Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bölcsőde 2013-ban fórum

Bölcsőde 2013-ban (beszélgetős fórum)


148. Bcicus (válaszként erre: 147. - Eznincs)
2013. márc. 9. 14:52
én csak májusban megyek, már nagyon várom.
147. eznincs
2013. márc. 9. 13:29
Más téma: ti dolgoztok már? Milyen volt az újrakezdés? Én a jövő héten kezdek, picit izgulok!
146. eznincs (válaszként erre: 145. - Youlcsi)
2013. márc. 9. 13:27
De aranyos és milyen kis ügyes, hogy így elmeséli. Az a jó, hogy már a lányom is el tudja mondani mi történt. De bárhogyan is történt sajnos a lényeg, hogy megsérülnek :( és most még védi őket a kinti overál de mi lesz nyáron??? Én egyenlőre beszéltem az igazgatónővel, aki megértett és megköszönte, hogy felhívtam erre a figyelmét és egyetértett azzal, hogy rá kell szólni a rendetlenkedőkre, hiszen ebből tanulnak. Már mesélte is a lányom, hogy mondták a kis rendbontónak, hogy nem szabad verekedni :) Remélem valamit elértem ezzel, ha mást nem is magamat megnyugtattam, hogy én megpróbáltam.
145. youlcsi (válaszként erre: 141. - Eznincs)
2013. márc. 9. 13:17
Áron is most 2x is egymás után zúzott arccal jött haza. tudom, udvaron vannak, motoroznak... amúgy is simán elesik a saját lábában... de most pl azt mondta, fellökték a többiek, azért puklis a homloka. már éppen azon voltam,hogy jövő héten rákérdezek, hogy is van ez, amikor elkezdte ecsetelni, hogy őt azért lökték fel, mert 4 fiú ráállt az egyik kislány fejére, ő meg rájuk szólt, hogy ne álljanak rá a fejére... mondta ezt ő az alig több, mint 2 évével... :D most akkor mi van? mert ugye ez így nem valószínű, hogy megtörtént...
144. 4c1a787e8f (válaszként erre: 141. - Eznincs)
2013. márc. 8. 18:02
Persze, van olyan dolog, amiért az ember szót emel, mert úgy érzi, kell. Nálam a betegen bevitt gyerek(ek) volt ilyen. De igazából semmi sem fog történni... Nagyon sok felé kell megfelelniük.
143. nbandus
2013. márc. 8. 08:40
Boldog Nőnapot!!! :)
142. eznincs
2013. márc. 8. 08:17
Azt el is felejtettem írni, hogy BOLDOG NŐNAPOT csajok :D
141. eznincs (válaszként erre: 140. - 4c1a787e8f)
2013. márc. 8. 08:03
Persze ebben amit leírtál teljesen igazad van, küzdjön aki akar de ez nem arról szól, szerintem ezzel vonja magára a gondozónő figyelmét, mert ezért itt szinte dicséret jár hisz annyi történik, hogy ha megüt valakit a gondozónő odamegy és elviszi őt és játszik vele máshol, csak vele egyedül. Hát a gyerek sem hülye ezt észrevette és most minden ok nélkül fellök bárkit csak hogy vele foglalkozzanak. Én nem azt mondom, hogy kössék fel hanem azt hogy ne "jutalmazzák " legalább és akkor nem lesz oka ezt csinálni. Másrészt ez a fiú már régebb óta van ott mint 1-2 hónap és a múlt héten egy másik kisfiúnak egy 4-5 cm-es vágást okozott az arcán ami talán meg fog maradni, tegnap pedig a lányom jött haza monoklival a szemeközt. Ez nem fér bele nálam abba a kategóriába hogy nem csinálok ügyet belőle, mert ha én nem akkor ki fog? Elég hülyén érzem magam, hogy így is hogy be kell mennem elmondani, hogy szerintem miért nem jó így ahogy a dolgok vannak, hisz nem vagyok szakember de anya vagyok és jogom és kötelességem, hogy a gyermekemet biztonságban tudjam! Én legalábbis meg fogom tenni amit tudok és ami tőlem telik ez biztos. Hogy mi lesz a folytatás fogalmam sincs.
140. 4c1a787e8f (válaszként erre: 135. - Eznincs)
2013. márc. 7. 19:35

Ezen a kicsit vadabb szakaszon minden gyerek átesik előbb-utóbb, ha mást nem, amikor testvére lesz, vagy amikor közösségbe kerül. Más azoknak a gyerekeknek, akik első gyerekek, és soha sem volt okuk valami játékért megküzdeni, és más azoknak, akiknek meg meg kellett. Meg eleve másként reagálnak a gyerekek, mint ahogy a felnőttek is, van aki visszahúzódik, van aki szájal, van aki küzd.


Elmagyarázni minden esetben el kell, és jelezni kell, hogy nem jól viselkedett, de ezért egy ekkora gyereket még nem fognak felkötni, még egy kicsit nagyobbat se, pont azért, mert ez normál esetben átmeneti állapot, és ezt a gondozónők jól tudják.


Egy közösségben bármi lehet, lehet, hogy a Te gyereked sérül meg, de az is, hogy azzal fogadnak, hogy a tied tett valamit... Nagyon szélsőséges eseteket leszámítva ezzel számolni kell, és nem szabad belőle ügyet csinálni.


Én is féltem, amikor a 3. gyerekem ment, hogy szét fog csapni ott, de aztán 1-2 hónap alatt teljesen sikerült leszoktatni a dolgok fizikai megoldásáról...

139. 4c1a787e8f (válaszként erre: 138. - Nbandus)
2013. márc. 7. 19:28
A régi bölcsinkben nem is voltak szétválasztva a korcsoportok, a 7 hónaposom együtt volt 3 évesekkel is.. Hogy mi lett? Egy éves korára 20-al repesztett a kismotorral, hozzájuk fejlődött hamar. (Egy buszsofőr lemérte a lejtőn lefele..)
138. nbandus
2013. márc. 7. 08:52
Vicces, hogy nálunk is ugyanez a helyzet. Ha kimennek az udvarra, ott a másik csoporttal együtt vannak, akik nagyobbak 1 évvel minimum. Fel-alá száguldoznak motorokkal, és nem figyelnek másra. Ez ősszel tűnt fel beszoktatáson, és akkor még vigyáztam Mimire én, de most tavasszal nem tudom hogy fogjuk ezt megúszni. :(
137. eznincs (válaszként erre: 136. - 88dc42f3df)
2013. márc. 6. 20:04
Ezt nem értem mindent meg tudnak tanítani nekik, szinte katonás rendben megy az evés alvás stb. és ezt a verekedés kezelést meg sem próbálják. Bezzeg ha az ő gyereküket lökdösnék fel biztos nem hagynák. Igazából úgy gondolom teljes mértékben a gondozó hibája ha van ilyen gyerek, neki kellen felhívnia a szülők figyelmét is erre a problémára és bent a bölcsiben szankcionálni az ilyen tetteket.
136. 88dc42f3df (válaszként erre: 135. - Eznincs)
2013. márc. 6. 17:33
Őszintén szólva ugyanígy érintett voltam,mint te...az enyémat is úgy fellökte a szomszéd csoportban levő kisfiú,hogy összefejeltek,persze az enyém sírva fakadt,és a gondozónő vigasztalgatta,miközben a kis vadóc már elrángatta a gondozó székét a szoba közepébe.Minden csoportban van ilyen gyerek sajnos.A saját csopiban is van egy 4 éves,aki sakkban tartja úgymond a fiúkat,és basáskodik felettük,nem igazán lehet vele mit kezdeni,hiába szólnak rá:(közben meg a többi fiú az enyémmel átveszik a rossz szokásait,aminek nagyon nem örülök.
135. eznincs
2013. márc. 6. 16:33
Valamit meg akartam beszélni veletek, igazából már akkor felfigyeltem rá mikor a beszoktatás történt, hogy 2 kisfiú a csoportban folyamatosan fellöki egymást és a gondozónők nem fegyelmezik őket, max megvigasztalják amelyik sír utána. Már akkor is furcsának tartottam de most hogy érintve lettem még jobban bosszant, hogy ha meg tudják tanítani a gyerekeket mindenre akkor a lökdösődést miért nem lehet kiiktatni! Ma konkrétan láttam mikor az egyik kisfiú csak kedvtelésből fellökte a lányom és vidáman tovább ment játszani, persze rá sem lett szólva én kiabáltam rá, hogy mit csinál. Szerintetek ez normális? Mit tudok tenni? Nem akarom , hogy a gyerekem ilyen vadember legyen!!!! Nálatok hogyan kezelik ezt a gondozónők?
2013. márc. 5. 19:52

Manómnak ez a 2.fülgyulladása,eddig csak lázas-taknyos-köhögös volt.Juliusban kapta a broncho-vaxomot,aztán immunotrophina,végül az isoprinosin,de kiderült,hogy allergiája is van...arra aerius-t kap.Már nem kap immunerösítöt december óta,mert semmit nem használt.Viszont,kap egy olyan multivitamint(sanostol),ami jónak tünik.

Nekem ennyi idösen már 3x volt felszurva mindkét fülem,tudom,milyen vacak.:(

Jo egészséget kívánok nektek!!hamarosan kitavaszodik,és talán ritkulnak a betegségek.

133. nbandus
2013. márc. 5. 17:12

Szegény lányod... Átérzem a problémát, nekem anno ugyanez volt, havonta felszúrták a fülem, míg ki nem vették a mandulámat. Sajnos Mimi is örökölte a hajlamot, és elég gyakran fülére megy a vírus, pedig amint bármi jelét látjuk, már szívjuk is az orrát.


Mi most kipróbáljuk az Isoprinosint, kúraszerűen, immunerősítőként. Remélem beválik, majd kiderül. Mi állítólag folyton ezt kaptuk, amikor legyengült a szervezetünk, és sosem kellett antibiotikumozni gyerekként...

132. 4c1a787e8f (válaszként erre: 127. - 88dc42f3df)
2013. márc. 5. 11:33

Mi a nagylányommal csináltuk ezt 10 hónapos korától kezdve. Két hetente fülgyulladása volt. Bár ő még 2004-es, és akkor még nem adták a prevenár oltást. Ez állítólag nagyon visszaszorította a fülgyulladást. Ez egy tipus is egyébként, van aki mindig ezt kapja el, van aki meg szinte soha..


Addig nem is javult sokat a helyzet, amíg 2,5 évesen ki nem vették a manduláját, ki nem tisztították az arcüregét. Utána végigcsináltunk egy sókúrát, és azóta nagyon ritkán beteg..


Ősszel kapják a Broncho-Vaxomot, meg én az influenza elleni oltást is be szoktam adatni. Ezek az idén elmaradtak, hát jött is minden, bár ugye soha se tudhatjuk, mi lett volna ha...


Jövőre még legalább a kisebbek biztos megint kapnak majd..


Egyébként most járunk, Árpi is imádja a bölcsit, a lányokat a kaját, sokat...

131. Bcicus (válaszként erre: 130. - Nbandus)
2013. márc. 5. 08:31
Köszi. Valszeg nálunk azértt nem nagyon van betegség, mert ez egy új magánbölcsi, csak 4 gyerek van a csoportban és a szülők megtudják oldani ha beteg a gyerek, hogy nem viszik be.
130. nbandus
2013. márc. 5. 08:27

Bcicus, gratula az egészséges gyerekhez :)

Mistletoe, sajnálom a gyermeked :( Remélem hamar meggyógyul, nekünk is volt már fülgyulladásunk, és borzasztó...:(


Titeket hogy hívnak egyébként? Én Andi vagyok.

129. Bcicus
2013. márc. 4. 22:00
SB jól van, mi megúsztuk a múltkori kis taknyosággal. Még mindig imádja a bölcsit.
128. nbandus
2013. márc. 4. 13:03

Mimi is beteg, már megint...:( Most megy apával orvoshoz, és most már kérünk valami normális immunerősítőt, mert a homeopátia és a természetes vitaminok haszontalannak bizonyulnak...:(

Pedig szegénykém már annyira menne bölcsibe. Folyton emlegeti.

2013. márc. 4. 12:56
Két hét bölcsi után ma megint beteg lett,középfülgyull.a csoportjukból ö az 5.,akinek van,de febr.eleje óta 3-4 fösek a csoportok,a többi beteg.:(
126. eznincs
2013. márc. 4. 12:23

Mi újság veletek? Meggyógyultatok? Járnak már a gyerekek a bölcsibe? Van még sírás reggelente?


Az én lánykám már nem sír (valójában csak 1szer sírt!), olyan ügyesen meg be reggel még akkor is mikor nem a saját csoportjában kezdi a napot! Nagyon örülök, hogy ilyen szépen beszokott.

125. eznincs (válaszként erre: 124. - Youlcsi)
2013. febr. 26. 12:53

Jó nekem ez azért fura, hiszen eddig egyáltalán nem volt beteges télen max 1szer náthás nyáron meg sosem volt semmi gond. Igaz nem jártunk közösségbe max a játszótérre, jah tényleg onnan valóban hoztunk haza nyáron is egy hasmenős vírust. Bari, mint bárányhimlő???? Nálunk a bölcsiben már volt egy kisgyereknek :(

Amúgy én ma már elvittem őt bölcsibe de időnként odatelefonálok, hogy mizu vele, mert a kedvenc gondozója is beteg így duplán parázok, hogy hogy érzi magát. Nemsokára megyek is érte viszek egy könyvet és kint olvasgatok hogy ottlegyek ha kellek.

124. youlcsi (válaszként erre: 120. - Eznincs)
2013. febr. 26. 12:09
mandulagyulladás, garatgyulladás, stb nyáron is van. sőt! max az orra nem folyik annyira hozzá... mert a hideg nem tesz rá még egy lapáttal.
123. youlcsi (válaszként erre: 118. - Eznincs)
2013. febr. 26. 12:08
ja, amúgy meg ha jön a tavasz, jön a bari :D
122. youlcsi (válaszként erre: 118. - Eznincs)
2013. febr. 26. 12:07

a mi gyerekorvosunk azt mondta, ez fél évig így fog menni... 1-2-3 hét bölcsi, 1 hét betegség... de ha most nem lenne bölcsis, oviban ugyanígy kezdenek a gyerekek.


nálunk szerencsére már nem kell pórszívózni, olyan szépen fújja :D

121. 88dc42f3df (válaszként erre: 119. - Nbandus)
2013. febr. 25. 21:37
Ez bizony igaz,tanúsíthatom sajnos.Tavaly márciustol decemberig 1 olyan hónap volt,amikor nem volt beteg(augusztus)...Az idén "csak"egy hetet hiányzott,miközben még mindig tombol az influenza a városban.Kaptunk egy Cebionhoz hasonlo vitaminkészítményt,azt kapja karácsony óta,mintha használna is.Vagyis remélem,hogy az használ.
120. eznincs (válaszként erre: 119. - Nbandus)
2013. febr. 25. 14:25
Képesek nyáron is náthásnak lenni meg köhécselni? Vagy akkor valami más várható? Kitartás nbandus én lassan 3 hete vagyok göthös.
119. nbandus
2013. febr. 25. 10:32
Nekünk azt mondta a doki, hogy az évszak lényegtelen, az elején mindegyik gyermek "göthös" a bölcsiben...:) Nem tudom, de ezt a telet már nagyon unom. Teljesen le vagyok merülve, a szervezetem is, és a 6 napja tartó influenzától már depressziós is ezdek lenni. Ehhez Mimi is elkezdett köhögni, úgyhogy ő is itthon maradt velem...:(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook