Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bölcsőde 2013-ban fórum

Bölcsőde 2013-ban (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
298. youlcsi (válaszként erre: 295. - Ludi.)
2013. okt. 7. 10:54

nálunk vannak. vagyis inkább adnak lehetőséget, hogy a gyerek részt vegyen bizonyos tevékenységekben. pl van torna, festés, rajzolás, ragasztás, vágás ollóval, tépkedés, gyűrés, gyöngyfűzés, gyurmázás, stb... minden nap másvalami. de alapvetően a játékon van a hangsúly. szóval a gondozónő előveszi a kellékeket, aki megy, megy, aki nem, nem. ennyi. de ez van reggeli és tízórai között. aztán ebédig udvar, majd ugye legközelebb uzsonna után lehet bármit is csinálni. akkor már csak játék van.


(ja, mese is rendszeresen van, pl rossz időben alvás/uzsi után)

2013. okt. 6. 05:51

Sziasztok.

Mi eddig bölcsisek voltunk, szeptembertől ovisok!

Össze sem lehet hasonlítani a két helyet.

Sokkal többet fejlődött a bölcsibe mint az oviba.

Itt már a sok elvárás, nem a tanulás.

Sokat mondókáztak, énekeltek a bölcsibe.

Az oviba meg csak a nagyokkal foglalkoznak (vegyes csoportba járunk) :(

Engedélyt kell kérni, hogy kiengedjék wc-re!

Betegség ugyan úgy van mint a bölcsibe!

296. nbandus
2013. okt. 5. 22:42

Bolcsiben nincsenek foglalkozasok, nem is kötelezö, mert ebben a korban meg a szabad jatek az igenyuk...:) tudom, mert megkerdeztem. Ettöl függetlenül nalunk van festegetes, gyurmazas stb. De a mi csoporrunk mar 2. Eve bölcsis.

A betegsegek ebben az evben allando vendegetek lesz, kitartas™;)

295. Ludi.
2013. okt. 5. 21:34

Sziasztok! Az én lányom most kezdte a bölcsit. Nem alakult túl jól,5 napig járt, de utána rögtön beteg lett, antibiotikum kúra, 2. hete itthon..

Igazából azt szeretném tőletek kérdezni, hogy az általános, hogy a bölcsiben nincs foglalkozásuk napközben? Délelőtt udvaron játék, rohangálás (2 óra), utána mosakodás, ebéd, alvás. Úgy értem, hogy semmi fejlesztő foglalkozás? Bent csak akkor vannak, ha esik, vagy fagy. Nekem úgy hiányzik ebből egy kis mondókázás, éneklés, torna, mese, vetítés, rajzolás..

294. 4c1a787e8f (válaszként erre: 293. - Youlcsi)
2013. okt. 5. 11:39

Felénk pont mostanság kezdenek visszaalakulni a vegyescsoportok, vannak ismét tiszták.

Én se vagyok vegyescsoport párti, bár van olyan gyerek, akinek jó.


Ez a konstrukció eredetileg 12-15 gyerekre lett kialakítva, ahol garantált a személyes foglalkozás. Így közel 30 gyerekkel nem jó.

293. youlcsi (válaszként erre: 292. - 4c1a787e8f)
2013. okt. 4. 12:53

Nekem a legnagyobb bajom az ovival, hogy most szintem mindenhol vegyes csoportok indultak... én nem hiszem, hogy egy alig3évesnek naphosszat egy társaságban kell lennie az esetleg már7évessel.... inkább legyen ő a legnagyobb, mint a legkisebb :D


na meg amúgy is lustika... öltözni, vetkőzni nem tud/akar egyedül.

292. 4c1a787e8f (válaszként erre: 291. - Youlcsi)
2013. okt. 4. 11:31
Ha nem érzed úgy, hát ne menjen.. De nálatok is volt valami otthoni para is, mint nálunk. Én nagyon örülök, hogy legalább ez állandó körülötte.. Most biztos nálatok is ez a jó döntés.
291. youlcsi
2013. okt. 4. 11:21
furcsa, hogy nálunk a gyerekek nagy része elment oviba... pedig volt aki csak hetekkel idősebb Áronnál... én nem érzem úgy, hogy neki már ott lenne a helye... pedig már teljesen szoba- és ágytiszta a Mukim :)
290. youlcsi
2013. okt. 4. 11:20

sziasztok!

ki hogy van?

ovis nagyok? bölcsis kicsik?

289. 4c1a787e8f (válaszként erre: 287. - Destiny88)
2013. aug. 31. 12:15

A munkáltatói igazolás egy hivatalos papír, céges pöcséttel, aláírással, munkaidő, tevékenység megjelöléssel, az adóhatóságnál ellenőrizhető módon. (Magyarán hogy nem csak a haver írt neked egy céges papírt a cégéből, hanem utánad ténylegesen járulék van fizetve.)


Én egyéni vállalkozó vagyok, tehát a saját magam munkáltatója, nálam kérnek konkrétan a NAV (apeh) igazolást. Én egy illetékességi igazolást szoktam kérni, amin rajta van, hogy én xy egyéni vállalkozó ilyen és ilyen adószám alatt létezek...


Nálunk kell apától is, anyától is..


A szándéknyilatkozat akkor kell, ha nem visszamész dolgozni, tehát a bölcsikezdés időpontjában nem vagy alkalmazott még, csak majd leszel, tehát munkáltatóit jogilag nem lehet számodra kiadni. Mondjuk, ha a gyerek szept. 2.-án kezd, Te meg okt. 1-én kezdesz egy új munkahelyen dolgozni. Ekkor nyilván az a munkahely írhat egy papírt, hogy igen, szándékában áll téged felvenni..


De ettől még, ha ez meg is történt utána vinni kell a tényleges munkáltatóit, mert hát az a hivatalos papír, mert ugye olyan szegények még sose voltunk, hogy igérni ne tudtunk volna..


A kicsiknél nálunk a gyedről lemondó határozatot is kérték.


Bár ebben a szigot attól függ, mennyire sűrűn lakott a hely, mekkora a túljelentkezés.

288. nbandus (válaszként erre: 287. - Destiny88)
2013. aug. 29. 15:56
Nekünk egy hetet adtak a munkáltatói benyújtására, amelyben szerepelt, hogy x. dátumtól foglalkoztatva vagyok és visszaálltam munkába. Ennyi.
2013. aug. 29. 15:13

Értem, köszi.


Akkor a szandeknyilatkozat es a munkaltatoi nyilvan nem ugyan az!


Mi legyen benne ebben a ket papirban?

(amugy egy 6 oras munkat fogok vegezni, de az allando munkahelyemen nem mondok fel)


Az orvosi papirok meglesznek.

286. youlcsi (válaszként erre: 285. - Destiny88)
2013. aug. 29. 14:58

én munkáltatóit vittem, apa volt gyesen, így őle semmit nem kértek. de igen: ha nincs munkáltatóid, akkor kérj szándéknyilatkozatot... de ha rugalmasak, ráérsz később (1-2-3) hónap múlva bemutatni a munkáltatói igazolást.

ezen felül csak a gyerekről kell egy 3 napnál nem régebbi orvosi igazolás, meg kiskönyv, státuszlap.

2013. aug. 29. 14:50

Sziasztok!


Lszives segitsetek!


A bolcsibe, ha felvettek a gyereket milyen papirokat kell vinni?

Szandeknyilatkozatot ugye, hogy anyukat foglalkoztatni fogjak? Ebben mi legyen benne?

284. nbandus
2013. aug. 29. 14:45
Ebből a 2 hónapből csak egy volt tényleges zárvatartás, a másik hónapban "nyaralt" a lányom. Hol Balcsin, hol anyumnál, hol velünk itt-ott. Kiélvezte a nyarat, az már biztos! :)
283. youlcsi (válaszként erre: 281. - Nbandus)
2013. aug. 29. 14:36

2 hónap szünet?

nálunk 3 hétre zártak be, és mindjárt utána vittük is a Mukit, így is elszokott tőle.


(nem vagyok utalvány-párti... az nekem olyan személytelen)

2013. aug. 29. 14:12

Sziasztok!


Nálunk a nyári szünet szerencsére még júniusban volt, azóta járunk. Néha 1-2 napot nem ment, mert tovább maradtunk a nagymamánál, meg hát mégis nyár van, de alapvetően végig járt, jó volt nagyon. Nekünk valahogy így kis korban mindig az állandóság a jó.


Árpi most töltötte a hármat, de még egy évet tudunk maradni a bölcsiben, maradunk is.


Nálunk is lesz gondozónő váltás, az egyik elmegy, a másikat meg másik csoportba helyezték.


Mi is vásárlási utalványra dobtunk össze pénzt, a fiatalabbik illatszeres utalványt kap, az idősebbik meg vagy könyv, vagy C&A-st, már nem emlékszem mi lett a vége.. Meg persze kísérőkártya+virág. Ma egyszerre délutános mind a kettő, ma adjuk át nekik..

281. nbandus (válaszként erre: 280. - Youlcsi)
2013. aug. 29. 13:25

Szia,


Szerintem vásárlási utalványt adj neki, annak örülnek, mi a csoporttal azt adtunk karácsonyra a gondozónőknek.


Jövőhéten újrakezdjük a bölcsit 2 hónap nyáriszünet után!!! Kíváncsian várjuk :)

280. youlcsi
2013. aug. 27. 12:50

sziasztok!

ki hogy, s mint?


nyugdíjba megy a Muki gondozónője októberben :( állítólag senkit nem kapnak a helyére... legalább nem kell új embert megszokni.


akinek ballagott a gyermeke, mit adott a gondozónőnek? vagy a csoport mit adott?

mégiscsak január óta a fiammal van... azóta többször etette és pelenkázta, mint én :/ ráadásul Áron szereti is...

279. youlcsi (válaszként erre: 278. - Pillango2004)
2013. júl. 10. 14:18

:)

Áronom marad bölcsis... még 1 évig had legyen baba :)


de egyébként én valami személyeset vinnék a gondozónőknek, pl amit együtt csináltunk. pedagógus napra is együtt csináltunk a Mukival filcből virágot, azt vitte.

2013. júl. 7. 18:37

Oviba megy valaki szeptemberbe?

Mi múlthéten voltunk utoljára a bölcsibe, nagyfiú lett az én pici fiamból!

Vittetek valamit a gondozónőknek búcsúként?

277. eznincs
2013. jún. 14. 14:26
Értem, azért kérdeztem a nyaralást mert ugye arra is kell szabi, hogy együtt nyaraljon a család meg hát arra is hogy legyen vele valaki a szünidő alatt. Én konkrétan 3hetet leszek itthon ebből 1hét a közös nyaralás. Igaz én erre spóroltam a szabimat meg a karácsony környékére.
276. youlcsi (válaszként erre: 275. - Eznincs)
2013. jún. 12. 12:55

nálunk mamázni fog a Muki. szerencsére mind az összes nagyszülő nyugdíjas.

én szerintem ki sem veszek a szünet idejére szabit, hanem majd inkább máskor veszek ki egy hetet, amikor újra nem megy.


nyaralni szeptemberben megyünk és csak 5 napra... de akkor ugye nem kell gyerekfelügyeletet megoldani :D

275. eznincs
2013. jún. 12. 11:55
Sziasztok, nemsokára jön a nyári szünet, mikor bezárnak a bölcsik. Ti hogy oldjátok meg a felügyelet plussz a nyaralást?
274. youlcsi (válaszként erre: 273. - Assua)
2013. jún. 3. 15:18
Áron a bölcsiben egyedül eszik, bilibe pisil és már a cipőjét is felhúzza egyedül... otthon dobálja a kaját, visít, ha meglátja a bilit, és amikor hazaérünk, leül, és rámutat a cipőjére és közli: "vedd le!"
273. Assua
2013. jún. 3. 12:30
Nalunk minden rendben van. Mar regebb ota nem volt beteg a kisfiam. Szereti a bolcsit. :-) Mondtak a gondozonok, hogy ott egyedul eszik, nem kell etetni, mig otthon akarja, hogy en etessem.
2013. jún. 3. 11:02
Nálunk is ok, bár Árpi most miattam nem volt egy hetet, mert nem tudtam megoldani az értemenést. Ez jó volt pihenőnek, de egyébként jár mint a gép..
271. youlcsi
2013. máj. 31. 10:39

nálunk is minden OK. már nem is tudom, hogy ez a 8. vagy 9. hét, hogy egyáltalán nem beteg, hetek óta már a nózija sem folyik :) tegnap volt a bölcsis gyereknap, minket már úgy rúgtak ki a bölcsiből, hogy akkor ők zárnának :D nagyon szereti :) hála az égnek. bár most pár napja reggelente mondja, hogy nem akar menni... de ennek az az oka, hogy az egyik kisfiúval egyfolytában verekszenek. vagyis a kisfiú vele :) a kissrác a legfiatalabb a csoportba, de a Muki meg pöttöm, így a másik úgy véli, van valaki, akibe bele merhet kötni, mert egy súlycsoportba van vele. enyém meg mamlasz :D ha elvesznek tőle valamit, akkor tán még mondja is "tessék" :D

de mindegy. mondtam, ha Zolika fellöki, lökje ő is fel Zolikát :D

270. eznincs
2013. máj. 30. 21:07
Hogy vannak a gyerkőcök? Nálunk minden rendben (lekopogom) össz-vissz 2szer 2 napot hiányoztam eddig a melóból a 2 hónap alatt és a férjem is egyszer pár napot. Ez nem olyan vészes szerintem. Rosszabbra számítottam.
269. youlcsi (válaszként erre: 265. - Eznincs)
2013. ápr. 26. 20:46
Áron is uzsizik még egyszer bölcsi után, peluscsere (mert a kakát hazahozza :D), és vissza vacsoráig az utcára.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook