Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bölcsőde 2013-ban fórum

Bölcsőde 2013-ban (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
238. Cippora
2013. ápr. 18. 14:12

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni,hogy kinek hanyadik beszoktatós napon aludt el először a gyerkőc?

237. youlcsi (válaszként erre: 236. - 4c1a787e8f)
2013. ápr. 18. 14:08
itt már megvoltak a beírtakozások. mi nem megyünk, majd csak jövőre :D
2013. ápr. 18. 13:18

Köhögünk, de ez már szerintem csak a tavaszi levezetés, csak nem halálos..

Azért megyünk, jó már a kintlét, a levegő..


Majd jön az óvodai beiratkozás mizéria..

235. youlcsi (válaszként erre: 234. - Nbandus)
2013. ápr. 18. 12:22

nálunk elvan mindenkivel, még a tanulókkal is. lehet, hogy pont ezért, mert viszonylag gyakran változnak az emberek körülötte. azért kell a fix pont neki is, de a saját gondozóján kívül elvan a másikkal is, sőt a szomszéd csoport gondozónőivel is (nálunk 2-2 csoportszoba össze van nyitva, és bár külön csoportok, de reggel/délután/kis létszám esetén együtt vannak, illetve átjárnak egymáshoz napközben is).

amivel továbbra is gond van: a másik csoportszobába nem akar reggel bemenni. akkor sír. nagyon.


most amúgy hosszú idő óta végre már 2. héten is megy, azaz nem lett beteg újra a hétvégére... ez könnyebbség.

ami baj, hogy talán most kezdi felfogni, hogy dolgozom, és minden reggel könyörög, hogy én vigyem, de legalább én menjek érte (ez most apa reszortja).

ma is rohanásban leszek, hogy dolgozóból 5 perc alatt odaérjek a bölcsihez :)

234. nbandus
2013. ápr. 18. 08:59

Sziasztok,


Ki hogy van? Bölcsit hogy bírják a picúrok?


Mi ismét járunk. Sajnos most héten az a gondozónénink van, akit nem szeret Mimi, így reggel vannak sírások, de du. már jókedvű a másik gondozónővel... Nálatok van ilyen unszimpátia valamelyik gondozónővel szemben? olyan érdekes, hogy fél év alatt nem szokta meg...

233. youlcsi (válaszként erre: 232. - 88dc42f3df)
2013. ápr. 7. 20:55

Jön a jó idő!


Áron is megy végre... bár most meg csúnyán köhög tegnap óta :/ de ez van :/

2013. ápr. 7. 20:46

Holnap végre mi is megyünk vissza,ö bölcsibe,én+dolgozni.

Jön már a jóidö csajok!!!nemsokára többet lehetünk kint a gyerekekkel:)

231. eznincs (válaszként erre: 230. - Nbandus)
2013. ápr. 7. 20:16
De jó nektek itt olyan hideg van még mindig és a napocska sem bújt elő már napok óta.
230. nbandus
2013. ápr. 6. 12:46

Sziasztok,


Latom mar mindenki bolcsilazban eg...:)


Mi Mimivel egyelore elvezzuk a tengert es a jo levegot, bar mar elore felek, hogyan fog visszaszokni 2 honap kihagyas utan a bolcsibe. Allitolag meg most is minden gyerek betegeskedik a csoportban, ugyhogy orulok, hogy ebbol most kimaradunk...

229. youlcsi (válaszként erre: 226. - Eznincs)
2013. ápr. 4. 21:13

továbbá nálunk:

hogy szólítják otthon, mit szabad, mit tiltunk, sok-e a tiltás, mivel büntetünk... mit szeret csinálni, játszani kint/bent...

228. youlcsi (válaszként erre: 225. - Eznincs)
2013. ápr. 4. 21:11
cumit pl nem adnak neki a bölcsiben. igazából senkinek nem adnak, aki nem kéri. nem jár automatikusan az alváshoz, és lám, bent cumi nélkül is elalszik. párnát meg csináltam neki... kedvenc thomasos pólójából :)
227. Cippora
2013. ápr. 4. 20:11
Köszönöm válaszokat,nagyjából összeállt a kép,hogy miket fogok beleírni.
226. eznincs (válaszként erre: 219. - Cippora)
2013. ápr. 4. 15:59
Ami fontos lehet: mit, mikor, hogyan eszik, milyen evőeszközöket használ,mit nem eszik meg. Hogyan, mikor, kivel, mivel, mennyit alszik. Mi a kedvenc játéka, meséje. Mitől fél, mitől ijed meg? Voltak arra irányuló kérdések, hogy miket tud már csinálni, gondolok itt a mozgással, beszéddel, szobatisztasággal kapcsolatos "tudományokra". Nekem ilyesmi kérdések voltak, de már nem emlékszem pontosan, mert rengeteg volt.
225. eznincs (válaszként erre: 223. - Youlcsi)
2013. ápr. 4. 15:52
De aranyos a gondozónő :) Nálunk itthon velünk alszik de ott nem volt gond, hogy egyedül. A fontos kellékek :kispárnája,cumija azért természetesen vele vannak. Ketté kellett vágnom az alvós párnácskáját, hogy legyen belőle itthon és ott is :)
224. youlcsi (válaszként erre: 220. - Eznincs)
2013. ápr. 3. 07:50
nálunk az ebéd utáni rögtön alvással volt gond. otthon megebédelt, és csak olyan 13-14 között aludt el. ezzel szemben a bölcsiben 11:30kor ebéd, 12kor már fektetik le őket sorban... most már ebéd után magától megy és keresi a párnáját otthon is :D
223. youlcsi (válaszként erre: 218. - Eznincs)
2013. ápr. 3. 07:48

muszáj mindent megjegyeznie, mert amikor bölcsiben van, a gondozónő van... ne szépítsük... anya helyett... tudnia kell, mitől nyugszik meg, mi az amire hevesen, esetleg hisztivel reagál, hogyan alszik el, stb.


Áron mellé az első héten pl lefeküdt a gondozónője, hogy hajlandó legyen aludni... mert hogy otthon velem alszik :)

222. youlcsi (válaszként erre: 219. - Cippora)
2013. ápr. 3. 07:46
minden lényeg, amit szeretnél leírni :)
221. Cippora (válaszként erre: 220. - Eznincs)
2013. ápr. 2. 22:12
Nagyjából szerintem az ottani napirendnek megfelelően vagyunk itthon is,igaz nekem is fél8-8 fele kel,de ő ha 6-kor kel is bírja a du-i alváig.Sőt,ha kimarad esetleg egy-egy délutáni szundi sem különösképpen nyűgös.Bölcsibe is ha megyünk,elég lesz 3/4-ed 7 körül kelnie (ha 8-ra megyünk)
220. eznincs (válaszként erre: 211. - Cippora)
2013. ápr. 2. 22:04

Egy tanács: ápr -15 ig esetleg otthon is próbáld meg a bölcsödei napirendet követni. Gondolok itt arra, hogy ha eddig későn kelt fel szoktasd a korai kelésre illetve a délutáni alvás is legyen abban az időben, mikor a bölcsiben fognak aludni.


Nálunk ez okozott némi kellemetlenséget az elején, mert a lányom bölcsi előtt elég későn kelt (8 körü) és egy darabig úgy volt, hogy a korai kelés miatt ő hamarabb lett álmos mint a többiek és dél felé már eléggé nyűgös volt.

219. Cippora (válaszként erre: 218. - Eznincs)
2013. ápr. 2. 22:03

Azt mondják arra való a látogatás,hogy otthoni környezetben ismerkedhessenek meg a kicsivel,meg gondolom mi is jobban tudunk így beszélgetni,hogy nekik nem kell még külön 9 gyerekre figyelni.


Csak annyi gondom van,hogy én regényt tudnék írni a lányomról,de nem tudom mi lenne a lényeges...

218. eznincs (válaszként erre: 211. - Cippora)
2013. ápr. 2. 21:57
Érdekes ez a családlátogatás nekünk nem volt ilyen de nem rossz ötlet egyébként. Nekem egy kb. 6 oldalas kérdőívet kellett anno kitöltenem a gyerek jellemézéséről, gondoltam is közben, hogy nah ugyan ki fogja ezt elolvasni.... meg is lepődtem mikor a gondozónő rákérdezett 1-2 dologra a beszoktatás alatt, tehát igen ő elolvasta sőt meg is jegyezte.
217. eznincs
2013. ápr. 2. 21:52
Jobbulást a betegeknek!!!! Mi múlt héten hosszabbítottuk meg a "húsvéti szünetet" 2 nappal, így most megint mehettünk bár a nátha még mindig nem múlt el teljesen. De mire is számíthatunk ilyen hülye időjárásban én is náthás vagyok sőt a kollégáim nagy része szintén beteg.
216. youlcsi (válaszként erre: 211. - Cippora)
2013. ápr. 2. 14:44

:D


bmi kimarad, szólni fognak, ne aggódj :)

esetleg érdemes rákérdezni, hogy van-e gyümölcs-nap... ahogy látom, szokott lenni, vagyis van a bölcsik/ovik többségében függetlenül attól, hogy hol van, mennyi a térítési díj, stb.


jön a jó idő, udvaron lesznek sokat. mindenébe (kiskabát, kinti cipő, stb) kerüljön bele a jele. filccel, hímezve, varrva, stb. ha máshogy nem megy, én pl a hótaposóba ragasztottam leukoplastot és arra rajzoltam rá.

erre jó felkészülni, mire mentek, hogy ne okozzon fennakadást. hiszen a beszoktatás alatt már jórészt csak megfigyelő leszel... nem te fogod öltöztetni sem.

215. youlcsi (válaszként erre: 213. - 88dc42f3df)
2013. ápr. 2. 14:40

áááááááááá, még mindig nin csrendben???

gyors gyógyulást!


a kötőhártya-gyulladáson mi szerencsére gyorsan, 2 nap alatt túl voltunk. mmint a nehezén, a csipán meg hasonlón... igaz, hogy utána még hetekig félt, hogy "összejagad" a szeme :D


apával van otthon... egész nap semmi baja, max hőemelkedés. de azért nemsokára mennek orvoshoz. én majd ott csatlakozom be a bandába :D

2013. ápr. 2. 13:47

Sziasztok,akik nemrég csatlakoztak.ritkán tudok lenni,mert a drágám sajnos sokat beteg:(

De olvaslak titeket.

213. 88dc42f3df (válaszként erre: 210. - Youlcsi)
2013. ápr. 2. 13:44
Jobbulást Áronnak!!!Zsoltinak 4 hét alatt most van a 2.fülgyulladása,csepegtetek minden "lyukába",orr,fül...tegnap bonuszként kaptunk még kötöhártyagyulladást is.Ugyhogy mi is itthon.:((
212. Cippora
2013. ápr. 2. 12:49
Ja meg kell mennünk,orvosi igazolást is kérni hogy alkalmas bölcsődébe járni,de azt majd jövőhéten...
211. Cippora
2013. ápr. 2. 12:48

Sziasztok!

Ma voltunk bölcsibe,megismertük a gondozónéniket,és eltöltöttünk vagy jó egy órát.Hát nagyon tetszik mindannyiunknak :) A gondozónénik nagyon aranyosak,fiatalok,gondoskodóak,a gyerekek is cukik,rögtön körbe vették a lányomat.Kimentünk az udvarra is,a lányom hamar feltalálta magát,még oda is szólt nekem,hogy: mehetsz :D Na szép :)


Április 15-re megyünk beszoktatásra,vinni kell egy füzetet amibe a szülők adatai kerülnek,illetve kell írni egy jellemzést,a lányomról,amibe minden általam fontosnak tartott dolgot le kell írnom:mikor mit csinált,miket eszik,mitől nyugszik meg,milyen szokásai vannak,milyen betegségei volt stb.

Váltóruha,pelus,popsikrém,törlő,benti cipő ami még kell,de jövőhéten jönnek a gondozónénik családlátogatásra,és akkor majd még rákérdezek,ki nem maradjon semmi...nekem nagyon pozitív élmény volt,várom :) volt egy kislány,ő most szokott be,el-el pityeredett,szegénykét sajnáltam...

210. youlcsi
2013. ápr. 2. 10:13

sziasztok!

Muki éjjelre úgy belázasodott, hogy egész hajnaalban hűtőfürdőztünk (39,7). reggel még lázas volt, de 37,8-ra gyógyszert már nem kapott, mondtam apjának, hogy csak 38 felett adjon. szóltam a bölcsiben, hogy nem megy... erre ma még csak hőemelkedése volt, semmi baja... mondta apja, ha így megy, el sem viszi orvoshoz, minek? mire délután rendel, kutya baja nem lesz a gyereknek.

jáj, de gáz, hogy én meg ilyenkor dolgozok... én tuti vinném...

209. Bcicus (válaszként erre: 208. - Cippora)
2013. ápr. 1. 21:28

Hát még egyszer valszeg neki futunk, úgy volt a mostani ciklusban aztán azt lemondtam, most lemondtam a következőt is és majd az utána lévőben, akkor már muszáj, mert megyek vissza dolgozni és akkor már nem tudunk menni.

Hát igen SB már itt van és ez nagyon nagy boldogság.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook