogják nézni bent bambán :)

addig amíg lehet, had futkossanak.


mi szerencsére a betegségek nagy részét még simán együtt vészeltük át, januárban kezdte a bölcsit és én csak márciustól dolgozom... szóval a nehezén még velem esett túl.

305. Ludi.
2013. okt. 7. 12:45

Értem, akkor ez a betegség általános. Végülis nekem is mától dolgoznom kellene.., de még egy hétig itthon leszek.: (

Mit szoktunk csinálni? Délelőtt játszunk, rajzolunk, táncolunk, zenélünk, vagy lemegyünk, aztán eszik, alszik, utána megint megyünk el mindenfelé: játszóra, motorozni, állatkertbe, kutyát sétáltatni Dunához, ilyenek... nincs bajom az udvarral, tényleg : ) imádom, ha rohangál, csak ebben a bölcsiben nincs is semmi más.

304. youlcsi (válaszként erre: 301. - Ludi.)
2013. okt. 7. 12:31
ja, én is simán beviszem a gyereket a csoportba, ha kicsit beteg. ha lázas/hőemelkedése van, vagy gyógyszert kell szednie, akkor persze nem... de egy kis takony vagy köhögés nem betegség.
303. nbandus (válaszként erre: 301. - Ludi.)
2013. okt. 7. 12:00

Első éveben, mikor kezdtünk, nálunk sem voltam ilyen közös "foglalkozások", mert a gyerekek még nem igényelték. Mostmár 2-2.5 évesek elmúltak, így szívesen csinálják. Szerintem ez nem olyan fontos, hidd el. Ők még hagy élvezzék egymás társaságát, rohangáljanak stb.


A betegségekkel én is így voltam vele beszoktatáson. Nem értettem, hogy lehet beadni egy csupa taknyos gyereket a bölcsibe, meg köhögnek stb. Aztán idővel rájöttem, hogy kb nincs olyan időszak, amikor ne folyna kicsit a lányom orra, ha van is, 3 nap múlva valamelyik társától úgyis elkapja. Meg van olyan, hogy otthon már semmi orrfolyás, de bent szólnak, hogy taknyos...


Tavaly télen 2 hónapot voltunk itthon, mert szegény teljesen lemerült immunrendszerrel mindent elkapott...:( Azóta sokkal jobb tényleg, és szeptember 2 óta csak egy kis orrfolyás volt.


Ha lázas, ne vidd, mert akkor úgyis hazaküldik (legalábbis tőlünk). A mi dokink már különbséget tesz a "bölcsis torok" meg a "beteg torok" között :)

302. youlcsi (válaszként erre: 301. - Ludi.)
2013. okt. 7. 11:59

éppenséggel ha az idő megengedi, akkor 1000x inkább az udvaron rohangáljanak és mocizzanak naphosszat, mint a szobában csináljanak bármit is. a bölcsi erről szól. ha olyan az idő, akkor én is az utcára, játszótérre megyek vele, hogy levegőn legyen, hogy mozogjon, egészségesen elfáradjon... gyurma, festék, diafilm csak akkor kerül otthon is elő, ha nem tudunk/akarunk valamiért kimenni.


ha szép idő van kint és te otthon vagy, ráérsz, akkor ti mit szoktatok csinálni?

301. Ludi.
2013. okt. 7. 11:39

Én is erre gondoltam, hogy ilyen lesz, de nálunk nincs: ( azaz láttam egyszer, hogy gyurmáztak, de csak akkor, ha kint esik. Persze, a játék a lényeg nekik, de szerintem a játék nem csak az udvaron rohangálás, ordítás lehet, hanem pont amiket te is írsz.

Most találtam családi napközit itt a közelünkben, lehet, hogy kipróbáljuk.

A betegségről: nálatok is simán beviszik a beteg gyerekeket a csoportba? Én vagyok csak ilyen hülye, hogy megmondom az orvosnak, hogy lázas, és nem is engedi 1,5-2 hétig? Az összes (!) gyereknek folyik az orra, köhög..

300. youlcsi (válaszként erre: 297. - Pillango2004)
2013. okt. 7. 10:58
áááá, remélem, jövőre itt is újra lesznek tiszta csoportok! nem akarom a vegyes csoportot.
299. youlcsi (válaszként erre: 295. - Ludi.)
2013. okt. 7. 10:57
ja, betegeskedés: mi 3 hónapig csináltuk az 1 hét büölcsi, 1 hét otthon sormintát. most már ha kicsit taknyos/köhög szinte észre sem veszem. automatikusan elkezdem adni neki a kalciumot meg a lándzsás utifüvet... ettől általában 1 héten belül rendbe jön.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook